PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترافيك در ADSL يعني چي

saeid333
05-11-2009, 21:38
سلام

ترافيك كه ميگن يعني چي و اينكه مثلا ميگن ترافيكم سه گيگه

و سرعت اينترنت ADSL را از كجاي ويندوز ميشه فهميد
چون روي ايكون كانكشن اينرنت كه پروپرتيز مي گيرم زدهسرعت 6مگ كه منطقي نيست

خلاصه كمك كنيد ديگه

rezaxp
05-11-2009, 21:42
مقدار دیتای دریافت شده + ارسال شده = ترافیک ماهانه ...

Grand
05-11-2009, 22:03
در اینترنت دایل‎آپ شما محدودیت زمانی دارید، یعنی یک کارت 10 ساعته میخرید و میتونید 10 ساعت به اینترنت کانکت بشید و هیچ محدودیتی برای حجم دانلود و آپلود شما وجود نداره. یعنی نمیگن توی این 10 ساعت فقط حق دارین یک گیگابایت دانلود یا آپلود داشته باشد. (همون طور که میدونید باز کردن صفحات اینترنتی هم نوعی دانلود به حساب میاد)

اما در اینترنت ADSL شما محدودیت زمان و حجم دانلود و آپلود رو دارید محدودیت زمانی شما همون مدت قرارداد شما هست که میتونه یک ماهه یا بیشتر باشه و محدودیت حجم دانلود و آپلود (که به اصطلاح بهش میگن ترافیک ماهانه) شما هم برای هر ماه میتونه متفاوت باشه مثلا یک گیگ یا بیشتر که رابطه مستقیم با مبلغ قرارداد شما داره؛ هرچه ترافیک بیشتر مبلغ قرارداد هم بیشتر.

امیدوارم متوجه شده باشید

Grand
05-11-2009, 22:17
و سرعت اينترنت ADSL را از كجاي ويندوز ميشه فهميد
چون روي ايكون كانكشن اينرنت كه پروپرتيز مي گيرم زدهسرعت 6مگ كه منطقي نيست

خلاصه كمك كنيد ديگه

برای پی بردن به سرعت ADSL راه‎های متفاوتی هست، که بهترینش اینه که به سایت Speedtest.net برین و اونجا تست کنید.

و اما اون سرعتی که روی کانکشن مینویسه مثل مال شما که 6Mbps هست یا مال من که زده 100Mbps سرعت کارت شبکه هست.

به عنوان مثال اگر روزی روزگاری اینترنت با سرعت 10 مگ بر ثانیه بخواین بگیرین شما نمیتونید بیشتر از 6 مگ در ثانیه استفاده کنید، چون کارت شبکه شما حداکثر میتونه 6 مگ بر ثانیه اطلاعات ارسال و دریافت کنه، و شما مجبورین کارت شبکه تون رو عوض کنید.

البته کارت شبکه فقط مخصوص استفاده اینترنت نیست و از اون میتونید برای شبکه کردن دو یا چند کامپیوتر به هم استفاده کنید با سرعتی که کارت شما ازش پشتیبانی میکنه.

محب الزهرا
01-06-2013, 13:21
:n06:سلام دوستان

abed_0567
01-04-2014, 12:24
سلام . دوستان
میگم برای 1 ساعت وبگردی معمولا چقدر از ترافیک اینترنت کم میشه؟

اخه بيش از حد مصرف ميشه براي مثال وقتي فيلم 20 دقيقه ي نگاه ميکنم 120مگابايت از ترافيک م کم ميشه و يا وقتي براي 1 ساعت وبگردي ميکنم 130مگابايت از حجم ترافيک م کم ميشه
(ايا اين قدر مصرف شدن حجم اينترنتم قانوني هست يا اينکه يک جاي کار ميلنگه ؟)
( تمام آپديت ها رو خاموش کردم . همچنين WiFi رو هم خاموش کردم +پسورد اينترنت رو هم عوض کردم ولي بازم درست نشده و حتي وقتي که کامپيوتر و مدم براي 3 يا 4 ساعت خاموش باشه باز هم حدود 80يا 70 مگابايت کم ميکنه
لطفا راهنماييم کنيد چيکار کنم :n03: