PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت ويديو (Video) را چگونه تشخيص بدهيم؟؟؟ (با ويژوال)

MSsoftCO
16-03-2006, 01:45
سلام به شما دوستان
مي خواستم ببينم کسي از شما راجع به اين سوال اطلاع خواصي نداره؟
چه جوري ميشه با ويژوال هر وقت که ويديويي(Video) رو باز کرديم " اطلاعات" راجع به آن نمايش داده بشه؟
مثل اين اطلاعات :
عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از همه مهمتر " فرمت فيلم " هست . (MEPG_1 يا MPEG-2 يا AVI يا VCD يا ...)
دمتون گرم.
منتظر جوابتون هستم.

Mostafa1024
16-03-2006, 14:44
منم يه س.ال در همين رابطه داشتم . واسه بخش فايلهاي ويديويي به هر حال به يه سري درايور نياز هست . ميخواستم بدونم كسي از بچه ها درايور بخش فايل هاي مختلف ويديويي مثل Dat و MPG و يا WMA رو داره ؟ . اگه يه مثال هم همراش باشه حرف نداره

MSsoftCO
17-03-2006, 23:37
در اين مورد اگر مدير اين بخش وارد كار بشه شايد بشه به جاهايي رسيد
يا از دوستان ديگري كه واردتر هستند كمك بگيره و از اونا بخواد در اين مورد به ما كمك كنند
بازم ممنون از توجه دوستان و مدير اين بخش

Payman_62
18-03-2006, 02:08
شما چه طور فايل ويدويي تو برنامت باز ميكني؟ مثلا با CommonDialog فايلتو باز ميكني؟

MSsoftCO
18-03-2006, 23:36
آره مگه راه هاي ديگري هم هست؟

Payman_62
19-03-2006, 01:21
خوب مگه CommonDialog1.FileName آدرس فايل ويدوييت نيست؟ ميتوني از همين آدرس براي تشخيص فرمت فايل استفاده كني. ببين پسوند فايل چيه. هر چند فايل dat رو مثلا بكني avi بازم مديا پلير بازش ميكنه و ممكنه باعث اشتباه شه ولي كسي كه به پسوند فايل هاي تصويري دست نميزنه.

Mostafa1024
26-03-2006, 15:14
خوب مگه CommonDialog1.FileName آدرس فايل ويدوييت نيست؟ ميتوني از همين آدرس براي تشخيص فرمت فايل استفاده كني. ببين پسوند فايل چيه. هر چند فايل dat رو مثلا بكني avi بازم مديا پلير بازش ميكنه و ممكنه باعث اشتباه شه ولي كسي كه به پسوند فايل هاي تصويري دست نميزنه.

استفاده از پسوند فايلها واسه تشخيص فرمتشون راه درستي نيست . اين درسته كه پسوند فايلها نشون دهنده فرمت اونا هست ولي اين دليل نميشه هر فايلي با پسوند مثلا AVI يه فايل ويديويي باشه .

MSsoftCO
28-03-2006, 02:14
اقا مصطفي درست ميگه
مثلا فايل هاي mpg1 و mpg2 با هم فرق ميكنن اما از نظر پسوند هردو از يك پسوند (mpg) استفاده ميكنن

Payman_62
28-03-2006, 03:18
حالا همه اينا به كنار. فايل هاي Dat رو بگين كه هم در زمينه فايل هاي تصويري كاربرد داره و هم كاربردهاي ديگه داره. مثل آرشيو ياهو مسنجر كه پسوندش Dat هست. من كه خودمم اون اول گفتم در اين روش احتمال بروز خطا هست.
به هر حال اگه از پسوند استفاده نكنيد فكر ميكنم كارتون يه مقدار گره بخوره. شايد با خوندن محتواي فايل بشه قالبشو تشخيص داد.

MSsoftCO
30-03-2006, 23:05
به احتمال زياد يك Header در خود فايل تصويري وجود داره بايد اون رو اول خوند تا تشخيص داده بشه فايل چيه

Payman_62
31-03-2006, 00:53
اين همه فايل صوتي تصويري. كيه همه اين Header هارو بدونه. شما ميدوني؟

MSsoftCO
01-04-2006, 00:38
نه بابا اگه بلد بودم كه سوال را مطرح نميكردم
شايد رييس اين بخش بتونه در اين مورد كمك كنه
منتظر هستيم