PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک کردن اطلاعات هارد برای همیشه، آری یا خیر؟!

N O V A L I S
18-11-2009, 06:52
سلام.
آیا میشه کاری رو که تو عنوان تاپیک گفتم انجام داد؟ طوری که بعد امکان ریکاور کردن اطلاعات نباشه.. (حالا هر کسی بنا به انگیزه ای این سوال براش پیش میاد؛ دلایل امنیتی، دلایل شخصی و خصوصی، دلایل اخلاقی و..)

ممنون میشم راهنمائی کنید...

saeedn70
18-11-2009, 06:58
بله نرم افزاری هست به نام ....اگر درست خاطرم باشه secuity clean که دیگر هیچ نرم افزار ریکاوری نمیتونه اطلاعات رو برگردونه.

الان میرم میگردم لینک دانلود رو براتون میزارم....صبر کنید..

saeedn70
18-11-2009, 07:04
بله بفرمایید نام اصلیش Clean Disk Security 7.74

دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز این کد بالا ادامه اون بالایشه ولی اینجوری میشه..!

پسورد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به صورت حروف کوچک وارد کنید ]

قابليت ها :
- حذف مطمئن فايل ها
- غيرقابل بازگشت كردن فايل هايي كه قبلا حذف شده اند
- پاك كردن كامل كش مروررهاي اينترنت ، كوكي ها و ... ( از اينترنت اسكپلورر ، فايرفاكس و ...)
- پاك كردن ليست "recent files" و آدرس هاي اينترنتي و آدرس هاي ايميل
- داراي افزونه هاي مختلف براي برنامه هاي خاص مانند Windows Media Player
- حذف فايل هاي موقتي كه نيازي نيست
- پشتيباني ويژه از فاير فاكس و ويندوز ويستا
- نمايش دهنده محتويات ديسك

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

N O V A L I S
18-11-2009, 07:05
بله نرم افزاری هست به نام ....اگر درست خاطرم باشه secuity clean که دیگر هیچ نرم افزار ریکاوری نمیتونه اطلاعات رو برگردونه.

الان میرم میگردم لینک دانلود رو براتون میزارم....صبر کنید..

ممنونم.. از این نرم افزار چه جور استفاده می کنیم؟ داخل محیط ویندوز یا سیستم فرمت شده و بدون سیستم عامل؟!

N O V A L I S
18-11-2009, 07:05
ئه، با هم پست دادیم...!

ویرایش: لینک دانلود مشکل داره دوست عزیز..
حالا میرم پیداش می کنم.. ممنونم..

saeedn70
18-11-2009, 07:27
ممنونم.. از این نرم افزار چه جور استفاده می کنیم؟ داخل محیط ویندوز یا سیستم فرمت شده و بدون سیستم عامل؟!

دوست عزیز این نرم افزار داخل ویندوز فقط قابل استفادست .

مثلا شما درایو d رو میخان که اطلاعاتش پاک بشه و برنگرده از این نرم فزار باید استفاده کنید.

tohidkh
18-11-2009, 10:00
سلام.

طبق تست های انجام شده، بهترین و قویترین، و در عین حال ساده ترین برنامه، O&O Safe Earase هست.

حتی به راست کلیک یه گزینه ای اضافه میکنه که بدون اینکه برنامه رو باز کنید، میتونید به سادگی فایل رو برای همیشه پاک کنید.

35 بار هم Overwrite میکنه.

O&O SafeErase 3.0.1308

Using the method of deletion developed by Peter Gutmann, a renowned expert in data security, it is even possible for you to overwrite your deleted files 35 times. By today’s scientific standards, this is the most secure method to delete you files giving data thieves absolutely no chance

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPassword:

موفق باشید:11:

N O V A L I S
18-11-2009, 12:37
برنامه ای که دوستمون آقا سعید معرفی کرد بعضی درایو ها رو چرا نمی شناسه؟
میشه این قسمت رو یه توضیحی بدید :

35 بار هم Overwrite میکنه.

و یه سوالی.. آیا اطلاعات رو میشه از فلش مموری هم ریکاور کرد؟

tohidkh
18-11-2009, 13:22
بله میشه.

ولی نه مثل هارد.

فرض کنید شما اطلاعاتی در فلش دارید. که میخواهید ریکاوری نشه.

اگر بدون نرم افزار میخواهید این کار رو انجام بدین، بهتره که یه بار فلش رو پر کنید. و بعدش پاک کنید. (همون Overwrite)

خواستم اینو بگم که اگه جای اطلاعات که پاک شده، چیز جدیدی زده نشده باشه ریکاوری میشه.

