PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خورشيد سياهچاله شود...

afshin b
05-11-2009, 20:21
سلام خدمت دوستان منجم. ميخواستم نظر شمارو بدونم:
اگر جاي خورشيد سياهچاله اي با همان جرم قرار گيرد در اين صورت حركت زمين چطور خواهد شد؟ آيا جو زمين تغيير ميكند؟ اگر بله توضيح دهيد؟
(من خودم فكر ميكنم زمين سريع جذب سياهچاله و نابود ميشه البته من هيچ سر رشته اي ندارم)

SI-SA
05-11-2009, 20:25
من در این زمینه چندان وارد نیستم ، ولی به نظرم این سوال یه کم مشکل داره ، با جرم خورشید ، اگر قراره سیاهچاله ای وجود داشته باشه حجمش هزاران برابر کوچکتر از خورشید میشه ...
اگر اینچنین اتفاقی بیوفته مشخصا همه سیارات رو به سمت خودش جذب می کنه و عملا مداری برای زمین وجود نخواهد داشت ، البته مطمئن نیستم ، بر اساس فرمولی که برای جاذبه وجود داره ، جاذبه به جرم بستگی داره و چگالی فکر کنم تاثیری نداره ، سوال سختی هست ...
- - - - - - - - - - - - - -
ولی اگه بخوایم دقیقا به سوال ها جواب بدیم ... سوال اول رو مطمئن نیستم ، اگر فرض بکنیم که زمین به سمت خورشید جذب بشه ، اونوقت دیگه مداری برای زمین وجود نداره و حرکت زمین تا موقعی که کاملا جذب سیاهچاله بشه ادامه داره ... ولی همونطور که گفتم شاید اصلا تبدیل خورشید به سیاهچاله در جاذبه اش تاثیری نداشته باشه ...
در مورد سوال دوم قطعا جواب "بله" است .
ببینید ، اگر به جای خورشید سیاهچاله ای باشه ، در اونصورت نه نوری و نه انرژی از اون در فضا پخش نخواهد شد و حتی انرژی و نور رو هم به سمت خودش جذب می کنه (الان که این مساله به ذهنم رسید ،به این نتیجه رسیدم که جاذبه اش تغییر می کنه و به شدت افزایش پیدا می کنه ) . در این وضعیت زمین و دیگر سیارات بسیار سرد میشن ، خوب این سرما روی جو زمین اثر می کنه. به نظرم همراه با طوفان ها و وزش شدید باد باید بشه ... بخار آب موجود در هوا که به شکل ابر هست ، بر زمین باریده میشه و این خودش باعث کاهش اثر گلخانه ای در جو میشه .

خلاصه اینکه تغییر می کنه ولی بیشتر از این اگه بخوام بگم مطمئنا اشتباه پیش میاد... صبر کن دوستان متخصص تر بیان اظهار نظر بکنند.

farbod123
06-11-2009, 10:09
سلام خدمت دوستان منجم. ميخواستم نظر شمارو بدونم:
اگر جاي خورشيد سياهچاله اي با همان جرم قرار گيرد در اين صورت حركت زمين چطور خواهد شد؟ آيا جو زمين تغيير ميكند؟ اگر بله توضيح دهيد؟
(من خودم فكر ميكنم زمين سريع جذب سياهچاله و نابود ميشه البته من هيچ سر رشته اي ندارم)

به به سوالای مسابقه صنعتی شریفم که تو فروم می نویسین :دی
در حرکت زمین هیچ تغییری ایجاد نمی شود چون جرم ثابت است
جو زمین متراکم می شود چون تابشی از طرف خورشید وجود نخواهد داشت

Cleeev
15-11-2009, 02:11
ولی خیلی چیز مسخره ایه...! در واقعیت خورشید باید سیاهچاله بشه که این اتفاق با گنده شدن خورشید بعد انفجارش و بعدم تبدیل به سیاهچاله یا کوئتوله سفید طی میلیون ها سال ممکنه بشه که در این بین زمینی باقی نمیمونه که بخواد دورشم بچرخه...! :27:

حالا مگه سؤالاشون ته کشیده که چنین سؤال خنده داری پرسیدن...؟؟؟ شایدم این جزو بخش fun مسابقه بوده... :27:

farbod123
15-11-2009, 19:05
ولی خیلی چیز مسخره ایه...! در واقعیت خورشید باید سیاهچاله بشه که این اتفاق با گنده شدن خورشید بعد انفجارش و بعدم تبدیل به سیاهچاله یا کوئتوله سفید طی میلیون ها سال ممکنه بشه که در این بین زمینی باقی نمیمونه که بخواد دورشم بچرخه...! :27:

حالا مگه سؤالاشون ته کشیده که چنین سؤال خنده داری پرسیدن...؟؟؟ شایدم این جزو بخش fun مسابقه بوده... :27:

حتما سوال دهنده های صنعتی شریف سوالاشون ته کشیده
در ضمن اصلا مگه می شه سیاهچایه جرمش برابر خورشید باشه
اصلا همچین سیاهچاله ای تشکیل نمی شه که

lelelolo
28-11-2009, 20:38
با اين كه كمي :دي دير شده اضافه ميكنم
سياهچاله چند نوع هستند
توي سياهچاله هايي كه وجود داره ،كوچكترين آنها چند صد برابر خورشيد است.
و سياه چاله هايي هم هست كه وجودشون نظريه هست و توي شتاب دهنده بايد به وجود بيان.

حركت زمين تغيير نميكنه ولي همهي انرژي زمين رو سياهچله به خودش جذب ميكنه.

farbod123
28-11-2009, 22:11
با اين كه كمي :دي دير شده اضافه ميكنم
سياهچاله چند نوع هستند
توي سياهچاله هايي كه وجود داره ،كوچكترين آنها چند صد برابر خورشيد است.
و سياه چاله هايي هم هست كه وجودشون نظريه هست و توي شتاب دهنده بايد به وجود بيان.

حركت زمين تغيير نميكنه ولي همهي انرژي زمين رو سياهچله به خودش جذب ميكنه.
عزیز مگه اگه خورشید نباشه انرژی هم خواهد بود رو زمین که سیاهچاله بخواد جذبش کنه

lelelolo
03-12-2009, 14:26
عزیز مگه اگه خورشید نباشه انرژی هم خواهد بود رو زمین که سیاهچاله بخواد جذبش کنه

اگه زمين فقط انرژي از دست بده بايد به صفر متلق برسه.
يعني جنبش ذرات مواد صقر بشه ، بعدش هم همه ي جرم مواد از بين بره و به انرژي تبديل بشه.

سوال هاي شيمي شريف جالب تر بود.

سوال برگ افرا هم به علت برآيند نيرو هاي وارد بر برگ ميشد.

فقط سوال جزر و مد چه نكته اي داشت نميدونم؟؟؟؟!!!
كسي ميدونه؟

rezakarimy
14-04-2010, 19:02
فکر کنم درسته جذب میشه