PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود دیال آپ با سرعت 25 کیلو بایت یعنی 200 کیلو بیت !

mohammadi4net
06-11-2009, 17:34
دانلود دیال آپ با سرعت 25 کیلو بایت یعنی 200 کیلو بیت !

بعد از چندین سال کار و درس خوندن تو رشته کامپیوتر یاد گرفته بودم که با توجه به معماری خطوط تلفن مودم دیال آپ و ... در بهترین حالت سرعت اینترنت به 56 کیلو بیت یا همون 8 کیلو بایت می رسه تاکید می کنم در بهترین و ایده آل ترین شرایط ممکن به این سرعت می رسه.
دیروز و امروز من فایل 10 مگا بایتی رو از سایت دانشگاه آزاد کرج با سرعت 15kbyte الی 25kByte دانلود کردم !!!
اینم لینک فایل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بر فرض که سرور سایت دانشگاه همون شرکتی باشه که من ازش کارت اینترنت خریدم ، ولی خط تلفن و مودم چی؟
هرچی فکر می کنم با عقل دو منطق جور در نمیاد می خواستم بدونم کسی دلیل این سرعت بالا رو می دونه؟
فقط برای سایت دانشگاه آزاد کرج اینجوریه و خودمم ساکن کرج هستم.

farshid0009
07-11-2009, 11:20
منم قبلا اینطوری شده بود میخواستم یه فایل wav رو دانلود کنم
زرتی دانلود کرد!

Cleeev
07-11-2009, 11:40
امکان نداره... اصلاً اون قطعه که بهش میگیم Dial-up 56K Modem اسمش روشه و توی محدوده فرکانسی که کار میکنه اصلاً امکان نداره بتونه بیش از 6.8359375 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنه... وقتی از لحاظ سخت افزاری یه امکانی وجود نداشته باشه یعنی نوچ... نمیشه... احتمالاً برنامه دانلودت گیر کرده قاط زده یهو رفته تو توهم... منم اون دوران جهالت بعضی وقتا میشد Internet Download Manager به خاطر بالا رفتن Ping قاط میزد و یهو سرعت میرفت روی 20 و اینا.......!!!!

Neoonline
07-11-2009, 11:41
من که الان مدت هاست دی اس ال دارم ولی زمانی که دایال آپ داشتم یکبار موقعی که می خواستم یک MP3 حدودا 5 مگابایتی رو دانلود کنم سرعت دانلود رفت روی 13 و فایل خیلی سریعتر از حد معمولش به صورت کامل دانلود شد.

saeedn70
07-11-2009, 11:46
البته چیز باورنکردنی نیست .
من با adsl 128 فکر کنم خط من شیر کردن. حدود 100 کیلو بایت دانلود می کنم. ویندوز 7 نهایی رو تو 6 ساعت دانلود کردم.

Ghaioom
07-11-2009, 11:49
امکان نداره... اصلاً اون قطعه که بهش میگیم Dial-up 56K Modem اسمش روشه و توی محدوده فرکانسی که کار میکنه اصلاً امکان نداره بتونه بیش از 6.8359375 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کنه... وقتی از لحاظ سخت افزاری یه امکانی وجود نداشته باشه یعنی نوچ... نمیشه... احتمالاً برنامه دانلودت گیر کرده قاط زده یهو رفته تو توهم... منم اون دوران جهالت بعضی وقتا میشد Internet Download Manager به خاطر بالا رفتن Ping قاط میزد و یهو سرعت میرفت روی 20 و اینا.......!!!!
جالبه دانلود منیجر ها هم میرن تو توهم :31:
بله دیگه گاهی وقتا نت هم قاط میزنه

ardavan_2008
07-11-2009, 12:06
همه چیز قاط میزنه ...این اینترنت هم توهمی میشه ..چند روز پیش 128من هم رفته بود رو 100فوق تصور بود نمیدونم چشمش زدم یا چطور شد که دیگه الان از 30-20بالاتر نمیره:31:...دانلود منیجرها هم گاهی اشتباه میکنن مثلا 150 اینارو نشون میدن واسه 128...

Pami
07-11-2009, 12:16
این اشکال دانلود منیجر ها نیست و یک موضوع کاملا طبیعی هست ، شما مثلا میخواهید با IDM دانلود کنید
پنجره دانلود فایل رو باز میکنید ولی دکمه Download رو نمیزنید ، ولی دانلود منیجر دانلود رو شروع میکنه و مثلا شما 1 دقیقه بعد دانلود رو میزنید ، این حجمی که دانلود شده در حافظه بافر سیستم عامل ذخیره میشه و سرعتش ناگهان به چیزی بالاتر از سرعت خط شما میرسه که سرعت دانلود واقعی نیست

در ضمن شما وقتی مثلا سرعت Download و پهنای باند شما 128Kbps هست نهایتا تا همین مقدار بصورت تئوری میتونید دانلود کنید و بالاتر از این عملا شدنی نیست

mamo
07-11-2009, 12:27
مثل اینه که با cd rom ، سی دی رایت کنی:31:

ardavan_2008
07-11-2009, 13:30
در ضمن شما وقتی مثلا سرعت Download و پهنای باند شما 128Kbps هست نهایتا تا همین مقدار بصورت تئوری میتونید دانلود کنید و بالاتر از این عملا شدنی نیستاما اگه شما دقت کرده باشید مثلا رنج معمولی سرعت دانلود 20-30هست که با اون یه 100MBروعرض 50دقیقه دانلود میکنید اما موقعه ای که این سرعت به 100برسه شما همون 100MBرو در عرض 25-20دقیقه دانلود میکنید حالا این اتفاق چطوری میفته در صورتی که شما میگید بالاتر از128Kbpsامکان پذیر نیست ؟!!!!!

Cleeev
07-11-2009, 13:49
این اشکال دانلود منیجر ها نیست و یک موضوع کاملا طبیعی هست ، شما مثلا میخواهید با IDM دانلود کنید
پنجره دانلود فایل رو باز میکنید ولی دکمه Download رو نمیزنید ، ولی دانلود منیجر دانلود رو شروع میکنه و مثلا شما 1 دقیقه بعد دانلود رو میزنید ، این حجمی که دانلود شده در حافظه بافر سیستم عامل ذخیره میشه و سرعتش ناگهان به چیزی بالاتر از سرعت خط شما میرسه که سرعت دانلود واقعی نیست

در ضمن شما وقتی مثلا سرعت Download و پهنای باند شما 128Kbps هست نهایتا تا همین مقدار بصورت تئوری میتونید دانلود کنید و بالاتر از این عملا شدنی نیست

من اصلاً این امکان رو دوست ندارم... :27: ایش... یعنی چی...؟؟؟ الکی حجم آدمو میخوره... اینطوری میتونید غیرفعالش کنید تا مشت محکمی در دهان استکبار جهانی بزنید:

Internet Download Manager

انگلیسی: Menu Downloads>Options>Downloads tab>uncheck Start downloading immediately while displaying "Download File Info" dialog>OK

فارسی: منو دانلودها>تنظیمات>تب دانلودها>برداشتن تیک کنار عبارت بلافاصله بعد از نمایش پنجره "شروع دانلود" دانلود شروع شود>OK

زبون فارسی رو میتونید از internetdownloadmanager.com دانلود کنید...

alpha007
07-11-2009, 23:16
من با adsl 128 فکر کنم خط من شیر کردن. حدود 100 کیلو بایت دانلود می کنم. ویندوز 7 نهایی رو تو 6 ساعت دانلود کردم.

شما از کدوم شرکت سرویس گرفتید که اینطوری دارن بهتون خدمات میدن؟
چون واقعا جالبه
128 و 100 کیلو؟؟؟؟؟؟؟
اصلا یه جورایی همخون نیستن (البته برای 128 سرویس دهنده های ایرانی)

orkideh07
07-11-2009, 23:50

شما از کدوم شرکت سرویس گرفتید که اینطوری دارن بهتون خدمات میدن؟
چون واقعا جالبه
128 و 100 کیلو؟؟؟؟؟؟؟
اصلا یه جورایی همخون نیستن (البته برای 128 سرویس دهنده های ایرانی)

downstream خطتون رو ببینید مثلا اگه 520 باشه یعنی تا 60 خرده ای رو میتونید باهاش دانلود کنید حتی اگه سرویس اسمیتون 128 باشه ..خیلی شرکت ها اینکارو میکنند قبلا صبانت همه مشترکاش رو روی 512 شیر میکرد الان رو نمیدونم یا مثلا شاتل سرویس اکو 128 اکثر مشترکاش با 512 شیره! حالا لابد یه شرکتی پیدا شده با سرویس 1 مگ شیر کرده ...

mohammadi4net
08-11-2009, 00:34
لازم شد چند نکته رو توضیح بدم
برای اثبات حرفم نمودار پهنای باند ثبت شده در شرکت ISP رو ضمیمه کردم.

نکته جالب اینه که من سه روزه دارم تست می کنم و همیشه سرعت بالای 10 کیلو بایت

برای اینکه مطمئن بشم سرعت دانلود درست نشون می ده خودم زمان گرفتم ببینم چه حجمی رو دانلود می کنه که متوجه شدم سرعت دانلود درست نشون می ده.

همانطور بعضی از دوستان گفتن اونها هم چنین تجربه ای داشتن ، هدف من از گفتن این مطلب این بود که به صورت علمی و تخصصی در مورد دلایل چنین اتفاقی که خیلی به ندرت پیش می یاد بحث وگفنگو بشه و گرنه همه ما می دونیم که چنین چیزی با بستر اینترنت دیال آپ هم خونی نداره اگرهم داشت بیکار نبودن adsl رو اختراع کنند

کسانی که از adsl استفاده می کنند افزایش سرعت اونها چیز غیر عادی نیست چون این کارو شرکت ISP ممکنه به دلایل مختلف انجام بده فکر کنم سقف سرعت ADSL 8 مگا بیت یعنی یک مگا بایت در ثانیه باشه. اگه از این بالاتر رفت اونوقت تعجب کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammadi4net
13-11-2009, 03:14
امروز هم تست کردم بازهم سرعت بالای 15 کیلوبایت بود. :18:
کسی نظری در این مورد نداره؟