PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات پنل پاناسونیک G10

*Alucard*
07-11-2009, 15:30
ظاهرا عده ای از دوستان هستن که با پنل G10 مشکلاتی دارن دوستانی که این پنل رو خریداری کردن و دوستانی که از نزدیک این پنل رو دیدن ویا اطلاعات قابل تائید دارن لطفا داخل این تاپیک مشکلات و مشاهداتشون رو مطرح کنن.
موفق باشید.

-------------------------

SuffEr
07-11-2009, 15:37
1-دكور و ديزاين متوسط (نميتونم بگم بد ولي نسبت به ديگر برندها ضعيف ظاهر شده )
2-امكانات جانبي محدود اعم از نخوردن usb و عدم امكانات كامل شبكه و كمتر بودن تنظيملت يوزر مثل كم و زياد كردن برايتنس . گاما و .... نسبت به برندهايي كه اعمال تنظيمات بيشتري رو در دسترس قرار ميدن
3-عدم امكان تصوير در تصوير
4-بدتر نشان دادن فيلمها و تصاوير sd نسبت به سامسونگ (آپسكيلينگ ضعيف sd )
5-حذف شدن بعضي امكانات از مدل آسيايي
اينها نقايصي هستند كه در ديد اول و مقايسه بدوي ديده ميشن و بقيه شو دوستاني كه اين hdtv رو دارن بايد بيان و مطرح كنن.

smallfrank
07-11-2009, 21:03
این Sd G10 رو خیلی خیلی بد نشون میده یا نه قابل قبوله؟
اگه چند تا عکس بزارید خیلی ممنون میشم.

mj_khayat
08-11-2009, 16:53
من هم g10 گرفتم و فكر ميكنم تنظيماتش كافيه، البته نميتونم مقايسه كنم چون باقي را نديدم ،
اما اينهايي كه دوستمون گفت : برايتنس و گاما و ... داره
اما تنظيم تك تك رنگهاي آبي و سبز و قرمز را نداره
تنظيم White Balance را داره كه من نمي فهمم R بالا و پايين و B بالا و پايين يعني چي ؟

كسي ميتونه توضيح بده ؟

همينطور براي كاليبراسيون كد مخفي وارد شدن به service menu را پيدا كردم اما فقط بلدم باهاش كاركرد تلويزيون را مشاهده كنم و كاليبره كردني كه تو سايت AvForum در Review گفته را هنوز بلد نيستم ...

همينطور ميشه firmWare جديدش را از سايت download كرد

milky way
08-11-2009, 17:22
من هم g10 گرفتم و فكر ميكنم تنظيماتش كافيه، البته نميتونم مقايسه كنم چون باقي را نديدم ،
اما اينهايي كه دوستمون گفت : برايتنس و گاما و ... داره
اما تنظيم تك تك رنگهاي آبي و سبز و قرمز را نداره
تنظيم White Balance را داره كه من نمي فهمم R بالا و پايين و B بالا و پايين يعني چي ؟

كسي ميتونه توضيح بده ؟

همينطور براي كاليبراسيون كد مخفي وارد شدن به service menu را پيدا كردم اما فقط بلدم باهاش كاركرد تلويزيون را مشاهده كنم و كاليبره كردني كه تو سايت AvForum در Review گفته را هنوز بلد نيستم ...

همينطور ميشه firmWare جديدش را از سايت download كرد
کیفیتش چطوره؟ تو تصاویر SD مثلاً شبکه های تلویزیون یا DVD.
دستت درد نکنه میتونی دو تا عکس واقعی بگیری بزاری با موبایلی چیزی.

mj_khayat
09-11-2009, 10:15
من که از کیفیتش خیلی راضی هستم, تلویزیون ایران را هم از کرج با آنتن عادی می گیرم و تصویرش خیلی خوبه, حتی در حد تصاویر ----- ...

البته خیلی راحت حس می کنید که کیفیت یا سایز g10 بیشتر از تصاویر تلویزیون و ماهواره است و آرزو می کردید کاش فیلمها با جزئیات Full HD بودند ( که متاسفانه هنوز سورسی برای امتحان نداشتم )

از ریوها و بحثهایی که خوندم برای حالت تصویر برای فیلمها از مد سینما استفاده میکنم که یک پیشنهاد بصورت :

کنتراست : بین 30 تا 50 برایتنست : 0 رنگ : 30 تا 40 شارپنس : 5 (از 10) و مد رنگ گرم بوده است
تبعا براقیت مثل LCD و مد دینامیک از بین میره اما تصویر کاملا سینمایی با غلظت طبیعی رنگها میشه که من خیلی دوست دارم.

اما باز تاثیر رنگ سبز حس میشه و در White Balance هم متاسفانه فقط غلظت قرمز و آبی را میشه اصلاح کرد که نمیدونم چه تنظیماتی مناسبه ...

