PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چری a15

Amin-Nasim
06-11-2009, 20:14
سلام

می خواستم بدونم

چری a15 محاشین خوبی
امکاناتش خوبه
ایمنی چطور
شکل ظاهری
و . . .

farshad bugatti
06-11-2009, 22:47
سلام

می خواستم بدونم

چری a15 محاشین خوبی
امکاناتش خوبه
ایمنی چطور
شکل ظاهری
و . . .
سلام
همین طور که میدونید اکثر ماشین های چینی کپی هستند ان هم از ماشین های یک دهه پیش!
چری هم از جمله اوناست که طراحی قدیمی داره حداقل 15 سال پیش.
امکانات اون خوبه اما کیفیت ساختش خیلی پایینه از امکاناتش از جمله 2 عدد کیسه هوا - ترمزABS-EBD -
شیشه بالابر برقی 4 درب - فرمان هیدرولیک - ایموبلایزر - تنظیم برقی اینه هاو...میشه اشاره کرد که نسبت به ریو و 405 و تندر E1 امکانات قابل قبولی داره.اما معایب اون موتور ضعیف 87 اسب بخاری و شتاب کم و در نهایت طراحی خیلی قدیمی و کیفیت ساخت پایین است.

MoHaMaD ZaNd
07-11-2009, 19:13
ديروز يكي از همسايه هامون يكي خريده بود . جلوش كه بدك نبود فقط كمي نا هماهنگي بين جلو پنجره و چراغ هاش بود ولي پشتش افتضاح بود . انگار كه ديگه حوصله نداشتن عقبش رو طراحي كنن . اومدن يه مربع گذاشتن به عنوان چراغ عقبش !!!

armiin
08-11-2009, 08:47
نمي دونم چرا چينيا وسط چراغ عقب يكي دو تا دايره ميندازن؟

mania2000
08-11-2009, 10:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینجا را کلیک کنید تا عکس را با اندازه واقعی ببینید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داستان زندگی چری A15 را رقم می زنند . سال 1991 ، سئات تولدو در اسپانیا بر پایه پلت فرم A2 فولکس واگن بنا شد ، با آغاز تولید نسل دوم تولدو توسط سئات خط تولید نسل نخست این خودرو به مکزیک رفت و چینی ها که تازه استارت صنعت خودروشان را زده بودند ، مقصد بعدی خط تولید سئات تولدو شدند . چری A11 به عنوان نخستین نسل محصولات چری بر پایه پلت فرم تولدو متولد شد . فولکس واگن اولین شکایت تاریخی خودروسازان از چینی ها را به دلیل استفاده از پلت فرم A2 فولکس واگن به ثبت رساند . چری قدرتمند شده بود ، این شرکت در دومین فاز تولید خودرو های سواری ، A15 را جایگزین چری A11 کرد .
چری A15 محصول سال 2003 شرکت چری چین و بر پایه پلت فرم نسل اول سئات تولدو است . این خودرو توانسته تا کنون بازار های 30 کشور آسیایی و آفریقایی را فتح کند اما مسئولان چری برای سال 2010 چشم به بازار های آمریکا دوخته اند . سدان متوسط چینی ها اکنون عضوی از صنعت خودروسازی ماست .
مصرف مناسب ، قیمت کم و آلایندگی کم همه مواد اولیه خوراک تبلیغاتی شرکت چری برای A15 را تشکیل می دهند ، این خودرو هم جایگاه ظهور عجایب و هم جایگاه افول امید ها برای آشنایی با خودرویی به روز و کامل است .
چری A15 در چین ، اوکراین ، روسیه ، مالزی و امروز ایران سایت های تولید دارد .
شرکت چری چین بقا خود را مدیون سفارشات تولید تاکسی در چین است ، این شرکت سپس لیسانس تولید خودرو را از شرکت ورشکسته تولید خودرو شانگهای خریداری کرد و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان دولتی چین شناخته می شود . چری در مرحله جدید طراحی و تولید محصولات خود سعی دارد تا با استفاده از تکنولوژی روز و به مدد الهام گیری از کمپانی های بزرگ ، زیر پوست کپی کاری های چینی به تولید محصولات روز و در خور بازار های بزرگ جهان بپردازد .
چری نامی تازه برای صنعت خودرو و مردم ایران نیست ، اعجوبه ی این کمپانی اکنون در خیابان ها ی ایران در حال تردد است . چری QQ یا همان ام وی ام 110 ، ارزان قیمت ترین خودرو تازه وارد به بازار های اروپا در زمان خودش محسوب می شد ، این محصول که کپی کاری واضحی از دوو ماتیز را به نمایش می گذارد توسط چری و داچیا رومانی طراحی شده و توانسته با قیمت 5 هزار دلاری اش بازار خودرو های کوچک اروپا را زیر و رو کند . اما این بار نوبت به دومین حضور چری در ایران رسیده است .
ایران خودرو در راستای تحقق رویای تولید چری در ایران و برای تولید محصول A15 از چری به شریک تولیدی نیاز داشت . شهرک صنعتی خودروسازی توس با 10 کارخانه صنعتی و سابقه فعالیت در زمینه تولید قطعات خودرو شریک ایران خودرو برای اولین ریسک چینی ایران خودرو شد . در این بین ایران خودرو با سهم 35 درصدی و خودروسازی توس با 65 درصد کلید تولید این محصول را در خراسان زدند . مهر ماه امسال خط تولید چری در خودروسازی توس با حضور رئیس جمهور افتتاح شد تا به گفته ی مسئولان این شرکت آذر ماه امسال شاهد نخستین قدم ها ی A15 در جاده های ایران باشیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینجا را کلیک کنید تا عکس را با اندازه واقعی ببینید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طراحی :
اتاق تمام کرم A15 حس طراوت را بر خلاف طراحی خارجی خودرو برای سرنشینان به ارمغان می آورد . صندلی ها ارگونومیک A15 لذت رانندگی را در کنار امکانات نسبتا مناسب خودرو در خدمت مشتریان قرار خواهد داد . 4 شیشه برقی که به سبک محصولات فولکس واگن طراحی شده اند در کنار امکاناتی نظیر سیستم پخش سی دی با چنجر و سان روفی که به سبک خودرو های آلمانی طراوت طراحی داخلی خودرو را دو چندان می کند . فرمان قابل تنظیم در کنار دو ایربگ از دیگر امکاناتی هستند که مکمل آپشن های داخلی A15 خواهند بود . در کل این خودرو از نظر طراحی داخلی با توجه به ابعاد مناسب یک سدان متوسط فضای داخلی همانند 405 را در اختیار می گذارد و با وجود امکانات مناسب داخلی از این لحاظ در بین رقیبان ایرانی در سطح برابری قرار می گیرد .
چراغ های یک تکه کریستالی جلوی A15 جور خودروهای لوکس با چراغ های ال ای دی را در محصولی ارزان قیمت می کشند . از جمله تغییراتی که A15 را از سبک طراحی سئات تولدو متمایز می کند می توان به جلوپنجره کادمیومی یک تکه آن اشاره کرد که در ترکیب با طراحی محافظه کارانه این خودرو هماهنگی مناسبی را به وجود آورده است اما نمی توان طراحی در اوجی را برای آن تعریف کرد .

مشخصات فنی :
A15 یکی از استثنایی ترین محصولات مردمی چری و در عین حال پیر ترین محصول حال حاضر این کمپانی محسوب می شود به گونه ای که این شرکت مدل 2009 آن را برای عرضه آماده نگه داشته تا با کد A13 به زودی به عنوان جایگزین معرفی کند .
کمپانی معروف تولید موتور های تریتک که نسیم نام های بزرگی مانند بی ام و و جنرال موتورز را در روح خودرو های چینی می دمد ، با موتور معروف 1.6 لیتری خود میزبان A15 است . کمپانی تولید موتور های با حجم کم توسط "بی ام و " و جنرال موتورز راه اندازی شد و در اوایل سال 2000 توسط کمپانی خصوصی لیفان چین خریداری شد . خودروسازی بزرگ فیات اکنون به عنوان کی از بزرگترین متقاضیان خرید این کمپانی از چینی هاست و این خود اهمیت موتور های قدرتمند تولیدی این شرکت را دو چندان می کند .
پیشرانه 1.6 لیتری تریتک مجهز به 16 سوپاپ و در برخی موارد موتور مدل SQR480ED با حجم مشابه با این تفاوت که از 8 سوپاپ بهره می برد قلب های تپنده A15 را تشکیل می دهند . این خودرو در بازه زمانی کوتاهی نیز با موتور های 1.3 و 1.8 لیتری عرضه شد ولی در سال ها اخیر تنها با موتور 1.6 لیتری تولید می شود . برنامه ریزی های انجام شده توسط خودروسازی توس مبنی بر تولید A15 با استفاده از موتور SQR480ED ، 8 سوپاپ است که حداکثر قدرت 87 اسب بخار در دور 5500 و حداکثر گشتاور 132 نیوتون متر بین دور های 3000 تا 3500 را ارئه می دهد . A15 در صورت استفاده از موتور 1.6 لیتری تریتک از حداکثر قدرت 114 اسب بخار در دور 6000 و حداکثر گشتاور 149 نیوتون متر در دور 4500 بهره مند خواهد بود . مطمئنا تفاوت فاحش بین دو نسل موتور 1.6 استفاده شده در این خودرو اهمیت موتور های تریتک را بیش تر نمایان می کنند . این خودرو در حالی با موتور نه چندان قدرتمند SQR480ED قدم در بازار ایران می گذارد که برادر چینی اش ، لیفان 520 که قرار است میهمان خط تولید کرمان خودرو باشد از همین موتور تریتک با قدرت 114 اسب بخار استفاده می کند و از آپشن های بسیار بیش تری نسبت به A15 سود می برد . تیپ Sqr از چری A15 ، سیستم انتقال قدرت 5 دنده دستی را برای انتقال 87 اسب بخار قدرت به چرخ های جلو دارد ، این در حالی است که تیپ تریتک این خودرو گیربکس CVt را برای این منظور در اختیار خریداران قرار خواهد داد .
ظرفیت 55 لیتری باک A15 به نظر نسبت به دیگر رقیبان در بازار ایران استاندارد می رسد ، این خودرو با استفاده از موتور SQr مصرف 7.5 لیتری در سیکل ترکیبی برای 100 کیلومتر و در تیپ موتور تریتک مصرف 7 لیتری را به همراه خواهد داشت که در مقایسه با دیگر رقیبان 1.6 لیتری حاضر در ایران در یک سطح می باشند .
شتاب صفر تا صد 14 ثانیه A15 با توجه به وزن 1100 کیلوگرمی این خودرو متناسب است . 160 کیلومتر بر ساعت حداکثر دستاورد A15 خواهد بود .
سیستم تعلیق جلو این خودرو متشکل از سیستم مجزا مک فرسون با فنر پیچشی است ودر عقب از سیستم تعلیق بازو استوانه ای نیمه مستقل استفاده می کند . تمامی رقبای این خودرو از سیستم مک فرسون در جلو و عقب استفاده می کنند اما آن هایی که تجربه رانندگی با A15 را داشته اند کارآیی مناسب سیستم تعلیق این خودرو در مقایسه با محصولات مشابه را تحسین می کنند .

امنیت :
در مدل های عرضه شده در چین سیستم ترمز ضد قفل و سیستم تقسیم نیرو بین ترمز ها به صورت الکترونیکی به عنوان آپشن های A15 مطرح هستند که کنترل و قدرت مانور خودرو را افزایش می دهند . با این حال A15 آن هایی را که به دنبال خودرویی امن می گردند را نا امید می کند .
مجله Auto review در گزارشی از تست EuroNCAP چری را به عنوان یکی از ضعیف ترین سدان های تست شده خواند که حتی لیاقت در یافت یک ستاره امنیتی از موسسه euroNCAp را نداشته است اما مدتی بعد مسئولان چری مدعی شدند به دلیل این که کمپانی خودروسازی Autovaz روسیه موقعیت خودرو های خود را در بازار اروپا و در رقابت با چری در خطر می دیده نتایج موثقی را از تست منتشر نکرده است . با این وجود فیلم ها و تصاویر منتشر شده از تست تصادف A15 ادعا های مجله auto review روسیه را مبنی بر امنیت بسیار پایین این خودرو تایید می کنند .
این خودرو در مقایسه با محصولات موجود در بازار برای بازه 1.6 لیتری ها در حالی که هنوز عرضه نشده بسیار ضعیف به نظر می رسد ، در صورتی که خودروسازی توس موتور SQR480ED و گیربکس 5 دنده دستی را به عنوان سیستم اصلی فنی این خودرو انتخاب کرده باشند در نخستین گام می توانند روی شکست سنگین فنی A15 در ایران حساب باز کند . بهتر است این نکته را فراموش نکنیم که موفقیت ها بین المللی A15 به مدد استفاده از موتور قدرتمند تریتک کسب شده است و این پیشرانه تنها اعتبار A15 در کنار قیمت مناسب و مصرف کم این خودروست .

منبع : cariran.ir

mania2000
08-11-2009, 10:55
چری درسته که چینی هست و لی یک محصول متفاوت هستش بیش از پنجاه کشور چری خوردرو a15 صادر کرده و استقبال شده...
نمیشه گفت چون چینی هست بده هنوز قضاوت زوده متن زیر را بخوانید انتخاب با شما

در سالهای اخیر ، بازار خودروی چین بطور سریع پیشرفت کرده و خودروهای موسسات معروف خودروسازی جهان مانند " فولکس واگن " آلمان و " فورد " آمریکا وارد بازار چین شده است . همگام با حضورشمار زیادی از موسسات چند ملیتی در بازار چین ، یک موسسه دار جوان چینی در راس موسسه خود با هشت سال تلاش توانسته است خودروهای چینی را به بیش از ۳۰ کشور و منطقه سراسر جهان عرضه کند . این جوان که " این تنگ یائو " نام دارد مدیر عامل شرکت خودروسازی " چری " است .
سال ۱۹۹۵ میلادی ، " این تنگ یائو " در زادگاهش در استان " آن خویی " به همراه ۸ نفر دیگر موسسه خودروسازی چین را تاسیس کرد . در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت با مسئولیت محدود خودروی " چری " با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یوان سرمایه ثبت شده رسما تاسیس شد . دو سال بعد ، در دسامبر سال ۱۹۹۹ نخستین خودروی ساخت این شرکت به بازار عرضه شد . کاربرد این نوع خودرو باخودروهای عمده با سرمایه خارجی در بازار چین برابر می باشد ،اما قیمت آن بیش از ۳۰ درصد پائین تر است . بدین سبب مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است . در سال ۲۰۰۴ نزدیک به ۹۰ هزاردستگاه خودروی " چری " فروخته شد و نشان " چری " نیز در ردیف ۱۰ خودرو برتر چین قرار گرفت .
شرکت " چری " به جلب استعدادها بسیار اهمیت می دهد . مدیر عامل این شرکت گفت : چین فاقد استعدادهای کافی در صنعت خودرو است . شرکت ما تا حد ممکن استعدادها را جلب می کند. دکتر " شو مین " رییس پژوهشگاه خودروی " چری " قبلا کارشناس موتور شرکت خودروی " جنرال موتورز" و " فورد " آمریکا بود . وی نیز هم شهری " این تنگ یائو " است . در سال ۲۰۰۲ برای همکاری به شرکت " چی ژوی " پیوست . اکنون ده ها نفر از میان ۵۰۰ پژوهشگر شرکت " چری " از جمله کسانی هستند که پیشتردرموسسات چند ملیتی مانند "فولکس واگن" و"فورد " کار کرده اند .
توسعه خودرو با مارک داخلی کار دشواری است . دکتر " شو مین " به خبرنگار گفت: برای تولید فر آورده ها ، باید ابتدا فن آوری را به دست آورد . شرکت "چری " در اوایل تاسیس مراحل دشواری را پیش رو داشت . وی گفت : در آن زمان مشکلات زیادی داشتیم . ما با اتخاذ تدابیر مختلف شرکت های معروف فنی در جهان را برای همکاری با شرکت خود قانع کردیم . سه ماه بعد ، آنان متوجه شدند که شرکت ما واقعا در حال توسعه سریع است .
پس از چهار سال پیشرفت ، اکنون شرکت " چری " در سوریه ۲۲ فروشگاه تخصصی تاسیس کرده و بیش از ۵۰۰۰ دستگاه خودرو فروخته شده است . در شلوغ ترین خیابان دمشق پایتخت سوریه ، خودروهای مارک " چری " در هر جایی به چشم می خورد . آقای " مروان " صاحب خودروی " چری " به خبرنگار گفت : موتور خودروی " چری " بسیار قوی است و مصرف بنزین آن بالا نیست . تعمیر و نگهداری خودرو تا زمانی که خودرو دارای تضمین می باشد ، رایگان است . خرید قطعات یدکی آن نیز آسان است .
بعدها خودروی " چری " به طور موفقیت‌آمیزی وارد بازار مصر شد . در سال ۲۰۰۳ میلادی شرکت " چری " کارگاه تولید خودرو در ایران تاسیس کرد. اکنون شرکت " چری " با بیش از ۳۰ کشور قرارداد صادرات خودرو امضا کرده است که بیش از ۸۰ در صد صادرات خودروی چین را تشکیل می دهد . چین اکنون به بازار خاورمیانه ، آسیای جنوب شرقی و آفریقا راه یافته و مدیر عامل شرکت " چی ژوی " چشمان خود را به بازار آمریکا بزرگترین مصرف کننده خودرو جهان دوخته است . وی گفت : هدف شرکت ما این است که از سال ۲۰۰۷ میلادی سالانه ۲۵۰ هزار خودرو به آمریکا بفروشیم و مجموع فروش سالانه این شرکت در صورت تحقق این هدف به دو میلیارد دلار خواهد رسید . وی به خبرنگار گفت : شرکت " چری " اطمینان و توانایی دارد که پیشرفت ثابت و دائمی خود را حفظ کند .

