PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل عجیب و جالب با لپ تاپ

samigherty
06-11-2009, 20:31
سلام دوستان گلم
امیدوارم همتون خوب و سرحال باشین
من به یه مشکله خیلی عجیب برخوردم ، خواستم با شما در میان بذارم تا شاید مشکلم حل بشه
من یه لپ تاپ سونی دارم که تازگیا به مشکل خورده ، اونم اینه که وقتی لپ تاپ رو به شرکتمون تا هرجای دیگه میبرم به محض اینکه صفحهٔ welcome ویندوز میاد ریست میشه ، ولی وقتی به منزلمون میرمش به خوبی کار می کنه ( البته توجه کنید که فقط در منزل خودمون ) و اصلا هم ریست نمیشه ، و تمام کارهای زیر را چند بار چک کردم یا انجام دادم :
1- نصب دوبارهٔ ویندوز
2- چک کردن با باتری و برق ( در هر ۲ مورد همون اتفاقی میفته که توضیح دادم )
3- استفاده از سی دی ریکاوری خود دستگاه
4- و هرکاری که در منزل انجام میدادم ، عیناً در جای دیگه هم انجام دادم ولی باز هم ریست میشد

لطفا اگه چیزی به ذهنتان میرسه کوتاهی نفرمأیید .

پیشاپیش از تمام دوستانی که پاسخ میدن ممنون و سپاسگزارم .

UN.REGISTERED USER
06-11-2009, 23:56
وقتی میبری شرکت خاموش میکنی یا stanby و هایبرنیت ... ؟

از این نمیتونه باشه که فقط توی شرکت اینطوری میشه ...

biostar
07-11-2009, 00:01
خوب سونیه دیگه ! یعنی هوش مصنوعی! احتمالا خوشش نمیاد بره شرکت! مگه زوره؟

samigherty
07-11-2009, 00:04
وقتی میبری شرکت خاموش میکنی یا stanby و هایبرنیت ... ؟

از این نمیتونه باشه که فقط توی شرکت اینطوری میشه ...

نه دوست عزیز ، خاموش می کنم .
خودم هم موندم که چرا اینطوریه ؟

samigherty
07-11-2009, 00:05
خوب سونیه دیگه ! یعنی هوش مصنوعی! احتمالا خوشش نمیاد بره شرکت! مگه زوره؟

شاید همینطوره :-) ولی فقط شرکت نیست که ، بیرون از خونه همه جا همینطوری می شه :41:

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 00:07
یادتونه میگفتم سونی داغونه از لحاظ نرم افزاری و طراحی رابط کرنل ؟ :دی

آقا این هر چی هست یه باگه که میمونه توی حافظه یا هارد و موقع بوت خودشون نشون میده

نرم افزاری و یا چیز خاصی نداری که همون موقع سر ساعت اجرا بشه ؟ یا آنتی ویروس خاصی و ... ؟

biostar
07-11-2009, 00:09
نمی دونم والا با عقل جور در نمیاد!
معمولا شرایط محیطی رو دستگاه اثر نمیزاره
یکی از دوستا این مشکل گه گاهی براش پیش میومد که مشکل از فن دستگاه بود! البته دستگاه قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد خاموش میشد

h_starboy
07-11-2009, 13:05
به نظر من یه لینوکس روش نصب کن مثلا ubuntu 9.10 و با اون امتحان کن ببین بازم همینطوری میشه یا نه .
الان بهترین کار همینه
حتی میتونی نصب هم نکنی و با live cd بیای بالا .

amd>intel
07-11-2009, 13:08
بیشتر به مشکل حرارتی شبیه هست . میتونی از Note Pal P1 شرکت کولر مستر استفاده کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 14:05
اگر قراره با چند درجه تغییر حرارت مشکل بیاره که بدرد لای جرز هم نمیخوره !

نه آقا بوت نشدن و گرما ؟!

Apachi
07-11-2009, 14:26
در اولین قدم بایوس دستگاه رو آپدیت کنید
آیا در شرکت به شبکه خاصی اتصال دارید
بعد از اون باید برید به سراغ وضعیت دمای CPU و GPU

Apachi
07-11-2009, 14:28
یادتونه میگفتم سونی داغونه از لحاظ نرم افزاری و طراحی رابط کرنل ؟ :دی

:18::18::18::18::18::18:
الان ایجا منظور از کرنل چیه؟:20:

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 14:49
:18::18::18::18::18::18:
الان ایجا منظور از کرنل چیه؟:20:

Apachi
07-11-2009, 15:03

خوب این کرنل که شما دارید ازش حرف میزند فقط میتونه بایوس باشه که در دستگاه های سونی تمامآ Phoenix Bios هستش یعنی سونی توی بایوس شرکت فونیکس دست میبره ؟

یا رابط X86 دیگه ای خودش طراحی کرده که یک لایه نرم افزاری بعد از بایوس هست ؟:18:

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 15:06
از سونی بعید نیست ! :دی

جدی میگم سونی بد دست میبره توی همه چیز ! نوت بوک هاش غالبا مشکل طراحی دارند !

Apachi
07-11-2009, 16:08
از سونی بعید نیست ! :دی

جدی میگم سونی بد دست میبره توی همه چیز ! نوت بوک هاش غالبا مشکل طراحی دارند !

