PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال و رسیدن به دلایل منطقی تفاوت قیمت بانه با مراکز نمایندگی

smaiel
07-11-2009, 14:44
با سلام خدمت دوستان

می خوام واقعا بدونم کسی که یه جنسی را از بانه می خره در حقیقت همون مدلی را گرفته که تو نمایندگی های اون عرضه می شه البته با گارانتی
یا اینکه خود محصول از نظر قطعات و نوع آنها با مال نمایندگی ها فرق داره؟
برا مثال رفیق من همین چند روز پیش یه سونی مدل V550 گرفته که 46 اینچه به قیمت 1750000تومن در حالی که همون مدل را تو نت زده بود 2450000 تومن که واقعا برا یه تلویزیون اختلاف قیمت 700000 تومنی اونم فقط به خاطر گارانتی اصلا توجیه نداره
نظر شما چیه؟

ehs_soltany
07-11-2009, 14:56
فقط گارانتی نیست

جنسی که از گمرک وارد میشه باید به دولت تعرفه بپردازه ولی جنس قاچاق نه

FARIBORZ11
07-11-2009, 15:57
دوست من هزينه حمل و نقل و دلالي رو هم بهش اضافه كن.
بعد يك چيزي ديگه اينكه نمايندگي ها پز مي دن جنس ما اصل كره است در صورتي كه اكثر كالا ها شون پشتش زده made by korea كه فكر كنم با made in koreaمتفاوت باشه ولي جنسهاي بانه رو راست زده مثلاً made in thiland كه lh 700 من هم رو كارتن و هم رو ال سي دي داره تنها تفاوتش در اينه كه هرتز ال سي دي من زده 120 ولي مال گلد ايران تو تبليغاتش 100 داره كه اگه تفاوتش در اين باشه باز هم به نفع منه

ardavan_2008
07-11-2009, 17:32
فکر میکنم دیگه حداقل الان همشون اصل نیست ...برای مثال شما میرید بانه و یه کالایی رو می خرید فکر می کنید اصل...اما در اصل orginal نیست بعضیهاشن میرن از چین سفارش میدن و می یارن دبی بعد عراق و ایران...شما شاید بتونید 20یا 30%کالای اصل گیر بیاری ...ما چون رفته بودیم و می خواستیم سینمای خانگی بگیریم باهاش کردی حرف زدیم گفت چینی هستش اما همین رو خیلی ها می خریدند!قبلا شاید تمام کالا اصل بود اما الان دیگه مثل سابق نیست...

afflatus
07-11-2009, 18:31
با سلام خدمت دوستان

می خوام واقعا بدونم کسی که یه جنسی را از بانه می خره در حقیقت همون مدلی را گرفته که تو نمایندگی های اون عرضه می شه البته با گارانتی
یا اینکه خود محصول از نظر قطعات و نوع آنها با مال نمایندگی ها فرق داره؟
برا مثال رفیق من همین چند روز پیش یه سونی مدل V550 گرفته که 46 اینچه به قیمت 1750000تومن در حالی که همون مدل را تو نت زده بود 2450000 تومن که واقعا برا یه تلویزیون اختلاف قیمت 700000 تومنی اونم فقط به خاطر گارانتی اصلا توجیه نداره
نظر شما چیه؟
همونطور كه دوستان گفتند هزينه تعرفه واردات,حمل و نقل ,.......باعث ميشه كه اينقدر اختلاف بين جنس قاچاق و جنسي كه از نمايندگي ميگيريد!
البته بايد توجه داشته باشيد كه قيمت هاي جهاني تقريبا هم قيمت بانه هستن! و اين نمايندگي هاي هستن كه دارن با يه گارانتي و تبليغات خون من و شما ميكنن توي شيشه!!

smaiel
07-11-2009, 20:40
با این حساب خود جنس هم در 70-80 درصد موارد با اونی که نمایندگی می ده تفاوت داره
درسته؟

mb2006
08-11-2009, 13:41
ولی بنظر من جنس های که از طریق نمایندگی های فروخته میشه قابل اطمینان تره و حد اقل میدونی ایرانی یا کره ای و یا چینیه ولی بانه که من تابستان رفته بودم همون روز اول یکی از همکاران بنده که بانه زندگی میکنه بهم گفت اینجا 90 درصد بار ها چینیه و اجناس تقلبی بوفور یافت میشه . براهمین من از قید ال سی دی گذشتم(ریسک نکرد م) و فقط یه سری بارهای کوچیک گرفتم و ال سی دی رو اومد تو شهر خودم و از نمایندگی گرفتم