نسیم اینانلو
منبع:CRIonline
مجله گسترش صنعت

mb2006
08-11-2009, 13:56
ببخشید یه سئوال برام پیش اومده آیا این چری همون لیفان هست که در کرمان خودرو داره تولید میشه ؟ چون خیلی شبیه

mania2000
08-11-2009, 14:16
نه دوست عزیز لیفان هم چینی هست و در کرمان خودرو تولید میشه چری استان خراسان سناباد خودروی توس خط تولید داره
کرمان خودرو هم چری تولید می کنه مدل ام وی ام همان خودروهایی شبیه ماتیز هست

MoHaMaD ZaNd
08-11-2009, 14:28
ببخشید یه سئوال برام پیش اومده آیا این چری همون لیفان هست که در کرمان خودرو داره تولید میشه ؟ چون خیلی شبیه

البته فكر نميكنم خيلي شبيه هم باشن ها !!! ببينيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin-Nasim
08-11-2009, 20:30
به نظر من شاید طراحی ظاهریش بد تر از بد باشه

ولی طاحی داشبور جلوش خیلی خوبه

Amin-Nasim
08-11-2009, 20:34
یادم فت

من چند روز پیش دو تا تریلی پر از چری A15 دیدم از طرف مشهد می امدند

نمایندگی چری کجاست

راستی پژو405 بهتره یا چری

mehdi-2009
08-11-2009, 20:38
دلت اومد پژو 405 را با چری مقایسه کنی؟ اخه ماشین قدرتمند فرانسوی چی کار داره به کپی چینی با اون قدرت کم؟

farshad bugatti
09-11-2009, 00:25
تو کاغذ چری 100%:20:
اما تو عمل 405:31:
از لحاز موتور که چری اصلا حرفی برا گفتن نداره مقابل 405
امکانات چری رو میشه تو SLX پیدا کرد 1200 اختلاف ارزش اونو نداره که ادم پولشو به این ماشین بده(چری):46:

mania2000
11-11-2009, 00:29
[quote=d33193;4385607]یادم فت

نمایندگی چری کجاست

راستی پژو405 بهتره یا چری[/quo

سلام 405 های جدید مفت آنها هم گران هست مخصوصا کار خانه مشهد حالت بهم می خوره از هر چه
ماشین من پارس سال دارم که دوهفته پیش تحویل گرفتم تا حالا 185 هزار خر جش کردم اول که درهایش
بسته نمی شود بعد هم اشکال در موتور و سیستم برق می خواهم بفروشم چری بخرم چرا ما
ایرانیان نمی خواهیم ریسک کنیم چری درسته چینی هست ولی چین فعلا برای رقابت در بازار اروپا داره
جنس درجه یک برای خودروهایش استفاده می کنه این پژو مثلا فرانسوی هست ولی اکثر قطعات آن
ایرانی و جنس درجه دوی چین هست به گقته خود نمایندگی :41:

mania2000
11-11-2009, 00:35
در ضمن یکی از دوستان گفته بود عقب چری خیلی زشته می خواهم بگم یک نگاه بکن عقب تندر90 ببین کدام بهتر هست
اکثر مردم از عقب طراحی عقب تندر نا راضی هستند ولی قبول دارم موتورش خوبه ولی قبول کن تندر اصلا کلاس نداره
خیلی همه گیرشده درردیف پراید و سپند مردم به آن نگاه می کنند قرار بود قیمت آن زیر ده میلیون باشه که الکی گران شد

farshad bugatti
11-11-2009, 00:51
در ضمن یکی از دوستان گفته بود عقب چری خیلی زشته می خواهم بگم یک نگاه بکن عقب تندر90 ببین کدام بهتر هست
اکثر مردم از عقب طراحی عقب تندر نا راضی هستند ولی قبول دارم موتورش خوبه ولی قبول کن تندر اصلا کلاس نداره
خیلی همه گیرشده درردیف پراید و سپند مردم به آن نگاه می کنند قرار بود قیمت آن زیر ده میلیون باشه که الکی گران شد
ببین دوست من قصد کل کل ندارم اگه بخوای بحث کنی بیا پیغام بده شخصی صحبت کنیم اما بذار یه چیزایی رو بهت بگم میدونم که قبول نمیکنی چون به غیر از دوستان این بار دهمه که میگم چری ماشینه نیست که بهش پول داد شما از روی کاغذ صحبت میکنی. ماشینه چینی رو با ماشینه فرانسه مقایسه میکنند....؟؟؟؟!!!!!!!!! فکر میکنید تندر رو بلد نبودن خوب طراحیش بکنن!!!؟ من با نظر شما کاری ندارم نظر هرکس مهترمه اگه شما چری رو نخری کی میخواد بخره؟!!!!! به هر حال نمیتونی اسم یه ماشینی رو بدون دلیل خراب کنی اگه به دقت فکر میکردین میفهمیدین که اگه تندر 8 میلیون بود اون وقت باید سایپا و ایران خودرو رو تعطیل میکردن چون دیگه هیچ محصولشون به بفروش نمیرفت والا با توجه به شرایط بازار اگر تندر مشکل قطعات نداشت تا 17 -18 میلیون هم ارزش داشت چون تقریبا تو رنج خودش بی رقیب هستش (زیر 15 تومن)
حالا بابت شما متاسفم که ماشین اروپایی رو با یک ماشین 100% کپی ان هم ناشیانه و کم کیفیت و قدیمی....رو مقایسه میکنید.....

mania2000
11-11-2009, 13:03
ببخشید به ماکسیمای شما نه اشتباه گفتم تندر شما بد گفتم برو سوار شو خدا کند برات خوش رکاب باشه من همه ماشینهارا
امتحان می کنم چری خوب درنیامد می فروشم حتی زیر قیمت یکی دیگه مثل شما اینقدر تعصب بی جا ندارم من را ببخش
داداشی اگر تو را ناراحت کردم گوربابای فرانسه و چین درودبر سمند ملی خودمان

mehdi-2009
11-11-2009, 18:04
دوست عزیزفرشاد حرفش کاملا درسته.ضمنا بهتره اگه میخواین جواب بدین و بحث کنین احترام سایر دوستان راهم رعایت کنید.
نظر من اینه که تو کشور ما ودر بین خودروهای ساخت داخل که زیر 20میلیون قیمت دارن تندر از لحاظ قدرت و جاداری کاملا سره. تو سرعت هم تقریبا با برترین ها برابری میکنه.ضمنا درمورد 405 هم کی گفته مفت نمی ارزه؟ یکی از اقوام ما هفته پیش یه صفرش را تحویل گرفته خیلیم خوبه وازش راضیه.یعنی هر چه باشه به چری شرف داره.

mania2000
11-11-2009, 23:47
وای خدایا فکر می کردم اینجا میشه واقعا بحث در مورد خودرو کرد و به یک نظر واحد برسیم ولی نمی دانستم دوستان
روی ماشین بابا هاشان خیلی تعصب دارند الهی مبارکتان باشه ولی من واقعا خجالت میکشم سوار تندر شم بازم چری
چشم پرکن هست اگر هم وقت کردید یک قسمت از تندر عزیزتان را اوراق کنید و متوجه می شوید لوازم آن ساخت کجاست
خوش باشید دوستان بزرگوار من :41:

mania2000
12-11-2009, 00:08
ببین دوست من قصد کل کل ندارم اگه بخوای بحث کنی بیا پیغام بده شخصی صحبت کنیم اما بذار یه چیزایی رو بهت بگم میدونم که قبول نمیکنی چون به غیر از دوستان این بار دهمه که میگم چری ماشینه نیست که بهش پول داد شما از روی کاغذ صحبت میکنی. ماشینه چینی رو با ماشینه فرانسه مقایسه میکنند....؟؟؟؟!!!!!!!!! فکر میکنید تندر رو بلد نبودن خوب طراحیش بکنن!!!؟ من با نظر شما کاری ندارم نظر هرکس مهترمه اگه شما چری رو نخری کی میخواد بخره؟!!!!! به هر حال نمیتونی اسم یه ماشینی رو بدون دلیل خراب کنی اگه به دقت فکر میکردین میفهمیدین که اگه تندر 8 میلیون بود اون وقت باید سایپا و ایران خودرو رو تعطیل میکردن چون دیگه هیچ محصولشون به بفروش نمیرفت والا با توجه به شرایط بازار اگر تندر مشکل قطعات نداشت تا 17 -18 میلیون هم ارزش داشت چون تقریبا تو رنج خودش بی رقیب هستش (زیر 15 تومن)
حالا بابت شما متاسفم که ماشین اروپایی رو با یک ماشین 100% کپی ان هم ناشیانه و کم کیفیت و قدیمی....رو مقایسه میکنید.....

ببین دوست بزرگوار من ما هر چه میکشیم از همین حسی که داریم اروپایی ها برتر از ما هستند همین
خودروی مثلا اروپایی شما آخه پسر خوب اروپا ما را تحریم کرده بقول خودت مشکل لوازم یدکی داره حالا
آدم خوشش میاد ماشینی سوار شه در آینده مشکل داره حالا ای کاش قیافه داشت من تا چند وقت
پیش یکی از همین تندر ها را داشتم همه حرفی در باره اش می زدند زیر قیمت فروختم آن را.. من و شما
پسر خاله شرکت های اروپایی نیستم از آنها حمایت کنیم اروپایی ها معمولا آشغال ترین جنس هایشان
را می فرستند برای کشور های جهان سوم حالا منه بدبخت آمدم از ماشین های اروپایی حمایت می کنم
ای خدا ما به کجا می خواهیم برسیم غزیزم تو تندر داری دلیل نمیشه بگی فقط ماشین تو خوبه کسی
ازت سئوال می کنه بدون تعصب جواب بده بله چری هم عیب داره ولی قیمت آن مناسبه این دوازده سیزده
این روزها پولی نیست که نگران باشیم ممکنه ماشین خوبی نباشه بزودی شاهد خواهی بود همه گیر میشه
گلم اینقدر هم خوب نیست آدم زود عصبانی شه عزیز مردانه بیا بحث کن داداشی

mania2000
12-11-2009, 00:42
مشخصات فنی چری
A15 یکی از استثنایی ترین محصولات مردمی چری و در عین حال پیر ترین محصول حال حاضر این کمپانی محسوب می شود به گونه ای که این شرکت مدل 2009 آن را برای عرضه آماده نگه داشته تا با کد A13 به زودی به عنوان جایگزین معرفی کند .
کمپانی معروف تولید موتور های تریتک که نسیم نام های بزرگی مانند بی ام و و جنرال موتورز را در روح خودرو های چینی می دمد ، با موتور معروف 1.6 لیتری خود میزبان A15 است . کمپانی تولید موتور های با حجم کم توسط "بی ام و " و جنرال موتورز راه اندازی شد و در اوایل سال 2000 توسط کمپانی خصوصی لیفان چین خریداری شد . خودروسازی بزرگ فیات اکنون به عنوان کی از بزرگترین متقاضیان خرید این کمپانی از چینی هاست و این خود اهمیت موتور های قدرتمند تولیدی این شرکت را دو چندان می کند .
پیشرانه 1.6 لیتری تریتک مجهز به 16 سوپاپ و در برخی موارد موتور مدل SQR480ED با حجم مشابه با این تفاوت که از 8 سوپاپ بهره می برد قلب های تپنده A15 را تشکیل می دهند . این خودرو در بازه زمانی کوتاهی نیز با موتور های 1.3 و 1.8 لیتری عرضه شد ولی در سال ها اخیر تنها با موتور 1.6 لیتری تولید می شود . برنامه ریزی های انجام شده توسط خودروسازی توس مبنی بر تولید A15 با استفاده از موتور SQR480ED ، 8 سوپاپ است که حداکثر قدرت 87 اسب بخار در دور 5500 و حداکثر گشتاور 132 نیوتون متر بین دور های 3000 تا 3500 را ارئه می دهد . A15 در صورت استفاده از موتور 1.6 لیتری تریتک از حداکثر قدرت 114 اسب بخار در دور 6000 و حداکثر گشتاور 149 نیوتون متر در دور 4500 بهره مند خواهد بود . مطمئنا تفاوت فاحش بین دو نسل موتور 1.6 استفاده شده در این خودرو اهمیت موتور های تریتک را بیش تر نمایان می کنند . این خودرو در حالی با موتور نه چندان قدرتمند SQR480ED قدم در بازار ایران می گذارد که برادر چینی اش ، لیفان 520 که قرار است میهمان خط تولید کرمان خودرو باشد از همین موتور تریتک با قدرت 114 اسب بخار استفاده می کند و از آپشن های بسیار بیش تری نسبت به A15 سود می برد . تیپ Sqr از چری A15 ، سیستم انتقال قدرت 5 دنده دستی را برای انتقال 87 اسب بخار قدرت به چرخ های جلو دارد ، این در حالی است که تیپ تریتک این خودرو گیربکس CVt را برای این منظور در اختیار خریداران قرار خواهد داد .
ظرفیت 55 لیتری باک A15 به نظر نسبت به دیگر رقیبان در بازار ایران استاندارد می رسد ، این خودرو با استفاده از موتور SQr مصرف 7.5 لیتری در سیکل ترکیبی برای 100 کیلومتر و در تیپ موتور تریتک مصرف 7 لیتری را به همراه خواهد داشت که در مقایسه با دیگر رقیبان 1.6 لیتری حاضر در ایران در یک سطح می باشند .
شتاب صفر تا صد 14 ثانیه A15 با توجه به وزن 1100 کیلوگرمی این خودرو متناسب است . 160 کیلومتر بر ساعت حداکثر دستاورد A15 خواهد بود .
سیستم تعلیق جلو این خودرو متشکل از سیستم مجزا مک فرسون با فنر پیچشی است ودر عقب از سیستم تعلیق بازو استوانه ای نیمه مستقل استفاده می کند . تمامی رقبای این خودرو از سیستم مک فرسون در جلو و عقب استفاده می کنند اما آن هایی که تجربه رانندگی با A15 را داشته اند کارآیی مناسب سیستم تعلیق این خودرو در مقایسه با محصولات مشابه را تحسین می کنند .

موتور

SQR480ED

TRITEC1.6L

حجم موتور

1596 سی سی

1598 سی سی

سیستم انتقال قدرت

5 دنده دستی

CVT

حداکثر قدرت

87 اسب بخار / دور 5500

114 اسب بخار / دور 6000

حداکثر گشتاور

132 نیوتون متر / دور 3000-3500

149 نیوتون متر / دور 4500

حداکثر سرعت

160 کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت

7.5 لیتر در سیکل ترکیبی

7 لیتر در سیکل ترکیبی

سایز تایر

185/60R14 82H

185/60R14 82H

ابعاد ( طول * عرض * ارتفاع )

4393*1682*1424 میلیمتر

قیمت به دلار

7300 تا 12500 دلار

mania2000
12-11-2009, 14:31
یادم فت

نمایندگی چری کجاست

دوست من نمایندگی چری با توجه به اینکه کرمانی هستی آدرس آن بهت میگم:
کرمان میدان آزادی جاده تهران بعد از چهاره بلوار کشاورز نمایندگی ایرانخودرو آقای هنرآموز

Amin-Nasim
12-11-2009, 17:43
بالاخره من نفهمیدم

پژو405 یا چری

farshad bugatti
12-11-2009, 18:18
بالاخره من نفهمیدم

پژو405 یا چری
سلام دوست عزیز به خاطر اینکه نظم اینجا به هم نخوره شما باید انتظارات خودتون رو بگید تا بشه بهتر راهنمایی کرد البته باید زود تر از اینا میگفتید تا مثل الان جوابتون بی نتیجه نمیموند.:46:

MoHaMaD ZaNd
12-11-2009, 23:40
دوست عزيز به نظر من صبر كن تا چري توسط مردم تست بشه و مزايا و معايبش معلوم بشه . اونطوري بهتر ميشه تصميم گرفت .

mania2000
13-11-2009, 16:29
سلام دوستان بزرگوارم ببخشید بعضی و قتها تند میرم همه شما مثل برادر های من هستید نظر همه هم محترم هست
من فقط حرفم اینکه هنوز چیزی که امتحان خودش را پس نداده خب نیست جلو جلو قضاوت کنیم همین به هر حال امید بخشش

خب ببینید این گزارش از تست خودروهای موجود در ایرانه فکر می کنم به انتخاب دوستان کمک کنه :

بنز اول شد پراید 141 آخر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 074.jpg&X=222&Y=136 (javascript:;)
در تازه ترين رده بندي سطح کيفي خودروهاي توليد داخل بنز جاي ماکسيما را گرفت و پرايد 141 باز هم آخر شد.
به گزارش شبکه خبر، در تازه ترين رده بندي سطح کيفي خودروهاي توليد داخل، بنزE 280 به عنوان بهترين محصول در صدر جدول قرار گرفت و پرايد 141 پارس خودرو نيز بار ديگر به انتهاي جدول رفت.
در اين رده بندي که طبق آمار رسمي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران به دست آمده و مختص خردادماه امسال است، در مجموع 23 خودرو توليد يا مونتاژ داخل مورد ارزيابي کيفي قرار گرفته و در سه دسته خيلي خوب، خوب و حداقل قابل قبول تقسيم شده اند. اين در حالي است که رده بندي سطح کيفي خودروهاي توليدي هرماهه در نه معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور، ترمز، تجهيزات الکتريکي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ انجام مي گيرد و بر اساس مجموع نمرات منفي که خودروها در هر کدام از معيارهاي نام برده به دست مي آورند، رتبه بندي مي شوند به نحوي که هر خودرويي که نمره منفي آن بين صفر تا 120 باشد جزو دسته خيلي خوب به حساب آمده و خودروهاي داراي نمره منفي 120 تا 200 نيز در دسته خوب ها قرار مي گيرند، همچنين خودروهاي جاي گرفته در دسته قابل قبول ها بايد نمره اي بين 200 تا 277 کسب کنند و آنهايي نيز که نمره کيفي شان ميان 277 تا 410 باشد جزو دسته حداقل قابل قبول ها محسوب مي شود.

