PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد recovery - خیلی مهم

mojtabaram
18-11-2009, 00:18
سلام من عضو جدید هستم

یک سوال فنی میخواهم بپرسم لطفا درست راهنماییم کنید ممنون میشم

من یک هارد دارم دو ماهی هست خریدم میخوام بفروشمش تو این مدت یک سری فایل ها و عکسهای محرمانه و عکسهای خانوادگی و و غیره ریختم روش

بعد که تصمیم گرفتم بفروشم با استفاده از cd boot ویندوز xp در طی مراحل نصب پارتیشن ها و اطلاعات قبلی رو با هم یکجا پاک کردم و همونجا پارتیشن ساختم و ویندوز نصب کردم

حالا سوال من اینجاست اگه کسی خریدش آیا میتونه با نرم افزارهای recovery یک وقه عکسها و اطلاعات منو ببینه لطفا راهنمایی کنین

پای آبرو در میونه چون عکسهای خانوادگی داخلش بوده

( بازم بگم با cd ویندوز xp در طی مراحل نصب جایی هست که سوال میکنه کدام پارتیشن ذخیره کنم من از اونجا پارتیشن ها رو پاک کردم و دوباره ساختم

اگه میتونه ببینه چه راهی پیشنهاد میکنید بکنم

ممنون

Mohammad King
18-11-2009, 09:10
سلام

بله هوز میتونند ببینند؟

شما بقیه درایوها را ا کجا پاک کردین؟

برای خاطر جمع شدن بهتر FDisck کنید/

برای Fdisck هم به پارتیشن مجیک نیاز دارین. شما وقتی fdisck کنید همه ی پارتیشنها پاک میشن و دوباره نیاز هست که پارتیشن بندی کنید.

اگر بلد نیستین بهتره بدین به یه آدم وارد این کار را بکنه.

موفق باشید

Hossein bandarie
18-11-2009, 19:48
مي تونيد جايي رو كه عكسها بوده چند بار با اطلاعات به درد نخور پر كرده و پاك كنيد تا احتمال بازيابي كمتر بشه ( هر چه بيشتر شانس بازيابي كمتر )

hesam_x3
18-11-2009, 23:35
سلام . نگران این جور مسائل نباش . با اف دیسک مطمئن باش کسی دیگه نمیتونه برگردونه . مگه اینکه به یه خبره هارد و بفروشی که اونم به سختی بتونه این کارو کنه و اگه 1 درصد بتونه عکس ها همه داغونه داغونه . نگران نباش

mojtabaram
21-11-2009, 14:42
سلام

بله هوز میتونند ببینند؟

شما بقیه درایوها را ا کجا پاک کردین؟

برای خاطر جمع شدن بهتر FDisck کنید/

برای Fdisck هم به پارتیشن مجیک نیاز دارین. شما وقتی fdisck کنید همه ی پارتیشنها پاک میشن و دوباره نیاز هست که پارتیشن بندی کنید.

اگر بلد نیستین بهتره بدین به یه آدم وارد این کار را بکنه.

موفق باشید

مي تونيد جايي رو كه عكسها بوده چند بار با اطلاعات به درد نخور پر كرده و پاك كنيد تا احتمال بازيابي كمتر بشه ( هر چه بيشتر شانس بازيابي كمتر )

سلام . نگران این جور مسائل نباش . با اف دیسک مطمئن باش کسی دیگه نمیتونه برگردونه . مگه اینکه به یه خبره هارد و بفروشی که اونم به سختی بتونه این کارو کنه و اگه 1 درصد بتونه عکس ها همه داغونه داغونه . نگران نباش

مرسی از همه شما من با fdisk هم امتحان کردم باز پیداشون میکنه

چی کار کنم ؟

mojtabaram
21-11-2009, 14:46
مرسی از همه شما من fdisk از طریق داس کردم باز پارتیشن بندی و باز نصب ویندوز recovery کردم باز میشناسه فایل های گم شده رو و recover چی کار کنم

tohidkh
21-11-2009, 22:55
مرسی از همه شما من fdisk از طریق داس کردم باز پارتیشن بندی و باز نصب ویندوز recovery کردم باز میشناسه فایل های گم شده رو و recover چی کار کنم
سلام.

دوست عزیز، چندین بار گفته شده.

برنامه O&O Safe Earase بهترین و ساده ترین برنامه هست. که دیگه به هیچ وجه نمیشه چیزی برگردوند.

دقیقا مثل اینکه هارد رو تازه خریدی....

اگه بخواهید یک هارد 80 گیگ رو باهاش فرمت کنید، حدود 4 ساعت طول میکشه.

هیچ صدمه ای به هارد نمیزنه ولی سکتور به سکتور، همه اطلاعات قبلی رو از بین میبره.

O&O SafeErase 3.0.1308

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Using the method of deletion developed by Peter Gutmann, a renowned expert in data security, it is even possible for you to overwrite your deleted files 35 times. By today’s scientific standards, this is the most secure method to delete you files giving data thieves absolutely no chance

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پسورد فایل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :11:

tohidkh
21-11-2009, 23:05
دوستان خوبم!

لازمه که نکته ای رو اضافه کنم.

این که میگن Fdisk همه اطلاعات رو پاک میکنه، حرف یه استاد دانشگاه هست که همه اطلاعاتش در حد تئوری هست.

با این حرفایی که میزنید، بعضی وقتا شک میکنم نسبت به Help بعضی برنامه ها.

مثلا برنامه Get Data Back .

در قسمت Help برنامه نوشته شده که هر نوع فرمت از جمله Full Format، FDisk و غیره رو برمیگردونه

به جرات میشه گفتن اگه از برنامه DiskInternals.Uneraser استفاده کنید، هر طوری که فرمت بشه هاردتون، به شرطی که بعد فرمت Overwrite نکنید چیزی حدود 90 درصد بازیابی اطلاعات داره.

البته خداییش قصدم جسارت نبود. خواستم فقط مطلبی رو در مورد بازگردانی اطلاعات خدمت دوستان گلم عرض کنم. :11:

موفق باشید :40:

tajrobenik
21-11-2009, 23:09
خوب جهت اطمینان همه این کار ها رو بکن.

یکی اول اف دیسک.
یکی دوم همین نرم افزاری که دوستمون معرفی کردن

و یکی سوم که پیشنهاد خودم هست....
اون دوتای اول رو که انجام دادی باز توی هاردت چند تا سی دی ( مثلا ام پی تری) کپی کن و باز از روی اونا ها هم کپی کن.
خلاصه تمام هاردت رو با اطلاعاتی غیر محرمانه پر کن تا دیگه امکان باز یابی اطلاعاتی هم اگه وجود داشته باشه همون اطلاعات غیر محرمانه برگرده!

و جهت این که منظمش کنی همه اون اطلاعات غیر محرمانه رو هم یه فرمت معمولی بکن.

saxiass
21-11-2009, 23:11
بله یه نرم افزار بود که نمیدونم اسمش چی بود اما مال آمریکا بود (سازمان اطلاعات) که دیگه هیچ راهی واسه Recovery باقی نمیگذاشت.:21: