PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب با فلش

moriss
11-11-2009, 22:04
امروز یه فلش 8 گیگ سونی گرفتم ولی مشکل داره!:41:

اول اینکه وقتی یه فایل 6 گیگی رو روش کپی میکنم ارور میده که جا نداره درحالیکه خالیه!

دوم اینکه وقتی فیلم یا هرچیزی روش میریزم تا یه حدی که میرسه مثلا از 5 گیگ به بعد موقع ریختن فایل ارور میده و بعد فایلهایی که قبلا ریخته خیلی عجیب غریب میشه. چندین فایل با اسامی مریخی میسازه و حجمهای فضای ( مثلا 13 گیگ و ... )

سوم اینکه سرعت انتقال اطلاعات روش خیلی کمه!!

---

همه اینا به کنار. وقتی بردم به فروشنده دادم و روی سیستمش تست کرد، اصلا هیچ مشکلی نداشت!!! مث بلبل ! کار میکرد.:18:

اما روی سیستم من مشکل داره. بارها هم فرمتش کردم. سیستمم هم ویروس نداره چون انتی ویروسم اپدیته. من 2 تا فلش 8 گیگ دیگه هم دارم که بدون مشکل روی این سیستم کار میکنه!

کلافه شدم حسابی

EXTREME
11-11-2009, 22:10
با این تفاسیر usb سیستم شما مشکلی نداره و ویندوز سالمه پس شما یه بار دیگه فلش رو فرمت کنید با فرمت fat
دوباره امتحان کنید اگه اینطوری شد یه تست از فلشتون با نرم افزار flash memory toolkit بگیرید
خود فلش هم اسکن ویروس بکنید

tttmttt
11-11-2009, 23:17
فكر كنم بايد فايل سيستم را به ntfs تغيير بديد چون روي fat فايل‌هاي بزرگ‌تر از سه و ... گيگ نميشه ريخت (مقدار ... را نمي‌دونم!).
البته ويروس هم ميتونه باشه چون سيستم من ويروس داشت و فلش را درست حسابي نمي‌شناخت يعني بايد چند بار قطع و وصل مي‌كردم تا بشناسه آنتي ويروسمم هم آپديت بود ويروس را مي‌شناخت ولي نمي‌تونست پاكش كنه به خاطر هم ESET (آنتي ويروس قبليم) را پاك كردم و KIS (كسپر اسكاي) به جاش نصب كردم و تونست ويروس را شناسايي و پاك كنه.

UN.REGISTERED USER
11-11-2009, 23:33
امروز یه فلش 8 گیگ سونی گرفتم ولی مشکل داره!:41:

اول اینکه وقتی یه فایل 6 گیگی رو روش کپی میکنم ارور میده که جا نداره درحالیکه خالیه!

دوم اینکه وقتی فیلم یا هرچیزی روش میریزم تا یه حدی که میرسه مثلا از 5 گیگ به بعد موقع ریختن فایل ارور میده و بعد فایلهایی که قبلا ریخته خیلی عجیب غریب میشه. چندین فایل با اسامی مریخی میسازه و حجمهای فضای ( مثلا 13 گیگ و ... )

سوم اینکه سرعت انتقال اطلاعات روش خیلی کمه!!

---

همه اینا به کنار. وقتی بردم به فروشنده دادم و روی سیستمش تست کرد، اصلا هیچ مشکلی نداشت!!! مث بلبل ! کار میکرد.:18:

اما روی سیستم من مشکل داره. بارها هم فرمتش کردم. سیستمم هم ویروس نداره چون انتی ویروسم اپدیته. من 2 تا فلش 8 گیگ دیگه هم دارم که بدون مشکل روی این سیستم کار میکنه!

کلافه شدم حسابی

بعضی فلش های قلابی اینطورند ... فرمت کنید اگر درست نشد مطمئن باشید fake هست

moriss
12-11-2009, 09:01
نکته اول اینکه چندبار فرمت کردم و توی گزینه هاش فقط میشه fat32 فرمت کرد بقیه فعال نیست. ( هاردم ntfs هست )

احتمال داره از ویروس باشه چون سیستم بنده خدا که خریدم ویروس داشت و فلش رو اولین بار به اون وصل کردم که تست بشه. بعد که اوردم خونه انتی ویروسم شناخت و ظاهرا پاکش کرد!

مشکل اینه که من چندتا فلش دیگه هم دارم و بدون مشکل دارن کار میکنن! اگه ویروس باشه که باید برای همه همینطور باشه.

قسمت ناجورش اینجاست که روی سیستم بنده خدا بدون مشکل کار میکنه و نمیتونم بگم فلشت خرابه و عوضش کن!!

moriss
12-11-2009, 15:13
با safe mode اومدم بالا و دوباره تست کردم بازم همون مشکل رو داره. فرمتش هم کردم فرقی نکرد!

اگر fake باشه باید روی همه سیستمها اینطور باشه اما روی سیستم خود فروشنده کاملا درست بود!

اگر ویروس باشه روی safe mode باید درست کار کنه. مگه ویروسها توی حالت safe mode هم فعالن

Vespoher
12-11-2009, 15:38
سعي كنيد از پورت اصلي يو اس پي كامپيوترتون امتحان كني . شايد هم قلابي باشه ولي اگه از شركت با گارانتي گرفتي نبايد اينجور باشه . روي سيستم دوستت تست كن ببين همين مشكلو داري

moriss
12-11-2009, 15:55
با این تفاسیر usb سیستم شما مشکلی نداره و ویندوز سالمه پس شما یه بار دیگه فلش رو فرمت کنید با فرمت fat
دوباره امتحان کنید اگه اینطوری شد یه تست از فلشتون با نرم افزار flash memory toolkit بگیرید
خود فلش هم اسکن ویروس بکنید

این برنامه رو دانلود کردم ( سریال میخواد )

ظاهرا همه چی رو درست نشون میده. فلش رو 8 گیگ میشناسه و توی اسکن هم هیچ موردی نداشت.:41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rasool1
12-11-2009, 19:41
سلام اینهمه کار کردی یک زحمت دیگه هم بکش فلش رو روی یک سیستم بجز این دو سیستم امتحان کن

moriss
12-11-2009, 20:14
اقا من با این برنامه که توی این تاپیک معرفی شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فلش روتست کردم اینم نتیجه اش!!

The media is likely to be defective.
2.8 GByte OK (5936592 sectors)
5.0 GByte DATA LOST (10578480 sectors)
Details:5.0 GByte overwritten (10578480 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
0 KByte corrupted (0 sectors)
1 MByte aliased memory (2048 sectors)
First error at offset: 0x00000000b52ba000
Expected: 0x00000000b52ba000
Found: 0x00000001f7f70000
H2testw version 1.3
Writing speed: 2.87 MByte/s
Reading speed: 10.1 MByte/s
H2testw v1.4

اینجور که من فهمیدم انگار کل ظرفیتش 2.8 گیگابایته و 5 گیگ دیگه اش اوررایت!!

اما جالب اینجاست که روی سیستم اون بنده خدا تا 6.5 گیگ اطلاعات ریخت!

سلام اینهمه کار کردی یک زحمت دیگه هم بکش فلش رو روی یک سیستم بجز این دو سیستم امتحان کن

خب اینکار خیلی دردی از من دوا نمیکنه چون باید روی سیستم خودم درست کار کنه وگرنه روی سیستم دیگه درست باشه که میخوام چیکار! اما با اینحال فردا روی سیستم دیگه هم تستش میکنم

moriss
13-11-2009, 08:13
سلام. فلش رو روی یه سیستم دیگه هم تست کردم. همونطور بود!!

یه سوال؟! وقتی فروشنده فلش رو روی سیستمش تست میکنه و هیچ مشکلی نداره من چطور بگم این خرابه و پسش بدم؟!!!!

beckham7
13-11-2009, 09:15
ایتجور فلشا (فلشای تقلبی) بگیر نگیرن یه بار خوبن یخ بار کار نمیده شاید اون موقعی که فروشنده امتحان کرد جواب داده
دوباره ببرش
فلشتو پر بعد ببرش اینجور شاید...
چند گرفتی؟اگه ارزون گرفتی مطمئن باش100% تقلبی

tiia
13-11-2009, 09:19
سلام
من وقتی روی یک فلش 8 گیگی 4 گیگ را یک مرتبه بخوام بریزم . میگه که فلش پر. ولی اگه تقسیمش کنم و چند بار در حجمهای کمتر بریزم درست انجام میشه و از 8 گیگ استفاده می کنه.ولی برای من این سوال که چرا این پیغام را میده.

moriss
13-11-2009, 20:05
من وقتی روی یک فلش 8 گیگی 4 گیگ را یک مرتبه بخوام بریزم . میگه که فلش پر. ولی اگه تقسیمش کنم و چند بار در حجمهای کمتر بریزم درست انجام میشه و از 8 گیگ استفاده می کنه.ولی برای من این سوال که چرا این پیغام را میده.

مال منم همینطوره یه فایل 5 گیگ که میریزم همین ارور رو میده. مشکل اینه که روی سیستم خودم تا 2 یا 3 گیگ بیشتر نمیریزه و بعدش دیگه ارور میده

یتجور فلشا (فلشای تقلبی) بگیر نگیرن یه بار خوبن یخ بار کار نمیده شاید اون موقعی که فروشنده امتحان کرد جواب داده
دوباره ببرش
فلشتو پر بعد ببرش اینجور شاید...
چند گرفتی؟اگه ارزون گرفتی مطمئن باش100% تقلبی

روی سیستم خودم و یه سیستم دیگه دقیقا همین مشکل رو داره. 2 بار بردم پیش فروشنده و هر 2 بار عین ادم کار میکرد. با یه سرعتی فایل روش میریخت که کف کرده بودم!! اخه اگه بگیر نگیر باشه که چرا واسه من نمیگیره واسه اون میگیره

اگه ویروسه چرا فقط با همین فلش خاص و روی سیستم من مشکل داره چرا بقیه فلشهام مشکل نداره!!

زیاد هم اروزن نگرفتم. فلش 8 گیگ الان حدود 21 تا 25 هست ( تو مشهد ) من 20 گرفتم

moriss
18-11-2009, 17:40
دوستان عزیز ممنون از راهنماییها و جوابهاتون

در نهایت من این فلش رو پس دادم چون روی سیستمم به هیچ وجه جواب نمیداد.

tiia
19-11-2009, 09:14
سلام
خوب با فلش جدید می تونی این کار را بکنی ؟
یا کلا بی خیال فلش شدی ؟ :)

moriss
20-11-2009, 22:13
هنوز نگرفتم

moriss
22-11-2009, 20:59
امشب رفتم دیدم یه فلش سونی 32 گیگ داره میده 26 !!!!

مخمو زد گرفتم. البته با این شرط که اگه مشکل داشت پس بدم. میگفت چون گارانتی نداره با این قیمته. و اختلاف قیمت فقط بخاطر گارانتیه!

حالا هنوز که دارم تستش میکنم ببینم چی میشه

soroush1362
22-11-2009, 21:38
امشب رفتم دیدم یه فلش سونی 32 گیگ داره میده 26 !!!!
32 گیگ 26 تومن:18: امیدوارم مشکلی نداشته باشه ولی فکر نکنم بالای 1 گیگ بشه ازش استفاده کرد :13: