PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Task Manager has been disabled by your administrator

hosseincode2008
18-11-2009, 18:47
سلام!

اول بگم كه خواهشا هر كس اومد اينجا حوصله كنه و اين پست رو بخونه و منو از پريشوني در بياره . هر كس هم كه مشكل من رو حل كنه ان شاء الله تو آخرت با حضرت يوسف و زليخا محشور بشه .
بعدش هم اگر مكان ايجاد اين تاپيك و يا عنوان و بقيه چيز ها خلاف قوانين هست از همه معذرت خواهي ميكنم واسه اين گفتم چون تو بخش بازي ، زدن تاپيك مكروهه .

و اما مشكل من كه همونطوري كه از عنوان تاپيك معلوم هست ويروس يا تروجان و يا كرم بسيار رايج و مسخره ي غير فعال شدن Task Manager و رجيستري هست . همه ي سايت هاي صفحه ي اول گوگل چه تو زبان فارسي و چه تو زبان انگليسي رو هم گشتم ولي هيچ كدوم به طور كامل منو به نتيجه ي دلخواهم كه حذف كامل اين ويروس هست نرسونده . 7 ، 8 تا برنامه و ... ي كم حجم هم دانلود كردم كه اكثرا جواب ندادن و يا جواب دادن منتها براي چند ثانيه .
همونطوري كه ميدونيد اكثرا اين ويروس از طريق فلش منتقل ميشه . منم چند هفته پيش فلش يكي از بچه ها رو وارد كامپيوتر كردم بدون اينكه بدونم ويروسي توش هست . اينطوري ويروسي شدم و تسك منيجر و رجيستري غير فعال شدن اما يك بار ويندوز رو عوض كردم و همه چيز درست شد . بعد از چند روز كه ميخواستم فلش رو دوباره وارد كامپيوتر كنم يك برنامه با نام USB Disk Security كه مانع ورود ويروس از فلش به رايانه ميشه رو دانلود كردم و چند بار با اين برنامه بدون ويروسي شدن از محتواي فلش استفاده كردم . اما امروز كه مثل دفعات قبل ميخواستم با اون برنامه ويروس هاي فلش رو از بين ببرم و از محتواش استفاده كنم اين برنامه نوشت كه ويروس ها پاك شدن و منم رفتم توي فلش . اما فولدر RECYCLER كه طبق گفته ي برنامه USB Disk Security پاك شده بود همون جا بود و فايل هاي اصلي فلش مخفي بودن . من بدبخت احمق ساده ي نفهم روي نيو فولدر كه قبلا خودم ساخته بودمش كليك كردم و سيستم ويروسي شد . حالا به اميد حذف ويروس دوباره ويندوز عوض كردم اما بعد از نصب درايور هاي صدا و گرافيك براي تست حذف شدن ويروس ALT CTRL DELETE رو زدم اما بدبختانه باز با اين پيغام تهوع اور Task Manager has been disabled by your administrator رو به رو شدم .

يكي از برنامه هايي كه دانلود كردم RRT - Remove Restrictions Tool 2.0 هست كه همه ي اين مشكلات رو رفع ميكنه ولي بعد از چند ثانيه دوباره همه چيز غير فعال ميشه . البته با گزينه هاي Auto Remove و Start With Windows و مينيمايز مودن برنامه به طور مصنوعي به تسك منيجر و رجيستري دسترسي دارم ولي نميشه به اين روش تكيه كرد .

حالا از اساتيد اين ناحيه ي پي سي ورلد آيا كسي هست كه نحوه ي حذف كامل اين ويروس رو بدونه ؟ استفاده از برنامه ي RRT - Remove Restrictions Tool 2.0 به روشي كه گفتم مشكل ساز نيست ؟

در اين دنياي فاني از هرگونه كمكي هرچند كوچك دريغ نكنيد‍!

Hossein bandarie
18-11-2009, 20:02
اول از همه System Restore رو غير فعال كنيد و با يه آنتي ويروس به روز شده سيستم رو اسكن كنيد . از سطر فرمان هم ميشه به ليست پروسه ها دسترسي داشت كه فعلا با اون كاري نداريم .
از منوي Start و فرمان Run تايپ كنيد gpedit.msc و كليد Enter رو بزنيد . به مسير زير بريد :
User Configuration\Administrative Templates\System\Ctrl+Alt+Del Options
قسمت Remove Task Manager رو روي Not Configured تنظيم كنيد . gpedit رو ببنديد . حالا Registry Editor رو اجرا كنيد ( در صورت غير فعال بودن مي تونيد از برنامه هاي مشابه استفاده كنيد ) و كليدهاي زير رو پيدا كرده و به صفر تغيير بديد يا كليدها رو با متغيرهاي گفته شده بسازيد :
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000
سيستم رو Restart كنيد .

hosseincode2008
18-11-2009, 21:01
من در طول 5 ، 6 سالي كه كامپيتور دارم حتي 1 روز هم آنتي ويروس نصب نداشتم و اصلا اعتقادي بهش ندارم . فقط هم سه بار ويروسي شدم كه دوبارش رو به صورت دستي پاك كردم ولي اين يكي پوست كلفت تره . بلايي كه سر دو دوستم هم اخيرا اومد بيشتر منو قاتع تر كرده . اوليش كه انتي ويروس رو نصب كرد در جا هر چي تو هارد داشت حذف شدن ، اون يكيش هم هر آنتي ويروسي نصب كرده همين ويروس رو نتونستن پيدا كنن .

الان اين كار رو ميكنم يعني تو اين سيستم دو دويي كه ويروس متغير رو تو رجيستري 1 ميكنه من 0 ميكنم و بعد از چند ثانيه دوباره ويروس 1 ش ميكنه . در ضمن اين پاييني باز نميشه :
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

الان اگر من سنت شكني كنم انتي ويروس جديد و آپديت شده بگيرم ويروس رو شناسايي ميكنه ؟ و اگر شناسايي كنه و بكشدشون همه چيز درست ميشه ؟!! يا اثراتش باقي ميمونه ؟!!!!!!!

hosseincode2008
19-11-2009, 18:27
درستش كردم . از همه ممنون

yarihaker
19-11-2009, 18:55
درستش كردم . از همه ممنون

چه جوري؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hosseincode2008
19-11-2009, 22:16
با آنتي ويروس NOD 32 آپديت شده كه در حقش كم لطفي ميكردم . بعد از ويروس كشي دو برنامه ي كم حجم و ساده دانلود كردم و با يك كليك همه چيز درست شد .

salmankhan9989
14-10-2010, 19:52
سلام منم به همین مشکل دچار شدم ولی با استفاده ازgpedit.mscهمTaskbarوهمRegistery editorدرست شدند بدون هیچ آنتی ویروسی ونرم افزاری:31:
برای درست شدنRegistry editorباید تویRunتایپ کنیدgpedit.msc
بعد به مسیر زیر می رین>>
User Configuration -> Administrative Templates -> System
بعدش گزینه یPrevent access to registry editing tools optionرو پیدا می کنین
بعد توی تنظیماتش اونوDisableمی کنید