PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورکلاک E5200

amirpcp30
05-11-2009, 14:44
اول باید بگم که من core speed م کمتر از 2.50 هست که این مشکل در این تاپیکی که لینک دادم مطرح شد و منو به اینجا فرستادند تا مشکلمو اینجا مطرح کنم تا با اور شاید درست بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم یک شات از cpu-z در حالت حدودا میشه گفت لود چون 90 درصد داره کار می کنه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا با اورکلاک درست میشه؟
الان برای اور کلاک باید چکار کنم؟(حتما اون تاپیکی که لینک دادم رو نگاه کنید که خیلی بهتر منظورم رو متوجه میشید)
باتشکر

Hessam_7800gtx
05-11-2009, 16:53
برید تو بایوس و c1e رو غیر فعال کنید...
اگز اون گزینه رو پیدا نکردید دنبال cpu multiplierیا Ratio بگردید و مقدارش رو روی 13 یا 12 (مطمین نیستم)قرار بدید به هیچ چیز دیگه هم دست نزنید.
راستی بایوس رو یه آپدیت هم بکنی بد نیست.

amirpcp30
05-11-2009, 17:22
چطوری بایاس رو آپدیت کنم؟
آپدیت بایاس مشکلی برای گارانتی به وجود نمیاره؟

amirpcp30
05-11-2009, 17:31
برید تو بایوس و c1e رو غیر فعال کنید...
اینکار رو هم کردم اما هیچ چیزی عوض نشد و باز هم core speed همون هست.

Hessam_7800gtx
05-11-2009, 17:48
شما اون کاری رو که من گفته بودم انجام دادی؟؟؟(multiplier یا ratio(

Hessam_7800gtx
05-11-2009, 18:05
اگر هم پیداش نکردی از تنظیمات زیر استفاده کن:
fsb:417
vcc:1.3
nb voltage:1.3
dram:533
البته اگه البرز بیاد بهتر میتونه راهنمایی کنه من تا حالا 45 نانو اور نکردم :دی

amirpcp30
05-11-2009, 19:19
شما اون کاری رو که من گفته بودم انجام دادی؟؟؟(multiplier یا ratio(

multiplier
این یکی رو دیدم اما فقط عدد داخلش بود و فک کنم برای cpu نیست چون نوشته بود :
system memory multiplier

اگر هم پیداش نکردی از تنظیمات زیر استفاده کن:
fsb:417
vcc:1.3
nb voltage:1.3
dram:533
البته اگه البرز بیاد بهتر میتونه راهنمایی کنه من تا حالا 45 نانو اور نکردم
این کاری که شما گفتید رو باید با کدوم نرم افزار انجام بدم ؟
در نرم افزار easy tune فقط fsb هست و نمیشه زیاد زیادش کرد و هنگ می کنه.
بالاخره چکار کنم؟
منتظرم
باتشکر

Hessam_7800gtx
05-11-2009, 20:37
چه عددی داخلش بود؟؟؟؟
از توی خود بایوس اون تغییرات رو اعمال کن.

amirpcp30
05-11-2009, 22:15
چه عددی داخلش بود؟؟؟؟
auto
2.00
2.66
2.33
3.33
3.00
4.00
1.50
-2.0
2.50

از توی خود بایوس اون تغییرات رو اعمال کن.
فقط ولتاژ و fsb هستش و بقیه مربوط به رم و گرافیک هستند.
با چه نرم افزاری باید این کار رو بکنم؟

Hessam_7800gtx
05-11-2009, 22:46
خوب
ولتاژ رو بزار رو 1.35 و fsb رو 417
باید یه چیزی هم به نام fsb/dram باشه که بزار روی 1:2
نرم افزار ها معمولا غابلیت تغییر ولتاژ رو ندارند.

amirpcp30
06-11-2009, 06:51
باز هم نشد من برای اینکه بتوانم این گزینه ((cpu host freqanecy (mhz)رو از 200 ببرم بالا باید این یکی گزینه رو فعال کنم (cpu host clock control)که وقتی اینو فعال می کنم بعد از ذخیره و ریست دیگه بالا نمی اید و بعد از چند ثانیه به حالت اول بر می گیرده و بعد بالا می اید.
چیکار کنم؟

amirpcp30
06-11-2009, 09:55
up topic...

alborz_k
06-11-2009, 12:27
سلام. افزایش fsb برای سیستم شما ، کار رو خیلی سخت می کنه ، چون باید کردنش خیلی سخت می شه!! بهترین کار همون پیدا کردن ضریب پردازنده یا cpu miulipayer و افزایش اون به عدد 12 هست که دیگه هیچ مشلی در پایداری به وجود نمی اد! اگه نتونستی پیداش کنی ، از بخش اورکلاک مادربرد و بخش مشخصات پردازده یک عکس بزار تا بگم چه کار کنی!
در ضمن اگه دیروز جواب ندادم ، دلیل این بود که عکسی که گذتشتی برای من باز نمی شد! :دی

amirpcp30
06-11-2009, 13:54
miulipayer
یعنی شما میگید که miulipayer دو برابر کنم؟
چنین گزینه ای ندیدم
تا دو ساعت دیگه 2 تا عکس می زارم.

alborz_k
06-11-2009, 13:59
یعنی شما میگید که miulipayer دو برابر کنم؟
چنین گزینه ای ندیدم
بله! حتمأ این گزینه هست و تعجب من از اینه که چرا روی 6 مونده!!

Hessam_7800gtx
06-11-2009, 14:20
شما برنامه crystal cpu id رو نصب کنی هم میتونی از توی ویندوز اقدام به تغییر مولتی پلیر کنی.

amirpcp30
06-11-2009, 17:04
3 تا عکس گزاشتم:

شما برنامه crystal cpu id رو نصب کنی هم میتونی از توی ویندوز اقدام به تغییر مولتی پلیر کنی.
اولش نتونستم اما با دستکاری های زیاد درست شد:

این هم رنتینگ جدید قبلا میشد 200 حالا شد 414:

خوب حالا چند تا سوال:
فک کنم بعد از ریست به حالت اول برگرده می خواستم ببینم چطوری برای همیشه درست میشه؟
با این کاری که کردم مشکلی پیش نمی اید؟
در نرم افزاری که دادید نوشته بود اصلش 12.5 هست من هم به جای 12 گزاشتم همون 12.5 درسته؟
میشه بیشترش هم کرد؟

Hessam_7800gtx
06-11-2009, 18:16
بیشتر توی سی پی یو های اکسترم میشه!!! بقیه نمیشه!!چون اینا توسط کارخونه قفل شدن وبالاتر نمیشه برد اگه می خوای بالاتر ببری باید fsb رو بالا ببری.اون هم همون 12.5 که اصلش هست درسته.
امشکل پیش نمی اید چونکه این حالت اصلی و دیفالت سی پی یو میباشد!
اگه برنامه رو تو startup بندازی فک کنم بعد ریست هم درست باشه.

Kianoosh
06-11-2009, 18:47
اگه مولتی رو حداکثر قفل نمیشه باگ بایوس هست بایوس رو بروز یا عوض کنید ولی این قابلیت در حالت عادی و اور مشکلی نداره اگه نیاز باشه پردازنده زیر حداکثر لود بره خودش ضریب رو بالا میبره...

alborz_k
06-11-2009, 18:49
3 تا عکس گزاشتم:

اولش نتونستم اما با دستکاری های زیاد درست شد:

این هم رنتینگ جدید قبلا میشد 200 حالا شد 414:

خوب حالا چند تا سوال:
فک کنم بعد از ریست به حالت اول برگرده می خواستم ببینم چطوری برای همیشه درست میشه؟
با این کاری که کردم مشکلی پیش نمی اید؟
در نرم افزاری که دادید نوشته بود اصلش 12.5 هست من هم به جای 12 گزاشتم همون 12.5 درسته؟
میشه بیشترش هم کرد؟
خب شما در بخش mit ، قسمت cpu host clock control رو در حالت enable قرار بده و از اون به همراه بخش advanced bios fuetured عکس بزار ! در یکی از این دو حالت ، ضریب پردازنده خودش رو نشون می ده!
کلأ اورکلاک در ویندوز بعد از بوت از بین می ره ، و این کار کلأ توصیه نمی شه!
ضریب رو در پردازنده ی شما از 12.5 نمی شه بیشتر کرد!
در ضمن ، اگه بتونید بایوس رو به روز کنید خیلی خوب می شه و دیگه نیازی بع انجام این کار ها هم نیست!

amirpcp30
06-11-2009, 19:40
خب شما در بخش mit ، قسمت cpu host clock control رو در حالت enable قرار بده
وقتی این کار رو می کنم دیگه بالا نمی اید و بعد از 1 دقیقه خودش یست میشه و بعد مانیتور روشن میشه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده.

در ضمن ، اگه بتونید بایوس رو به روز کنید خیلی خوب می شه و دیگه نیازی بع انجام این کار ها هم نیست!
چطوری این کار رو بکنم؟
بعدا میشه به حالت اول برگردوند؟

بخش advanced bios fuetured عکس بزار
امشب عکس میزارم

alborz_k
06-11-2009, 20:08
وقتی این کار رو می کنم دیگه بالا نمی اید و بعد از 1 دقیقه خودش یست میشه و بعد مانیتور روشن میشه و همه چیز به حالت عادی بر می گرده.

چطوری این کار رو بکنم؟
بعدا میشه به حالت اول برگردوند؟

امشب عکس میزارم
به هیچ وجه گارانتی رو باطل نمی کنه!! به روز کردن بایوس یک کار طبیعی هست که همه انجام میدیم! حتی مادربرد های جدید تر از این سری با بایوس مدل بالاتر عرضه می شن!
داخل کاتالوگ مادربردت قابلیت ارتقاأ بایوس رو نوشته ، البته آسون ترین کار برای شما ، استفاده از نرم افزار ارتقاء بائوس هست که در داخل cd ،مادربرد موجوده و تحت ویندوز این کار رو انجام می ده ، به طوری که بعد از اجرای نرم افزار ( و صد البته اتصال به اینترنت!) خودش جدید ترین نسخه ی بایوس رو پیدا می کنه و بعد کسب اجازه از شما ، ان رو نصب دانلود و نصب می کنه!! اون وقت با یک ریست ، تمام مشکلتون حل می شه!
در ضمن ، وقتی enable رو می زنی ، یک سری تنظیم اضهفه می شه و قابلیت تغییر بعقیه هم ایجاد می شه!! من همون لحظه که این اتفاق افتاد ، ازش یم عکس می خوام که ببینم چشه!

amirpcp30
06-11-2009, 20:51
بخش advanced bios fuetured عکس بزار

در ضمن ، وقتی enable رو می زنی ، یک سری تنظیم اضهفه می شه و قابلیت تغییر بعقیه هم ایجاد می شه!! من همون لحظه که این اتفاق افتاد ، ازش یم عکس می خوام که ببینم چشه!

amirpcp30
06-11-2009, 21:48
کدوم یکی از این نرم افزار ها برای اپدیت بایاس هستند؟
Face-Wizard
@BIOS
I-COOL
DMI Viewer
EasyTune
GIGABYTE C.O.M. (Corporate Online Manager)

alborz_k
06-11-2009, 23:08
کدوم یکی از این نرم افزار ها برای اپدیت بایاس هستند؟
Face-Wizard
@BIOS
I-COOL
DMI Viewer
EasyTune
GIGABYTE C.O.M. (Corporate Online Manager)
@bios نرم افزار موزد نظر هست! اگه با اون تونستی که بهتر ، اگه نشد بهت می گم که چه جوری دستی آپدیت کنی!
فعلأ به تنظیمات بایوس دست نزنی بهتره! فقط برای تست limit max cpu id رو enable کن ببین تأثیری می زاره یا نه!

amirpcp30
06-11-2009, 23:14
فعلأ به تنظیمات بایوس دست نزنی بهتره! فقط برای تست limit max cpu id رو enable کن ببین تأثیری می زاره یا نه!
نه تاثیر نگزاشت

@bios نرم افزار موزد نظر هست! اگه با اون تونستی که بهتر ، اگه نشد بهت می گم که چه جوری دستی آپدیت کنی!
من با این نرم افزار کار کردم فقط میزدم روی check update بعد هم چک می کرد و دیگه نمیدونم بعدش چکار کنم

amirpcp30
07-11-2009, 06:50
up topic...

alborz_k
07-11-2009, 11:24
نه تاثیر نگزاشت

من با این نرم افزار کار کردم فقط میزدم روی check update بعد هم چک می کرد و دیگه نمیدونم بعدش چکار کنم
مگه می شه که نشه؟! گزین ای هست برای اورکلاک! :دی
اگه نشد ، باید راه معمولی رو پیش بگیرین ، یعنی به سایت سازنده ی مادربرد برین ، در بخش support ، به قسمت بایوس رفته ، مدل دقیق مادربرد رو انتخاب کنید ، اون وقت جدید ترین نسخه بایوس رو دانلود کنید!
بی زحمت کاتالوگ مادربرد رو نگاه کن ببین می تونی ببینی چه جوری می شه مادربرد رو آپدیت کرد یا نه!(آخه این شیوه در مادربرد های نخالف فرق می کنه و منم با همه ی مادربرد ها کار نکردم! :دی)

amirpcp30
07-11-2009, 14:56
این هم عکس از نرم افزار آپدیت:
اگه شد یک راهنمایی بکنید.
خودم فک کنم باید برم بزنم update new یک فایل با پسوند bin,... انتخاب کنم که اون رو هم ندارم.

amirpcp30
07-11-2009, 17:23
آهان فهمیدم باید چیکار می کردم و کردم درست شد:
من میبایست تیک گزینه ی find bios را می زدم و بعد بر روی update new میزدم و بعد سرور امریکا را انتخاب و بعد که میپرسه می خواهید آپدیت کنید بله را انتخاب و بعد از آپدیت ریست می کردم.
من بدون زدن تیک بر روی گزینه ی مذکور میزدم و به همین دلیل میبایست از فایل های کامپیوتر برایش انتخاب کنم.
الان هم کاملا درست شد در همه ی نرم افزارها مثل easy tune می نویسه 2500 که قبلا حتی با بالا بردن multiplier در خود ویندوز اینو در این نرم افزار نمی نوشت فقط الان در نرم افزار cpu-z می نویسه 1200 که فهمیدم وقتی بی کار هست اینو مینویسه و وقتی در حالت لود باشه کامل عمل می کنه و لی قبلا اصلا اینطور نبود وحتی در حالت لود هم بالا نمی رفت.
فکر نمی کردم اینقدر آپدیت بایاس راحت باشه.
باتشکر از همگی
خیلی ممنون از جواب هایتون

amirpcp30
07-11-2009, 18:31
خوب حالا می خواهم اور کنم اگه میشه کمی راهنمایی کنید.
اگه با نرم افزار easy tune درصد رو زیاد کنیم رم هم اور میشه؟
به غیر از رم فقط fsb بالا می ره؟
شما با چه نرم افزاری پیشنهاد میدید اور کنم؟
لطفا لینک هم بزارید.
با تشکر

saeedn70
07-11-2009, 23:49
آقا من توی بایوسم گزینه ی مخصوص اورکلاک نداره این گزینه ها توی cpu configration کسی هست بگه چه جوری اور کنم.
cpu ratio setting = Auto
c1e suppoh = enable
max cpuid value limit = disblade
cpu tm function = enable
exectutedisbi = eneble
intel speed step ten = enable
cpu = e5200

alborz_k
08-11-2009, 16:50
آهان فهمیدم باید چیکار می کردم و کردم درست شد:
من میبایست تیک گزینه ی find bios را می زدم و بعد بر روی update new میزدم و بعد سرور امریکا را انتخاب و بعد که میپرسه می خواهید آپدیت کنید بله را انتخاب و بعد از آپدیت ریست می کردم.
من بدون زدن تیک بر روی گزینه ی مذکور میزدم و به همین دلیل میبایست از فایل های کامپیوتر برایش انتخاب کنم.
الان هم کاملا درست شد در همه ی نرم افزارها مثل easy tune می نویسه 2500 که قبلا حتی با بالا بردن multiplier در خود ویندوز اینو در این نرم افزار نمی نوشت فقط الان در نرم افزار cpu-z می نویسه 1200 که فهمیدم وقتی بی کار هست اینو مینویسه و وقتی در حالت لود باشه کامل عمل می کنه و لی قبلا اصلا اینطور نبود وحتی در حالت لود هم بالا نمی رفت.
فکر نمی کردم اینقدر آپدیت بایاس راحت باشه.
باتشکر از همگی
خیلی ممنون از جواب هایتون
سلام. ببخشید که نتونستم بیام جواب بدم ، آخه دانشگاه بودم و به سیستم دسترسی نداشتم!:11:
خیلی خوشحالم که تونستی آپدیت کنی و سیستم به شرایط عادی و خوب خودش برگشت! حالا احتمالأ کارایی سیستمت بسیار بالا رفته و داری لذت می بری!:10:
پیشنهاد می کنم که برای اورکلاک می صبر کنی ، تا شرایط فعلی سیستمت دستت بیاد! در ضمن مادربردت هم برای اورکلاک چندان مناسب نیست @ البته می تونی به 3200-3400 خیلی راحت برسی ، اگه به اورکلاک اصرار داری ، از تمام صفحات cpu-z عکس بزار تا یک حالت دقیق که کمترین ناپایداری رو داشته باشه ، بهت معرفی کنم!:8:

alborz_k
08-11-2009, 16:52
آقا من توی بایوسم گزینه ی مخصوص اورکلاک نداره این گزینه ها توی cpu configration کسی هست بگه چه جوری اور کنم.
cpu ratio setting = Auto
c1e suppoh = enable
max cpuid value limit = disblade
cpu tm function = enable
exectutedisbi = eneble
intel speed step ten = enable
cpu = e5200
سلام مدل دقیق مادربرد ، پردازنده و رم رو بگین ، اگه از cpu-z هم عکس بزارین ، خیلی خوب می شه!

amirpcp30
08-11-2009, 17:40
سلام. ببخشید که نتونستم بیام جواب بدم ، آخه دانشگاه بودم و به سیستم دسترسی نداشتم!
اشکال نداره فقط نمیدونم چرا به غیر از شما کسی جواب نمیده خیلی ممنون که شما همیشه هر وقت وقت کنین جواب میدین

پیشنهاد می کنم که برای اورکلاک می صبر کنی ، تا شرایط فعلی سیستمت دستت بیاد
من تا 2800 تونستم اور کنم البته بدون ولتاژ در نرم افزار performance test از 410 به 480 اومد رنتینگش گرافیک رو هم خیلی اور کردم (البته cpu رو زیاد اور نکردم) گرافیک 15 امتیاز بیشتر نسبت به معمولیش داشت اما در بازی gta iv فقط 1 فریم بعد از اور این دو تا بیشتر داد که خوب این سیستم برای بازی های حال حاضر کافیه و همه رو با یالاترین تنضیمات بالاتر از 30 فریم نمایش می ده.من برای این می خواهم اور کنم که شاید یکدفعه بازی اومد که بیشتر از این سیستم خواست یا خواستم کاری کنم که این سیستم نکشید گفتم از همین حالا اور کنم البته من همیشه اور نمی زارم باشه فقط موارد ضرور به کلاک مورد نظر میارمش و بعد دوباره به حالت دیفالت بر می گردونم که زیاد هم صدمه نزنه.
چند سوال:
می خواستم ببینم وقتی اور کنم مثلا همین cpu فقط به خودش صدمه می زنه و یا به مادربورد و دیگر وسایا هم صدمه میزنه؟
وقتی اور کنم هر دو هسته با هم اور میشن؟
رم هم اگه میشه بگید چطوری اور کنم؟
اگه میشه یک نرم افزار خوب هم برای اور معرفی کنید؟
باتشکر

amirpcp30
08-11-2009, 17:52
این هم عکس:

amirpcp30
09-11-2009, 06:45
بالاخره من چکار کنم؟

alborz_k
09-11-2009, 12:03
اشکال نداره فقط نمیدونم چرا به غیر از شما کسی جواب نمیده خیلی ممنون که شما همیشه هر وقت وقت کنین جواب میدین

من تا 2800 تونستم اور کنم البته بدون ولتاژ در نرم افزار performance test از 410 به 480 اومد رنتینگش گرافیک رو هم خیلی اور کردم (البته cpu رو زیاد اور نکردم) گرافیک 15 امتیاز بیشتر نسبت به معمولیش داشت اما در بازی gta iv فقط 1 فریم بعد از اور این دو تا بیشتر داد که خوب این سیستم برای بازی های حال حاضر کافیه و همه رو با یالاترین تنضیمات بالاتر از 30 فریم نمایش می ده.من برای این می خواهم اور کنم که شاید یکدفعه بازی اومد که بیشتر از این سیستم خواست یا خواستم کاری کنم که این سیستم نکشید گفتم از همین حالا اور کنم البته من همیشه اور نمی زارم باشه فقط موارد ضرور به کلاک مورد نظر میارمش و بعد دوباره به حالت دیفالت بر می گردونم که زیاد هم صدمه نزنه.
چند سوال:
می خواستم ببینم وقتی اور کنم مثلا همین cpu فقط به خودش صدمه می زنه و یا به مادربورد و دیگر وسایا هم صدمه میزنه؟
وقتی اور کنم هر دو هسته با هم اور میشن؟
رم هم اگه میشه بگید چطوری اور کنم؟
اگه میشه یک نرم افزار خوب هم برای اور معرفی کنید؟
باتشکر
کلأ در باز یها ، مهم تر از پردارنده ، کارت گرافیک هست ، یعنی ممکنه که بازی ای بیاد که کارت گرایک نتونه با بالاترین سطح جزئیات انجام بده ، ولی بعدی می دونم که پردازنده کم بیاره !
کلأ مادربر شما مناسب اورکلاک نیست و رم هاتون هم اصلأ مناسب نیستند (چون باس 666 هستند و محدودیت ایجاد می کنند )
کلأ اورکلاک به تمام قطعات فشار می اره ، ولی اگه به صورت اصولی انجام بشه ، و دما رو کنترل کنید ، احتمال آسیب به هیچ قطعه ای نیست!
برای اورکلاک ، برای شما بهترین حالت اینه که ضریب رو روی 266 قرار بدین ، در این حالت فرکانس پردازنده به 3200 مگاهرتز می رسه ! و باید فرکانس pci-e رو از حالت auto خارج کنید و روی 100mhz قرار بدین! در ضمن ضریب multiplayer رم رو هم روی 2.5 قرار بدین تا فرکانس رم روی همون 667 باقی بمونه ( فرکانس بالاتر برای رم باعث ناپایداری می شه) و ولتاژ پردازنده رو روی 1.35 قرار بدین ، در این حالت به احتمال خیلی زیاد باید سیستمتون 100% پایدار باشه!
اورکلاک رو از داخل بایوس انجام بدین!
برای تست پایداری حداکثر دما از نرم افزار occt 3.1 استفاده کنید! دما نباید از 60 درجه بیشتر بشه!
باز هم اگه سوالی بود در خدمتم!

amirpcp30
09-11-2009, 12:27
occt مگه برای تست گرافیک نیست؟

amirpcp30
09-11-2009, 14:20
آهان فهمیدم اون occt gpu هست که برای تست گرافیک استفاده میشه و این یکی فرق می کنه من از این لینک دانلودش کردم:

میشه یکم در مورد این اور بیشتر توضیح بدید چون یکم گیج شدم.
نرم افزاری هست که بشه باهاش اور کرد به غیر از easy tune چون زیاد در بایاس بلد نیستم اور کنم؟

alborz_k
09-11-2009, 15:14
occt مگه برای تست گرافیک نیست؟
occt همه چیز رو تست می کنه ، شما از linkpad (اسم دقیقش یادم رفت! :دی ) برای تست پردازنده استفاد کن!

alborz_k
09-11-2009, 15:21
آهان فهمیدم اون occt gpu هست که برای تست گرافیک استفاده میشه و این یکی فرق می کنه من از این لینک دانلودش کردم:

میشه یکم در مورد این اور بیشتر توضیح بدید چون یکم گیج شدم.
نرم افزاری هست که بشه باهاش اور کرد به غیر از easy tune چون زیاد در بایاس بلد نیستم اور کنم؟
کلأ اورکلاک ر باید از بایوس انجام داد ، و بهرین در ویندوز همون easy tune هست که با یک ریست ، همش می پره! :دی

amirpcp30
09-11-2009, 15:29
و بهرین در ویندوز همون easy tune هست که با یک ریست ، همش می پره!
خوب میزنم سیو بشه و هر وقت اومد بالا ویندوز دوباره لود بشه
من اگه با easy tune اور کنم یعنی درصد ها رو بالا ببرم رم هم باهاش اور میشه؟
میشه یکم کامل تر توضیح بدید که چطوری در بایاس اور کنم؟

amirpcp30
09-11-2009, 21:51
من با نرم افزار easy tune اور کردم و fsb رو روی 266 ولتاژ رو روی 1.65 گزاشتم و به بقیه دست نزدم و بعد زدم روی go همون لحظه گیر کرد
مشکل از چیه و باید چکار کنم؟
با تشکر

Hessam_7800gtx
09-11-2009, 21:57
1.65!!!!!چه خبره!!! بزار رو 1.275 همینم فک کنم زیاد باشه.دلیل گیر کردنشم افزایش فوق العاده ی دما به دلیل ولتاژ زیادی دادنه.

amirpcp30
10-11-2009, 05:26
1.65!!!!!چه خبره
اشتباه شد 1.35 نه 165

amirpcp30
10-11-2009, 06:38
1.65!!!!!چه خبره!!! بزار رو 1.275 همینم فک کنم زیاد باشه.دلیل گیر کردنشم افزایش فوق العاده ی دما به دلیل ولتاژ زیادی دادنه.
گزاشتم ولتاژ رو روی 1.27 و fsb رو روی 266 بازم هنگ کرد.

alborz_k
10-11-2009, 11:29
گزاشتم ولتاژ رو روی 1.27 و fsb رو روی 266 بازم هنگ کرد.
شما ضریب رم رو کاهش دادین؟! تغییر دیگه ای هم دادین؟ لطفأ از صفحات cpu-z عکس بزارین ، اگه دیدین همه چیز مرتبه ، فرکانس رو تا 230 کم کنید و 10 تا 10 تا زیاد کرده تست بگیرید ، در ضمن ، سیستم بعد چند دقیقه ارور داد؟!

amirpcp30
10-11-2009, 14:06
شما ضریب رم رو کاهش دادین؟!
خیر

! تغییر دیگه ای هم دادین؟
خیر

در ضمن ، سیستم بعد چند دقیقه ارور داد؟!
همون لحظه که زدم go هنگ کرد

amirpcp30
10-11-2009, 15:49
راستی بعد از آپدیت بایاس دیگه system memory multiplier کار نمی کنه و دیگه بیرون هم نمی اید جز ریست هم با کلید ریست می شه ریست کرد هم با cntrl+alt+del
حالا چطوری اینو کم کنم؟
وقتی به 266 می برم می نویسه ram 888 از 667 میره 888 معلومه دیگه هنگ میکنه.
چیکار کنم؟

Hessam_7800gtx
10-11-2009, 19:09
خوب باید fsb/dram رو کم کنی دیگه برادر بزار روی 3/5 (سه پنجم) کخ فرکانس رم زیاد بالا نره....

alborz_k
10-11-2009, 20:24
راستی بعد از آپدیت بایاس دیگه system memory multiplier کار نمی کنه و دیگه بیرون هم نمی اید جز ریست هم با کلید ریست می شه ریست کرد هم با cntrl+alt+del
حالا چطوری اینو کم کنم؟
وقتی به 266 می برم می نویسه ram 888 از 667 میره 888 معلومه دیگه هنگ میکنه.
چیکار کنم؟
خب منم گفتم که ضریب رو کم کن! :دی
شما مگه از داخل ویندوز اورکلاک می کنید؟!
این تنظیمات رو باید از داخل بایوس اعمال کنید!

amirpcp30
10-11-2009, 20:37
خب منم گفتم که ضریب رو کم کن

راستی بعد از آپدیت بایاس دیگه system memory multiplier کار نمی کنه
چطوری؟

شما مگه از داخل ویندوز اورکلاک می کنید؟!
بله

alborz_k
10-11-2009, 20:42
چطوری؟

بله
شما باید از داخل بایوس این کار ها رو انجام بدی!! سیستم های اورکلاکی ویندوزی ، کلأ مشکل دارند و ناقصند!
شما از اون صفحه ی مخصوص تنظیمات عکس بزار تا بگم کدوم ها رو روی چند بزاری!

amirpcp30
10-11-2009, 20:46
این هم عکس:

alborz_k
11-11-2009, 14:07
این هم عکس:
شما این تغییرات رو اعمال کن:
cpu host frequency 266mhz
pci-e frequency 100mhz
system memory multipyer 2.5
cpu voltage control 1.3
راستی ، ولتاژ باید 1.3 بشه و نه این که 1.3 به ولتاژ اضافه بشه ، دیگه خودت تنظیم کن!:10:

amirpcp30
11-11-2009, 15:02
من می گم نمیتونم اینو دست بزنم شما می گی بزار 2.5

amirpcp30
11-11-2009, 20:49
خوب چی شد؟
چیکار کنم؟

alborz_k
11-11-2009, 23:40
من می گم نمیتونم اینو دست بزنم شما می گی بزار 2.5
آخه مگه می شه که نشه؟!!! بخش system memory multiplier رو از auto خاج کن!! روش اینتر بزن ، از +.- استفاده کن ، یا عدد بده ، یک کاری بکن دیگه! :دی
وقتی فرکانس 266 رو می دی و اینتر می زنی ، فرکانس رم رو چن می نویسه؟!

amirpcp30
11-11-2009, 23:46
وقتی فرکانس 266 رو می دی و اینتر می زنی ، فرکانس رم رو چن می نویسه؟!
888

آخه مگه می شه که نشه؟!!! بخش system memory multiplier رو از auto خاج کن!! روش اینتر بزن ، از +.- استفاده کن ، یا عدد بده ، یک کاری بکن دیگه!
نمیشه وقتی به این قسمت برم داخلش خالیه و دیگه بیرون هم نمی اید جز ریست

alborz_k
11-11-2009, 23:53
888

نمیشه وقتی به این قسمت برم داخلش خالیه و دیگه بیرون هم نمی اید جز ریست
خب پس این نسخه ی بایوس مشکل اره و یا در نصب بایوس مشکلی پیش اومده!! بهتره که با سایت گیگابایت برین ، در بخش support مادر برد رو انتخاب کرده و بایوس رو دانلود و به روز کنید!

amirpcp30
20-11-2009, 15:21
خب پس این نسخه ی بایوس مشکل اره و یا در نصب بایوس مشکلی پیش اومده!! بهتره که با سایت گیگابایت برین ، در بخش support مادر برد رو انتخاب کرده و بایوس رو دانلود و به روز کنید!
درست شد
من هیچ کار نکردم فقط امروز رفتم داخل بایاس دیدم درسته
حالا باید چیکار کنم؟

alborz_k
20-11-2009, 19:21
درست شد
من هیچ کار نکردم فقط امروز رفتم داخل بایاس دیدم درسته
حالا باید چیکار کنم؟
تمام تنظیمات قبلی رو اجرا کن ، و ضزیب رم روی 2.5 بزار!
cpu host frequency 266mhz
pci-e frequency 100mhz
cpu voltage control 1.3

amirpcp30
20-11-2009, 20:17
اما من یک مشکل دیگه دارم هم قبل از اپدیت بایاس هم همین الان:
من وقتی قسمت اور cpu رو enable می کنم و بعد سیو و ریست دیگه بالانمی اید و بعد از 1 دقیقه دوباره ریست میشه و به همون حالت disable بر می گره حالا فرقی هم نمی کنه که این تنظیمات رو اعمال بکنم یا نکنم
باید چیکار کنم؟

amirpcp30
21-11-2009, 00:40
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirpcp30
21-11-2009, 14:37
کسی نیست جواب منو بده؟

alborz_k
21-11-2009, 16:03
اما من یک مشکل دیگه دارم هم قبل از اپدیت بایاس هم همین الان:
من وقتی قسمت اور cpu رو enable می کنم و بعد سیو و ریست دیگه بالانمی اید و بعد از 1 دقیقه دوباره ریست میشه و به همون حالت disable بر می گره حالا فرقی هم نمی کنه که این تنظیمات رو اعمال بکنم یا نکنم
باید چیکار کنم؟
شما تنظیمات pci-e frequency رو روی 100 مگاهرتز می زارین و ولتاژ رو روی 1.2 تنظیم می کنید؟! تایمینگ هم باید روی 5-5-5-15 باشه!

amirpcp30
21-11-2009, 19:35
بله pci رو روی 100 می زارم و ولتاژ روی normal .
تایمینگ نمی دونم کجاست و چطوری باید تغییرش بدم اگه یک توضیح کوچیک بدید ممنون میشم.

