PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی طراحی شبکه های campus

r_safir
17-11-2009, 14:31
سلام
لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه برای طراحی شبکه های campus مثل دانشگاه از لحاظ نرم افزاری

undertaker_ss
18-11-2009, 10:00
سلام
لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه برای طراحی شبکه های campus مثل دانشگاه از لحاظ نرم افزاری

منظورت چیه؟:13:

r_safir
18-11-2009, 10:20
منظورم از نظر پیاده سازی اکتیودایرکتوری و اینکه چه نقشه ای رو اجرا کنم.یعنی اینکه یه دونه دومین کنترل راه بندام برای کل دانشگاه یا برای هر دانشکده یه دونه؟ نحوه ارتباط اینا چطوری باشه؟میخوام برای دانشجوها فقط یه یوزر و پسورد تعریف بشه و برای تمام سرویس ها ازقبیل اینترنت و ایمیل و غیره از اون استفاده بشه

undertaker_ss
18-11-2009, 15:55
منظورم از نظر پیاده سازی اکتیودایرکتوری و اینکه چه نقشه ای رو اجرا کنم.یعنی اینکه یه دونه دومین کنترل راه بندام برای کل دانشگاه یا برای هر دانشکده یه دونه؟ نحوه ارتباط اینا چطوری باشه؟میخوام برای دانشجوها فقط یه یوزر و پسورد تعریف بشه و برای تمام سرویس ها ازقبیل اینترنت و ایمیل و غیره از اون استفاده بشه

چندتا یوزر هستن تقریبا؟
اگه زیاد نیستن یه domain controler کافیه
اگه خواستی هم می تونی یه dc درست کنی و دانشکده ها رو بکنی child اون یا به اصطلاح sub domain
موقع نصب اکتیو که می پرسه شما بزن که این dc یه child هست

r_safir
19-11-2009, 16:09
خوب در این روش دومین های child کنترل زیر شبکه رو بر عهده دارند یا دومین کنترلر اصلی؟
من میخوام هر دانشکده یوزرهای خودش رو درست کنه بعد اینه تو کل دانشگاه معتبر باشند.

undertaker_ss
19-11-2009, 22:51
خوب در این روش دومین های child کنترل زیر شبکه رو بر عهده دارند یا دومین کنترلر اصلی؟
من میخوام هر دانشکده یوزرهای خودش رو درست کنه بعد اینه تو کل دانشگاه معتبر باشند.

همه زیر نظر دومین کنترلر اصلی هستن
پس شما از همین روش child استفاده کن

r_safir
23-11-2009, 12:44
اگر من اول زیر دومین eng.xyz.ac.ir رو درست کنم بعدا میتونم به دومین اصلی xyz.ac.ir جوینش کنم؟

undertaker_ss
23-11-2009, 15:26
اگر من اول زیر دومین eng.xyz.ac.ir رو درست کنم بعدا میتونم به دومین اصلی xyz.ac.ir جوینش کنم؟

نه فکر نمی کنم بشه
چون موقع نصبش باید بگی این child هست حالا child ای که پدر نداشته باشه که نمی شه:13: