PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستمی که تا یکشنبه می گیرم.لطفا نظرتون رو بگید.

vox_cine
05-11-2009, 14:51
سلام
امروز رفتم این سیستمو سفارش دادم.مادبوردش یکشنبه می یاد برای همین تا یکشنبه می تونم دیگر قطعاتشو عوض کنم.نظرتون دربارش چیه؟قیمتش خوبه؟(من اصفهانم)
cpu :AMD Athlon 2 x4 620
M.b: Asrock M3A785 GMH/128M
Vga 4200 Onboard
Ram: 2GB 2x1GB DDR3 1333 Dual Channel GEIL
HDD:Samsung 500G Spinpoint F3
Power: Green 380w
Case : Delux
هزینه ی نهایی به همراه اسمبل : 430/000

پی نوشت:قرار شد اگر سی پی یو 640 گیر اورد اون مدلو بزاره و 20 تومان بیشتر بگیره.
هدف رم DDR3 و سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک انبورد بود.برنامه نویس هستم و بازی هم نمی کنم.پیشنهاد دیگه ای دوستان ندارند؟{البته طبق قراری که گذاشتم دیگه مادربوردو نمی تونم عوض کنم)

امير موسر
05-11-2009, 14:55
رم و چند بهت داده !؟
کلا یکمی گرون در نظر گرقته ! قطعات مشکلی ندارن !

vox_cine
05-11-2009, 15:02
رم و چند بهت داده !؟
کلا یکمی گرون در نظر گرقته ! قطعات مشکلی ندارن !
70/000 تومان
البته در نظر بگیرید که اینجا تهران نیست.تقریبا کل شهرو گشتم تا یکی رو پیدا کردم که این مادربوردو داشت.فکر کنم بخاطر سی پی یو یه خورده گرونتر از بقیه جاها شده(سی پی یو رو 125 زد) البته اینجا هزینه اسمبل هم زیاد میگیرند.

kourosh4
05-11-2009, 15:14
مادربورد مشکلی نداره و خوبه راستی چند بهتون داد........
cpu هم 640 فکر کنم هنوز تو ایران نیومده همون 620 خوبه.........
فقط پاور رو 430 ببندی بهتره چون خیلی فرق قیمتشون نیست ............

vox_cine
05-11-2009, 15:17
مادربورد مشکلی نداره و خوبه راستی چند بهتون داد........

مادربوردو 95/000 حساب کرد.{البته نمایندگیش بود}

powerfulman2008
05-11-2009, 15:34
سلام
بهتر بود قبل از سفارش تاپیک می زدی و از راهنمائی دوستان با تجربه استفاده می کردی . با اینحال 430 تومان برای یک چنین سیستمی با گرافیک آنبرد (بدون مانیتور و ...) کمی زیادیه و میشد سیستم بهتری بست. با اینحال کارتو راه میندازه و مشکلی نداره .

vox_cine
05-11-2009, 15:46
سلام
بهتر بود قبل از سفارش تاپیک می زدی و از راهنمائی دوستان با تجربه استفاده می کردی . با اینحال 430 تومان برای یک چنین سیستمی با گرافیک آنبرد (بدون مانیتور و ...) کمی زیادیه و میشد سیستم بهتری بست. با اینحال کارتو راه میندازه و مشکلی نداره .
شما پیشنهادتونو بدید.اگر واقعا خیلی بهتر از این بود بعدازظهر زنگ میزنم کنسلش میکنم.

mojtabaalemi
05-11-2009, 16:14
سیستم خوبیه .

altavisa
05-11-2009, 16:26
سلام
امروز رفتم این سیستمو سفارش دادم.مادبوردش یکشنبه می یاد برای همین تا یکشنبه می تونم دیگر قطعاتشو عوض کنم.نظرتون دربارش چیه؟قیمتش خوبه؟(من اصفهانم)
cpu :AMD Athlon 2 x4 620
M.b: Asrock M3A785 GMH/128M
Vga 4200 Onboard
Ram: 2GB 2x1GB DDR3 1333 Dual Channel GEIL
HDD:Samsung 500G Spinpoint F3
Power: Green 380w
Case : Delux
هزینه ی نهایی به همراه اسمبل : 430/000