اين در شرايطي است که خودروهاي داراي نمره منفي بالاي 410، غيرقابل قبول به حساب آمده و اجازه عرضه به بازار را نخواهند داشت. نکته قابل توجه در رده بندي خردادماه، بالاتر بودن سطح کيفي خودرو چيني MVM از محصولاتي چون سمند و پژو پارس است که اين موضوع يا نشان از پيشرفت چيني ها دارد و يا از عقب ماندن خودروسازان داخلي در صنعت خودروسازي دنيا حکايت مي کند!
نکاتي درباره رتبه بندي اخير
طبق شاخص هاي در نظر گرفته شده براي رتبه بندي سطح کيفي خودروهاي توليد يا مونتاژ داخل، هر خودرويي که امتياز منفي آن بيش از 410 شود جزو دسته غيرقابل قبول ها به حساب آمده و قابل عرضه به بازار نيست. اين در شرايطي است که پرايد 141 پارس خودرو به عنوان بدترين خودرو امتيازي منفي حدود 342 را به دست آورده و با توجه به آن، حدود 70 امتياز منفي تا رفتن به دسته غيرقابل قبول ها فاصله دارد. نکته ديگر در مورد رده بندي اخير سطح کيفي خودروهاي توليد يا مونتاژ داخل اينکه محصولاتي نظير پژو 206 صندوق دار، پرايد نسيم و پاژن GLV در اين رده بندي، مورد ارزيابي کيفي قرار نگرفته اند و اين در شرايطي است که 206 صندوق دار معمولا در رده بندي هاي پيشين جزو دسته خيلي خوب ها قرار داشت و پرايد نسيم نيز دسته اي بهتر از حداقل قابل قبول ها نصيبش نمي شد. همچنين طي رتبه بندي اخير، در برخي موارد، ارتباطي ميان قيمت خودروها و جايگاه کيفي آنها به چشم نمي خورد به عنوان مثال ريو 14 ميليوني داراي سطح کيفي بهتري نسبت به هيونداي آوانته 26 ميليوني بوده يا MVM هفت ميليوني جايگاه بالاتري را در جدول سطح کيفي نسبت به محصولاتي چون سمند، پژو 405 و حتي پژو پارس که همگي قيمت هاي بالايي دارند به دست آورده است.
سطح کيفي خودروها طي خرداد
بنز 280E ، ماکسيما، مزدا 3، سوزوکي گراندوتيارا، زانتيا، پژو 206، رونيز، ريو و هيونداي آوانته در دسته خيلي خوب ها جاي گرفتند اين در حالي است که به جز مزدا 3، ساير اعضاي اين دسته در معيار فنربندي، تعليق و فرمان هيچ امتياز منفي نداشته اند اما در عوض تمامي آنها در معيار هاي بدنه، رنگ و تزئينات داخلي و خارجي حائز نمره منفي شده اند که در اين ميان آوانته داراي بيشترين امتياز منفي در قسمت بدنه است و بنز هم در اين دسته و هم در بين کل خودروها، کمترين امتياز منفي را در بدنه دارا است. اين خودرو همچنين در معيار تزيينات داخلي و خارجي نيز داراي پايين ترين امتياز منفي بين تمام خودروها است. نکته ديگر در مورد دسته خيلي خوب ها اين که ريو محصول کره اي و مونتاژي در سايپا به جز معيار فنربندي تعليق و فرمان در باقي معيارها نمره منفي کسب کرده که بيشترين آن به معيار تزيينات داخلي و خارجي مربوط مي شود. همچنين اين خودرو به همراه پژو 206 تنها اعضاي دسته خيلي خوب ها هستند که در معيار نفوذ آب و ترمز حايز نمره منفي شده اند.
تندر 90 ايران خودرو بهترين در رنگ
رتبه بندي دسته خوب ها طي گزارش اخير سازمان گسترش در حالي است که هيونداي ورنا همچون رده بندي ها ي اخير باز هم درصدر اين دسته قرار دارد. ورنا که در شرکت خودروساز خصوصي کرمان خودرو به مونتاژ مي رسد تنها در معيارهاي تزيينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ امتياز منفي به دست آورده است که بيشترين آن به بخش تزيينات مربوط مي شود. پس از اين خودرو، فولکس گل ديگر محصول مونتاژي کرمان خودرو جاي دارد که علاوه بر معيارهاي بدنه، رنگ و تزيينات در قسمت موتور نيز حائز امتياز منفي شده که بيشترين آن مربوط به معيار بدنه است. در رده هاي بعدي اين دسته، تندرهاي 90 پارس خودرو و ايران خودرو قرار دارند. اين در حالي است که تندر ايران خودرو در معيارهاي تزيينات و رنگ و موتور امتياز منفي کمتري را نسبت به تندر پارس خودرو به دست آورده و در ساير معيارها امتياز منفي اش بيشتر شده است که بر اين اساس تندر پارس خودرو از لحاظ سطح کيفي، شرايط بهتري را نسبت به تندر ايران خودرو دارد و جالب آن که تندر توليدي در ايران خودرو به جز معيار صداهاي غيرعادي در تمام معيارهاي ديگر حائز نمره منفي شده است. در حالي که تندر پارس خودرو تنها در چهار معيار موتور، تزيينات، بدنه و رنگ امتياز منفي دارد. نکته ديگر اين که تندر ايران خودرو در معيار رنگ کمترين امتياز منفي را ميان کل خودروهاي مورد ارزيابي قرار گرفته به دست آورده است.
MVM بهتر از پژو پارس و 405
پژو پارس توليدي ايران خودرو خراسان نيز در دسته خوب ها قرار دارد و به جز معيارهاي ترمز و صداهاي غيرعادي در ساير معيارها نمره منفي به دست آورده است که بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي شود. پس از اين خودرو، محصول چيني MVM جاي گرفته و پس از آن نيز پژو پارس ايران خودرو قرار دارد که به جز معيار صداهاي غيرعادي و نفوذ آب در باقي معيارها حائز نمره منفي شده و بيشترين آن نيز به بخش بدنه مربوط است. پژو 405 توليدي در سايت ايران خودرو خراسان و سايت مرکزي اين شرکت نيز جزو دسته خوب ها به حساب مي آيند که البته پژو 405 توليدي سايت خراسان در مجموع امتياز منفي کمتري را نسبت به 405 توليدي در مرکز به دست آورده و از کيفيت بهتري برخوردار است. نکته ديگر اينکه پژو 405 ايران خودرو در معيار فنربندي، تعليق و فرمان بيشترين امتياز منفي را ميان کل خودروها دارا است.
سمند در مرز سقوط
هر چند که سمند برند ملي ايران خودرو با کسب امتياز منفي 193/4 آخرين عضو دسته خوب ها به حساب مي آيد، اما تنها هفت امتياز منفي تا سقوط به دسته قابل قبول ها فاصله دارد. اين در حالي است که سمند به نوعي سوگلي محصولات بزرگ ترين خودروساز خاورميانه محسوب شده و به ساير کشورها نيز صادر مي شود و از همه مهم تر واژه خودرو ملي را يدک مي کشد. اين محصول در ميان 23 خودرو رده بندي شده از لحاظ سطح کيفي، جايگاه نوزدهم را به خود اختصاص داده است. سمند در تمامي معيارها نمره منفي کسب کرده که بيشترين آن در بخش تزيينات بوده و کمترين نيز به صداهاي غيرعادي مربوط مي شود. اين در شرايطي است که چندي پيش يکي از مسوولان ايران خودرو، سمند را بهترين خودرو کشور خوانده بود.
خودرو قابل قبول نداريم!
رده بندي سطح کيفي خودروها در خرداد به لحاظ آن که هيچ کدام از محصولات مورد ارزيابي قرار گرفته امتياز منفي ميان 200 الي 277 کسب نکرده اند، فاقد دسته قابل قبول ها است که البته سمند از دسته خوب ها و پژو روآ از دسته حداقل قابل قبول ها، به لحاظ نزديکي امتياز منفي شان به شاخص دسته قابل قبول ها، مستعد جاي گرفتن در اين دسته طي ماه هاي آينده هستند.
پژو روآ بدترين در بدنه و ترمز
دسته حداقل قابل قبول ها را بايد به نوعي به بنام پرايد سند زد چرا که سه مدل از اين خودرو با کسب امتيازهاي منفي بين 277 تا 410 به عضويت آن درآمده اند. البته پرچم دار و صدرنشين اين دسته پژو روآ محصول تقريبا بخت برگشته و ضررده ايران خودرو است که امتياز منفي حدود 290 را به دست آورده است. اعضاي دسته حداقل قابل قبول ها در تمامي معيارها حائز نمره منفي شده و تقريبا در اين زمينه رکورددار به حساب مي آيند. به نحوي که روآ در معيارهاي بدنه و ترمز بيشترين امتياز منفي را در ميان کل خودروها توليد يا مونتاژ داخل به دست آورده و پرايد 141 پارس خودرو نيز در معيارهاي تجهيزات الکتريکي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي و همچنين نفوذ آب رکورددار کسب امتياز منفي محسوب مي شود. اين در حالي است که بيشترين نمره منفي مربوط به معيار رنگ را نيز يکي ديگر از اعضاي دسته حداقل قابل قبول ها يعني پرايد صبا به نام خود ثبت کرده است.

منبع روزنامه آفرینش

mania2000
13-11-2009, 16:47
در سالهای اخیر ، بازار خودروی چین بطور سریع پیشرفت کرده و خودروهای موسسات معروف خودروسازی جهان مانند " فولکس واگن " آلمان و " فورد " آمریکا وارد بازار چین شده است . همگام با حضورشمار زیادی از موسسات چند ملیتی در بازار چین ، یک موسسه دار جوان چینی در راس موسسه خود با هشت سال تلاش توانسته است خودروهای چینی را به بیش از ۳۰ کشور و منطقه سراسر جهان عرضه کند . این جوان که " این تنگ یائو " نام دارد مدیر عامل شرکت خودروسازی " چری " است .
سال ۱۹۹۵ میلادی ، " این تنگ یائو " در زادگاهش در استان " آن خویی " به همراه ۸ نفر دیگر موسسه خودروسازی چین را تاسیس کرد . در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت با مسئولیت محدود خودروی " چری " با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یوان سرمایه ثبت شده رسما تاسیس شد . دو سال بعد ، در دسامبر سال ۱۹۹۹ نخستین خودروی ساخت این شرکت به بازار عرضه شد . کاربرد این نوع خودرو باخودروهای عمده با سرمایه خارجی در بازار چین برابر می باشد ،اما قیمت آن بیش از ۳۰ درصد پائین تر است . بدین سبب مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است . در سال ۲۰۰۴ نزدیک به ۹۰ هزاردستگاه خودروی " چری " فروخته شد و نشان " چری " نیز در ردیف ۱۰ خودرو برتر چین قرار گرفت .
شرکت " چری " به جلب استعدادها بسیار اهمیت می دهد . مدیر عامل این شرکت گفت : چین فاقد استعدادهای کافی در صنعت خودرو است . شرکت ما تا حد ممکن استعدادها را جلب می کند. دکتر " شو مین " رییس پژوهشگاه خودروی " چری " قبلا کارشناس موتور شرکت خودروی " جنرال موتورز" و " فورد " آمریکا بود . وی نیز هم شهری " این تنگ یائو " است . در سال ۲۰۰۲ برای همکاری به شرکت " چی ژوی " پیوست . اکنون ده ها نفر از میان ۵۰۰ پژوهشگر شرکت " چری " از جمله کسانی هستند که پیشتردرموسسات چند ملیتی مانند "فولکس واگن" و"فورد " کار کرده اند .
توسعه خودرو با مارک داخلی کار دشواری است . دکتر " شو مین " به خبرنگار گفت: برای تولید فر آورده ها ، باید ابتدا فن آوری را به دست آورد . شرکت "چری " در اوایل تاسیس مراحل دشواری را پیش رو داشت . وی گفت : در آن زمان مشکلات زیادی داشتیم . ما با اتخاذ تدابیر مختلف شرکت های معروف فنی در جهان را برای همکاری با شرکت خود قانع کردیم . سه ماه بعد ، آنان متوجه شدند که شرکت ما واقعا در حال توسعه سریع است .
پس از چهار سال پیشرفت ، اکنون شرکت " چری " در سوریه ۲۲ فروشگاه تخصصی تاسیس کرده و بیش از ۵۰۰۰ دستگاه خودرو فروخته شده است . در شلوغ ترین خیابان دمشق پایتخت سوریه ، خودروهای مارک " چری " در هر جایی به چشم می خورد . آقای " مروان " صاحب خودروی " چری " به خبرنگار گفت : موتور خودروی " چری " بسیار قوی است و مصرف بنزین آن بالا نیست . تعمیر و نگهداری خودرو تا زمانی که خودرو دارای تضمین می باشد ، رایگان است . خرید قطعات یدکی آن نیز آسان است .
بعدها خودروی " چری " به طور موفقیت‌آمیزی وارد بازار مصر شد . در سال ۲۰۰۳ میلادی شرکت " چری " کارگاه تولید خودرو در ایران تاسیس کرد. اکنون شرکت " چری " با بیش از ۳۰ کشور قرارداد صادرات خودرو امضا کرده است که بیش از ۸۰ در صد صادرات خودروی چین را تشکیل می دهد . چین اکنون به بازار خاورمیانه ، آسیای جنوب شرقی و آفریقا راه یافته و مدیر عامل شرکت " چی ژوی " چشمان خود را به بازار آمریکا بزرگترین مصرف کننده خودرو جهان دوخته است . وی گفت : هدف شرکت ما این است که از سال ۲۰۰۷ میلادی سالانه ۲۵۰ هزار خودرو به آمریکا بفروشیم و مجموع فروش سالانه این شرکت در صورت تحقق این هدف به دو میلیارد دلار خواهد رسید . وی به خبرنگار گفت : شرکت " چری " اطمینان و توانایی دارد که پیشرفت ثابت و دائمی خود را حفظ کند .