ali_intel_3ghz
21-11-2009, 23:49
بیخیال اور 5200 شو همچین فرقی هم نداره,اور کنی یا نه مکه میخای چیکار :13:من 6750 رو تا 3.4 اور کردم فرقی نداشت حالاا q9550 دارم اونم داره همون کارو انجام میده:20::18:

amirpcp30
22-11-2009, 08:08
بیخیال اور 5200 شو همچین فرقی هم نداره,اور کنی یا نه مکه میخای چیکار من 6750 رو تا 3.4 اور کردم فرقی نداشت حالاا q9550 دارم اونم داره همون کارو انجام میده
اورکردن بهتر از نکردن هست هیچی نباشه دربازی ها فریم بیشتری میگیرم من 2.5 رو 2.8 کردم 2 فریم بیشتر گرفتم چه برسه به اینکه به 3.4 برسونم شما قیمت این 2.5 رو درنظر بگیر و قتی به 3.4 رسید قیمت یک cpu ی 3.4 رو هم در نظر بگیر اینط.ری خرج کمتری داره درست نیست؟

بله pci رو روی 100 می زارم و ولتاژ روی normal .
تایمینگ نمی دونم کجاست و چطوری باید تغییرش بدم اگه یک توضیح کوچیک بدید ممنون میشم.
من اینکار رو کردم دوباره همون مشکل برام پیش اومد:
اما من به جای نرمال ولتاژ رو گزاشتم روی 1.2 و بعد en کردم اما اینبار اومد بالا ولی به صفحه مادربورد که رسید(همون جا که del میزنیم)ریست شد و دوباره به حالت di برگست اما اونطوری بالا هم نمیومد
حالا باید چیکار کنم؟

alborz_k
22-11-2009, 11:54
اورکردن بهتر از نکردن هست هیچی نباشه دربازی ها فریم بیشتری میگیرم من 2.5 رو 2.8 کردم 2 فریم بیشتر گرفتم چه برسه به اینکه به 3.4 برسونم شما قیمت این 2.5 رو درنظر بگیر و قتی به 3.4 رسید قیمت یک cpu ی 3.4 رو هم در نظر بگیر اینط.ری خرج کمتری داره درست نیست؟

من اینکار رو کردم دوباره همون مشکل برام پیش اومد:
اما من به جای نرمال ولتاژ رو گزاشتم روی 1.2 و بعد en کردم اما اینبار اومد بالا ولی به صفحه مادربورد که رسید(همون جا که del میزنیم)ریست شد و دوباره به حالت di برگست اما اونطوری بالا هم نمیومد
حالا باید چیکار کنم؟
خب حالا بزار رو 1.1 ، اگه نشد بزار روی 1.3 !! کلأ مادربردت مناسب اور نیست و تنظیمات بسیار محدود و نا مطمئنی داره!

amirpcp30
22-11-2009, 14:59
من ولتاژ ها رو که پایین گزاشتم اعمال کردم:
normal
1.4
1.3
1.2
1.1
1.0
0.9
0.8

اما باز همون مشکل:

حالا باید چیکار کنم؟
در ضمن cpu voltage control عوض کردم و به fsb voltage ویا pci v و dimm v کاری نداشتم.وفقط اون رو enable می کردم و fsb رو 200 و pcie رو 100 می گزاشتم و هیچ تغییری نمی دادم که اینطور می شد.

amirpcp30
22-11-2009, 21:09
راستی قیل از اپدیت بایاس هم فک کنم این مشکل بود.
بالاخره چیکار کنم؟

amirpcp30
23-11-2009, 14:26
pci رو به جای 100 گزاشتم 90 ریست شد بعد از یک دقیقه صفحه اومد بالا و به حالت اول برگشت
چیکار کنم ؟من هر کار مبدونم دارم انجام میدم لطفان شما هم راهنمایی کنید.
لطفا سریع تر جواب بدید
باتشکر

amirpcp30
23-11-2009, 19:28
pci رو به جای 100 گزاشتم 90 ریست شد بعد از یک دقیقه صفحه اومد بالا و به حالت اول برگشت
روی 100 و 110 هم که گزاشتم وقتی به صفحه ی مادر بورد میرسید ریست میشه و به حالت اول برمیگرده

amirpcp30
23-11-2009, 19:28
کسی نمی خواد جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali_intel_3ghz
24-11-2009, 19:52
تو اور کردن هرچی یه حدی داره!!!!!!!!!!!! یهو 2ولت به سی پی یو بده قالشو بکن دیگه,کلاک pci رو دست نزن

amirpcp30
24-11-2009, 20:22
تو اور کردن هرچی یه حدی داره!!!!!!!!!!!! یهو 2ولت به سی پی یو بده قالشو بکن دیگه,کلاک pci رو دست نزن
فک کنم 2 ولت بدم بسوزه
یعنی pci رو بزارم روی auto؟

amirpcp30
25-11-2009, 16:11
کسی نمی خواد مشکل منو حل کنه؟

ali_intel_3ghz
26-11-2009, 10:59
اگه به PCI بیشتر فکانس بدی امکان آسیب به مادربرد هست فایده ای هم نداره,اول فرکانس سی پی یو رو تا جایی که امکان داره ببر بلا بعد کم کم به رم فرکانس بده ولتاژ رو 1.8 نسبت اف اس بس به باس رم رو هم تو هردفعه ببر بالا (هردفعه ای سیستم پایدار بود) اگه نشد تامینگ رو ببر بالا,تایمینگ که بالا بره قدرت تحمل فرکانس بالاتر واسه رم بیشترمیشه,البته بستگی به کیفیت رم هم داره,ولتاژ پردازنده اتو باشه:10: ببینم چه میکنی :19::19:

amirpcp30
26-11-2009, 12:00
این عکس که الان همین تنضیمات هست ودارم کار می کنم:

این عکس تنضیماتی هست که اگه اعمالشون کنم این مشکل پیش می اید:

وقتی سیو کردم و ریست شد دیگه بالا نیومد تصویر بعد از 30 ثانیه دوباره خودش ریست شد و به حالت اول برگشت

کمی هم بالا پایینش کنم مشکلش میشه اینکه من بعد از سیو کردن که کامپیوتر ریست میشه دوباره به صفحه مادربورد که میرسه دوباره ریست میشه و به حالت اول بر می گرده

این عکس تنضیماتی هست که اگه اعمالشون کنم دیگه بالا نمی اید و باید باطری را دربیارم و دوباره جابندازم

این هم عکسی که بعد از در اوردن باطری حاصل شد:

حالا مشکل از چیه؟

amirpcp30
26-11-2009, 12:00
این هم عکس پاور:

amirpcp30
26-11-2009, 12:01
این هم شات از cpu-z:

alborz_k
26-11-2009, 12:26
این هم شات از cpu-z:

سلام. من نشستم تمام عکس ها رو نگاه کردم! :دی
همه چیز مرتبه !! قط همون نتیجه که مادربرد شما اصبأ برای پردازندتون مناسب نیست و قابلیت اورکلاک نداره ، حاصل می شه! :دی
فقط دو نکته ، cia رو enable کنی چی میشه؟! و برای اورکلاک ، وقتی فرکانس رم رو زیاد نمی کنی ، لازم نیست که ولتاژ اون رو بالا ببری ، بر عکس ، بهتره که ولتاژ پل شمالی رو 0.1 زیاد کنی و ولتاژ پردازنده رو روی 1.25 بزاری!

amirpcp30
26-11-2009, 14:31
فقط دو نکته ، cia رو enable کنی چی میشه؟!
enableنداره فقط اینگزینه ها هست:
disable
cruise
sports
racing
turbo
full thrust

alborz_k
26-11-2009, 19:00
enableنداره فقط اینگزینه ها هست:
disable
cruise
sports
racing
turbo
full thrust
پس ولش کن! :دی
دوستانی که گیگا دارند ، می دونند این گزینه چیه؟!
حالا کار اورکلاک به مجا کشید؟!

amirpcp30
26-11-2009, 19:06
حالا کار اورکلاک به مجا کشید؟!
به هیچ جا من وقتی enbale می کنم اون گزینه ای که برای فعال شدم اور هست دیگه همون مشکلی که گفتم پیش میاد حالا چه fsb باشه 200 یا بیشتر

کمی هم بالا پایینش کنم مشکلش میشه اینکه من بعد از سیو کردن که کامپیوتر ریست میشه دوباره به صفحه مادربورد که میرسه دوباره ریست میشه و به حالت اول بر می گرده
اگر هم fsb رو خیلی زیاد کنم این مشکل پیش میاد:

وقتی سیو کردم و ریست شد دیگه بالا نیومد تصویر بعد از 30 ثانیه دوباره خودش ریست شد و به حالت اول برگشت

amirpcp30
26-11-2009, 22:43
پاور رو عوض کردم اما باز هم همون مشکلات هست
خوب این هم عکس از پاور:

خوب حالا من بایاس رو هم دوباره اپدیت کردم بازم درست نشد.

amirpcp30
26-11-2009, 22:51
خوب حالا فکر می کنید مشکل از چی بوده؟
اگه بگم بهم نمیخندید؟
آخه خیلی سرکار رفتم.
اینهمه کار رو کردم اگه همون اول کابل usb هارد اکترنال رو کنده بودم درست میشد.
من پاور رو هین طور که بیرون بود تستش کردم که گفتم کار نمی کنه و وقتی بردمش داخل همه ی سیم ها قعط کردم و دوباره وصل کردم هارد و دسته بازی رو وصل نکردم دیدم که درست شده و دیگه این مشکل رو ندارم:

اما اینجا یک مشکل هست که بعد از enable کردن وقتی که سیو میکنیم ریست میشه و وقتی دوباره روشن میشه وکامپیوتر به صفحه ی مادربورد میرسه(همون جا که del میزنیم بره تو بایاس )دوباره خودش ریست میشه و به حالت disable بر میگرده.
بعد دوباره کابل هارد رو وصل کردم به همون مشکل برخوردم
کار ندارم و لی خوب رفتم سرکارز حتی فکرش رو هم نمی کردم که مشکل از اینه.
خوب من فعلا تا fsb ی 220 رفتم دارم همین طور میرم بالا.
راستی این مشکل رو هم فهمیدم از چیه(البته نه به صورت کامل )

اگه باس رو رو بالاتر از 740 ببرم اینطوری میشه

amirpcp30
27-11-2009, 09:04
مشکلات رو کامل تر فهمیدم:

اما اینجا یک مشکل هست که بعد از enable کردن وقتی که سیو میکنیم ریست میشه و وقتی دوباره روشن میشه وکامپیوتر به صفحه ی مادربورد میرسه(همون جا که del میزنیم بره تو بایاس )دوباره خودش ریست میشه و به حالت disable بر میگرده.
این به این خاطر بود که کابل هارد اکسترنال رو نکنده بودم

این اگه fsb رو بالاتر از 220 بزارم این مشکل هست.