FARIBORZ11
08-11-2009, 14:16
دوست عزيز mb2006 نظر شما محترمه منتهي: يك مشتري حتي از يك كالاي چيني كه مي فرماييد انتظاراتش تنها دوامه چون قاچاق ال سي دي كه توي چين نمي شه يعني كالا توي چين يواشكي توليد نمي شه و با اجازه شركت تحت امتياز توليد مي شه اگه نظرت غير اينه مثل اين مي مونه كه ما يواشكي بنز توليد كنيم و به كشورهاي ديگه به نام آلمان بفروشيم .پس تا اينجا با نظر من موافقي يعني توليد همان توليد و همان مشخصات كشور سازنده است تنها مي ماند دوام كالا ( بعبارتي ساده عدم مرجوعي كالا در اثر تخريب و بي كيفيتي ) باورت مي شه من تا حالا نديدم كه كسي حداقل كمتر از سه چهار سال بگه از بانه ال سي دي خريدم و خراب شد (با لاي 20 نفر از اقوام و دوستان ) و تا اين اينجاي كار هم معني اون اينه كه اگر گارانتي هم داشتي مدتش تموم شد هر چند گارانتي دار ها هم در اين مدت كلي شون خراب مي شه پس هر جوره حساب كني به نفعه .
راستي يك پيشنهاد به مديران سايت يك نظر سنجي راه بندازند تا آمار و ارقام نظر دوستان ديگه مشخص بشه البته باكس ها بايد طوري طرح بشه كه توش اشاره بشه كساني كه ال سي دي از بانه خريدند و حالتهاي ديگر

mb2006
09-11-2009, 14:55
["]مرسی دوست عزیز
البته نظر شما هم برام قابل احترامه
ولی حرف و حدیت در خصوص اجناس در بانه زیاده مثلاً بعضی ها میکنه ال سی دی های تو بانه بصورت رفرش شده میباشند یعنی بدلیل خرابی به جای برگشت به کارخونه تو دوبی دوبار اونو درست میکنه و تو بازازهای اینچنینی مثل بانه میفروشن و بحث های دیگه ....
ضمناً یکی از دوستانم فروردین ماه تو بانه یه پلاسمای پاناسونیگ گرفت و درست یه هفته بعد از استفاده یه خط سیاه درست وسط تصویر ظاهر شده و چند نمایندگی برد گفته حدود 800 هزارتومان خرجشه .
بهر حال ای حرفها وحدیث ها باعث شده که بنده به شخصه از خرید ال سی دی از بانه پشیمون بشه .
. [/SIZE]

baghdady
09-11-2009, 17:01
تمام نمایندگیهای شرکتهای خارجی در جهان پول بابت گارانتی یا تضمین خدمات بعد از فروش نمیگیرند فقط نمایندگیهای ایران این باج از مشتری میگیرند بخاطر این در ایران قیمت ال سی دی 30 الی 40 در صد گرانتر از قیمت جهانی فروخته می شود

smaiel
10-11-2009, 09:12
با احترام به تمامی اندیشه ها برا خود من به هیچ عنوان اختلاف قیمت 700 هزار تومنی بانه با مراکز نمایندگی ها صرفا به خاطر گارانتی و گمرکی قابل باور نیست
مگه برا یه پلاسما گمرک چقده می گیرن
ضمن اینکه هدف این تایپیک کل کل و این بحث ها نیست فقط می خوایم به یه سری جمع بندی و نکته نظرات برسیم

smaiel
10-11-2009, 09:18
با احترام به تمامی اندیشه ها برا خود من به هیچ عنوان اختلاف قیمت 700 هزار تومنی بانه با مراکز نمایندگی ها صرفا به خاطر گارانتی و گمرکی قابل باور نیست
مگه برا یه پلاسما گمرک چقده می گیرن
ضمن اینکه هدف این تایپیک کل کل و این بحث ها نیست فقط می خوایم به یه سری جمع بندی و نکته نظرات برسیم