نه دیگیه اینطوری نشد
من خودم از سونی متنفرم
ولی بعد از Apple توی بازار نوت بوک ایران بهترین هستش
یه سری به تعمیرگاه ها بزنی میفهمی که کمترین درصد خرابی رو سونی ها دارن و بیشترین خرابی اول Acer بعد HP بعدآ Dell
شما که خودت تو بازاری تا حالا دیدی سونی Chipset یا Vga بسوزنه ؟
حالا چندتا HP دیدی vga بسوزونه دروغ نگم روزی 4-5 مراجعه HP داشتیم Dell هم که جای خود داره
شما اکه تونستی مادبورد سری Z رو پیدا کن تو بازار حالا بگو مادر بورد Dell 6400 میخوام همه دارن
مادربورد 6400 و 1501 و.. قلابیش هم اومده اینقدر مصرف داره ..

H@mid-Vista
07-11-2009, 17:30
جل الخالق!

اگه دسك تاپ بد مي گفتيم مشكل نوسان برقه
اما نوت بوك كه باطري داره.

به نظر من فن روي سي پي يو لقه و با حمل و نقل از روي سي پي يو لق ميزنه
البته موضوع خيلي پيچيده و عجيبه!!

Pami
07-11-2009, 18:35
به نظر من ایشون مشکل رو کمی بزرگ کردن یا بیشتر جلوه دادن ، همچین چیزی امکان عملی شدن نداره ، مگه موجود جاندار هست که انتخاب کنه کجا Reset بشه کجا نشه !
اگه واقعا همین مشکل هست که میگید بهتره برید دنبال مشکلاتی از قبیل وجود نویز هایی با انرژی های بالا که روی قطعات شما تاثیر میزارن چون چیز دیگری نمیتونه باشه و یا شاید شما توضیح کامل ندادید
یک راه دیگه هم اینجور مواقع هست برای پیدا کردن ایراد قطعات
شما اگه براتون امکان داره لپ تاپ رو در تمام شرایط با قطعات دیگری مثلا هارد دیگه و رم دیگه و ... امتحان کنید
سعی کنید با شارژر اینکار رو انجام دهید تا ایراد احتمالی موجود پیدا شود

biostar
07-11-2009, 21:35
بی خودی پشت سر سونی حرف نزنید که همه میدونن بعد از اپل شیک ترین و با کیفیت ترین هست!
در این مورد من با نصب لینوکس کاملا موافق هستم و بنظرم این بهترین کار هست که میشه انجام داد.
البته به نظر نمیرسه مشکل نرم افزاری باشه.

UN.REGISTERED USER
07-11-2009, 22:21
جدا ؟ سونی اوله ؟ اچ پی اول تره پس !

Apachi
08-11-2009, 00:07
جدا ؟ سونی اوله ؟ اچ پی اول تره پس !

HP هم خوبه به شرطی که یدونه از این داکت ها همیشه بهش چسبیده باشه تا VGA نسوزونه مخصوصآ کول مستر که حرف نداره :5::20:

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 00:33
اون هم بچسبونی بازم میسوزه !

اون دل هست که میسوزونه اچ پی رو دیدی ؟!

samigherty
08-11-2009, 01:11
دوستان از همگیتون نهایت تشکر را می کنم که دارین سعی می کنین این مشکل را بر طرف کنین . واقعاً از همتون ممنونم .

به نظر من ایشون مشکل رو کمی بزرگ کردن یا بیشتر جلوه دادن ، همچین چیزی امکان عملی شدن نداره ، مگه موجود جاندار هست که انتخاب کنه کجا Reset بشه کجا نشه !
اگه واقعا همین مشکل هست که میگید بهتره برید دنبال مشکلاتی از قبیل وجود نویز هایی با انرژی های بالا که روی قطعات شما تاثیر میزارن چون چیز دیگری نمیتونه باشه و یا شاید شما توضیح کامل ندادید
یک راه دیگه هم اینجور مواقع هست برای پیدا کردن ایراد قطعات
شما اگه براتون امکان داره لپ تاپ رو در تمام شرایط با قطعات دیگری مثلا هارد دیگه و رم دیگه و ... امتحان کنید
سعی کنید با شارژر اینکار رو انجام دهید تا ایراد احتمالی موجود پیدا شود

دوست عزیز ، بنده اصلاً قصد بزرگ و یا بیشتر جلوه دادن موضوع را ندارم و مشکلم را همین طور که هست توضیح دادم و اصلاً دلیلی نداره که بخوام این کارو بکنم . یک واقعیتی هست که افتاده و برای من هم خیلی جالبه .

ولی هیچ کدوم از این چیز هایی نبوده که دوستان گفتن و من هم رو چک کردم ولی مشکل کماکان باقیست .

UN.REGISTERED USER
08-11-2009, 09:07
از مدیرتون میترسه ... :دی

مشکل یکی از همین موارده !!! والا باید بگیم آفرین به هوش مصنوعی سونی ! احتمالا دوربینش روشن میشه و همه چیز رو میبینه !

خدا رو چه دیدی ! شاید آپتیموس پرایمی شد !

:دی

h_starboy
08-11-2009, 13:33
دوستان از همگیتون نهایت تشکر را می کنم که دارین سعی می کنین این مشکل را بر طرف کنین . واقعاً از همتون ممنونم .

دوست عزیز ، بنده اصلاً قصد بزرگ و یا بیشتر جلوه دادن موضوع را ندارم و مشکلم را همین طور که هست توضیح دادم و اصلاً دلیلی نداره که بخوام این کارو بکنم . یک واقعیتی هست که افتاده و برای من هم خیلی جالبه .

ولی هیچ کدوم از این چیز هایی نبوده که دوستان گفتن و من هم رو چک کردم ولی مشکل کماکان باقیست .

لینوکس رو هم امتحان کردی ؟ ضرر نداره ها !!!! به نظر من حتما این کارو بکن ببین با اون هم همین مشکل پیش میاد یا نه !!