PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید قطعات..

mehr1362
16-11-2009, 02:21
سلام.من چند تا سوال دارم و ممنون میشم تجربیات خودتون رو در اختبار من بزارین.
سوال اول :
قطعاتی مثل کارت گرافیک 4670 و رم و سی پی یو اتلون یا فنوم و پاور....

آیا این قطعات به صورت پلمپ و آکبند هستند یا خیر....

سی پی یو اتلون یا فنوم باید همراه با فن باشن؟یا ممکن هست فن روش نباشه ...
آیا روی جعبه سی پی یو مدل اون نوشته شده؟یا روی خود سی پی یو؟

از کجا میتونم بفهمم که سی پی یو کار کرده و دست دوم نیست؟

و سوال دوم :

من میخوام کارت گرافیک 4670 با رم 1 گیگ و از نوع DDR3 بخرم از یکی از مارک های گیگا یا ایسوس.

میخواستم بدونم که اگه 4670 باشه و مثلا رمش 512 باشه....چقدر با اون حالت بالا از لحاظ قدرت تفاوت دارن؟

این سوال برای این بود که اگر احیانا گیر نیاوردم و حالت دوم پیش اومد بخرم یا نه...چون برای گرافیک نهایتا 100 تومن میتون بدم.

این سوال ها خیلی خیلی برای من مهم هست...مخصوصا سوالات سی پی یو
لطفا تا امروز ظهر راهنمایی کنید که میخوام برم بخرم..ممنون:11:

Yi Yi
16-11-2009, 02:30
من میخوام کارت گرافیک 4670 با رم 1 گیگ و از نوع DDR3 بخرم از یکی از مارک های گیگا یا ایسوس.

میخواستم بدونم که اگه 4670 باشه و مثلا رمش 512 باشه....چقدر با اون حالت بالا از لحاظ قدرت تفاوت دارن؟
تقریبا هیچی.

کارت گرافیک معمولا پلمپ نیست. ولی CPU دو نوع وجود داره. TRAY و BOX که نوع دوم در جعبه پلمپ شده. ولی در نوع اول CPU بدون جعبه و فن عرضه میشه.
هم روی جعبه و هم روی CPU اطلاعاتی نوشته میشه.

powerfulman2008
16-11-2009, 09:26
سلام.من چند تا سوال دارم و ممنون میشم تجربیات خودتون رو در اختبار من بزارین.
سوال اول :
قطعاتی مثل کارت گرافیک 4670 و رم و سی پی یو اتلون یا فنوم و پاور....

آیا این قطعات به صورت پلمپ و آکبند هستند یا خیر....

از کجا میتونم بفهمم که سی پی یو کار کرده و دست دوم نیست؟

و سوال دوم :

این سوال برای این بود که اگر احیانا گیر نیاوردم و حالت دوم پیش اومد بخرم یا نه...چون برای گرافیک نهایتا 100 تومن میتون بدم.

این سوال ها خیلی خیلی برای من مهم هست...مخصوصا سوالات سی پی یو
لطفا تا امروز ظهر راهنمایی کنید که میخوام برم بخرم..ممنون:11:

1- معمولا" قطعات کامپيوتري براي اينکه شرکت واسطه اي اونها رو گارانتي مي کنه باز شده و چک مي شوند و برچسب گارانتي مي خورند. لذا قطعات به جز cpu پلمپ نيستند و بايد با توجه به نوع گارانتي که دارند اونها رو خريداري کرد. بديهيه که قطعات با گارنتي هاي معتبر مثل آواژنگ و سازگار ارقام قابليت اطمينان بيشتري دارند .
2- اگه از مراکز کامپيوتري معتبر و از فروشندگان معتبر خريد کني و خود قطعه رو هم چشمي بازديد کني بهتره. متاسفانه خريد اينرتنتي هم تو ايران جا نيافتاده و بعضي شرکتها سوء استفاده مي کنند پس فعلا" اينترنتي هم توصيه نميشه.
3- در خصوص cpu که دوست خوبم پاسخ داد. پيشنهاد من خريد به صورت box هست . تمام مشخصات هم روي جعبه درج شده .
موفق باشيد

امير موسر
16-11-2009, 09:33
پاک شود ××