PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت اين سه مادربرد در چيه ؟

outpost
17-11-2009, 08:32
اين سه تا مادربرد قيمت تقريبا مشابهي دارند.

مي خواستم بدونم آيا تفاوتي با هم دارند.

GA-MA785GT-UD3H

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGA-MA785GMT-US2H

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGA-MA785GMT-UD2H

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مقايسه كلي

MGH.711
17-11-2009, 12:45
بزرگترین فرقشون اینکه اواژنگ فقط GA-MA785GT-UD3H رو اورد و بقیه توی بازار ایران نیستن کلا از چیپست 785 فقط اونی که گفتم و یه مادربورد از الایت گروپ هست با گارانتی سازگار. البته مون توی رشت زندگی میکنم ولی به اواژنگ و سازگار و چندتا دیگه از نمایندگی های برندهای مختلف زنگ زدم و لی فقط همون دو تا رو پیدا کردم. البته توی بازار تهران شاید بقیه هم پیدا بشه.
فرق این 3 تایی که گفتی رو توی خود مشخصات شون میتونی ببینی.

GA-MA785GMT-US2H
این مادر بورد بر عکس دو تای دیگه از خازن های حالت جامع و دالبی پشتیبانی نمیکنه و فقط یه اسلات برای نصب کارت گرافیک داره.

GA-MA785GMT-US2H
این مادر بورد از خازن های حالت جامد استفاده میکنه و یک اسلات برای کارت گرافیک داره. دالبی رو هم ساپروت میکنه

GA-MA785GT-UD3H
این مادر بورد 2 اسلات PCI-E 2.0 x16 داره برای حالت کراسفایر البته یکیش فکر کنم با X4 کار میکنه که برای کراسفایر جالب نیست. از خازن های حالت جامد استفاده میکنه دالبی رو هم ساپروت میکنه. اواژنگ این مدل رو هم اورده

البته تمام این تفاوتها جزیی هستند و بسته به کاربردت میتونی یکی رو انخاب کنی (البته من خودم یه کاربر حرفه ای نیستم و این ها رو از خود سایت گیگا بایت در اوردم) برای دیدن مشخصات و عکس ها از لینکهایی که گزاشتم استفاده کن.
من خودم مدل GA-MA785GPMT-UD2H رو میخواستم که 128 مگ sideport memory داره که از نظر گرافیک از بقیه بهتره. البته من نمیخواستم از کارت گرافیک استفاده کنم مگر نه زیاد مهم نیست. سیستم رو با GA-MA785GT-UD3H سفارش دادم که امروز قرار برم بگیرمش.

ali_nioton
17-11-2009, 15:47
فرق دیگه ESATA هستش

کلا با این چیپ دو تا معماری مادر برد هست یکی 5 تا ساتا با یه esata و یه اسلت pcie16

دیگری 6 تا sata داخلی و 2 تا PCIE 16

بدترین معماری هم برا ECS هستش

افتضاحه

ASUS هم 2 مدل با این چیپ داره که خیلی فضایی نمیدونم تو بازار هس یا نه

MGH.711
17-11-2009, 16:26
بدترین معماری هم برا ECS هستش

افتضاحه

ASUS هم 2 مدل با این چیپ داره که خیلی فضایی نمیدونم تو بازار هس یا نه

منم asus مدل M4A785TD-V EVO رو میخواستم که متاسفانه نتونستم پیداش کنم مثل اینکه هنوز وارد بازار ایران نشده. به نظرم M4A785TD-V EVO از اسوز از MA785GT-UD3H گیگابایت بهتره و هم 10 دلار ارزونتر
توی لینک میتونید مقایسه مدل های مختلف مادربورد که با چیپست 785 ساخته شدن رو ببینید
راستی قیمت الایت گروپ مدل ECS A785GM-M فکر کنم 115 باشه که با وجود MA785GT-UD3H گیگابایت با قیمت 125 تومن به نظرم خریدش عاقلانه نیست

MSI 785GM-E65 هم مادربورد خیلی خوبی هست به ماتریکس نمایندگی msi زنگ زدم گفتن تمام مادربوردها رو اوردن وبرای قیمت و توضیحات به نمایندگی شون مراجعه کنم ولی وقتی به نمایندگی شون ( رشت) رفتم گفتن هنوز وارد بازار ایران نشده اخه یکی نیست بگه مریضی که که مردم رو علاف میکنید. قبلا هم برای اطلاعات در مورد گوشی هایی که پخش میکردن زنگ زده بودم که با رفتار بد شون مواجه شدم.