PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادر بورد msi K9a2 cf

rzel55
06-11-2009, 00:55
سلام دوستان و اساتید محترم
من مادر بوردی دارم با این نام Msi k9a2 cf که حدودا 6 ماهی هست که تهیه کردم امروز خواستم یه دفعه تنظیمات بایوس را دیفالت کنم برای همین جامپری که در کنارباطری هست را در اوردم و روی گزینه کلین جا زدم بعد هم مادر بورد و فن وسی پی یو را گرد گیری کردم و یادم رفت جامپر را سر جای خودش بزنم رو همون حالت کلین سیستم را روشن کردم اما دیگه بوقی شنیده نشد و سیستم هم بالا نیومد
سریعا جامپر رارو حالت خودش قرار دادم اما دیگه سیستم بالا نمیاد حتی بوق مادر بورد هم شنیده نمیشه
رم سالمه کارت گرافیک سالمه هارد ها - فلاپی سی دی روم را کشیدم بیرون
اما هیچ اثری نداره
به نظر شما مادر بورد چه عیبی پیدا کرده؟
ممنون میشم نظرات تخصصی خودتون را بفرمایید

msya92
06-11-2009, 12:24
دوست عزیز
سوکت جامپر روی مادر برد 3 تایی است یا دو تایی
اگر 3 تایی است به نظر میرسد جا بجا گذاشتی.
از روی دفترچه مادربرد جای جامپر را چک کن..می تونی در سایت msi دفترچه مادر برد را دانلود کنی.
قدم دوم :بجز CPU وفن تمام قطعات از مادر برد جدا کن.حتی CDROM , HARD DISK, FLOPY DISK
باطری بایوس را از مادر برد خارج کن و بعد سیستم را روشن کن.
ببین بوق ممتد رم را داری؟
اگر بوق رم را داشتی رم را در مادر برد قرار بده وببین 3 بوق پشت سر هم کارت گرافیک را داری
اگر بود کارت گرافیک را نصب کن و بعد سایر قطعات را نصب کن.
موفق باشی

rzel55
06-11-2009, 23:25
سلام

جامپر را درست قرار دام

5 دقيقه باطري مادر بورد رو درآوردم و بدون باطري روشن کردم.چندین مرتبه

اما توفیقی حاصل نشد

ببینید من کل قطعات را کشیدم

بدون باطری سیستم را روشن کردم هیچ بوقی نزد

بعد باطری مادر برد را گذاشتم و روشن کردم

سه تا بوق میزد ----رم را گذاشتم و بوق قطع شد و فقط صدای بوق ممتد میومد که با گذاشتن کارت گرافیک این بوق هم قطع شد

اما بازم هیچ

سکوت و سکوت

khark11
07-11-2009, 09:35
مانيتورت سبز ميشه يا نه؟

چون بوق ميزنه پس نتيجه مي گيريم كه بايوش سيستم كار ميكنه كه ميتونه چك كنه كدوم سخت افزار هست كدوم نيست!

اتصالات پاور روي برد رو چك كن كه درست رفته باشه جا! از كابل چهار پين پاور كه كنار سي پي يو ميخوره غافل نشو كه اون خيلي حساسه!

اتصالات هارد رو هم چك كن، بعيد ميدونم مشكل بايوس داشته باشي

rasool1
07-11-2009, 11:57
با سلام نمی دونم سیستم روشن بوده که جای جامپر رو عوض کردی یا نه اگه خاموش بوده مشکلی پیش نمیاد شما دنبال ایراد از قطعات دیگه باش ضمنا می تونی بگی آیا فنها رو از روی سیستم جدا کردی دباره گذاشتی یا روی خود سیستم تمیز کردی اتصالات پاور و درست جا خوردن گرافیک رو مجددا چک کن

rzel55
07-11-2009, 23:42
سلام عزیزان
ممنون که وقت گذاشتید
همه چیز سر جای خودشه من موندم چی شد یه دفعه اینجوری شد
امکان داره cpu سوزونده باشه؟

khark11
08-11-2009, 07:27
كابل برق رو از پشت پاور بكش و باتري بايوس رو هم خارج كنيد و پنج دقيه به حال خودش بذارينش و بعد باتري رو بزنيد سر جاش وقتي خواست روشن بشه اگه تصوير داد تنظيمات بايوس رو دستي دوباره يه دور ديفالت كن

اگه نداد بدون اسلات كارت گرافيك يا رم كثيف شده و بايد با يه مسواك بكشي توشون تا تميز بشه!