PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل رنگاوارنگ شدن مانیتورهای CRT

mjzaret
17-11-2009, 23:06
من چند تا مانیتور از مدل CRT دارم که برند همشون سامسونگ هست. یه عیبی که همشون دارن اینه که رنگاوارنگ می‌شن. یعنی اینکه یه دفعه رنگ صفحه قرمز می‌شه، یه دفعه آبی، یه دفعه زرد و یه دفعه سبز.
وقتی کابل مانیتور که سرش به کارت گرافیک وصل میشه رو دست می‌زنم رنگها تغییر می‌کنه. با این کار فهمیدم که مشکل از کابل سیگنال مانیتور هست. حالا نمی‌دونم چطوری تعمیرشون کنم. البته نمایندگی سامسونگ که تعمیرات مانیتور رو انجام بده با جایی که من هستم دوره و برام نمی‌صرفه که مانیتور رو به نمایندگی ببرم. من کابل مانیتور سامسونگ رو به صورت جدا تهیه کردم اما یکی از پین‌هاش با مانیتور سازگار نیست. یعنی پین کابل فابریکش 8 تایی و پین کابل جدیدی که من گرفتم 6 تایی. من یه جا شنیدم که کابلش رو یه جورایی درست می‌کنن که به مانیتورها می‌خورد.

اگه میشه در این زمینه کمکم کنید.

rasool1
20-11-2009, 17:57
سلام دوست عزیز نمی دونم از کجا 8 تایی یا 6 تاییشو شمردی اما بعضی از سیمهای داخل کابل استفاده نمی شوند البته اینم بگم که هر مدل مانیتور کابل سیگنال مخصوص خودشو داره و نمی تونی از یک کابل برای دیگری استفاده کنی

mjzaret
20-11-2009, 23:05
من یه جایی شنیدم که میشه کابلها رو به هم تبدیل کرد. آخه من رفتم یه جایی که کارش تعمیر همین چیزا بود و ازش خواستم که یه کابل سیگنال مانیتور سامسونگ مدل 17830 به من بده گفت که نداریم و برای درست کردنشون از کابلهای دیگه استفاده می‌کنیم و تبدیل می‌زنیم.
منظورم از جایی هست که کابل به برد اصلی مانیتور وصل میشه. کابل سیگنال مانیتور در داخل مانیتور به دو قسمت تبدیل میشه یه قسمتش به پشت لامپ تصویر وصل میشه و یه قسمتش به برد اصلی مانیتور.

rasool1
25-11-2009, 13:28
سلام دقیقا درسته اما اینی که شما میگی تبدیل نیست اینجوریه که به اصطلاح میدونن کدوم پایه به کجا وصل میشه و این کار نه نقشه داره و نه تبدیل فقط از روی تست و تجربه این کار رو انجام میدن پیشنهاد میکنم ببری بدی یک نفر وارد درست کنه ارزش خراب کاری نداره

akbar2008
29-11-2009, 08:06
به نضر من هیچ ربطی به کابل ندارد مشکل اصلی شما تمام شدن عمر مانیتور است زود برو تعویض کن با با یک lcd .
موفق باشید

akbar2008
29-11-2009, 08:07
به نظر من هیچ ربطی به کابل ندارد مشکل اصلی شما تمام شدن عمر مانیتور است زود برو تعویض کن با با یک lcd .
موفق باشید