دیگه بالا نمی اید و باید باطری را دربیارم و دوباره جابندازم
اگه باس رو رو بالاتر از 740 بزارم این مشکل هست.

amirpcp30
27-11-2009, 09:05
من fsb رو تا 220 و باس رو رو تا 732 رفتم حالا چطوری بزم بالاتر و چقدر ولتاژ بدم؟
اگه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم
باتشکر

amirpcp30
27-11-2009, 15:14
من fsb رو تا 220 و باس رو رو تا 732 رفتم حالا چطوری بزم بالاتر و چقدر ولتاژ بدم؟
اگه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم
باتشکر
کسی نیست جواب بده؟
من بالتر که میرم این مشکل پیش می اید:

چیکار کنم؟
لطفا سریع تر جواب بدید
باتشکر

amirpcp30
27-11-2009, 18:45
من با اون پاوری که 2 تا 12 ولتی داشت fsb رو تا 220 ببرم بالا (در بایاس) بالاتر دیگه تصویر نمیداد ولی با این یک 12 ولتی دارم 230 تا میبرم بالا و بالاتر از 230 تصویر نمیده.
درضمن من اون اون یک 12 ولتی گرافیک رو اور می کردم و می زاشتم زیر فشار خیلی که بهش فشار میومد ریست میشد (حدودا 5 بار این کار رو کردم اما توریش نشد) حالا با این 2 تا 12 ولتی اور کردم گزاشتم زیر فشار خاموش شد فکر کردم مشکل از چیز دیگری است دوباره امتحان کردم پاور سوخت.
خوب حالا که اون سوخت دوباره همون قبلی رو گزاشتم همون که یک 12 ولتی داشت این هم عکسش:

الان که اون یکی سوخته وقتی به برق میزنم چراغ کارت تی وی روشنه و وقتی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه و صدایی مثل اسپری(یک لحظه فقط)میده.
خوب دومین پاور سوخته در یک ماه اخیر پیش به سوی رکورد سوخت پاور.

amirpcp30
28-11-2009, 09:02
من با اون پاوری که 2 تا 12 ولتی داشت fsb رو تا 220 ببرم بالا (در بایاس) بالاتر دیگه تصویر نمیداد ولی با این یک 12 ولتی دارم 230 تا میبرم بالا و بالاتر از 230 تصویر نمیده.
الان این یک 12 ولتی تا 220 میره فک کنم مال پاور نبود.
خوب الانچطوری ببرم بالاتر یکی جواب بدددددههههههه؟

amirpcp30
29-11-2009, 19:01
سلام مشکل رو یافتم
برای اینکه زیاد ضریب رم رو کم نمی کردم نمیشد بالای fsb 220 برم که الان هم برام مشکل ساز شده چون فقط ضریب رم پایین ترین باید باشه یهنی 1.50 که با fsb 300 میشه 450 که خیلی کمه رم 667 بشه 450 خوب بگزیرم
من الان fsb رو 300 گزاشتم اولش باورم نمیشد پایداره اما نمیدونم چطوری پایدارشد (بون واتاژ و هیچ گونه دست کاری فقط ضریب رم رو کاهش دادم )خوب من وقتی گزاشتم 300 وارد ویندوز شدم برنامه ی easy tune رو باز کردم دیدم که به صورت خودکار ولتاژ رو و cpu رفته بالا که شات هم گزاشتم اما یک مشکل دیگه که هست اینکه که همینطور در شات پایین می بینید من fsb رو 300 گزاشتم نه 283 که نمیدونم چرا بالاتر نمیره یعنی در بایاس من 350 هم میزارم اما این فوقش میشه 285 بعضی مواقع هم 283 که نمیدونم مشکل از چیه البته حدس هایی زدم که مال مادربورد هست خوب این رو هم بگم من دو باره در خود ویندوز که دیدم fsb شده 283بردمش بالا که در شات دومی میبینید اما نمیدونم چرا با هم در نرم افزار crystal cpuid باز هم همون 283 رو نشون میده(این رو هم بگم من برنامه رو باز و بسته هم کردم برای اینکه مطمعن بشم)
این رو هم بگم نمیدونم چرا این cpu اینقدر خنکه ولی زیادی خنکه چون در حالت عادی 26 درجه داغ می کنه اگه فنشو نذاریم کار کنه مثلا بگیریمش نتونه حرکت کنه فقط 3 درجه میره بالاتره و به همین دلیل میگم خنکه الان اور شد دمای عادیش شده 30 درجه الیته الان هوا سرده ظهر باشه و هوا هم گرم باشه دمای عادی حدودا 33 هست درضمن من سرعت فنشو بردم بالا قبلا بود 800 الان هست 200 البته فقط 2 یا 3 درجه فرق کرد.
خوب این شاتی است که بعد از وارد شدن به ویندوز گرفتم البته گفتم که fsb 300 گزاشتم اما نوشته 283:

این هم همون شاتی هست که بعد از اینکه دیدم 283 هست در ویندوز دوباره اورش کردم که دیدم در نرم افزار crystal cpuid باز هم فرقی نکرد:

خوب حالا چند سوال:
باید چطوری بیش تر از 283 بکنمش؟
راهی داره؟
چرا بالاتر نمیره؟
چرا حتما باید ضریب رم 1.50 باشه و بالاتر دیگه تصویر نمیده؟
این الان پایداره ؟چون من نه ولتاژ دادم نه چیزی فقط همون fsb و ضریب رم رو کاهش دادم بقیه اش خودش داخل ویندوز تغییر کرد من دست نزدم

amirpcp30
30-11-2009, 17:49
سلام مشکل رو یافتم
برای اینکه زیاد ضریب رم رو کم نمی کردم نمیشد بالای fsb 220 برم که الان هم برام مشکل ساز شده چون فقط ضریب رم پایین ترین باید باشه یهنی 1.50 که با fsb 300 میشه 450 که خیلی کمه رم 667 بشه 450 خوب بگزیرم
من الان fsb رو 300 گزاشتم اولش باورم نمیشد پایداره اما نمیدونم چطوری پایدارشد (بون واتاژ و هیچ گونه دست کاری فقط ضریب رم رو کاهش دادم )خوب من وقتی گزاشتم 300 وارد ویندوز شدم برنامه ی easy tune رو باز کردم دیدم که به صورت خودکار ولتاژ رو و cpu رفته بالا که شات هم گزاشتم اما یک مشکل دیگه که هست اینکه که همینطور در شات پایین می بینید من fsb رو 300 گزاشتم نه 283 که نمیدونم چرا بالاتر نمیره یعنی در بایاس من 350 هم میزارم اما این فوقش میشه 285 بعضی مواقع هم 283 که نمیدونم مشکل از چیه البته حدس هایی زدم که مال مادربورد هست خوب این رو هم بگم من دو باره در خود ویندوز که دیدم fsb شده 283بردمش بالا که در شات دومی میبینید اما نمیدونم چرا با هم در نرم افزار crystal cpuid باز هم همون 283 رو نشون میده(این رو هم بگم من برنامه رو باز و بسته هم کردم برای اینکه مطمعن بشم)
این رو هم بگم نمیدونم چرا این cpu اینقدر خنکه ولی زیادی خنکه چون در حالت عادی 26 درجه داغ می کنه اگه فنشو نذاریم کار کنه مثلا بگیریمش نتونه حرکت کنه فقط 3 درجه میره بالاتره و به همین دلیل میگم خنکه الان اور شد دمای عادیش شده 30 درجه الیته الان هوا سرده ظهر باشه و هوا هم گرم باشه دمای عادی حدودا 33 هست درضمن من سرعت فنشو بردم بالا قبلا بود 800 الان هست 200 البته فقط 2 یا 3 درجه فرق کرد.
خوب این شاتی است که بعد از وارد شدن به ویندوز گرفتم البته گفتم که fsb 300 گزاشتم اما نوشته 283:

این هم همون شاتی هست که بعد از اینکه دیدم 283 هست در ویندوز دوباره اورش کردم که دیدم در نرم افزار crystal cpuid باز هم فرقی نکرد:

خوب حالا چند سوال:
باید چطوری بیش تر از 283 بکنمش؟
راهی داره؟
چرا بالاتر نمیره؟
چرا حتما باید ضریب رم 1.50 باشه و بالاتر دیگه تصویر نمیده؟
این الان پایداره ؟چون من نه ولتاژ دادم نه چیزی فقط همون fsb و ضریب رم رو کاهش دادم بقیه اش خودش داخل ویندوز تغییر کرد من دست نزدم
خوب من امروز وقتی کامپیوتر رو روشن کردم داخل ویندوز شده بود fsb 297 هر بار یک چیزی نشون میده اما در داخل بایاس همون 350 رو گزاشتم الان هم گزاشتمش 360 اما نمی دونم چرا در داخل ویندوز بیشتر از 297 نمیشه یعنی بیشترینش الان بوده که 297 هست قبلا 285 و 283 شده بود.
بازم میگم هنوز مشکل باس رو رو هم دارم یعنی بالاتر از 550 یا 540 نمیتونم بزارم اگه بزارم دیگه تصویر نمیده البته وقتی cpu اوره نه در حالت معمولی (باس خود رم 667 هست)
خوب من چیکار کنم؟
چرا جواب نمیدید؟

amirpcp30
02-12-2009, 15:30
سلام
من همونطور که گفتم fsb رو 355 یا کمتر و بیشتر بزارم باز هم بالاتر از 3.5 با fsb ی 290 نمیره می خواستم ببینم مشکل از چیه
در دفترچه ی مین بورد این ها رو نوشته می خواستم ببینم به این ربطی داره یا نه ؟

enable use of a core 2 cpu with 1333 mhz fsb through overclocking . you must install the fsb 1333 mhz core 2 cpu with ddr II 533 (or above) memory module(s)
to use a ddr II 667 memory module on the motherboard, you must install a fsb 800mhz (or above) cpu

خوب الان fsb 355 هست که در ویندوز شده 284 و الان با نرم افزار crystal cpuid چک کردم fsb رو نوشته 1137 که نوشته اصلش 800 هست (system bus)
خوب می خواستم ببینم مشکل از چیه و اینایی که نوشته چی هستند؟
در ضمن پست های قبلی رو هم جواب بدید.

amirpcp30
02-12-2009, 19:38
من باید خودم پست بدم و بعدش هم خودم بخونمشون؟
واقعا خسته نباشید

amirpcp30
05-12-2009, 10:03
من پاورم رو عوض کردم
این هم مشخصاتش:
500w
و شاخه ی 12 ولتش 18 آمپر هست.
این خوبه برای این سیستم؟
یک رم دیگه هم گرفتم 1 گیگ کینگستون با باس 800 که در بایاس به طور اتوماتیک 667 می خونش اما با بالا بردن ضریب و گزاشتم ضریب روی 4 درست شد

amirpcp30
05-12-2009, 10:03
رم رو در صورتی می تونم با باس 800 بیارم بالا که قسمت اور کلاک غیر فعال باشه در غیر این صورت تصویر نمیده .
اما مین می تونم اور کنم و fsb رو تا 220 بارم در صورتی که باس رم زیر 750 باشه و می تونم مثل قبل تا 300 بیارم در صورتی که ضریب رم باشه همون 1.50 که میشه با اور حدودا 550 و بیشتر از این بیارم باس رم رو دیگه تصویر نمیده و باز هم مشکل fsb رو دارم یعنی میزارم 300 یا بیشتر اما در ویندوز همون 283 هست.(پاور و رم عوض شد اما مشکل هست)
حالا مشکل از چیه؟وباید چیکار کنم؟

amirpcp30
05-12-2009, 10:04
ایم هم عکس از پاور:

این هم شات از رم:

amirpcp30
05-12-2009, 10:05
من دو رم قبلی رو با این رم جدیدی وصل کردم هم زمان روی کامپیوتر حالا اور نمیشه بکنم در بایاس که همش تویر میاد ولی ریست می کنه و به حالات اول بر می گرده اما در ویندوز بعد از این که به 283 می رسونم بعد از یک دقیقه این تصویر میاد:

مشکل از چیه؟
مثل همیشه ضریب رم رو گزاشته بودم 1.50 که با fsb ی 300 بالاتر از 540 نره

amirpcp30
05-12-2009, 10:05
چطوری باید رم رو همون 667 بزارم وقتی اف اس بی رو بالا می برم؟چون دیگه تصویر نمیده. چطوری باید اف اس بی رو ببرم بالاتر از 283 ؟جرا در بایاس 360 میشه اما در ویندوز 283 بالاتر نمیشه؟

amirpcp30
05-12-2009, 10:06
من در بایاس fsb رو گزاشتم 345 بعد ویندوز لایو ایکس پی رو گزاشتم بعد با cpu-z در همون لایو چک کردم اما باز هم همون 284 بود (من فک کردم 7 امنیتش بالاست نمیزاره بیشتر اور کنم به همین دلیل اونجا هم چک کردم)

amirpcp30
05-12-2009, 10:06
یک سوالی هست که چند وقته مشغولشم:
باس این سی پی یو 800 هست و روی خود مین نوشته 1066 fsb و ddrII 667 و اما وقتی که من اور می کنم جلوی rated fsb می نویسه 1133 (در برنامه ی cpu-z )
می خواستم ببینم این ربطی به اون بالاتر نرفتم fsb نداره که از 284 بالاتر نمی ره ؟(بعضی از مواقع 285 و حداکثر 290)

amirpcp30
06-12-2009, 00:28
یک مین بورد ایسوس گیرم اومده الان روش تست می کنم خبر میدم (همین پار و رم و گرافیکو میزارم روش با سی پی یو و فن خودش ببینم مشکل از مینه یا نه بعد خبر میدم

amirpcp30
06-12-2009, 00:29
سلام
من هرچی یه مینم وصل بود کندم بعد اور کردم (وسایلی مانند مودم و هرچیز جانبی) بعد دیدم مثل قبل بالاتر از 284 نمیره .خوب من پاور و رم و سی پی یو و گرافیک و پاور و هارد وحتی فن سی پی یو رو به یک مین ایسوس وصل کردم و اما تنضیمات خیلی کمی برای اور داشت و نمیشد ضریب رم رو کم کنیم و فقط میشد 667 و 800 رو انتخاب کنیم که وقتی اف اس بی رو روی 300 میزاشتم دیگه اصلا تصویر نمیداد (چون رم 667 بود و من هم 667 اتخاب کرده بودم بعد از بردن اف اس بی بر روی 300 مطمعنن باس رم خیلی میره بالا و به همین دلیل تصویر نمیداد)من رم جدیدمو بهش وصل کردم و چون باسش 800 هست 667 انتخاب کردم که زیاد بالا نره بعد از اینکه اف اس بی رو می برم روی 300 اما بازم زیاد رفت بالا و باسش شد 1000 (در شات هایی زیر مشخصه)اما خوب میریم سر اصل مطلب من در بایاس مین ایسوز باس رم 800 رو 667 گزاشتم و اف اس بی رو گزاشتم 300 اما در ویندوز همون 300 بود و مثل مین گیگابایت 284 نمیشد و اما عیبی که داشت ضریب رو کمتر نمیشد کرد و باس رم شده بود 1000 خوب با همون ولتاژ 2.0برای رم و 1.30 برای سی پی یو (این کار رو دو اون مین هم کرده بودم که جواب نداده بود).
خوب یک بار دیگه کامل تر میگم:
من اول تمامی وسایل جانبیه مین گیگارو کندم(همون که اف اس بیش بالاتر از 284 نمیره)(حتی سیم های سی دی رام رو هم کندم) بعد اف اس بی رو گزاشتم 300 اما در ویندوز دیدم شده 284 (ضرب رم 1.50 که وقتی اف اس بی 300 هست بیش از 500 نمیشه) با همون ولتاژ 1.3 و 1.2 تست کردم.اما همون پاور و رم و گرافیک و سی پی یو و هارد (به دلیل محکم کاری و اینکه ویندوز همون باشه)وحتی فن سی پی یو رو از روی مین گیگا باز کزدم و بر روی مین ایسوز بستم (قبلش مثل همون کاری که برای گیگا کرده بودم برای ایسوز هم کردم یعنی سیم سی دی رام و مودم رو هم قعط کردم و...) خوب باز مثل همون مین گیگا اف اس بی رو گزاشتم 300 و اما نمیشد ضریب رم رو کم کنم فقط میشد 667 و 800 بزارم به همین دلیل مجبور شدم از رم جدیدم (البته این رو هم روی مین گیگا تست کرده بودم که باز اف اس بی بالاتر از 284نمیرفت)استفاده کنم که اون رو گزاشتم و باس رو 667 انتخاب کردم که بعد از تغییر اف اس بی زیاد باس نره بالا و اما اف اس بی رو گزاشتم 300 و باس رم رو گزاشتم 667 که در ویندوز شد 1000 و ولتاژ سی پی یو رو گزاشتم 1.3 و ولتاژ رم رو گزاشتم 2.0 اما دیدم بر خلاف اون مین بورد که بالاتر از 284 نمیرفت شد همون 300ی که ر بایاس انتخاب کرده بودم بالاتر رو امتحان نکردم چون نمیشد ضریب رم رو کم کرد.
خوب امیدوارم کامل توضیح داده باشم.
الان مشکل از چیه؟
مشکل از مین بورده؟
میشه کاریش کرد یا نه؟
این هم شات هایی که بعد از اور با مین ایسوز گرفتم:

همین طور که دیدید اف اس بی 300 بود اما شات هایی که قبلا گزاشتم بالاتر از 284 نبودند

amirpcp30
06-12-2009, 12:11
راستی کدوم یکی از این پاور ها رو روی کامپیوترم استفاده کنم؟

این فقط 4 کابل ide داره

اما این یکی 2 تا ساتا هم داره:

بع نظر میاد این دومی بهتره که 2 تا ساتا هم داره اما شک دارم کدوم بهتره؟

amirpcp30
11-12-2009, 10:22
جواب دادنتون منو کشته

alborz_k
11-12-2009, 12:03
سلام
من هرچی یه مینم وصل بود کندم بعد اور کردم (وسایلی مانند مودم و هرچیز جانبی) بعد دیدم مثل قبل بالاتر از 284 نمیره .خوب من پاور و رم و سی پی یو و گرافیک و پاور و هارد وحتی فن سی پی یو رو به یک مین ایسوس وصل کردم و اما تنضیمات خیلی کمی برای اور داشت و نمیشد ضریب رم رو کم کنیم و فقط میشد 667 و 800 رو انتخاب کنیم که وقتی اف اس بی رو روی 300 میزاشتم دیگه اصلا تصویر نمیداد (چون رم 667 بود و من هم 667 اتخاب کرده بودم بعد از بردن اف اس بی بر روی 300 مطمعنن باس رم خیلی میره بالا و به همین دلیل تصویر نمیداد)من رم جدیدمو بهش وصل کردم و چون باسش 800 هست 667 انتخاب کردم که زیاد بالا نره بعد از اینکه اف اس بی رو می برم روی 300 اما بازم زیاد رفت بالا و باسش شد 1000 (در شات هایی زیر مشخصه)اما خوب میریم سر اصل مطلب من در بایاس مین ایسوز باس رم 800 رو 667 گزاشتم و اف اس بی رو گزاشتم 300 اما در ویندوز همون 300 بود و مثل مین گیگابایت 284 نمیشد و اما عیبی که داشت ضریب رو کمتر نمیشد کرد و باس رم شده بود 1000 خوب با همون ولتاژ 2.0برای رم و 1.30 برای سی پی یو (این کار رو دو اون مین هم کرده بودم که جواب نداده بود).
خوب یک بار دیگه کامل تر میگم:
من اول تمامی وسایل جانبیه مین گیگارو کندم(همون که اف اس بیش بالاتر از 284 نمیره)(حتی سیم های سی دی رام رو هم کندم) بعد اف اس بی رو گزاشتم 300 اما در ویندوز دیدم شده 284 (ضرب رم 1.50 که وقتی اف اس بی 300 هست بیش از 500 نمیشه) با همون ولتاژ 1.3 و 1.2 تست کردم.اما همون پاور و رم و گرافیک و سی پی یو و هارد (به دلیل محکم کاری و اینکه ویندوز همون باشه)وحتی فن سی پی یو رو از روی مین گیگا باز کزدم و بر روی مین ایسوز بستم (قبلش مثل همون کاری که برای گیگا کرده بودم برای ایسوز هم کردم یعنی سیم سی دی رام و مودم رو هم قعط کردم و...) خوب باز مثل همون مین گیگا اف اس بی رو گزاشتم 300 و اما نمیشد ضریب رم رو کم کنم فقط میشد 667 و 800 بزارم به همین دلیل مجبور شدم از رم جدیدم (البته این رو هم روی مین گیگا تست کرده بودم که باز اف اس بی بالاتر از 284نمیرفت)استفاده کنم که اون رو گزاشتم و باس رو 667 انتخاب کردم که بعد از تغییر اف اس بی زیاد باس نره بالا و اما اف اس بی رو گزاشتم 300 و باس رم رو گزاشتم 667 که در ویندوز شد 1000 و ولتاژ سی پی یو رو گزاشتم 1.3 و ولتاژ رم رو گزاشتم 2.0 اما دیدم بر خلاف اون مین بورد که بالاتر از 284 نمیرفت شد همون 300ی که ر بایاس انتخاب کرده بودم بالاتر رو امتحان نکردم چون نمیشد ضریب رم رو کم کرد.
خوب امیدوارم کامل توضیح داده باشم.
الان مشکل از چیه؟
مشکل از مین بورده؟
میشه کاریش کرد یا نه؟
این هم شات هایی که بعد از اور با مین ایسوز گرفتم:

همین طور که دیدید اف اس بی 300 بود اما شات هایی که قبلا گزاشتم بالاتر از 284 نبودند
سلام. با توجه به نوشته های روی پاور ، اولی یک کم شرایطش بهتره ، ولی هیچ کدوم ، اصلأ مناسب نیستند (به خصوص برای اور)
کلأ ضزیب رم ، حداقل می توه دو برابره فرکانس مسیر باشه! یعنی اگه شما فرکانس رو از 333 بیشتر کنید ، مطمئنأ رمتون در فرکانس بالای 666 قرار می گیره و ناپایداری!!!!!
باز هم توصیه می کنم که یک مادربرد دیگه ، مثلgiga ep43-ud3 که قیمتش حدود 100 تومان و یک پاور مرغوب بگیریو خیل خودت رو راحت کنید!