در غیراینصورت، ریکاوری اصلاعات در مموری های دیجیتالی (فلش مموری، یا مموری موبایل) امکان پذیر نخواهد بود.

(یعنی اگه یه بار Overwrite بشه، دیگه ریکاوری امکان نداره)

موفق باشید :11:

N O V A L I S
18-11-2009, 13:32
بله میشه.

ولی نه مثل هارد.

فرض کنید شما اطلاعاتی در فلش دارید. که میخواهید ریکاوری نشه.

اگر بدون نرم افزار میخواهید این کار رو انجام بدین، بهتره که یه بار فلش رو پر کنید. و بعدش پاک کنید. (همون Overwrite)

خواستم اینو بگم که اگه جای اطلاعات که پاک شده، چیز جدیدی زده نشده باشه ریکاوری میشه.

در غیراینصورت، ریکاوری اصلاعات در مموری های دیجیتالی (فلش مموری، یا مموری موبایل) امکان پذیر نخواهد بود.

(یعنی اگه یه بار Overwrite بشه، دیگه ریکاوری امکان نداره)

موفق باشید :11:

من این رو این طور شنیده بودم (ببینید منظورتون از اور رایت رو درست فهمدیم؟) که مثلا :
اگر تو درایوی مثلا فایلی به اسم ُSecret دارید و می خوان حذفش کنید بدون اینکه بعدا قابل دسترسی باشه باید فایلی با همین نام روی همین فایل Replace کنید و بعد حذف کنید.. حالا منظور شما اینه که برنامه هم کاری مثل این می کنه؟

tohidkh
18-11-2009, 13:39
من این رو این طور شنیده بودم (ببینید منظورتون از اور رایت رو درست فهمدیم؟) که مثلا :
اگر تو درایوی مثلا فایلی به اسم ُSecret دارید و می خوان حذفش کنید بدون اینکه بعدا قابل دسترسی باشه باید فایلی با همین نام روی همین فایل Replace کنید و بعد حذف کنید.. حالا منظور شما اینه که برنامه هم کاری مثل این می کنه؟
خب این تعریفی که شما گفتید صحیح هست. ولی نه برای برنامه.

البته کاری که گفتید در Overwite دستی خوب هست و تقریبا میشه گفت اکثرا موثر هست و عمل میکنه.

ولی برنامه این کار رو به هیچ وجه انجام نمیده.

برنامه میاد سکتورهایی از هارد دیسک رو که اطلاعات مورد نظر روی اونها نشسته، شناسایی میکنه.

بعدش با استفاده از دیتای خودش (که یه چیزای ناشناخته هست) اون قسمت رو مثلا 35 بار Overwrite میکنه. تا جایی برای برگشت اطلاعات وجود نداشته باشه.

:11:

N O V A L I S
18-11-2009, 13:46
ممنون از شما.. لینک دانلود شما مشکل داشت..

ویرایش: لینک حذف شد.

tohidkh
18-11-2009, 13:53
ممنون از شما.. لینک دانلود شما مشکل داشت..
لینک دانولد نسخه ی O&O SafeErase 4 :

ئه! فکر نکنم هاااا. :18:

چون قبل اینکه بذارمش امتحان کردم.

الان هم امتحان کردم لینک سالمه.

اینو هم اضافه کنم که لینکی که شما گذاشتید فقط برنامه هست. و عملا شما نمیتونید از برنامه استفاده کنید. چون ریجستر نشده هست.

ولی در لینک صفحه قبلی، دو ورژن مختلف برنامه (مخصوص 32 بیتی و 64 بیتی) همراه با کیجن برای هر کدوم گذاشته شده.

N O V A L I S
18-11-2009, 13:57
ئه! فکر نکنم هاااا. :18:

چون قبل اینکه بذارمش امتحان کردم.

الان هم امتحان کردم لینک سالمه.

اینو هم اضافه کنم که لینکی که شما گذاشتید فقط برنامه هست. و عملا شما نمیتونید از برنامه استفاده کنید. چون ریجستر نشده هست.

ولی در لینک صفحه قبلی، دو ورژن مختلف برنامه (مخصوص 32 بیتی و 64 بیتی) همراه با کیجن برای هر کدوم گذاشته شده.

ئه راست میگید.. آخه من تست کردم.. نیم ساعت پیش کار نمی کرد.. (یعنی رپیدشیر شروع به دانلود نمی کرد) همزمان لینک ی نامربوط دیگه ای از رپیدشیر رو تست کردم کار می کرد... به هر حال می بخشی.. و ممنونم.. :11:

Hossein bandarie
18-11-2009, 19:45
ساده ترين و در عين حال يكي از قوي ترين برنامه ها براي اين كار Eraser هستش :