پی نوشت:قرار شد اگر سی پی یو 640 گیر اورد اون مدلو بزاره و 20 تومان بیشتر بگیره.
هدف رم DDR3 و سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک انبورد بود.برنامه نویس هستم و بازی هم نمی کنم.پیشنهاد دیگه ای دوستان ندارند؟{البته طبق قراری که گذاشتم دیگه مادربوردو نمی تونم عوض کنم)

خرید سیستم خوبه ولی ای کاش اندکی صبر کنی تا سیستم عامل windows 7 بر بازار مادربردها کاملا تسلط پیدا کنه در ضمن مادربردهای تولید جدید با قابلیت usb3 و sata3 هستند که سرعت بسیار بالاتری در انتقال دارند و در آینده نزدیک با منسوخ گشتن پورتهای usb2 و sata2 دیگر سیستم شما در برش نسل قرار خواهد گرفت یعنی تا چند مدت دیگر به تکنولوژی روز دست نخواهید یافت امیدوارم راهنمائی من کمکی به شما و دیگر خریداران سیستم نماید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

altavisa
05-11-2009, 16:44
البته صحبت از تکنولوژی روز دنیاست اگه تا ویندوز 8 صبر کنید cpu 128bit هم به بازار میاد یعنی یک پله بزرگ به سمت جلو ولی به نظر شخصی من آدم باید یک سال از تکنولوژی دنیا عقب باشه تا نه ضرر مالی کنه نه زیاد عقب بمونه :31:

mojtabaalemi
05-11-2009, 18:39
اینا توهماته و ناشی از کم اطلاعی .
در مورد اون تصاویر که اون سرعت پورته نه هاردا . هاردایی که الان هست حتی میشه گفت یه درگاه ide رو کامل استفاده نمی کنه چه برسه به ساتا . هاردای مکانیکی که الان هرچی هست ساتای 3g هم بسشه و حتی SSD هم با همین درگاه کار میکنه .
cpu 128 بیت که یه حدسه و خبری رسمی من ندیدم . گیرم بیاد الان که هر Cpu بالای 40 تومنی 64 بیته . کی 64 بیتیه ویندوزش؟؟؟؟
درضمن بیاد به پولای تو مایه پول ایشون نمیدنش .
الان که کلی از گرافیکا از directx10 پشتیبانی میکنن کی بازیا رو با 10 اجرامیکنه؟ اغلب تو xp با 9 اجرا میکنن . وانگهی 8600 GT که من دارم تو بازیای 10 میمیره . حالا شما مثل کسی هستی که قبل از اومدن Directx10 منتظری گرافیک geforce 8400 gs بیاد ...
ویندوز 8 هم تا بیاد شب شده .

AMIR_EVILPRINCE
05-11-2009, 22:42
اینا توهماته و ناشی از کم اطلاعی .
در مورد اون تصاویر که اون سرعت پورته نه هاردا . هاردایی که الان هست حتی میشه گفت یه درگاه ide رو کامل استفاده نمی کنه چه برسه به ساتا . هاردای مکانیکی که الان هرچی هست ساتای 3g هم بسشه و حتی SSD هم با همین درگاه کار میکنه .
cpu 128 بیت که یه حدسه و خبری رسمی من ندیدم . گیرم بیاد الان که هر Cpu بالای 40 تومنی 64 بیته . کی 64 بیتیه ویندوزش؟؟؟؟
درضمن بیاد به پولای تو مایه پول ایشون نمیدنش .
الان که کلی از گرافیکا از directx10 پشتیبانی میکنن کی بازیا رو با 10 اجرامیکنه؟ اغلب تو xp با 9 اجرا میکنن . وانگهی 8600 GT که من دارم تو بازیای 10 میمیره . حالا شما مثل کسی هستی که قبل از اومدن Directx10 منتظری گرافیک geforce 8400 gs بیاد ...
ویندوز 8 هم تا بیاد شب شده .

آقای altavisa درست میگویند بلکه چون شما سواد درست درمون ندارین فکر میکنین حرفاتون درسته ایشون فقط گفتن این تکنولوژی هستش که به درستی گفتن و جزو شرایط خرید درست می باشه و در مورد خرید گفتن WIN 8 میاد البته که این تکنولوژی با این پیشرفت خواهد رسید و ایشان نگفته اند که الان میاد که شما صبر کنید در مورد خرید سیستم هم قیمتش کمی بالاست ولی ایشون فرمودند که تکنولوژی 1 سال عقبتر از دنیا رو بخرید البته اون تکنولوژی USB3 و SATA3 رو تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مشاهده کنید تا شاید شما هم کمی بار علمیتون زیاد بشه

saeed774
05-11-2009, 23:19
با اين اوصاف كه نبايد هيچ موقع سيستم خريد چرا ؟ چون هر روز يك تكنولوژي جديد به بازار مياد . و تا بياد اين تكنولوژي ارزون بشه تكنولوژي جديد رو نما خواهد شد و باز اين چرخه ادامه پيدا خواهد كرد .
ايشون فقط 430 هزار پول سيستم ميخوان بدن و كاربردشون هم برنامه نويسي هست و اونم فكر نكنم احتياجي به اين همه سرعت انتقال اطلاعات داشته باشه . در ثاني سرعت سيستم مگه به Usb و sata بستگي داره ؟! به قول مجتبي هنوز هاردهاي امروزي توان استفاده از سرعت Sata2 رو ندارن چه برسه به sata3 . هارد جديد و مادربرد جديد هم بياد در ابتدا خدا تومن خواهند بود و اين دوستمون كه قصد خريد دارن فقط ميخوان 430 تومن خرج كنن .
پس هميشه بايد با توجه به بودجه و كاربرد سيستم مورد نظر رو انتخاب كرد البته با بهترين شرايط سيستم روز.

ولی ایشون فرمودند که تکنولوژی 1 سال عقبتر از دنیا رو بخرید
اگه اين حرف رو قبول دارن چرا اين پيشنهاد رو دادن ؟

لطفا در مورد صبر كردن قطعاتي كه هنوز توليد نشدن پيشنهاد ندين چرا كه من با اين صبر كردن خيلي بهم ضرر خورد . حالا كي usb3 , sata3 در بياد و كي به ايران بياد و اگه بياد خدا تومن.

دوست عزيز من شما به حرف هيشكي گوش نده سيستم رو جمع كن و برو حالشو ببر!!
اون موقع كه سيستمت جواب نداد از اين مادربردهاي جديد بخر.
هيچ موقع هم دودل نباش كه اي كاش اون سيستم رو ميخريدم همين سيستمي كه ميخواي بخري با توجه به بودجه در حد عالي هست .
مباركت باشه .

powerfulman2008
05-11-2009, 23:25
بهتره به همدیگه بی احترامی نکنیم. منظور آقا مجتبی اینه که نمیشه دائم به این فکر کرد که فردا چه تکنولوژی میاد و بخاطر اون از خرید اجناس خوب بازار صرف نظر کنه. بهتره از بحث اصلی خارج نشیم.

altavisa
06-11-2009, 17:56
آقا ما یک اشتباه کردیم از همه معزرت میخوام دیگه اینجا تایپک نمیدم BYE

vox_cine
06-11-2009, 20:48
دمای این سی پی یو(x4 620) در حالت عادی 23 الی 25 هست اگر یه خورده اور بشه تا 3.2GH دماش میرسه به 37 درجه(با همون فن خودش).حالا چند تا سوال داشتم:
آیا 37 درجه دما عادیه؟اگر نیاز به خنک کننده داره چی بخرم با کمترین هزینه؟
توی یکی از این سایتها که قطعات رو ارزیابی میکنند دیدم یک نفر دقیقا با همین مادربورد که من می خوام بخرم این سی پی یو رو تا 3.9 اور کرده بود.اصلا این افزایش فرکانس توی برنامه نویسی خودشو نشون میده یا نه؟چون تا حالا از این کارا نکردم.و این طور که توی سایتها دیدم این کار بیشتر موجب افزایش فریم در بازی ها میشه تا سرعت.

satanic0098
06-11-2009, 21:04
آقا ما یک اشتباه کردیم از همه معزرت میخوام دیگه اینجا تایپک نمیدم BYE

تواضع و خویشتن داریو بجا و برای اهلش به خرج بده/.

mojtabaalemi
06-11-2009, 21:15
دمای 37 بسیار مناسبه .

kourosh4
06-11-2009, 22:38
دمای این سی پی یو(x4 620) در حالت عادی 23 الی 25 هست اگر یه خورده اور بشه تا 3.2GH دماش میرسه به 37 درجه(با همون فن خودش).حالا چند تا سوال داشتم:
آیا 37 درجه دما عادیه؟اگر نیاز به خنک کننده داره چی بخرم با کمترین هزینه؟
توی یکی از این سایتها که قطعات رو ارزیابی میکنند دیدم یک نفر دقیقا با همین مادربورد که من می خوام بخرم این سی پی یو رو تا 3.9 اور کرده بود.اصلا این افزایش فرکانس توی برنامه نویسی خودشو نشون میده یا نه؟چون تا حالا از این کارا نکردم.و این طور که توی سایتها دیدم این کار بیشتر موجب افزایش فریم در بازی ها میشه تا سرعت.

دوست من کجا چنین چیزی گفتن ..........
دما معمول cpu تقریبا همون دمای محیط (37-39) هست و کمتر هم نمیشه مگه اینکه از خنک کننده های قوی یا هیدروزن مایع استفاده کنید.......
این cpu رو برادرم داره و دماش تو حالت معمولی بین 40-41 هست البته تا 3.3 براش اور کردم و تو حالت لود تا 67 هم بالا میره و در کیسش هم همیشه بازه .....
و با اورکلاک این cpu تاثیرش رو به وضوح متوجه میشید چه تو بازی و چه تو نرم افزار ........

vox_cine
06-11-2009, 23:31
دوست من کجا چنین چیزی گفتن ..........
دما معمول cpu تقریبا همون دمای محیط (37-39) هست و کمتر هم نمیشه مگه اینکه از خنک کننده های قوی یا هیدروزن مایع استفاده کنید.......
این cpu رو برادرم داره و دماش تو حالت معمولی بین 40-41 هست البته تا 3.3 براش اور کردم و تو حالت لود تا 67 هم بالا میره و در کیسش هم همیشه بازه .....
و با اورکلاک این cpu تاثیرش رو به وضوح متوجه میشید چه تو بازی و چه تو نرم افزار ........

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Idle temperature is 22 Degrees C / 70 F
Full 4 core LOAD is 42 Degrees C / 106 F

منظورم Idle temperature بود.

kourosh4
07-11-2009, 00:02
من که چیزی در مورد دما ندیدم اما اگه چنین چیزی هم باشه مطمین باش از یک خنک کننده ی قوی استفاده کردن .........

vox_cine
07-11-2009, 00:12
من که چیزی در مورد دما ندیدم اما اگه چنین چیزی هم باشه مطمین باش از یک خنک کننده ی قوی استفاده کردن .........
توی نتیجه گیری اخرش توی صفحه زیر دماها را نوشته بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
When not overclocked, the Processor never broke 25C degrees with the ambient temperature at a constant 22C degrees

ess_1362
07-11-2009, 14:07
کلا سیستم شما برای کاربردتون خیلی خوبه

از لحظ اورکلاک هم اگه تا 3.2 اور بشه که قطعا میشه کاراییش در همه زمینه ها به مراتب بیشتر میشه

میمونه مسئله قیمت که خوب با توجه به اصفهان کاملا طبیعیه

ولی اگر همه قطعات را جدا و از جاهای مختلف می خریدی نه از یک جا خیلی کمتر در می آمد