amirpcp30
11-12-2009, 12:15
من پاور دومی رو گزاشتم چون پاور اولی کابل ساتا نداشت و یکجا خوندم که اگه یک پاور کابل ساتا نداشته باشه و تبدیل بزنیم چون برق 3.3 ولت نمیرسه به هارد دچار مشکل میشه
ممنون از جوابتون
چند مشکل جدید دارم که بعدا می نویسم
باتشکر

alborz_k
11-12-2009, 12:19
من پاور دومی رو گزاشتم چون پاور اولی کابل ساتا نداشت و یکجا خوندم که اگه یک پاور کابل ساتا نداشته باشه و تبدیل بزنیم چون برق 3.3 ولت نمیرسه به هارد دچار مشکل میشه
ممنون از جوابتون
چند مشکل جدید دارم که بعدا می نویسم
باتشکر
آخه پاور اول ، 8 آمپر در شاخه ی 12 ولت بیشتر از دومی داره! در کل باز هم می گم که هیچ کدوم مطمئن نیستند! :دی

amirpcp30
11-12-2009, 12:23
آخه پاور اول ، 8 آمپر در شاخه ی 12 ولت بیشتر از دومی داره! در کل باز هم می گم که هیچ کدوم مطمئن نیستند
فوقش میسوزه یک ریل میگیرم:31:

alborz_k
12-12-2009, 14:19
فوقش میسوزه یک ریل میگیرم:31:
روحیت منو کشته! :دی من می ترسم ، برد رو هم بسوزونه! البته این جوری دیگه خلاص می شی! :دی

amirpcp30
12-12-2009, 17:29
روحیت منو کشته! :دی من می ترسم ، برد رو هم بسوزونه! البته این جوری دیگه خلاص می شی! :دی

اشکال نداره میدم گارانتی یا یک خوبشو میگیرم
به غیر از اینکه من مشکل پایین بودن اف اس بی دارم مشکل کمبود باس رم هم دارم:
من وقتی اف اس بی رو بالاتر از 220 میبرم دیگه نمی تونم رمی که باسش 667 هست همون 667 نگه دارم باید بزارمش پایین تر از 457 (ضریب 1.50 با اف اس بی 365)اگه بالاتر از 457 باشه دیگه تصویر نمیده و اگه داخل ویندوز باشه می هنگه
من رو برد ایسوز و قتی امتحان کردم این مشکل نبود
یعنی مشکل از همون مینه باز؟
در ضمن اگه حتی رم با باس 800 هم بزارم بازم نمی تونم باسش رو بالاتر از 457 بزارم.
(دقیق یادم نیست یا 547 بالاتر نمیره یا همون 457)

amirpcp30
12-12-2009, 17:34

راستی اینم بگم این مین بسوز نیست چون 2 تا پاور در همین یک ماه گزشته باهاش سوزوندم اما خودش نسوخته
این پاوری هم که الان روشه اگه گرافیک و رم و سی پی یو رو اور کنم بعد با occtgpu تست می گیرم بیش از نیم ساعت بشه ریست می کنه (به دلیل کمبود برق) اما من 5 باری امتحان کردم هیچی نسوخته من گفتم خوب مگه کرم دارم این پاور رو هم بسوزونم اینو نسوختوندم (شایدم نسوزه) به همین دلیل الکی تست نمی گیرم در بازی ها هم این مشکل پیش نمیاد و در هیچ جای دیگه ای هم پیش نمیاد
فک نکنم این مین به این راحتی ها بسوزه حالا باید صبر کنیم ببینیم این بار در این مسابقه دوباره پاور می سوزه و کم میاره یا مین.

alborz_k
13-12-2009, 16:27
اشکال نداره میدم گارانتی یا یک خوبشو میگیرم
به غیر از اینکه من مشکل پایین بودن اف اس بی دارم مشکل کمبود باس رم هم دارم:
من وقتی اف اس بی رو بالاتر از 220 میبرم دیگه نمی تونم رمی که باسش 667 هست همون 667 نگه دارم باید بزارمش پایین تر از 457 (ضریب 1.50 با اف اس بی 365)اگه بالاتر از 457 باشه دیگه تصویر نمیده و اگه داخل ویندوز باشه می هنگه
من رو برد ایسوز و قتی امتحان کردم این مشکل نبود
یعنی مشکل از همون مینه باز؟
در ضمن اگه حتی رم با باس 800 هم بزارم بازم نمی تونم باسش رو بالاتر از 457 بزارم.
(دقیق یادم نیست یا 547 بالاتر نمیره یا همون 457)
خب هر مادربردی ، ضرایب خاصی برای رم داره ، البته این محدودیتی که شما می گین هم خیلی زیاده!

totayma
20-12-2009, 00:22
سلام خدمت دوستان اوركلاكر...اون ارور صفحه ابي اكثرا مربوط به دلايلل زير ميشه
1 اينكه شما كارت گرافيكو با سي پي يو و رم رو تا اخرين حد اور ميكنيد و ولتاژ ميديد و به همين دليل توان مصرفي سيستم بالا ميره و پاورتون نمي كشه.
2.ساپورت نكردن فركانس كارت گرافيكي توسط درايور اون كه ممولا اين اتفاق توي ويندوز xP ميوفته و با اپديت ويندوز و درايور حل
ميشه...
:20:

amirpcp30
03-03-2010, 14:20
با سلام
3 مشکل دارم که اگه حل کنید ممنون میشم
1- اگر بعد از راه اندازی سیستم اور کنم صفحه ی آبی میاد و ریست میشه (باید حداقل 15 دقیقه روشن باشه بعد اور رو انجام بدم)
2-اور بالاتر از 280 نمیره (یعنی بالاتر رو میشه انتخاب کرد اما در cpu-z مینویسه 280)
3-با رم 667 فقط تا باس 547 نیشه اور کرد بالاتر از 547 قفل یا ریست میشه (با رم باس 800 میشه خود 800 رو هم داشت یا بالاتر برد)
جواب بدید ممنون میشم
باسپاس

hamedy12
03-03-2010, 16:00
با سلام
1- اگر بعد از راه اندازی سیستم اور کنم صفحه ی آبی میاد و ریست میشه (باید حداقل 15 دقیقه روشن باشه بعد اور رو انجام بدم)
2-اور بالاتر از 280 نمیره (یعنی بالاتر رو میشه انتخاب کرد اما در cpu-z مینویسه 280)
3-با رم 667 فقط تا باس 547 نیشه اور کرد بالاتر از 547 قفل یا ریست میشه (با رم باس 800 میشه خود 800 رو هم داشت یا بالاتر برد)
جواب بدید ممنون میشم
باسپاس
مدل پاورتون ومشخصات سیستم رو بگین راحت تر میشه راهنمایی کرد
برنامه ها باس رم 800 رو به صورت 400 نشون میدن یعنی 547 میشه1194
شانس اوردین رمتون نسوخته
با کینگ 800 تا1066 cl6 میشه رفت با 2 ولت

amirpcp30
03-03-2010, 18:11
این پاورم هست:

البته میدونم پاور کمه اما ربطی به پاور نداره چون پاور بیشتر هم گزاشتم همین طوری بود
میدونم برنامه هایی مثل cpu-z باس 800 رو 400 نشون میدن اما من با easy tune باس رو نگاه می کنم و اور
در ضمن من 667 رو بالاتر از 547 نمی تونم ببرم در زمان اور نه رم 800 رو
مشکل من اینه که وقتی اور می کنم باید باس رم 667 رو خیلی بیارم پایین که وقتی وار میشه سی پی یو باس رم بالاتر از 547 نره یعنی حتی کمتر از باس خودش که 667 هست اما در صورتی که fsb ی cpu رو کمتر از 220 بزارم می تونم از باس رم بالاتر از 667 استفاده کنم
اما در رم باس 800 اینطور نیست می تونم به راحتی باسش رو بزارم همون 800 و fsb رو بزارم 280
مشکل از چیه؟
باسپاس

amirpcp30
03-03-2010, 22:16
همچنان منتظرم باسپاس

hamedy12
04-03-2010, 00:36
مدل سی پی یو و مین رم برند
هیچ کدوم رو نگفتید
اگه میشه یه شات از cpuz بزارید

amirpcp30
04-03-2010, 10:18
با سلام
جواب بدید ممنون میشم
باسپاس
بازم سلام
ببخشید چند تا پست پشت سر هم دادم
مشکل شماره 3 تا حدودی حل شد
رم های 667 که نمیشد بالاتر از 547 ببرم یکیشون خرابه ( 2 تا بودن یکی 1 گیگ و دیگری 2 گیگ)
من رم ها رو جدا جدا گزاشتم رم 2 گیگ تا 700 باس امد اما رم 1 گیگ تا باس 600 یعنی کمتر از باس خودش
یعنی مشکل از رم یک گیگه؟ یا از چیز دیگری؟ یا بدلیل یک گیگ بودن اینطوری هست؟
تعویضش کنم؟
این سوال خیلی خیلی فوریه جواب بدید ممنون میشم
باسپاس

hamedy12
04-03-2010, 12:16
من رم 512 667 رو تا 800 اور کردم ربطی به حجم نداره
شما یه شات از هر کدوم از رمها
یه شات از سی پی یو
ویه شات از مین بزارین راحت تر کمکتون میشه کرد

amirpcp30
04-03-2010, 22:24
من رم 512 667 رو تا 800 اور کردم ربطی به حجم نداره
آره من خودم هم الان تا 800 رفتم یکم الان گیج شدم
ببینید من با رم 2 گیگ ضریبش رو گزاشتم 3.00 و fsb رو 210 گزاشتم هنگ کرد اما ضریب رو گزاشتم 3.33 و تونستم تا 800 بیارم بالا و دیگه بالاتر نرفتم شاید بالاتر هم میرفت اما باز ضریب رو گزاشتم 2.00 تونستم تا 730 برم بالاتر نرفت و هنگ کرد
یعنی چی؟ توی هر ضریبی یک باسی بدست میاد
بعضی ضریب ها رو که میگزارم خودش ولتاژ رو 2.10 میکنه چرا؟
این مشکلات مال چیه؟
فک کنم ربطی به رم نداشت با اون هم امتحان کردم و تا 750 رفتم بالاتر نرفتم دیگه اون هم در هر ضریبی باسش متغییر بود در بعضی ها بالاتر از 547 نمیشد بریم در بعضی ها 750 رو راحت جواب میداد
اگه راهنمایی کنید که مشکل از چیه ممنون میشم

این هم شات از cpu-z:

با سپاس

hamedy12
04-03-2010, 23:21
همه چیز رو اتو بزارید و تغییر ندید
مادربورد شما رم رو تا667(333) وfsb رو تا1066 پشتیبانی می کنه وبا بالا رفتن از این حد سیستم نا پایدار میشه
با بالا بردن کلاک سعی کنید fsb و رم از این حد عبور نکنه
کلاک رو250 بزارید
مولتی پلیر12.5
fsb: dram 4:5
vcore 1.28

