PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال از ASP.NET

mahdi7s
10-11-2009, 22:36
سلام

1)بهتره فایل کدها با فایل طراحی جدا باشه(code behind) یا از یه فایل استفاده و کدها رو توی تگ script وارد کنیم (single-file) ؟

2)فضای نام پرکاربردترین کلاس ها به طور پیش فرض توسط ویژوال استادیو using شده ولی کجا این فضاهای نام using شدن؟ (منظورم کد نویسی در تگ script هست)

3)اگر debug رو در فایل web.config فعال کنیم ولی تو یه صفحه ی خاص غیر فعالش کنیم نهایتا debug اون صفحه فعاله یا نه؟

4)اصلا فعال بودن یا نبودن debug به چه دردی می خوره ؟ VS که debug رو انجام میده!

5)وقتی Trace صفحه فعال باشه یه اطلاعاتی توی صفحه نشون داده میشن-اینا چی هستن و کجا به درد می خورن>؟

6)خصیصه ی Trace به چه دردی می خوره؟ مثلا کار متد warn یا write چیه؟

7)کار متد DataBind از والد control چیه که اونو توی برنامه های ویندوزی نداریم ولی تحت وب داریم>؟

8)ممنون

_H2_
11-11-2009, 01:32
سلام
1)
هر چقدر کدهای شما جدا شده و لایه بندی شده و مجزا و غیر درهم باشند، بهتر است.

2)
توضیح بیشتر.

3)
منطقاً باید برای همان یک صفحه خاص غیر فعال باشد.

4)
فعال بودن گزینه مذکور برای کارکرد صحیح VS هم مهم است، ضمن اینکه در صورت فعال بودن و رخ داد خطا متن و محل دستورات نمایش داده میشود و...

5)
این هم به نوعی نوعی ابزار اشکال یابی و debug است و برای پیگیری مقادیر در جریان و نیز چاپ مقدار سفارشی گزارشی و در نهایت متوجه شدن فرآیندها و یافتن محل خطا کاربرد دارد.

6)
با فعال بودن قابلیت، متون سفارشی مورد نظر را در خروجی چاپ میکند (مثلاً برای انکه بدانید کاری انجام شده یا نه و یا مقادیری در جایی وارد شده اند و...) و در برنامه نهایی هم لازم به حذف این خطوط نیست و فقط میتوان قابلیت را خاموش کرد.

7)
جزء متدهای پیاده سازی Binding در وب است، در ویندوز هم این امکانات وجود دارد ولی نام متدها و روش کار یکم متفاوت است.
اگر DataSource پر باشد، این متد فرآیند Render و Binding کنترلر را به جریان می اندازد.

موفق باشید.

mahdi7s
11-11-2009, 20:10
قسمت 2)
مثلا در تگ اسکریپت بدون تایپ فضای نام می تونم به کلاس ArrayList دسترسی داشته باشم و این یعنی این فضای نام using شده-من می خوام بدونم کجا این فضای نام using شده.

ممنون

_H2_
11-11-2009, 23:17
سلام

من می خوام بدونم کجا این فضای نام using شده
web.config !
(یا web.config رایانه یا web.config پروژه و... )

mahdi7s
21-11-2009, 14:20
سلام
فرق بین مقدارهای static و dynamic از خصیصه ی Display کنترل های معتبر سازی چیه؟
بهتره از کدوم استفاده بشه؟
ممنون

_H2_
21-11-2009, 18:33
سلام

فرق بین مقدارهای static و dynamic از خصیصه ی Display کنترل های معتبر سازی چیه؟
تفاوت در display و visible در کلاینت است.

تفاوت اصلاً وجود نداشتن و تفاوت وجود داشتن و نامرئی بودن!

اگر گزینه روی Static باشد کنترلر اعتبار سنجی شما همواره در ان محل وجود دارد ولی نامرئی است
ولی Dynamic باعث میشود کنترلر در لحظه خطا حضور پیدا کند.

برای لمس کردن تفاوت این دو سعی کنید چند کنترلر قبل و بعد کنترلر اعتبار سنجی قرار دهید و بعد با هر کدام از دو گزینه یکبار تست کنید.
در حالت دینامیک کنترلر اعتبار سنجی بدون خطا جایی نمیگیرد و اگر خطایی رخ دهد تازه کنترلر های بعد خودش را هل میدهد و جا باز میکند تا نمایش داده شود.

تستی که گفتم انجام دهید تا خودتان متوجه شوید.

بهتره از کدوم استفاده بشه؟
تشخیص به عهده و سلیقه برنامه نویس است.
من معمولاً گزینه Static را ترجیح میدهم، چون بعد و قبل خطا صفحه تکلن نمیخورد و بالا و پایینی نمیرود!
ولی شما میتوانید بسته و شرایط و مخصوصاً محل جاسازی کنترلر اعتبار سنجی بین دو حالت فوق انتخاب کنید.
مثلاً اگر تمام کنترلرهای اعتبار سنجی آخر صفحه باشد حالت دینامیک هم بد نیست.

موفق باشید.

mahdi7s
21-11-2009, 22:23
در مورد سوال آخر توی کتابی که می خونم اینو نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نظر شما چیه؟

_H2_
21-11-2009, 22:43
سلام

نظر شما چیه؟
هیچی! چیز مغایر و یا مطلب مهمی نگفته!

من گفتم تشخیص این حالت به عهده و سیلقه و محل بستگی دارد.

تنها نکته متن فوق این است که گفته معمولاً گزینه را روی Dynamic قرار دهید.
(بعد هم گفته که مشکلی وجود ندارد و مرورگرها ساپورت میکنند و این عمل با کمک display انجام میشود)

ولی من خودم معمولاً از Static استفاده میکنم، به همان دلایل که گفتم.
اما به شما نمیگویم روی کدام تنظیمش کنید.
و در واقع انتخاب هر کدام از این موارد display و visible بسته به نوع و محل کاربرد دارند.
خیلی روشن و شفاف است.

اگر کسی از شما بپرسد، "Visible بهتر است یا Enabled و از کدام استفاده کنم؟" چی جواب میدهید؟

شما یکبار تستی که گفتم انجام دهید بعد هر کجا نیاز داشتید از هر کدام مناسب بود و نیاز داشتید استفاده کنید.