نسیم اینانلو
منبع:CRIonline
مجله گسترش صنعت

mania2000
13-11-2009, 16:53
گفت‌وگو با مديرعامل شركت خودروسازي چري
فروش جهاني خودروهاي چيني

مترجم: جعفر خیرخواهان
هنگامي كه شركت خودروسازي چري حدود یک دهه قبل در شهر «ووهو» در استان آنهوی‌چین تاسیس شد، كمتر كسي آن را جدي گرفت. </B>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:PopupPic('1820/29-01.jpg '))
چری شركتي تازه‌وارد در منطقه‌ای کوچک بود که سابقه بسيار اندكي در توليدات كارخانه‌اي داشت و از مراکز سنتي تولید خودرو در پکن، چانگچون، شانگهاي و ووهان خیلی فاصله داشت. وقتی آغاز به کار کرد در یافتن خریدار براي موتور خودرويي که تازه توسعه داده بود، شکست خورد. انتخابي وجود نداشت جز اینکه راسا خودرويي بسازد که موتور طراحي شده در آن جای گیرد. بعد از اینکه اولین خودرو ساخته شد، موانع اداری، اجازه نمي‌داد تا خودرو را به فروش رساند. «يین تونگیاو» Yin Tongyao ريیس و مدیر اجرايی شركت چري می‌گوید: «چری در طی دهه گذشته دائما به ديوار برخورد كرده است. هر دفعه كه به دیوار و مانعی برخورد کرديم، فقط تغيير مسير داده سپس به حرکت ادامه دادیم.»
چری واقعا به حركت خود ادامه داده است. در سال 2007، اين شركت توانست 381000 خودرو سواری بفروشد که 86/2‌ميليارد دلار درآمد داشت و به رتبه چهارم در بازار خودرو سواری داخلی چين دست يافت. (سه خودروساز بالاتر از او شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك بين خودروسازان چیني و خارجی هستند، اما چری یک تولیدکننده مستقل است.) چری در میان معدود خودرو‌سازان چینی است که فن‌آوري انحصاری در ساخت قطعات اصلی مثل موتور، گیربکس و شاسي دارد. چری ضمنا برترین صادرکننده خودرو سواری چینی در پنج سال متوالي بوده است و در سال 2007 توانست 119،000 دستگاه را در خارج از کشور بفروشد که 30‌درصد کل فروش آن سال بوده است. مدل‌های تیگو، ایستار، و اي 5 چری را می‌توان در خیابان‌ها و جاده‌های تقريبا 70 کشور جهان یافت و اين شرکت داراي هفت کارخانه مونتاژ خارجی در کشورهای مصر، اندونزی، ایران، روسیه، اوکراین و اروگوئه است.
در گفت و گويي كه پاول گائو، نماينده شانگهاي فصلنامه مك‌كينزي به تازگي در دفتر مرکزی چری در شهر ووهو با يين تونگیاو انجام داد، وي به يادآوري خاطرات خويش از مشکلات شرکت در روزهای اوليه پرداخت و ديدگاه خود براي خوروساز بودن و چالش‌هايي را كه در مسير جهانی شدن روبه‌رو هستند به بحث گذاشت و اينكه چگونه شركت خودروساز بي‌تجربه و تازه كار چري توانست ياد بگيرد كه از ناملايمات و گرفتاري‌ها سود ببرد.
گفت‌و‌گو در يك نگاه
در اين مصاحبه يين تونگياو، مديرعامل شركت توضيح مي‌دهد چگونه او بحران انرژي را فرصتي براي فروش خودروهاي كوچك و متوسط چري به بازارهاي اشباع شده و توسعه‌يافته مي‌بيند.
فصلنامه: چری دهمین سال خود را پشت سرگذاشت، سرزنده‌ترين بازخوانی شما از روزهای اولیه شركت چیست؟
تونگیاو: ما از نقطه صفر شروع کردیم و بدشانسی‌های زیادی داشتیم؛ اما من فکر می‌کنم آن وضعیت رقت‌باری که در ابتدا با آن درگير بودیم سرانجام ما را به موفقیت امروزي رساند. ده سال پیش، چری تقریبا هیچ چیز نداشت، نه حمايت دولت، نه منابع تامين مالی، نه فناوري، نه كاركنان كافي و نه حتی توانمندی تولید رسمي. به علاوه، چری از مکان کوچکی مثل «ووهو» شروع کرد كه توسط چند آدم جوان کم تجربه اداره مي‌شد. هیچ‌کس واقعا به شانس موفقیت چری ایمان نداشت. اگر مجبور شویم دوباره به آن روزها برگردیم، احتمالا دل و جرات شروع و انجام آن کار را نداشته باشیم.
فصلنامه: چرا ادامه دادن راه را انتخاب کردید؟
تونگیاو: به خاطر یک چیز، اينكه رهبران دولت محلی مصمم بودند و قول دادند پشتيبان ما باشند. این یک تكه خوش شانسی برای ما بود. دولت محلی هم به ما اجازه داد جاه‌طلبی خود را در تولید دنبال کنیم و هم در انجام این کار سرمایه‌گذاری کرد.
وقتی که سرانجام موفق به ساخت موتور شدیم، هیچ‌کس حاضر به خرید آن نبود، پس تصمیم گرفتیم خودرويي برای این موتور بسازیم. با يك شركت اروپايي سازنده قطعات اصلي وارد مذاکره شدیم، به امید اینکه ابزار و فن‌آوري یکی از مدل‌هايش را بتوانیم بخریم. شرکت درخواست ما را با این بهانه رد کرد كه چنین قراردادی را با راهبرد خود ناسازگار مي‌دانست. درخواست ما از سوی یک شرکت آمریکايی سازنده قطعات اصلي هم به همان دلایل رد شد. چری بار دیگر هیچ انتخابی نداشت؛ الا اینکه برای توسعه تکنولوژی خودرو‌سازی روی پای خود بایستد. خیلی سخت کار کردیم و چند شرکت كوچك اروپايی و تایوانی را نیز به استخدام گرفتیم تا در طراحی خودرو با ما همکاری کنند. نهایتا، اولین خودرو ما، «فنگ یون» (به معنی اَبر بادي) در سال 1999 از خط تولید بیرون آمد.
اما این خودرو اجازه ورود به بازار را نداشت؛ چون در فهرست کاتالوگ دولتی قرار نداشت پس مجبور بودیم دنبال اين باشیم که چگونه در فهرست جاي گیریم. در نهایت ترتیبی دادیم که بتوانیم عضو شرکت صنایع خودروسازي شانگهای شويم و بنابراین توانستیم «گواهی توليد» خودرو را به دست آوريم.
فصلنامه: چه چیز روحيه جهانی شدن را در چری برانگیخت با اینکه بازار خودرو‌ داخلی چین هنوز تازه در مسیر شکوفا شدن قرار گرفته بود؟
تونگیاو: صادقانه بگویم، حرکت ما به سمت بازارهای جهانی از قبل برنامه‌ریزی نشده بود و راهبرد جهانی ما آن گونه که امروز نظام‌مند است در آن سال‌ها نبود. راهبرد جهانی ما اکنون 4 جنبه دارد: همکاری فنی با شرکت‌های فرامرزی صادرات خودرو، كارخانجات مونتاژ فرامرزی، و قراردادهای همکاری مشترک سرمايه. همکاری‌های فنی از قبل آغاز شده، آن هم با طراحی موتورهای خودمان و اولین سری از موتورها با شراکت شرکت طراحی اروپايی «AVL List»، توسعه یافت. این همکاری مشترک، تیم‌های موتورسازی و مهندسی ما و نيز تامين كنندگان ما را قادر ساخت تا قابلیت‌های خود را گسترش دهند. سرانجام، ما یک رهبر و پیشرو در فن‌آوري ساخت موتور در چین شدیم.
مدتي بعد همکاری مشترک با شرکت‌های ایتالیايی در طراحی خودرو داشتيم. برای پايین آوردن هزینه‌ها، فقط بخشی از طراحی را
برون سپاري كرديم و كوشش نموديم همه کارها را خودمان انجام دهیم؛ به طوري كه تمام کارمندان ما قادر بودند مهارت‌های خود را گسترش دهند. من فکر می‌کنم قرار گرفتن در این راه و در وضعيت اولیه بسیار پايین، به رشد و پیشرفت چري كمك كرد.
فصلنامه: از چه زمانی چری شروع به توسعه راهبرد جهانی کرد؟
تونگیاو: راهبرد جهانی شدن ما كاملا تصادفي بروز پیدا کرد. در آغاز، فقط به بازار داخلی نظر داشتیم. ما به «ایده درخشان» شروع كردن صادرات به بازارهای در حال توسعه، قبل از پا گذاشتن به بازارهاي توسعه يافته‌تر نپرداختیم؛ چون درک تجاری آن را نداشتیم.
در سال 2001، کمی بعد از آنکه به چری اجازه فروش خودرو داده شد، یک خريدار سوری اولین مدل خودرو‌های ما را در پکن دید و خواهان واردات آن شد. بدون داشتن هیچ تجربه تجاری بین‌المللی، ما تقریبا درخواست او را رد کردیم. عاقبت این تاجر خودرو، 10 دستگاه از خودرو‌های ما را آن سال خرید و 100 دستگاه دیگر هم سال بعد و بیش از 1000 دستگاه هم سال سوم از ما خرید. به تدریج، ایران و سایر کشورها شروع به ابراز علاقه به چری نمودند. این طور بود که ما به بازار خاورمیانه راه یافتیم. در مورد ساير بازارها هم همین‌طور بود، به جای اینکه ما به دنبال خريداران خودرو برويم آنها اول به سراغ ما آمدند.
فصلنامه: چه چیز چری را برانگیخت تا كارخانجات فرامرزی تاسيس کند؟
تونگياو: این هم از قبل طراحی نشده بود. برخی افراد نزد ما آمدند و ایده ايجاد كارخانه را در کشورهای در حال توسعه مطرح کردند. ما موافقت کردیم و این اتفاق افتاد. در بازنگری گذشته، مي‌بينيم كه این عملا یک فرصت عظیم بود؛ چون به ما زمان می‌داد تا از اشتباهات خود درس بگیریم قبل از اینکه بخواهیم وارد بازارهای رقابتی و پخته‌تر بشویم.
ما براي تاسیس كارخانجات فرامرزی خود خیلی دقیق و محتاط هستیم. ما همیشه از كوچك شروع می‌کنیم، اگر جواب داد، سرمایه‌گذاری خود را افزایش می‌دهيم. اگر شما بخواهید در یک بازار محلی ریشه پیدا کنید، همیشه نیازمند یک دوره پرورش يافتن هستید. بنابراین من توقع فروش آن چنانی در هر کشوري را ندارم. امید من این است که روزی این كارخانجات بتوانند به چري كمك كنند تا در دیگر بازارهای توسعه یافته و بزرگ‌تر کشورهای همسایه نفوذ کند.
فصلنامه: شما ریسک موجود در عمليات فرامرزی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
تونگیاو: ما ارزیابی ریسک خاص خود را داریم؛ اگر چه همیشه بر مباني علمی استوار نيست. مثلا در حال حاضر فقط تولیدکنندگان خودرو چینی در بازار ایران حضور دارند؛ شرکت‌های غربی از این کشور دوری می‌کنند. این یک فرصت بزرگ تجاری است. ایران ممکن است ریسک‌های سیاسی بسیاری براي خودرو‌سازان معيني داشته باشد، اما ریسک‌هاي آنجا برای ما بسیار کم است. در مورد سایر کشورها که بازار بزرگی ندارند همین‌طور است و شرکت‌های غربی در آنجا حضور پيدا نكردند.
فصلنامه: آیا به نقطه‌ای رسیده‌اید که مجموعه استعدادها و قابليت‌هاي چری نتواند با توسعه جهانی سریع شرکت همگام شود؟
تونگیاو: استعداد، یک بطری بزرگ؛ اما دهان باریک است. از یک طرف ما كارشناسان داخلي و خارجی و مهاجرین فراسوی مرزها و برگشته به وطن را جذب می‌کنیم، از طرف دیگر به تربيت و آماده‌سازي متخصصان جوان اقدام می‌کنیم. برخلاف دغدغه‌هاي اولیه ما، بسیاری از این افراد جوان به فراگیراني سریع تبدیل شده‌اند. با دادن فرصت‌های درست به آنان خيلي سريع می‌توانند به متخصصانی مدیر و لایق تبدیل شوند.
اما ما در رابطه با متخصصان خود در وظايف فرامرزي بسیار محتاط هستیم. تمام آنها بايد هر سه سال یا کمتر به پست‌هاي جديدي تغيير موقعيت دهند. به علاوه، ما سیستمی مخصوص برای ارزیابی کارمندان خود در هر زمینه رفتاری داریم تا ببینم آیا آنها توانايی‌های مدیریتی، مهارت‌های ارتباطی خوب، ذهن خلاق و مبتكر و احساس مسوولیت در خود دارند؟ ناظران مدیران و کاركنان نيز در فرآيندهاي ارزشیابی شرکت می‌کنند. البته، مهم‌ترین ملاک این است که آيا یک فرد مي‌تواند به خلق سود برای شرکت کمک کند يا خير؟
فصلنامه: آیا در تیم‌های مدیریتی عملیات فرامرزی خود، افراد محلی حضور دارند؟
تونگیاو: چری یک یا دو نفر چینی را به هر یک از كارخانجات خود در خارج اعزام می‌کند و بقیه آنها محلی هستند. كاركنان چینی ما مشکلات انطباق و سازگاري با شرایط را دارند، بنابراین ما از افراد محلی در عملیات فرامرزی خود بهره می‌گيریم. برای مثال بيش از هفتاد کارمند محلی در روسیه داریم، از مدیران سطح بالا تا کارگران معمولی و عملکرد آنها نیز اغلب فوق‌ انتظار ما است. مدیر عامل، مدیر فروش، مدیر خدمات و مدیر مالی دفتر چری در روسیه همگي روسی هستند.
فصلنامه: آلاینده‌های فسيلي و گرم شدن كره زمين، از جمله مسائل جدي زیست‌محیطی و اجتماعی هستند. در پاسخ به این نگرانی‌ها، چری چه اقدامی کرده است؟
تونگياو: ما چندين موفقیت در حوزه‌هايی مثل موتور داشته‌ایم. چری، به افزايش مخارج تحقيق و توسعه خود برای کاهش آلایندگی دي‌اكسيدكربن خودرو را به وسیله ابداع انواع جدید موتورها، گیربکس‌ها و کنترل‌های الکتریکی به علاوه خودرو‌های سوخت ترکیبی و خودرو‌های چندگانه سوز ادامه خواهد داد. تحقيق و توسعه ما براساس آخرین استانداردهای آلایندگی اروپا است و طرح‌های جدیدي را برای استفاده از سوخت‌های جايگزين توسعه بخشیده‌ایم. خودرو‌های چری با الزامات كنوني آلایندگی در چین مطابقت دارد و ما سعی داریم برای ورود به بازارهای آمریکای شمالی و اروپا خود را به بالاترین استانداردهای اروپايی و استانداردهای آلایندگی کالیفرنیا برسانیم.
فصلنامه: در طول سال گذشته، جهان غرب به طور فزاینده‌ای نگران کیفیت محصولات ساخته شده در چین است. چری براي غلبه بر چالش کیفیت چه کرده است؟
تونگیاو: ما آگاه هستیم که مردم نگران تولیدات ساخت چین هستند. در پاسخ به این نگرانی‌ها باید طرح‌های مکرر، تست‌های مکرر و خدمات مکرر داشته باشیم. ما فکر می‌کنیم نگرانی‌ها در مورد کیفیت کالای ساخت چین به‌زودی برطرف خواهد شد؛ اگر مشتریان حتی با چشمان مسلح نتوانند مشکلی در آنها بیابند. در مذاکرات اخیر خود برای مشارکت با يك توليدكننده قطعات اصلي خارجي، شریک خارجی چندين شرط و الزام براي ما تعيين کرد و ما تمامی آنها را پذیرفتیم. اگر ما توانسته‌ايم الزامات سفت و سخت يك توليدكننده خارجي قطعات اصلي را بپذیریم، این بیانگر توسعه و پیشرفتی است که چری داشته است.
برای نمونه، ما مدل جدید مشخصا طراحی شده برای يك توليدكننده خارجی قطعات اصلي را بيرون داديم. این مشتری از كيفيت راضي بوده است و فورا سفارش خرید بيشتري داده است؛ ولی چری، اصرار بر كنترل‌هاي بیشتر دارد و اطمينان يافتن به اينكه طبق مشخصات طراحي و الزامات كيفيت عمل كرده است. ما در انجام كسب و كار با كشورهاي توسعه يافته بسيار دقت داريم. ما در نمايشگاه‌هاي خودروسازي ديترويت و فرانكفورت شركت كرديم. اصل ما اين است كه اگر آمادگي كامل نداريم، نبايد حضور پيدا كنيم.
فصلنامه: چري در چين به عنوان شركتي شناخته شده است كه مدل‌ها و نشان‌هاي تجاري خاص خود را مي‌سازد؛ اما به تازگي چري پيمان‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك و نيز معامله عرضه خودرو با كرايسلر امضا كرد. آيا به اين معنا است كه چري در فلسفه خود تغيير داده است.
تونگياو: طي دوران شروع كار، مستقل بودن يا به خودمتكي بودن واقعا آن چيزي نبود كه بخواهيم به آن برسيم. در آن زمان، در واقع، ما خواهان پيدا كردن يك شركت خرپول داخلي يا خارجي بوديم. ما به دليل نقاط ضعفمان موفق نشديم و سپس مجبور شديم به خودمان متكي باشيم. اكنون هر چند چري به يك مقياس معين رسيده است، ما هنوز به مفهوم استقلال نچسبيده‌ايم و از ساير ترتيبات استقبال مي‌كنيم. اينها كه گفته شد ما روي دو نكته پافشاري مي‌كنيم: نخست فن‌آوري بايد متعلق به خودمان باشد و دوم، نشان تجاري نيز بايد به ما تعلق داشته باشد.
فصلنامه: در مطالب بازاريابي چري، ظرفيت نوآوري برجسته است. چگونه اين شركت در شرايط جهاني‌سازي به نوآوري دست زده است؟
تونگياو: ما با شركاي خارجي به ميزان زيادي همكاري كرده‌ايم و به شيوه‌هايي كه براي صنعت خودروسازي چين كاملا نوآورانه بوده است؛ براي مثال، ما نه فقط توليد پيماني داريم كه خودروها را بر اساس مشخصات شركايمان توليد مي‌كنيم؛ اما علاوه بر ساخت خودرو، همچنين اغلب محصولات آينده شركايمان را طراحي و توسعه مي‌دهيم. تاكنون هيچ خودروساز ديگر چيني از فن‌آوري خود براي توسعه دادن محصولات و ساخت خودرو براي شركت‌هاي خارجي قطعات اصلي استفاده نكرده است.
فصلنامه: با نگاه به آينده، بزرگ‌ترين فرصت‌ها و چالش‌هاي چري چيست؟
تونگياو: فشارهاي زيست محيطي و قيمت‌هاي بالاي نفت، مردم را مجبور به خريد خودروهاي ارزان‌تر و كوچك‌تر خواهد ساخت. خودروهاي بزرگ جريمه خواهند شد؛ براي مثال،‌ آخرين بحران نفتي، موضع تويوتا در آمريكا را مستحكم ساخت؛ چون اين شركت قادر به ارائه خودروهاي كوچك‌تر با كيفيت بالا شد. به نظر من، پديدارشدن بحران انرژي، به شركت‌هايي مثل ما كمك مي‌كند. توليدكنندگان خودروهاي لوكس و بزرگ، هيچ مزيتي نسبت به ما ندارند. براي آنها بسيار مشكل است تا خودروهاي كوچك‌تر و متوسط بسازند؛ اما ما مي‌توانيم خودروهاي بزرگ‌تر و پيشرفته‌تر بسازيم. حقيقتا اين فرصتي نادر براي ما است.
آن طور كه من مي‌بينم، چري چهار چالش اساسي دارد؛ نخست ما با كمبود افراد باكفايت روبه‌رو هستيم. براي پاسخ به رشد سريع در بازارهاي داخلي و خارجي، مديريت و كارشناسان فني چري همگي بايد پست‌هاي متعددي اختيار كنند كه در برخي از آنها شايد خوب عمل نكنند و اين وضعيت قابل دوام نيست. دوم به نشان‌هاي تجاري مربوط است. نشان‌هاي تجاري چري در چين توانسته است به عنوان خودروهاي ارزان و طبقه پايين شناخته شود. ما مي‌خواهيم به تدريج به سمت بخش بالايي بازار حركت كنيم؛ اما هنوز بايد از وفاداري مشتري و رشد پايدار مطمئن شويم.
نكته مرتبط كيفيت محصول است. چري بايد كيفيت محصول خود را در امتداد زنجيره كامل ارزش بهبود بخشد؛ به جاي اينكه صرفا روي خط توليد تمركز نمايد. اين مستلزم بهبودهاي بنيادي در فرآيندهاي مهم از قبيل توسعه محصول، مديريت تامين‌كننده، مديريت لجستيك، مديريت توليد، خدمات فروش و پس از فروش است. سرانجام چري نياز به مقاديري عظيم پول دارد تا رشد خود را حفظ نمايد. جريان نقدي كه از عمليات روزمره به‌وجود آمده است براي پشتيباني از روياهاي جهاني ما كافي نخواهد بود، بنابراين نيازمند دسترسي بهتر به بازارهاي سرمايه هستيم كه بايد وارد بازارهاي سهام داخلي يا خارجي يا هر دو شويم. به رغم اين چالش‌ها، من مطمئن هستم كه چري به تدريج يك نشان تجاري بين‌المللي شناخته شده خواهد شد.
</B>

منیع دنیای اقتصاد

mania2000
18-11-2009, 11:22
سهند ویانا تیپ دو چری

mania2000
19-11-2009, 23:09

mania2000
30-11-2009, 09:57
تصاویری از بعضی از قسمتهای چری a15

mania2000
30-11-2009, 10:01
چری a15

mania2000
30-11-2009, 10:08
چری a15

mania2000
30-11-2009, 10:15

منبع:

MoHaMaD ZaNd
30-11-2009, 13:43
عكس دومي سيستم ABS هستش ؟؟؟
چرا 4 تا لوله فقط داره !!!
يعني EBD نداره ؟؟؟

mania2000
01-12-2009, 11:24
عكس دومي سيستم ABS هستش ؟؟؟
چرا 4 تا لوله فقط داره !!!
يعني EBD نداره ؟؟؟

دوست بزرگوارم قراره روی تیپ 2 چری ویانا نصب شه سیستم EBD

mania2000
20-12-2009, 11:36
اینهم دفتر راهنمای چری a15 در سایت ایساکو

آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

barkhori
24-12-2009, 04:35
چری ماشین بسیار خوبیست. پشیمان نمیشوید. به زودی گران میشود.

pooria.rio
25-12-2009, 09:01
من یکی یجوری میشم اگه بخوام ماشین چینی سوار بشم :2:

armiin
25-12-2009, 16:58

تاييد ميشه . ولي نمي دونم چرا ملت ما اين ماتيز چينيه (MVM) - كه پشتي يه فرمول شيمي نوشته - رو قبول دارن و فرت و فرت 10 ميليون ميدن ميخرن و سوار ميشن كلي هم پشتش قيافه مي گيرن . اونوقت اين چري بدبخت رو ميگن اصلا ماشين نيست .

mania2000
28-12-2009, 08:23

قضاوت همه محترم ولی دوست من ما داریم بصورت غیر مستقیم سوار ماشینهای چینی میشویم شما
فکر می کنید قطعات مثلا توی ما شینهای فرانسوی که اخیرا تولید میشه همه اصل هست برو یکی را
اوراق کن می بینی همه مال چین هست هفته پیش هم که قطعه سازان ایرانی به این امر اعتراف کردند
قطعات چینی داره با مارک ایرانی توی بازار بفروش میرسه چرا ما نمی خواهیم واقعیت را قبول کنیم چرا
بی مطالعه شایعه می سازیم بروید سایتهای خارجی را قبلا چری در آن کشورها بفروش رسیده ترجمه کنید
همه خریداران راضی هستند من که تولید یک کشور آسیایی را ترجیح میدم به کشورهای غربی

AmiRreZA_RAcEr
28-12-2009, 08:49
قضاوت همه محترم ولی دوست من ما داریم بصورت غیر مستقیم سوار ماشینهای چینی میشویم شما
فکر می کنید قطعات مثلا توی ما شینهای فرانسوی که اخیرا تولید میشه همه اصل هست برو یکی را
اوراق کن می بینی همه مال چین هست هفته پیش هم که قطعه سازان ایرانی به این امر اعتراف کردند
قطعات چینی داره با مارک ایرانی توی بازار بفروش میرسه چرا ما نمی خواهیم واقعیت را قبول کنیم چرا
بی مطالعه شایعه می سازیم بروید سایتهای خارجی را قبلا چری در آن کشورها بفروش رسیده ترجمه کنید
همه خریداران راضی هستند من که تولید یک کشور آسیایی را ترجیح میدم به کشورهای غربی

اینطورها هم که شما میگید نیست ! ولی تجربه شخصی بنده اینه که جنسهای چینی در خارج بازار ایران کیفیت خوبی دارند و توی ایرانه که جنسهای بنجل چینی آورده میشه واسه همین اسم چین بد در رفته !

armiin
28-12-2009, 14:58

تا حدودي موافقم ولي اينطوريهام نيست كه قطعات مثلا پژو فرانسه چون چينيه پس پژويي كه فرانسه توليد مي كنه با ماشين چيني يكيه. كلا همه چيزش فرق مي كنه. برو ببين چرا هنوز ماشينهاي چيني رو اجازه فروش تو آلمان نمي دن.
ضمنا يعني چي كه توليد يك كشور آسيايي رو ترجيح ميدم به كشورهاي غربي ؟ ميخواي ماشين خوب سوار شي يا بحث سياسيه؟

mania2000
28-12-2009, 15:28
تا حدودي موافقم ولي اينطوريهام نيست كه قطعات مثلا پژو فرانسه چون چينيه پس پژويي كه فرانسه توليد مي كنه با ماشين چيني يكيه. كلا همه چيزش فرق مي كنه. برو ببين چرا هنوز ماشينهاي چيني رو اجازه فروش تو آلمان نمي دن.
ضمنا يعني چي كه توليد يك كشور آسيايي رو ترجيح ميدم به كشورهاي غربي ؟ ميخواي ماشين خوب سوار شي يا بحث سياسيه؟

دوست بزرگوارم ممنونم از نظرت یک سئوال داشتم توی قیمت خودرود سیزده میلیون حتی تا بیست میلیون
ماشین مثلا فرانسوی خوب که توی ایران تولید میشه منظورت کدام نوع هست میشه اسم آن را ببری تا
همه بدانند من که هرچی فکر کردم کدام خوبه عقلم قد نمیده شما بزرگواری کن و بگو

pooria.rio
28-12-2009, 15:45
من که تولید یک کشور آسیایی را ترجیح میدم به کشورهای غربی

البته چین هم ماشالله داره به جمع جهان خواران اروپایی که خون ایرانو تو کیسه میکنن می پیونده !!!!:27:

mania2000
28-12-2009, 16:04
اینطورها هم که شما میگید نیست ! ولی تجربه شخصی بنده اینه که جنسهای چینی در خارج بازار ایران کیفیت خوبی دارند و توی ایرانه که جنسهای بنجل چینی آورده میشه واسه همین اسم چین بد در رفته !

دوست من پس قبول داری جنس چینی میتونه خوب باشه پس عریز دلم خودرو را با وسایل چینی درجه دو و سه
چینی که یک عده وارد کننده میارن توی ایران اشتباه نگیر خودرو چرخ خیاطی یا وسیله آشپزخانه و کفش لباس
نیست مدیرچری گفته ما میدانیم دید مردم ایران نسبت به برخی جنس های بی کیفیت چینی منفی هست
منم نظرات شما واسم قابل احترام هست ماشبنهای فرانسوی و یا غیره ممکنه برتر باشند ولی و حدود
دوازده میلیون چری گزینه خوبی میتونه باشه ای کاش روزی پولدار شیم ماکسیما بخریم چه اشکال داره
یک نگاه به آدابتور گوشی همراهت کن ساخت چین هست ولی خیلی هم کیفیت ساختش واقعا خوبه چون
سفارشیه ولی اگر بخواهی تو همین را متفرقه بخری درجه سه ساخت چین هم توی بازار پیدا میشه که
دوهفته هم کار نمی کند پس کمپانی که اولین بار توی هر کشوری رسما سرمایه گذاری می کند تلاش دارد
با بهترین کیفیت ارائه بدهد مخصوصا سالهای اول تو 405 اولین تولید تا سال جاری مقایسه کن ببین چقدر فرق
می کنه از نظر کیفیت من یادمه دهه هفتاد اولی پراید و آمده بود همه می گفتند نگیر
ماشینهای زاپنی بهتراند اصلا کسی جنس کره ای قبول نداشت همین هیوندا میگفتند آن زمان موتورش پرسی
هست بدرد نمی خوره حالا ببین چقدر همه گیر شدند چنین هم داره میشه کره تا چند سال دیگه
منم اصلا برخی اجناس چینی را قبول ندارم ولی خودرو سازی چین در حال رشد هست و خیلی کشورها
دارند روی آن سرمایه گذاری می کنند هیچ تعصبی هم ندارم روی چری فقط میگم زوده قضاوت کنیم هنوز
که مثلا فلان جنس چینی بد در امده موتور لیفان صدا میده حتما چری هم بده اگر لیفان ساخت خود چین
را سوار سی اصلا صدا نمیده مقصر کرمان خودرو هست شنیدم فراخوان هم زده برای رفع عیب موفق باشی

diyukis
28-12-2009, 22:00
دوست بزرگوارم ممنونم از نظرت یک سئوال داشتم توی قیمت خودرود سیزده میلیون حتی تا بیست میلیون
ماشین مثلا فرانسوی خوب که توی ایران تولید میشه منظورت کدام نوع هست میشه اسم آن را ببری تا
همه بدانند من که هرچی فکر کردم کدام خوبه عقلم قد نمیده شما بزرگواری کن و بگو
ال 90 e2lp فرانسویه

vatan2009
28-12-2009, 22:05
من که پول خرید ندارم ولی عمرا ماشین چینی بخرم وقتی تو این قیمت رنو و پژو و کیا و فیات در ایران خودرو تولید میکنند چرا ادم باید چینی سوار شه

MoHaMaD ZaNd
28-12-2009, 22:28
ال 90 e2lp فرانسویه
بايد خدمت شما عرض كنم كه تندر 90 بيش از 60 درصدش داخلي بود كه تا چند وقت ديگه 80 درصدش ساخت داخل ميشه و ديگه نميشه بهش گفت خورويه با كيفيت !!! ( با توجه به اينه سمند يا همون خودروي مليمون 87 درصدش داخليه )
در ضمن همين الانشم شوهر خالم كلي با تندر 90 ش مشكل داره !!!
پس ديگه نگيد تندر 90 آخرت كيفيته !!!

pop153
07-01-2010, 12:06
اول می خواستم تشکر کنم از بچه هایی که در این بحث شرکت کردن و اطلاعات خوبی به همه ارائه دادن. ولی بهتره یک پیشنهاد خدمتتوت عرض کنم:
وقتی توی گوگل در مورد چری جستجو می کنی این تاپیک یکی از اولین پیشنهادات گوگل هست الان هم به خاطر اینکه این موضوع جدیدا در حال انتشاره، خیلی ها (از جمله خودم) به این نظرات دقت خاصی می کنیم. ولی کسی که میاد و نظرات اینجا را مطالعه می کنه نمی خواد با یک سری نظر مواجه بشه که فلان شخص روی ماشینش تعصب داره. یا اینکه ماشین ساخت کشور فرانسه بهتره و چین بدتر. این موارد اینجا مطرح نیست. این خوبه که کسانی که با این خودرو تجربه ایی کسب کردن یا نظر موثقی را از کسی شنیدن اینجا بنویسن تا امثال من نوعی اطلاعاتشان بیشتر بشه و خود شخص بتونه تصمیم نهایی را بگیره.
بنظرم صحیح نیست که اینجا بیان و بجای همه پیش داوری کنن که فلان ماشین چون فرانسویه یا ... بهتره. آقا اطلاعات مناسب بدین از تجربه هاتون بنویسین تا هرکی خودش تصمیم بگیره.
بطور مکرر خوندم که نوشته شده شکل ماشین چری شبیه ماشین های دهه نود هست خب من سوالم اینه که ماشین های طراحی داخل مثل روا ، سمند، ال 90 ، پراید و ... چه ماشینی را برای شما تداعی می کنه راستش به نظر شخصی من این ماشین ها که ذکر کردم هیچ چیزی را برای من تداعی نمی کنه که اصلا این ماشین ها مال کدوم دهه هستند.
بنز، بی ام و، فیات، تویوتا و برندهای معروف ماشینهاشون دارای اصل و نسب هستند و هر ماشینی مثل یک انسان دارای شجره نامه هست. بخاطر همین در طراحی هاشون خیلی چیزا برای ماشیناشون در نظر می گیرن از جمله شکل و شمایل مناسب!
بگذریم خیلی روده درازی کردم برسم به چری:

راستش منم مثل خیلی از شما وقتی شنیدم که ساخت چینه خاطره بد جنس های بنجل چین برام تکرار شد ولی سعی کردم اطلاعاتم را کامل کنم. و به یکی از نمایندگی های ایران خودرو رفتم تا یک چری را با چشمای خودم ببینم.
چری سفید رنگی برای فروش وجود داشت و قیمت نقدی آن دقیقا 12.790.000 تومان و تحویل 10 روزه بود خدمات پس از فروشش به عهده ایران خودرو بود و دارای سرویس های 5000 کیلومتر بود. و مدت گارانتی یکسال یا 30.000 کیلومتر عنوان شده بود نوع مدل چری که در ایران خودرو عرضه میشه مدل Cowin1.5 با حجم 1600cc و قدرت موتور 87 اسب بخار به همراه ترمز EBS بود. و تنها مدلهای بنزینی برای فروش موجود بود و از مدل گاز سوز آن فعلا خبری نبود.
خودم به شخصه از شکل بیرونی چری خوشم آمد. ظاهرش جدید بود و رنگ مناسبی داشت. انتظار داشتم با یک ماشین پوست پیازی مثل پراید یا ال 90 مواجه بشم ولی از لحاظ بدنه خیلی محکم و سنگین بود. داخلش کاملا کرم بود و بیشتر داخل پژو405 را برام تداعی می کرد اما جالب بود که وقتی پشت فرمانش نشستم حس کردم باید زیر پایی مثل دوو سیلو داشته باشه (نظر شخصی) صندلی های خوب و خوش حالتی داشت به نرمی 206 نبود ولی خوب بود. عقبش از جلوش جادار تر بود. من تحت تاثیر صندوق عقبش قرار گرفتم واقعا بزرگ و جادار بود. و بشکل پراید 141 یا زانتیا باز می شد. و تایر زاپاس اش برخلاف 206 در داخل صندوق عقب بود.
من با دو نفر از صاحباشون برخورد داشتم و دقیقا حرف آنها را نقل قول می کنم. من از رضایتشو از ماشین و وضعیت خودروشون پرسیدم:
راننده اول: (روی گارانتی 10.000 آمده بود و کاملا از ماشینش راضی بود و مشکل خاصی نداشت) " واقعا زیر پاش خوبه و من راضی ام فقط مشکلم اینه که همه جلومو می گیرن و از ماشینم سوال می پرسن که خوبه یا نه...!
راننده دوم: سگش شرف داره به ماشینای ایرانی من خیلی راضی هستم و به شما هم پیشنهاد می کنم حتما یکیشو بخر تا ایرانی ها دست نبردن توش (ازش پرسیدم قبلا چه ماشینایی سوار می شده؟) جواب داد : 141، 405 و سمند داشته که زیاد راضی اش نکرده و این فعلا بهترین ماشینم بود تا حالا

به هرحال این نظر دو نفر از صاحبان چری بود. خود من هم تاحالا با پراید، 206، روا، 405، پژو پارس ، سمند ، ال90 تجربه رانندگی داشتم و توی این ماشین ها 206 را مناسب تر از همه دیدم و ال90 و پژو پارس را با توجه به نسبت قیمت و امکانات خیلی توصیه نمی کنم.

reza011256
21-02-2010, 02:45
ببينيد مهم اين نيست كه يه ماشين اولش چه قدر خوبه مهم اينه در طول زمان استفاده چه قدر خوب مي مونه .... از حق نگذريم 405 هاي 2000 ماشين هاي خوبي بودند وهستند ولي وقتي ايراني سازي شد با موتور 1800 سرگذشت خوبي رو براي 405 رقم نزد همان طوري كه ميبينيد الان ماشين هاي خشكي (صفري)هستند كه مشكل روغن سوزي وبرقي و....دارند يعني ماشيني كه هنوز يك سال هم ازعمرش نگذشته بايد موتورشو باز بكنه و.... در رابطه با چري هم بايد گفت كه خوب بودن اوليه ملاك برتري از همه ي لحاظ نميشه ....و اين هم واضح است كه ماشين هايي مثل 206و ال 90 و .... تقريباا حساب اوليه خودشون رو پس دادند ولي چري هنوز در اغاز راهه...

saeedsan
27-03-2010, 09:13
در کل به سابقه شرکتهای خودرو سازی داخلی که نگاه کنیم تولیدات کرمان خودرو ابرومند تر از بقیه شرکتها هستند

silver19402003
27-04-2010, 21:47
سلام به بر و بچ

از یه آقای محترمی میخوام که منو راهنمایی کنه ممنون میشم اگه جواب بدید

حالا موندیم چرررررررررری بخریم یا لیفان

کل کلتونم بزارید کنار درست و حسابی جواب بنده های خدا رو بدید 15 میلیون پول میخواهیم بدیم

اگه جواب بدید ممنون میشم

البته اداره بابام خودروی لیفان میده 6800 پیش ماهی 230 تومن 48 ماهه

موندیم چکار کنیم

چری or لیفان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:19:

MoHaMaD ZaNd
28-04-2010, 13:27
راستش قيافه ليفان كه بهتره !!!
در مورد ايمني هم چري واقعا افتضاحه !!! البته ليفان هم دست كمي از اون نداره .

سعید6
10-06-2010, 20:22
لیفان موتوری قویتر و ظاهری به روز تری داره ولی چری دارای قیمت مناسب تریه.
ولی به نظر من بهترین تو این رنج قیمت تندر فوله

diyukis
11-06-2010, 11:26
بايد خدمت شما عرض كنم كه تندر 90 بيش از 60 درصدش داخلي بود كه تا چند وقت ديگه 80 درصدش ساخت داخل ميشه و ديگه نميشه بهش گفت خورويه با كيفيت !!! ( با توجه به اينه سمند يا همون خودروي مليمون 87 درصدش داخليه )
در ضمن همين الانشم شوهر خالم كلي با تندر 90 ش مشكل داره !!!
پس ديگه نگيد تندر 90 آخرت كيفيته !!!
حداقلش تا اینجای کار موتور و گیربکسش ایرانی نیست.حداقلش اروپاییه.فکر کنم تمام دوستانی که ایراد میگیرن از تندر فقط گول ظاهرشو میخورن و بس.البته هر کس سلیقه ای داره و قابل احترامه سلایق دیگران.اما اصل و نصب ماشین مهمه..حالا ایران میخواد 4 تا صندلی و لاستیکو نمیدونم این وسایل درجه دو ماشینو تولید کنه.فعلا که دست به موتور گیربکس نزدن.

irinn65
14-06-2010, 00:39
هر چی که رو ال90میزارن کیفیت بالایی داره چون توسط بازرسان رنو چک و کنترل میشه در ضمن این درصدهام که گفته میشه کذبه
کمتر قطعه ای پیدا میکنید که ایرانی باشه....

---------- Post added at 01:39 AM ---------- Previous post was at 01:35 AM ----------

سلام به بر و بچ

از یه آقای محترمی میخوام که منو راهنمایی کنه ممنون میشم اگه جواب بدید

حالا موندیم چرررررررررری بخریم یا لیفان

کل کلتونم بزارید کنار درست و حسابی جواب بنده های خدا رو بدید 15 میلیون پول میخواهیم بدیم

اگه جواب بدید ممنون میشم

البته اداره بابام خودروی لیفان میده 6800 پیش ماهی 230 تومن 48 ماهه

موندیم چکار کنیم

چری or لیفان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:19:
چری اتاق بزرگتری داره خانوادگی تره دوگانه سوزه
لیفان اسپرته قدرت بیشتری داره از اپشن بیشتری بهره میبره بروزتر و جون پسندتره

mania2000
15-06-2010, 11:27
سلام یازده ماهه چری a15دارم بسیار راضی هستم از همه لحاظ اگر خواستی بگیرچری ویانا بگیری شانزده سوپاپ داره
توی دنیا غیر از ما ایرانی هیچکس ذهنیت بد نسبت به کالاهای چینی ندارد امروز چین داره ماشین پرنده میزنه خودرو را با کالای دیگر مقایسه نکنید شما تندر دارید به سلامتی اینقدر فروش داره نیاز به تبلیع ندارد این تندر

mb2006
15-06-2010, 13:57
سلام یازده ماهه چری a15دارم بسیار راضی هستم از همه لحاظ اگر خواستی بگیرچری ویانا بگیری شانزده سوپاپ داره
توی دنیا غیر از ما ایرانی هیچکس ذهنیت بد نسبت به کالاهای چینی ندارد امروز چین داره ماشین پرنده میزنه خودرو را با کالای دیگر مقایسه نکنید شما تندر دارید به سلامتی اینقدر فروش داره نیاز به تبلیع ندارد این تندر

دوست عزیز من فک کنم شما نماینده چری تو ایران باشید . من تمام پست ها ی این تایپیک از اول تا آخر رو خوندم جالبه شما دیگران رو به داشتن تعصب زیاد متهم میکنید و میگید سنگ ماشین های اروپائی رو به سینه می زنید ولی تا بحث خودرو های چینی و نیز چری میشه خودت متعصب تری . بهرحال من نه خدای ناکرده با شما دشمنی دارم و نه میخواهم از کسی دیگه دفاع کنم فقط با توجه به مطالب ارائه شده از شما و سایر دوستان عزیز میخواهم ضمن احترام به یگدیکر ضمینه ایجاد یه بحث منطقی و عملی بدور از هر گونه تعصبات ایجاد بشه .البته جسارت بنده را نیز بپذیر

mania2000
15-06-2010, 14:39
دوست عزیز من فک کنم شما نماینده چری تو ایران باشید . من تمام پست ها ی این تایپیک از اول تا آخر رو خوندم جالبه شما دیگران رو به داشتن تعصب زیاد متهم میکنید و میگید سنگ ماشین های اروپائی رو به سینه می زنید ولی تا بحث خودرو های چینی و نیز چری میشه خودت متعصب تری . بهرحال من نه خدای ناکرده با شما دشمنی دارم و نه میخواهم از کسی دیگه دفاع کنم فقط با توجه به مطالب ارائه شده از شما و سایر دوستان عزیز میخواهم ضمن احترام به یگدیکر ضمینه ایجاد یه بحث منطقی و عملی بدور از هر گونه تعصبات ایجاد بشه .البته جسارت بنده را نیز بپذیر

دوست من چری اینقدر مشتری داره نیاز به تبلیغ ندارد بطوری که سناباد خودرو چندی پیش به نمایندگی ها اعلام کرد ثبت نام نکنید تا تعهداتش عمل کنه روز به روز هم داره توی خیابانها بیشتر میشه من میگم تندرهشت میلیونی را چرا ما باید پانزده میلیون بگیریم به نفع سودجویان ازش تبلیغ کنیم تعصب بی جا هم ندارم چون سنم
از تعصب بچگانه گذشته تندر ماشین خوبی هست به شرط اینکه باقیمت واقعی فروخته شه
خلاصه بنظر شما این قیمت بابت تندر مناسب هست برادر گلم ؟ امیدوارم شما منطقی باشید جسارت منم ببخشید... هرکس هم هر ماشینی سوار میشه خدا کند باعث خوشی واسش باشه وخیرش را ببینه

MoHaMaD ZaNd
15-06-2010, 18:16
من میگم تندرهشت میلیونی را چرا ما باید پانزده میلیون بگیریم به نفع سودجویان ازش تبلیغ کنیم تعصب بی جا هم ندارم چون سنم
خلاصه بنظر شما این قیمت بابت تندر مناسب هست برادر گلم ؟ امیدوارم شما منطقی باشید جسارت منم ببخشید... هرکس هم هر ماشینی سوار میشه خدا کند باعث خوشی واسش باشه وخیرش را ببینه
دوست عزیز اگه بحث قیمت باشه که هیچکدوم از ماشینایی که ما داریم میخریم به قیمت واقعی شون عرضه نمیشن !!! الان تندر توی رنج 15 میلیون یکی از بهترین ماشین هاست . ایمنی اون سه ستاره هست در صورتی که چری فکر میکنم با ایربگ به زور یه ستاره بگیره ( اونم عمرا بگیره !!! ) برای اینکه به حرف بنده پی ببرید به تست تصادف این خودرو دقت کنید .

irinn65
16-06-2010, 00:13
بهترین کسانی که میتونند نظر بدن کسانی هستند که خود ماشینو داشته باشند ایشونم این ماشینو (چری)داره و راضی هست پس کسی نمیتونه مخالفت کنه چون این ماشینو حتی چند بارم بیشتر ندیده...ال90نیاز به تعریف دیگه نداره پس اینجافقط درمورد چری هستش
حالا قیمت 2گانه سوزش چنده پس ازش راضی هستین؟
اگه زحمتی نیست عکسی از نمای داخل بزارید
در ضمن چری ویانا اون چجوریاست چه فرقی با a15داره؟

HardWare Professor
16-06-2010, 00:44
ماشين چرتيه
شتابش اندازه پرايد هم نيست
6 تومن هم نمي ارزه

HardWare Professor
16-06-2010, 00:53
ماشين چرتيه
6 تومن هم نمي ارزه

ess_1362
16-06-2010, 12:29
دوست من چری اینقدر مشتری داره نیاز به تبلیغ ندارد بطوری که سناباد خودرو چندی پیش به نمایندگی ها اعلام کرد ثبت نام نکنید تا تعهداتش عمل کنه روز به روز هم داره توی خیابانها بیشتر میشه من میگم تندرهشت میلیونی را چرا ما باید پانزده میلیون بگیریم به نفع سودجویان ازش تبلیغ کنیم تعصب بی جا هم ندارم چون سنم
خلاصه بنظر شما این قیمت بابت تندر مناسب هست برادر گلم ؟ امیدوارم شما منطقی باشید جسارت منم ببخشید... هرکس هم هر ماشینی سوار میشه خدا کند باعث خوشی واسش باشه وخیرش را ببینه حرف شما کاملا درست البته توجه کنید که چری هم با قیمت واقعیش در ایران فروش نمیره!!

به هر حال من خودم تندر دارم و فعلا ازش راضی هستم.البته باید دید که رضایت چه شرایطی داره؟!

این ماشین بصورت خالص 13900000 پای من در آمد.حالا فرض بگیریم که واردات خودرو آزاد بود و عوارض هم بجای 90% حدود 5% بود

به نظر شما آیا من حاضر میشدم بابت یک گاری 7000$ حدود 14500$ بدم؟!

خیر مستقیم میرفتم یک تویوتا یاریس 2010 یا یک هیوندای سوناتا 2009 میگرفتم و البته سراغ چری 6000$ هم نمیرفتم!

فکر می کنم شرایط تمام انسانهایی که بلوغ عقلی(یک ذره عقل توی کله شون هست ) دارند همین هست

متاسفانه الان شرایط صنعت کشور از بحرانی هم گذشته و بیشتر شبیه یک حالت دزدی سر گردنه هست و اکثر مردم هم این را فهمیدن!وگرنه دلیل نداره که بعد از این همه دزدی دو شرکت خودرو سازی کشور آقایون تازه یادشون بیاد که بله یک مصرف کننده بدبختی هست که از قضا حقوقی هم داره(حالا این حقوق چی هست و چطور باید عدا بشه دیگه بحثش جداست)

mb2006
16-06-2010, 12:49

ببین برادر گلم ، بحث قیمت که شما میفرمائید اصلاً هیچ ماشینی تو ایران به نسبت امکانات و کیفیتش قیمت واقعی نیست و بالاتر است و مطمئناً تنها شامل تندر نمی شه . تندر هم همانطور که می فرمائید قراربود با قیمت 8 میلیون تو ایران بفروش برسه ولی آیا اگه قرارباشه تندر 8 میلیون باشه اونوقت پراید باید چقدر باشه ، روآ ، 405 ، سمند چیه ؟. پس انصاف نیست فقط روی یه ماشین زوم کنید و بگیم قیمتش بالاست . هدف فقط همینه که دیدمون را یه مقدار وسیع تر کنیم و بدور از هر گونه تعصبات نسبت به موضوع قضاوت کنیم وگرنه نه جنابعالی و نه بنده وکیل وسی این صنایع خودرو سازی نیستم .

mania2000
16-06-2010, 23:43
ماشين چرتيه
6 تومن هم نمي ارزه

سلام دوستان من مدتی بود به اینجا سر نمی زدم چون به این نتیجه رسیدم برخی از دوستان خوب من بدون دانش فنی روی هوا حرفی می زنند خدا می دانند من هر وقت از چری پیاده می شوم و پشت پراید می نشینم با خودم میگم خدا یا چی بسر این پرایده آمده چرا راه نمیره یادم میاد که با شتاب چری مقایسه اش می کنم .من قبلا تندر داشتم می دانم چی هست اگر چری بعد از کار درآمده بود زیر قیمت ردش می کردم بازم تندر می خریدمتندر 90 خوبه ولی چون زیاد شده بود رفتم سراغ ماشینی که قیمت مناسب آبشن بالا داشته باشه و تعدادش کم باشه انشاا.. خدا به همه ما توان مالی بده ماشین های بهتر ازاینها سوار شیم .از دوستان تشکر می کنم که در بحث بامن همراه هستند تا به یک نتیجه ای برسیم

ali.beygi
17-06-2010, 10:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام فقط تست تصادف ماشین را ببینید برای همه چی کافی هست

ali.beygi
17-06-2010, 10:46
آیا تا حالا تست تصادف ماشین چری ویانا را دیدید
و انتخابش کردید؟ حتی یک ستاره هم نگرفته است

mania2000
17-06-2010, 14:20
آیا تا حالا تست تصادف ماشین چری ویانا را دیدید
و انتخابش کردید؟ حتی یک ستاره هم نگرفته است

علی آقا شما تازه به این تست رسیدید من تصادف یک 405 ( واقعی) دیدم که از عقب خورده بود به یک بنز خاورتا صندوق عقب آن لوله شده بود به طوری که کسانی که سرصحنه بودند می گفتند اجساد را باید با همین ماشیندفن کرد چون نمیشه تیکه های اجساد را از بین اهن ها جدا کرد . و همینطور پراید حتی سمند روزانه چه همه کشتهمیدهند بعد هم وزیر صنایع دستور داده ماشین های بی کیفیت چینی در ایران مونتاژ نشوند پس چری چقدر ایمن بوده که در زمان ایشان شروع به مونتاژ شده و تست های مربوطه را پاس کرده و مدتی هم ایرانخودرو آن را بصورت آزمایش می زد و بیش از سی کشور جهان همین a15 تردد داره ولی اگر ازمن سئوال شود کدام ماشین ایمنه باتوجه به اینکه ال 90 داشتم میگم ایمنی( تندر) فعلا از 405 و پراید بهتره چری هم بدنه محکمی داره برو نشان بده به اهل فن

mania2000
17-06-2010, 14:33
از عقب خورده بود منظورم باسرعت به عقب یکه بنز خاور برخورد کرده بود که 405 از دماغه تا صندوق عقب لوله شده بود تازه علی جان 405 آتش میگیره چی این تست واقعی را که دیدی بعد هم ایرانخودرو تعهد میگیره که حق شکایت ندارید تا ماشین را تعویض کنه علی جان اینها درده میفهمی مثلا همین 405 ..96 درصد لوازم آشغال را باید با این قیمت بخریم بعد هم صدایمان درنیاد بطوری که مقام رهبری اخیرا از کارخانه ایرانخودروبازدید داشتند و به کیفیت ساخت تاکید داشتند پس ببین مسئله چقدر جدی هست

irinn65
18-06-2010, 03:02
اقای مانیا حالا که شما چری دارید یه مقدار ازش بگید تا بیشتر اشنا شیم ممنون
درضمن ویانا با a15فرق داره اون جه جوریه قیمتش و .............

ess_1362
18-06-2010, 08:08
چند تا عکس هم از داخل و بیرون بذارید لطفا

msr_nei
26-06-2010, 14:57
سلام به دوستان
می خوام یه کم راجب امنیت خودروهای داخلی صحبت کنم (البته در پاسخ به افرادی که میگن چری امنیت نداره و سایر خودروهای داخلی تو این رنج قیمت امن هستند)
راجب پراید صحبت نمیکنم چون شیرخوار ٦ ماهه هم تو این مملکت میدونه که تصادف با پراید مساوی است با ...
روآ، 405 و پارس (که بدنه هر سه یکی است)، توسط EuroNCAP تست نشده و منم نتونستم فیلمی از Crash Test (Frontal Impact) این خوردوها از ایران خودرو پیدا کنم پس اظهار نظر نمیکنم. اگه کسی فیلمی داره پست کنه تا راجبش بحث کنیم
میرسیم به چری که همه بر اساس یک فیلم همه میگن امنیت نداره، اولأ دوستانی که در وب بلاگهای مختلف با استناد به مجله یا وب سایت autoreview.ru میگن چری بدنش ضعیفه و حتی توی یه وب بلاگ یکی به تمسخر نوشته بود که "airbag چری باز نشده" بد نیست که فقط به مشاهده فیلم یا عکس اکتفا نکنند و به متن هم کمی توجه کنند. تبعأ خیلی ها روسی بلد نیستند ولی به راحتی و با استفاده از babelfish.yahoo.com و یا translate.google.com میتونید ترجمه انگلیسی این صفحه را مشاهده کنید. آدرس متن مذکور:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با نگاهی به اولین عکس صفحه فوق مشاهده میکنید که در هیچ قسمت از خودروی فوق آرم EuroNCAP به چشم نمیخورد و با نگاهی به متن نیز خواهید دید که ذکر شده که تست توسط شرکت روسی AvtoVAZ انجام شده و صحت انجام اون نامعلومه (مثلأ احتمال داره با سرعت بیش از 64km/h انجام شده باشه). پس دوستان لطف کنند از این پس این فیلم و آزمایش رو به EuroNCAP منتسب نکنند (با مراجعه به euroncap.com هم خواهید دید که فیلمی از تست چری وجود ندارد). در مورد airbag اگه لطف کنید متن رو کامل بخونید می بینید که به صراحت ذکر شده که مدل مورد آزمایش airbag نداشته (نه اینکه عمل نکرده باشه). ضمنأ با مراجعه به سایت چری اینترنشنال خواهید دید که در معرفی خوردوی COWIN 2009 (که معادل Viana و A15 تو ایرانه) میگه که بدنه اون نسبت به مدلهای قبلی تقویت شده.
پس تا اینجا یه فیلم داریم که اعتبار EuroNCAP را نداره (البته شایدم استانداردهای EuroNCAP توش رعایت شده، پس نمیشه تست را با قطعیت پذیرفت یا رد کرد). دوم اینکه مدل تو فیلم airbag نداشته پس رو میزان صدمات وارده به سرنشیناش در مورد مدلهای جدید که airbag داره صادق نیست. سوم اینکه چری ادعا کرده که بدنه مدلهای جدید رو تقویت کرده. این از چری.
Rio هم توسط EuroNCAP تست نشده و منم نتونستم فیلمی از Crash Test (Frontal Impact) این خورد از سایپا پیدا کنم پس اظهار نظر نمیکنم و اگه کسی فیلمی داره پست کنه تا راجبش بحث کنیم
لینکهای CrashTest خودرهای Chery Amulet (مدل قدیمی که به روسیه صادر میشد)، 206 و L90 ساخت فرانسه (نه ایران خوردو و پارس خودرو) و خودروی ملی!
به فیلمهای فوق یه نگاهی بندازید تا راجب L90، 206 و SAMAND (خودرو ملی) صحبت کنیم. ترجیحأ فیلمهارو با GOM Player اجرا کنید چون این قابلیت رو داره که با فشار دادن دکمه F فیلم رو بصورت Frame-by-Frame نشون میده که راحت تر میشه روش قضاوت کرد.
با نگاهی به Crash Testهای L90 و 206 مشاهده میکنید که استحکام بدنه و اتاق قابل قبولی دارند و نمره خوبی هم از EuroNCAP دریافت کرده اند ولی یکبار بصورت Frame-by-Frame آنها را مشاهده کرده و به حرکت سر و گردن سرنشین توجه کنید، می بینید که بخصوص در مورد 206 (که airbag آن مختصری دیرتر عمل کرده) حرکت رو به جلوی سر و گردن در ابتدا و حرکت رو به عقب سر و گردن پس از باز شدن airbag و ایست کامل خوردو به حدی شدید است که به احتمال زیاد باعث شکستگی-در رفتگی مهره های گردنی و قطع یا آسیب نخاعی خواهد شد. من پزشکم و در اورژانش بیمارستان رسول از این جور موارد خیلی دیدم و توصیه میکنم از یک جراح مغز و اعصاب هم در مورد این فیلمها نظر بپرسید. پس فقط به ظاهر خودرو توجه نکنید که آسیب کمی دیده و بدونید که اگه حتی خورد آسیب شدیدی ندیده باشه، در تصادفی با این شدت احتمال آسیب نخاعی زیاده.
حالا میرسیم به افتخار ملی (البته برای ایران خودرو نه برای ملت). به Crash Test جعلی و نمایشی ایران خودرو خوب دقت کنید.
اگه به سایت EuroNCAP مراجعه کنید فیلمی از خودروی ملی نخواهید یافت. به صفحه چگونگی انجام تست در این سایت اگر مراجعه کنید خواهید دید که شرایط تست عبارتند از سرعت 64km/h و برخورد خوردو فقط به ۴۰% از عرض خودرو (سمت راننده)
یاد فیزیک دوران مدرسه به خیر که قانون پاسکال میگفت فشار برابر است با نیرو تقسیم بر سطح
پس هر چه سطح بیشتر، نیروی وارد بر سطح کمتر. پس به جای اینکه نیروی وارده به ۴۰% از عرض خودرو ملی در آزمایش ایران خودرو وارد بشه به کل عرض خودرو وارد شده و تخریب کمتری در پی داشته (آفرین به مهندسین ایران خودرو که هرچند نمیتونن خودرویی با استحکام بسازند ولی خوب میتونن با یه فیلم نمایشی ملت رو بلا نسبت ... کنند). حالا در نظر بگیرید اگه فقط نیرو به ۴۰% از عرض سمند وارد میشد، احتمال داشت که میزان آسیب وارده ۵/۲ برابر این فیلم باشه
البته کار به اینجا ختم نمیشه، سرعت تست انجام شده توسط ایران خودرو نیز بحث برانگیزه و به نظر من خیلی کمتر از 64km/h بوده. البته فقط یه توضیح کوچیک میدم و قضاوت در این مورد را به خودتون واگذار میکنم. من فیلمهای Crash Test خودروهای زیادی رو دیدم یه وجه مشترک توی همشون به جز فیلم ساختگی ایران خودرو وجود داره. وقتی خودرو با جسم ثابت برخورد میکنه انرژی حاصله از دو طریق دفع میشه، بخشی از اون خودرو رو تخریب میکنه و بخشی هم از طریق پرت کردن خوردو به سمت مخالف دفع میشه. با نگاهی به Crash Testهای همه خودرو های میبینید که چرخهای عقب خوردوها یکی دو وجب از زمین بلند شده و خوردو به بالا و عقب پرت میشه. حالا لگن ملی ما چی، فقط کمی کمک فنراش میاد بالا! ای ول داره ایران خوردو! به خدا اگه با سرعت 64km/h سمند ترمز ناگهانی کنه عقب ماشین خیلی بیشتر از این بالا میاد چه برسه به برخورد با مانع ثابت.
اگه دقیق نگاه کنید چرخ عقب سمت راست (شاگرد) را خواهید دید که فکر نکنم یک سانتی مترم بلند شده باشه! و خودرو نیز پس از ایست کامل فقط به اندازه یکی و نصفی قطر چرخ سمند از مانع دور شده (به عقب پرت! شده). قضاوت در مورد صحت و استاندارد بودن تست ایران خودرو در مورد سمند با خودتون.
حال با همه بحث های فوق، آیا سمند و پراید از چری مستحکم تر هستند؟ روآ، 405 و پارس و ریو چطور؟
در مورد L90 و 206 که بدنه خوبی دارند: آیا در شدت تصادف بالا که خوردو آسیب زیادی نبینه ولی سرنشین خوردو از گردن قطع نخاع بشه از نظر شما امنیت محسوب میشه! تازه فیلمهایی که دیدید مربوط به 206 و L90های ساخت فرانسه است نه اینهایی که تو ایران هر قسمتشو یه شرکت میزنه
در مورد کیفیت جنس چطور؟ چند درصد قطعات خودروهای تولیدی داخل واقعأ در داخل کشور تولید میشه و چند درصد اونا به سفارش ایران خوردو و سایپا توسط قطعه سازهای چینی ساخته میشه؟ جالبه اون همه 405 فقط و فقط محض خنده آتیش گرفت ایران خودرو هم از زیرش در رفت و باز هم بعضی ها دم از کیفیت بهتر 405 می زنند.
بد نیست چند کلامی هم راجب 206SD که دو سال پیش خریدم و ٦ ماه بعد از خرید فروختم صحبت کنم.
خودروی تولیدی ایران خودرو که وقتی از کارخانه خارج میشه ١٠ جاش بر چسب کنترل کیفیت میزنند از روز اول در حال توقف ریب میزد. یادمه که هفته دوم بود به علت ریب زدن و مصرف بنزین زیاد بردمش نمایندگی سعادت آباد که گفت مصرف بنزین بالاش طبیعیه و بهتر بگم ایران خوردرو در این مورد دروغ میگه! ولی مشکل ریب زدنش برطرف شد. خلاصه بگم توی این شش ماه که ماشینو داشتم ۴ بار دیگه خراب شده که هر چهار بار تا تعمیرگاه بکسل شد. (ایرادهای خودرو به ترتیب موتور، گیربکس، صفحه کلاچ وبار چهارم هم سیم کلاچ) توجه کنید کیفیت خوردو چقدر بالاست! ظرف شش ماه گیربکس و صفحه کلاچ اونو مجبور شدند عوض کنند. بار آخر نمایندگی فرحزاد برده بودیم یادمه ماشینو که از اونجا تحویل گرفتیم چهارتا قالپاق دست دوم که یکیش از سه جا شکسته بود گذاشته بودند رو ماشین (صداقت نمایندگی!) با کلی جنگ و دعوا بهشون فهموندم که اون قالپاقهای آشغال ماله خودرو ٦ ماه کارکرد که بدنش برق میزنه نیست و بالاخره راضی شدن که فقط اونی که شکسته بود رو عوض کنند و قالپاق یه 206 دیگه رو برداشتند و روی مال ما گذاشتند (احتمالأ همون بلایی که سر قالپاقهای ما اومده بود) حالا چرا مال یه ماشین دیگه رو برداشتند؟ طرفداران 206 توجه توجه!
چهار عدد قالپاق آکبند آوردن باز کردن و هیچ کدوم با مشت و لگد جا نرفت! تکرار میکنم چهارتا آکبند و آخر سر مال یه 206 دیگه رو ... . حالا ایران خودرویی که یک قالپاق پلاستیکی خیلی ساده رو نمیتونه قالب سازی کنه، میتونه موتور و گیربکس و ... بسازه. من که باور نمیکنم و واسه همین برای ارزان تر تموم شدن خودروهای تولیدشون (یا بهتر بگم سود خیلی خیلی خیلی بیشتر) از کمپانی های اصلی مثل پژو فرانسه قطعه نمگیرند و چون خودشون هم توانایی تولید اونا رو ندارن به شرکتهای چینی سفارش میدن که براشون بسازند.
داستان 206 خودمو به دو دلیل ذکر کردم یکی کیفیت بالای خودرو (ماشین صفر که در طول ٦ ماه اول و فقط کارکرد ٦٣۲٠ کیلومتر ۵ بار تعمیرگاه میره که ۴بارشو بکسل میشه و در مجموع ٦ ماه ۲ ماهشو تو تعمیرگاه بسر میبره و فقط ۴ ماه دست ما بود و گارانتی خودرو که بار سوم که گیربکس رو عوض کردند ۲۲هزار تومان نمایندگی بابت اجرت از ما گرفت و گفت که گارانتی فقط شامل قطعات و تعمیرات سبکه) و دلیل دوم پاسخ بسیار زیبای رئیس امور شکایت و ... ایران خودرو به ما
خیلی طولانی شده ولی چون مهمه می نویسم. از نمایندگی فرحزاد اول به خاطر بدبختی هایی که تو اون ٦ ماه از دست ماشین کشیدیم (هزینه ها و اتلاف وقت و ...) و دوم به خاطر دزدی فاحش و در روز روشن نمایندگی فرحزاد یک راست با مادرم رفتیم امور شکایات و ... ایران خودرو و با کلی بدبختی خدومونو به اتاق ریاست رسوندیم و تمام فاکاتورهای تعمیرات قبلی رو جلوش گذاشتیم و راجب به نمایندگی فرحزاد هم گفتیم و پاسخ زیر را گرفتیم. طرفداران 206 و ایران خودرو توجه توجه! عین جمله به یادماندنی و تاریخی مسئول مذکور
در مورد نمایندگی فرحزاد "میتونید ازش شکایت کنید تا بررسی بشه ولی بهتون توصیه میکنم وقت خودتونو تلف نکنید احتمالأ به جایی نمیرسه"
در مورد ماشین به مامانم گفت "خانم شانس شما بوده، از هر ١۰٠تا یکیش اینجوری در میاد"
جمالتون روشن اگه از ایران خودرو ماشین خواستید بگیرید قانون یک درصد را در ذهن داشته باشید (تازه اگه بیشتر نباشه) و احتمال اینو بدین که ممکنه خودرویی که شما خریداری میکنید مثل یه هندوانه خراب از آب در بیاد و چون شانس شما بوده (و تقصیر ایران خودرو نبوده) یا باید با خودروتون بسوزیدو بسازید یا باید مثل ما ۵ روز بعد خودروی ٦ ماهه و فقط با کارکرد ٦٣۲٠ کیلومتر را نزدیک به ٣ میلیون زیر قیمت رد کنیم.
من به شخصه ترجیح میدم که به خودرو سازهای چینی اعتماد کنم چون هرچی باشه برای توسعه صنعتشون روز به روز کیفیتشون رو افزایش میدند نه مثل ایران خودرو که بعد از سی چهل سال هنوز به فکر اینه که چه جوری از یه ماشین خارجی ۲٠ تیپ مختلف در بیاره و مردم را سر کیسه کنه حیف که روشون نمیشه وگرنه 206 تیپ ۵/۲ می زدند که فرقش با تیپ ۲ این باشه که شیشه های جلو و فقط یکی از شیشه های عقب برقی و شیشه چهارم دستی! و البته قیمتش هم ۵٠٠هزار تومان گرونتر.
چین اجناس درجه یک تا چهار میسازه که البته به خاطر سودجویی تجار ایران اکثرأ درجه سه و چهارش وارد ایران میشه ولی یه نگاهی به دور و برتون بکنید اجناس درجه یک و دو چین رو هم می بینید که کیفیت بالایی دارند مثل SonyEricsson، اغلب نوت بوکهای تو بازار و به عبارتی اکثر دستگاه های الکترونیکی برند های بزرگ دنیا مثل ژاپن در چین و تحت لیسانس شرکت اصلی تولید می شوند. قراردادهای نفت و گاز جدید ایران به علت تحریم با چین بسته میشه (اگه فکر کردید که تا الان ایران تونسته یه متر پالایشگاه بسازه سخت در اشتباهید)، جاده تهران-شمال و .... و البته فقط ایران نیست اقتصاد چین فراگیر شده و اجناسش در همه جای دنیا حتی در ژاپن و امریکا هم به فروش میرسه .
ببخشید خیلی طولانی شد ولی خالی از لطف نبود.

irinn65
27-06-2010, 23:51
تایید میشه واقعا حرف دل همرو زدی......سگ خودروهای چینی حتی میارزه به ایران فرغون(ایرانخودرو)وگاریپا( سایپا )
تازه میگن 206بهترین کیفیتو داره!!!این پولا از گلوشون ایشالا پایین نره!یه ماشینو بالاترین قیمت به مردم میدن با بدترین کیفیت!
دیگه گذشت اون زمانا که میگفتن هرچی بیشتر پول بدی بیشتر..................
فقط به نظر من میشه به ال 90اعتماد کرد همینو بس

farshad bugatti
28-06-2010, 19:38
تایید میشه واقعا حرف دل همرو زدی......سگ خودروهای چینی حتی میارزه به ایران فرغون(ایرانخودرو)وگاریپا( سایپا )
تازه میگن 206بهترین کیفیتو داره!!!این پولا از گلوشون ایشالا پایین نره!یه ماشینو بالاترین قیمت به مردم میدن با بدترین کیفیت!
دیگه گذشت اون زمانا که میگفتن هرچی بیشتر پول بدی بیشتر..................
فقط به نظر من میشه به ال 90اعتماد کرد همینو بس

اگه قرار بشه که 206 کیفیتش افت کرده باشه اینو بدونید تندر هم همین طوره! من هر چند که 206 رو به تندر ترجیح میدم!

یه ماشینو بالاترین قیمت به مردم میدن با بدترین کیفیت!

این که واقعا یک مشکل بزرگی هستش! مثلا پرشیا علاوه براینکه هیچ امکانات رفاهی و ایمنی نداره و 17 میلیون هم قیمت داره ،کیفیت ساخت افتضاهی هم داره! اگه باز کیفیت ساخت خوبی داشت خریدش قابل توجیخ بود ....!
البته اینو هم بگم ماشینی مثل تندر و 206 ازمایش خودشون رو پس دادن اما هنوز ماشینای چینی تو ایران جا نیوفتاده! ملت از ترس اینکه ریسک بکنن به ماشینایی مثل لیفان و چری پول نمیدن! البته لیفان تا حدودی ازمایش خودشو پس داره خیلی ماشین خوبی هم هست اما بزرگترین مشکلش کیفیت ساخت فوقالعاده ضعیف مثلا در حد پراید داره!
اما در مورد چری تا حالا چیز خاصی نشنیدم!
چری هم نمیتونه ماشین خوبی باشه! اینو ندییده و نشنیده میگم! چرا؟!
چون اگه واقعا ماشین خوب و بدون عیبی بود هیچ وقت نمیزاشتن بیاد و رقیب خودرو های داخلی بشه! انصافا هم امکانات خوبی داره! پس یه مشکل بزرگ داره... تو لیفان که مشکلش کیفیت ساخت پایین بود فکر کنم چری هم همین طور باشه!

irinn65
29-06-2010, 00:58
اگه قرار بشه که 206 کیفیتش افت کرده باشه اینو بدونید تندر هم همین طوره! من هر چند که 206 رو به تندر ترجیح میدم!!
نه هیچوقت 206و با ال90مقایسه نکن چون 206دست خودشونه که چی بسرش بیارن اما ال 90بازرس داره حتی شرکت رنو اعلام کرده با کوچکترین کاهش کیفیت دیگه اجازه تولید به دو شرکت خودروساز ندن!که الانم خیلی تولیدش کاهش پیدا کرده تا کیفیتش پایین نیاد...

این که واقعا یک مشکل بزرگی هستش! مثلا پرشیا علاوه براینکه هیچ امکانات رفاهی و ایمنی نداره و 17 میلیون هم قیمت داره ،کیفیت ساخت افتضاهی هم داره! اگه باز کیفیت ساخت خوبی داشت خریدش قابل توجیخ بود ....!
البته اینو هم بگم ماشینی مثل تندر و 206 ازمایش خودشون رو پس دادن اما هنوز ماشینای چینی تو ایران جا نیوفتاده! ملت از ترس اینکه ریسک بکنن به ماشینایی مثل لیفان و چری پول نمیدن! البته لیفان تا حدودی ازمایش خودشو پس داره خیلی ماشین خوبی هم هست اما بزرگترین مشکلش کیفیت ساخت فوقالعاده ضعیف مثلا در حد پراید داره!
اما در مورد چری تا حالا چیز خاصی نشنیدم!
چری هم نمیتونه ماشین خوبی باشه! اینو ندییده و نشنیده میگم! چرا؟!
چون اگه واقعا ماشین خوب و بدون عیبی بود هیچ وقت نمیزاشتن بیاد و رقیب خودرو های داخلی بشه! انصافا هم امکانات خوبی داره! پس یه مشکل بزرگ داره... تو لیفان که مشکلش کیفیت ساخت پایین بود فکر کنم چری هم همین طور باشه!
اتفاقا چری بزرگترین خودروساز چینه که به اکثر نقاط دنیا حتی امریکا هم خودرو میده....
لیفان اصلا ازمایش خودشو پس نداده چون هم قیمت بالایی داره هم کیفیتش خیلی پایینه حتی گفته میشه از چری که قیمت پایین تری داره خیلی بی کیفیت تره..حتی جای جوش کاری رو اتاقش هم کاملا معلومه!!امکاناتشم جنبه نمایشی داره که مردم راضی به خریدش بشن

rami_hemi
29-06-2010, 08:24
دوستان در مورد چری بحث میکنید یا کیفیت ماشینهای تولیدی؟

farshad bugatti
29-06-2010, 15:19
نه هیچوقت 206و با ال90مقایسه نکن چون 206دست خودشونه که چی بسرش بیارن اما ال 90بازرس داره حتی شرکت رنو اعلام کرده با کوچکترین کاهش کیفیت دیگه اجازه تولید به دو شرکت خودروساز ندن!که الانم خیلی تولیدش کاهش پیدا کرده تا کیفیتش پایین نیاد...

206 دیگه دست همه هست ما خودمون 206 داشتیم! و از هر لحاز امارش تو دستمه اصلا نمیشه گفت کیفیت ساخت تندر از 206 بهتره!
قیلا که 206 سر تر بود اما الان کمی افت کرده و قبول میکنم تو بعضی موارد کیفیتش از تندر پایینه!

اتفاقا چری بزرگترین خودروساز چینه که به اکثر نقاط دنیا حتی امریکا هم خودرو میده....

چین چیه که بزرگترین خودروسازش چی باشه...!!!!!

لیفان اصلا ازمایش خودشو پس نداده

شمااصلا میدونید که ازمایش خودشو پس داده یعنی چی؟!
من منظورم اینه که لیفان از هر لحاز تست شده و ایراداتش مشخص شده میشه گفت که کلا چه جور ماشینیه! (خودتون هم ایراداتشو گفتید)

دوستان در مورد چری بحث میکنید یا کیفیت ماشینهای تولیدی؟

خب رامین جان تو این فروم بعضی وقت ها حرف هایی از بچه ها میشنوم که شاخ در میارم!
ناچارم بحث رو به جای دیگه بکشونم که میدونم کارم درست نیست!

mania2000
29-06-2010, 23:20
سلام به هر حال ما که چری داریم داریم لذت رانندگی را می بریم هرچی بگیم که دارید به صورت غیر مستقیم شما هم سوار
ماشین های چینی می شوید کسی باور نمی کنه .. امروز یک چری ویانا به مبلغ 15 میلیون از یکی واسه پسر عمویم خریدم
خیلی شتاب خوبی دارد . یکی از دوستانم که بنا به گفته های او بود چری خریدم هم یکسال داره نه در طول این مدت تعمیرگاه رفته و مدت یکماه هم باهاش دور ایران را گشته کیلومتر ماشین هم امروز من نگاه کردم 45 هزار تا نشان میداد
خداکند این تولیدات داخلی هم از جنس درجه یک چین استفاده کند نه درجه سه من درطول یک هفته با یازده نفر چری سوار صحبت کردم همه راضی بودند و یکی می گفت دارم لذت می برم از امکاناتی که داره ... درهر صورت اینجا تاپیک چری هست
و ما چری دارها هم باید به دیگران اطلاعات بدهیم دوستان هر ماشینی که دارند لطف کنند تاپیک خودش ازش تعریف کنند.
امیدوارم همه ما بدون تعصب جهت اطلاع دیگران گامهای مفید برداریم .

irinn65
30-06-2010, 01:40
همون چینی که شما میفرمائید حالا شده بزرگترین خودروسازه جهانه!
تعجب میکنم اطلاع نداشتید!!
درست میگید اتفاقا منم یه حرفایی میشنوم که واقعا شاخ در میارم!!

mania2000
30-06-2010, 07:22
همایش تخصصی فروش و بازاریابی شرکت سناباد خودرو توس:
مدیرعامل کارخانه خودروسازی سناباد خودرو توس گفت: «بر اساس هدف گذاری سال گذشته که همزمان با نخستین همایش تخصصی فروش و بازاریابی در تهران صورت گرفت، امروز می توان به جرأت گفت به یک ارتباط مناسب و تنگاتنگ با مشتریان و نمایندگان خود در سراسر کشور دست یافته ایم.»

به گزارش پايگاه اطلاع رساني «عصر خودرو»، ودادیان با اشاره به اعمال فشارهای صورت گرفته از سوی سازمان استاندارد در خصوص دستیابی خودروهای تولید داخل به استاندارد یورو 3 بیان داشت: «خوشبختانه با وجود نوپایی شرکت سناباد خودرو این شرکت توانست ظرف مدت کوتاهی مجوزهای لازم را اخذ نماید هر چند با کمی تأخیر این کار صورت گرفت.»
ودادیان گفت: «این شرکت سال گذشته توانست از بین چند شرکت خودروسازی مقام نخست را به لحاظ جلب رضایت مشتریان در سطح کشور بدست آورد و پیش بینی شده در سال جدید 7 هزار دستگاه خودرو ویانا در این شرکت تولید شود که امید می رود بر اساس برنامه بلند مدت تا سال 93 این تعداد به 75 هزار دستگاه در سال برسد.»
وی در ادامه سخنان خود افزود: «مذاکراتی در خصوص ورود خودروهای الکتریکی و هیبریدی به کشور انجام گرفته است که امید می رود به زودی این مهم جامع عمل بپوشد.»
مدیرعامل سناباد خودرو بیان داشت: «بزودی با راه اندازی خط رنگ خودرو در سناباد خودرو این شرکت از وابستگی در این زمینه رها خواهد شد.»
ودادیان گفت: «مراحل دوگانه سوز نمودن خودرو ویانا در حال بررسی و انجام است و پیش بینی می شود ظرف 4 ماه آینده این کار در تولیدات جدید این شرکت صورت پذیرد.»

منبع: عصر خودرو

farshad bugatti
30-06-2010, 15:02
همون چینی که شما میفرمائید حالا شده بزرگترین خودروسازه جهانه!

بزرگترین خودرو ساز از چه لحاز؟؟؟!!!!
میزان تولید؟! یا میزان فروش؟! یا محبوب بودن؟! کیفیت قطعات و ماشین؟! - تنوع محصولات ؟! - از چه لحاز؟!

irinn65
01-07-2010, 03:01
بزرگترین خودرو ساز از چه لحاز؟؟؟!!!!
میزان تولید؟! یا میزان فروش؟! یا محبوب بودن؟! کیفیت قطعات و ماشین؟! - تنوع محصولات ؟! - از چه لحاز؟!
این سوالاتون همش بهم مربوطه
وقتی که شده بزرگترین خودروساز جهان پس همه اینا لحاظ شده
هم تولید هم میزان فروش
و اینکه کیفیت قطعات خودرو های چینی درجه1-2-3داره که قطعا درجه 1صادر میشه چون حتی بعضی ازمردم امریکا اروپا هم از خودروی چینی استفاده میکنند البته در کشور ما جز ویانا و ام وی ام530 بقیه مثل لیفان وام وی ام 110درجه2یا 3هستند

MoHaMaD ZaNd
01-07-2010, 09:48
دوست عزیز مطمئنی چین بزرگترین خودروساز جهانه ؟
ما قبول داریم چین پیشرفت زیادی داشته ولی به نظرتون این لقب ( بزرگترین خودروساز جهان ) یخورده واسش بزرگ نیست ؟

farshad bugatti
01-07-2010, 21:55
ما قبول داریم چین پیشرفت زیادی داشته ولی به نظرتون این لقب ( بزرگترین خودروساز جهان ) یخورده واسش بزرگ نیست ؟

محمد جان من این روزا دارم به یه باورایی میرسم!
الان من دیگه قصد متقاعذد کردن کسی رو ندارم تو این فروم همه چی ازاده ... بزار هرکس هر چی میخواد بیاد بگه!

mania2000
02-07-2010, 15:48

دوستان خواهش می کنم قدری واقع بین باشید تا این قسمت مشاوره خودرو خدایش مشاوره بده هرکس هر خودروی دارد مبارکش این تاپیک چری هست و درباره مزایا و معایب چری بحث شود. ممنونم

اتومبیل پرنده
چینی‌ها اتومبیل پرنده هم می سازند
چینی‌های فاتح علم و فناوری کم کم به سوی علوم بسیار پیشرفته (High Tech) سوق یافته و اخیرا با طراحی های مفهومی و شگفت انگیز خود در صدد خلق اتومبیل‌های پرنده برآمده اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني «عصر خودرو»،اتومبیل‌های پرنده تا تجاری شدن راهی دراز در پیش دارند اما این بدان معنا نیست که طراحان و مبدعان صنعتی دست از کار کشیده و ایده های خود را پیاده سازی نکنند به خصوص آنهایی که به علم رنگ و بوی هنری نیز می دهند .
اخیرا دانشجویان دانشگاه فناوری چین جنوبی SCUT در اقدامی ابتکاری مدل‌های مفهومی از اتومبیل پرنده خود (YEE) را ارائه نموده‌اند. پان جیا.شی و ژو.ون.شی از دپارتمان مهندسی ماشین و مکانیک در نمایشگاه طراحی مفهومی در پکن برنده جایزه طلایی در این زمینه شدند. با نگاه به مدل های این دو دانشجوی فعال می توان به اوج اندیشه های والای آنها اذعان نمود.
پرنده موسوم به YEE دارای دو بال تاشو است که در حالات مختلف باز و بسته شده و به راننده در بهتر رانندگی کردن کمک می‌کند.
در حالت رانندگی روی زمین، ابتدا بالهای مذکور از بغل جمع شده و به حالت چرخ در می آیند و سپس راننده می تواند اتومبیلش را بوسیله دو چرخ دیگر که در عقب ماشین در کنار هم تشکیل چرخ سوم را می دهند (به تصاویر دقت کنید) هدایت کند. (این دو چرخ در حالت پروازی مانند توربین موتور هواپیما عمل می کند.) در واقع دو بال پارویی مانند چرخ جلو عمل کرده و توربین های پره دار، به هم چسبیده و تشکیل چرخ سومی را در انتهای ماشین می دهند.
سپس در حالت پروازی پاروهایش مانند بال هواپیما عمل وخود را کاملا باز نموده و چرخ ها نیز مانند موتور هواپیما عمل کرده و توربین هایش به حرکت در می آید. طراحان مذکور در این باره که هنگام سوئیچ کردن از حالت زمینی به هوایی پرنده توانایی خود را در کمتر از چند ثانیه از کجا بدست می آورد اظهار نظری نکرده اند. البته سوالات زیادی در این باره مطرح شده است که نباید بی پاسخ بمانند.
اتومبیل پرنده2
محققان وجود ایستگاه های مخصوص مانند باند فرودگاهی را برای این طرح در حد ایده پیشنهاد کرده اند که اتومبیل داخل آن جای گرفته و به پرواز در می آید اما هنوز سوئیچ کردنش معلوم نیست به چه ترتیبی خواهد بود. برای سوخت نیز انرژی خورشیدی پیشنهاد شده که پانلهای آن در اطراف ماشین قرار خواهد گرفت.
اینکه دقیقا چنین طرحی چه زمانی عملیاتی می شود هنوز مشخص نیست اما دانشگاه مذکور استراتژی های بزرگی را برای آینده کشور خود در نظر گرفته و دانشجویان با ارائه نظرات و ایده ها، در حال گسترانیدن آن در تمامی سطوح علم و فناوری هستند.

ما چه کار کردیم در حدود چهل سال خودرو سازی یا مونتاژکاری؟

rami_hemi
02-07-2010, 21:58
بحث بیشتر از این منحرف بشه مجبورم تاپیک رو ببندم
فعلا درخواست انتقالش رو میدم تا بعدا ببینیم.
در ضمن چین با استفاده از فرصتی که بحران اقتصادی به وجود آورده بود تونسته الان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو بشه و محصولات خیلی از برندهای مشهور رو توی خاک خودش تولید کنه و همچنین تونسته با خرید برندهای ورشکسته که تکنولوژی تولید بالایی داشتن تکنولوژی خودروی خودش رو بالا ببره
مثل ایران نیست که بازار غیر رقابتی به وجود بیاره بلکه تونسته تا سطح جهانی خودش رو بالا بکشه .همه ما هم میدونیم که چین چندین رده تولیدات داره .

sikarood
11-01-2011, 16:33
ویانا با موتور 100 و اندی وبا نرمی و بی صدا بودن و صندوق عقب استثنائی و البته خوشکلیش به ریو می ارزه در کل من چون خودم تو کار موتورم اعتقاد دارم که موتور های چینی از لحاظ طراحی خصوصا اونی که روی ویاناست نسبت به اتوموبیل هایی که توی ایران است واقعا قابل قبولند.