این هم مشخصه که تنظیمات را باید هرکسی برای خودش و محیط خودش انجام بده و حتی در فروم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صحبت از صفحه های الگو مخصوص برای کالیبره کردن تلویزیون هست که فکر میکنم چیزی شبیه مقواهای کالیبراسیون همراه مونیتورهای LG باشه,
آیا این تجهیزات در ایران هم پیدا میشوند ؟

برای ورود به sevice Menu هم من دستورالعمل زیر را پیدا کردم که بر روی سایر محصولات پاناسونیک هم جواب میده :

-- روی تلویزیون کلید VOL - را نگه داشته و بر روی رموت کلید ReCall را 3 بار فشار دهید.

-- sevice menu ظاهر میشود که دستورات زیر را دارد :
ADJUST, WD-ADJUST, OPTION, AGING, SRV-TOOL

-- برای انتخاب گزینه ها توسط رموت : کلید 1 گزینه قبلی (Up) و کلید 2 گزینه بعدی (Down) می باشد
-- برای حرکت بین آیتم های داخلی نیز کلیدهای 3 و 4 استفاده میشوند.

که فرضا برای مشاهده مقدار کارکرد تلویزیون دستورهای :

-- با کلید 2 گزینه آخر SRV-TOOL انتخاب میشود
-- سپس باید OK را بزنیم تا یک صفحه اطلاعاتی مشاهده شود
-- سپس با کلیدهای حرکتی (فلشها) روی رموت به خطی که PTCT :00.00.00.00.00 نوشته می رویم
-- سپس به خانه خالی مجاور آن می رویم
-- حالا کلید mute را برای 3 ثانیه (و بیشتر) نگه میداریم
-- در نتیجه مقدار TIME و COUNT دستگاه مشاهده میشود.

من هنوز سایر دستورالعملهای سرویس منو را پیدا نکردم اما مشخصه که با همین اطلاعات میشه خیلی چیزها را تنظیم کرد.

حالا چطور مثل رویو AvForum باید g10 را کالیبره کنیم (که توازن رنگها را برقرار کرده و انحراف Gray Scale را حداقل کرده و گرمای تصویر را به 6500K اصلاح کرده و گفته تصویر عالی در حد TH-65VX100 Professional Monitor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با قیمت 8000 دلار ایجاد میشه ) کسی اگر موفق شد لطفا توضیح بده

برای گرفتن frimware جدید هم میتونید از این سایت دانلود کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که البته نمیدونم احتمال داره فرضا به سری های آسیایی نخوره ؟ یا خطری داشته باشه ؟
بهرحال چون اینترنت خودم در شرکت فیلتره و نمی تونیم فایل exe دانلود کنیم اگر یکی از دوستان بتونه فایل را دانلود کنه و بصورت دیگری (zip) برای من upload یا ایمیل کنه ممنون میشم.

با تشکر.

m654
09-11-2009, 10:40
تا وفتی مشگلی پیش نیومده این کار پر خطر رو نکن!

smallfrank
09-11-2009, 15:15
اگه میشه چندتا از دوستان G10 دار چند عکس با موبایل بگیرن و بزارن.
ممنون

abbas_p
09-11-2009, 20:13
اگه میشه چندتا از دوستان G10 دار چند عکس با موبایل بگیرن و بزارن.
ممنون

من چند تا عکس گرفتم..و گزاشتم اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته ورودی HDMI نیست..!!

abbas_p
12-11-2009, 01:07
این جی 10 من نمیدونم چرا وقتی ورودی فیش (منظورم دوفیش ها یا سه فیش) بهش میزنم پارازیت میگیره..وقتی تو حالت pc کابل صداشو با این فیش ها میزنم..تو خود pc تاثیر نمیزاره ولی وقتی میزنم tv میبینم رو کانالهای تلویزیون پارازیت میده(مخصوسا رو شبکه شش)وقتی هم که ماهواره نگاه میکنم پارازیت میده رو خود تصویر ماهواره یک پازیت موجی رو تصویر رد میشه دقت کنی میبینی...کلا انگار به این کابلها الرژی داره ..هر چی با این کابلها وصل میکنم پارازیت میگیره...ولی با کابل HDMI اینطور نیست.

abbas_p
12-11-2009, 18:11
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟

nimoolia2
12-11-2009, 19:41
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟

این مشکل فقط مخصوص g10 نیست. بخاطر وسایل اطراف tv این پارازیتها رو تصویر میفته. کابلهایی که کیفیت بالایی ندارن بیشتر این پارازیتها رو منتقل میکنن

Sacrament
12-11-2009, 20:21
اگر کف خونتون سرامیکه وقتی کامپیوتر بهش وصل میکنی یه سیم از کامپیوتر به یه چیز فلزی وصل کن کیفیت سیم آنتن و سیمای دیگه که ازش استفاده میکنی واسه hdtv خیلی مهمه.