تاکید میکنم بقیه چیزا اتو باشه
اگه مشکلی نبود بگید تا ادامه بدید اگه مشکل پیدا کرد هر کدوم از رما رو تکی امتحان کنید اگه بازم مشکل داشت مینو باید عوض کنید

amirpcp30
05-03-2010, 09:50
این یعنی چی؟

خوب همون طور که گفتید مولتی پلیر12.5 به صورت پیش فرض هست و نمیشه دست زد
کلاک رو250 بزارید (این رو هم گزاشتم)
vcore 1.28 (گزاشتم)
خوب بااین کار cpu شد 3125 و 1000 fsb و باس رمم شد 832 (417) به رم ولتاژ ندادم همون طور که خودتون گفتید ضریب رو گزاشتم auto که میشه همون 3.33 و اینقدر باسش اومد بالا
فک نکنم بالاتر از این دیگه بتونه بکشه (باس منظورم هست چون این رم اینقدر هم قوی نیست مخصوصا بدون ولتاژ)
منتظر دستورات بعدی شما هستم
راستی با یک رم امتحان کردم ( همون 2 گیگ)
سپاس

---------- Post added at 09:50 AM ---------- Previous post was at 09:48 AM ----------

فهمیدم یعنی چی
این رو در cpu-z دیدم در قسمت timing اما نمیدونم چطوری باید تغییرش بدم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سپاس

amirpcp30
15-03-2010, 13:37
من هنوز منتظزرم ها...
سپاس

amirpcp30
18-03-2010, 12:53
سلام
چون پاور قبلی کم بود و خیلی بهش فشار میومد عوضش کردم
الان گرین gp785b گرفتم که فک می کنم زیاد هم هست
خوی الان خوبه؟
چطوری میشه fsbی مین رو زیاد کرد؟
تایمینگ رو چطوری کاهش بدم؟
تایمینگ رو کاهش بدم سرعت میره بالا؟
سپاس

ardalan_zapata
03-05-2010, 10:32
با سلام
بعد از مدتی دوباره هوس اورکلاک کردم :دی
CPU : e5200
MB : Biostar P31-A7
Ram : 2**2 GB Geil bus 800 Dual
Power : 330Real Green

میخاستم به صورت 24/7 اور کنم تا جایی که بشه
مشکلی از لحاظ کولینگ ندارم چون از واترکولینگ استفاده میکنم
الان FSB رو گذاشتم روی 290 و ضریب روی 12.5
SPD رم هم گذاشتم رو 667
به FSB و DRAM و Chipset و CPU Core همگی 0.3 ولتاژ اضاف کردم یعنی دیگه بیشتر از نمیشه تنظیم کرد !
بالاتر از 290 که میرم سیستم بالا میاد و بوق سلامت هم میزنه ولی تصویر ندارم
PCI-ex هم روی Fixed to 100 گذاشتم
فقط تنها کاری که نکردم تایمینگ رم بود !! که دست بهش نزدم
حالا به نظرتون دیگه چکارش کنم که از اینی که هست بالاتر بره ؟!

ardalan_zapata
03-05-2010, 14:15
خوب یکم دیگه باهاش ور رفتم ولی هنوز تایمینگ رو دستکاری نکردم

الان FSB رو بردم تا 320 که ویندوز بالا اومده تا 330 هم بوت میشه ولی ویندوز بالا نمیاد

الان دما در حالت بیکاری روی 38-42 هستش
با prime95 که تست میگیرم سریع میره روی 70-65
آیا این دما مناسبه 24/7 هستش ؟!!

amirpcp30
16-05-2010, 15:09
سلام

از من با 2 دقیقه تست با liux میره روی 95

خب چند تا سوال داشتم:
1-این PCI-ex به چه درد می خوره؟ کم یا زیاد کردن یا ولتاژ دادن چه فرقی می کنه؟
2-ولتاژ به fsb بدیم کلا به کدوم قطعه داده میشه؟
3-تایمینگ هر چی کمتر بهتر؟فرق نمی کنه کدومش رو کم کنیم؟ مثلا من نتونستم 3 تای اولو کم کنم چون ناپایداره چهارمیو کم کردم (البته بعد از کم کردن ضریب) در کل بوده 5.5.5.15 با کم کردن ضریب شد 3.3.3.9 من حالا کردمش 3.3.3.4 حالا اینطوری بهتره؟
4-رم باس 800 با تایمینگ 6.6.6.18 = رم باس 667 با تایمینگ 5.5.5.15 ؟؟؟؟؟؟؟؟مساوی هستند یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این هم سیستم:

cpu=e5200 2.50 ~ 3.50oc
main board=gigabyte p945-s3p
ram=1gb rendition 667
ram=2gb rendition 667
hard=320gb sata samsung
hard=320gb sata maxtor
pci=tv&capture leadtek
pci=sata&ide
pci=modem d-link 56kb
drive=cd rom ide
drive=cd rw ide sony
drive=cd rw ide nec
drive=dvd rw ide
drive=ram reader alfex
vga=galaxy 9800gt 1gb ddr3
fan=9(باحساب فن سی پی یو و پاور)
power=785b green

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سپاس
:11:

amirpcp30
05-06-2010, 09:57
سلام
من fsb سی پی یو رو تا 3.6 اور کردم رم هم شده از باس 667 با تایمینگ 5.5.5.15 به باس 420 و تایمینگ 3.3.3.5 تغییر کرده
دمای سی پی یو هم در حالت عادی 40-45 هست
می خواستم بدونم این برای کامپیوتری که یک هفته پشت سر هم روشن می مونه مشکلی پیش نمیاره؟
به کدوم قطعه بیشتر فشار میاد؟
رم اور شده؟چقدر؟
مین هم بهش فشار میاد؟
سپاس
:40:

AMIRICE
05-06-2010, 13:16
خوب یکم دیگه باهاش ور رفتم ولی هنوز تایمینگ رو دستکاری نکردم

الان FSB رو بردم تا 320 که ویندوز بالا اومده تا 330 هم بوت میشه ولی ویندوز بالا نمیاد

الان دما در حالت بیکاری روی 38-42 هستش

حداقل باید 30 دقیقه با prime تست بگیری
شما چند دقیقه prime اجرا کردی؟

amirpcp30
06-06-2010, 09:35
سلام
من fsb سی پی یو رو تا 3.6 اور کردم رم هم شده از باس 667 با تایمینگ 5.5.5.15 به باس 420 و تایمینگ 3.3.3.5 تغییر کرده
می خواستم بدونم این برای کامپیوتری که یک هفته پشت سر هم روشن می مونه مشکلی پیش نمیاره؟
رم اور شده؟چقدر؟
مین هم بهش فشار میاد؟
سپاس
باز سلام
همچنان منتظرم ...
جواب بدید ممنون میشم
سپاس

HardWare Professor
06-06-2010, 10:20
من fsb سی پی یو رو تا 3.6 اور کردم
سلام
تهویه کیستون خوب باشه مشکلی ندارد
موفق باشید

amirpcp30
06-06-2010, 13:11
من هن e5200 دارم.من عاشق ارکلاکم گرافیکم هم 4890 هست
من تقریبا اول هر تابستون که شروع به بازی میکنم cpu رو با asus p5ql
تا 3.5 بدون هیچ مشکلی اور میکنم البته اتاق من یه کولر 24000 داره
که 24 ساعته روشنه و دمی اتاق حدودا 18-20 هست
اگه نگران دمایی بهترین کار اینه مثل من در کیس رو باز بزاری
ولی بخاطر مین ضعیفت بهتره بیشتر 3.33 بالا نری
چون امکان سوختن مین در اثر گرمای زیاد پیش میاد
اگه مادربوردت توانا بود میتونستی حتی تا 4 گیگا هرتز هم بری چون من خودم
روی p5ql برای 3 ساعت تست کردم مشکلی پیش نمیاد تازه پور من gp580b هستش
امیدوارم خوب راهنماییت کرده باشم

سلام
ممنون ولی سوال ها رو یادتون رفت جواب بدید
سپاس

AMIRICE
06-06-2010, 13:26
سلام
رم اور شده؟چقدر؟
مین هم بهش فشار میاد؟
سپاس
رم از فرکانس 667 به 420 اور که نشده هیچی یه چیزی هم ازش کم شده
دمای cpu تو حالت عادی مهم نیست
شما از چه خنک کننده ای استفاده میکنی؟
شما باید ببینی دمای cpu بعد از اور تو حالت Load چقدر هست
اگه دما تو حالت Load از 68 بیشتر نشد مشکلی نداره
البته مین شما ضعیف هست و بیشتر از 3.5 بهتر اور نشه
اگه درست و اصولی اور کنید به هیچ قطعه ای فشار نمیاد

amirpcp30
06-06-2010, 15:54
سلام

رم از فرکانس 667 به 420 اور که نشده هیچی یه چیزی هم ازش کم شده
اما شما به تایمینگ هم یک نگاهی بنداز رم 667 با تایمینگ 5.5.5.15 با ضریب 1.5 میشه 400 با تایمینگ 3.3.3.9 که من تغییرش دادم به 420 یعنی اینجا 20 تا رفته بالا + تایمینگ از 3.3.3.9 شده 3.3.3.5
0.1 هم به رم ولتاژ دادم چون اگه ندم خودش 0.3 ولتاژ میده
اور شده؟
بهش فشار میاد؟زیاد یا معمولی؟

شما از چه خنک کننده ای استفاده میکنی؟
فن های معمولی که روی خودشون هست (stok)

شما باید ببینی دمای cpu بعد از اور تو حالت Load چقدر هست
اگه دما تو حالت Load از 68 بیشتر نشد مشکلی نداره
دما رو در سایت سازنده 75 زده بود اما در بازی و فشرده سازی یا تبدیل بیشتر از این نمیشه (اگه زیاد بهش فشار بیاد حداکثر 80 میشه) اما با نرم افزار linx که قدرتمند ترینه بخواهم تست بگیرم با 30 ثانیه 90 درجه میشه
ولتاژ معمولی این سی پی یو 1.15 هست که برای اور 1.25 گزاشتم
بهش فشار میاد؟زیاد یا معمولی؟

البته مین شما ضعیف هست و بیشتر از 3.5 بهتر اور نشه
مین ضعیف هست و بالاتر هم نمیره یعنی من در بایوس 360 گزاشتم fsb رو اما خودش با 280-275 میاد بالا که سی پی یو میشه 3.5-3.6

اگه درست و اصولی اور کنید به هیچ قطعه ای فشار نمیاد
تا اونجایی که خودم فهمیدم کلا سی پی یو های 2 هسته ای دماشون کمتره و مشکل دما ندارند
مین چی؟
برای چیپست شمالیش یک فن با دور 5200 گزاشتم قبلا خیلی داغ بود که نمیشد دست بهش گرفت اما الان فقط یکم گرمه
به اون هم فشاری میاد کلا؟کم یا زیاد؟
یعنی این قطعه ها می تونند یک هفته پشت سر هم روشن باشند؟

humanaga
19-01-2011, 17:20
اقا من اول سیپیو را از طریق advanced bios fuetured اور کردم حالا که بعد از چند ماه با این که هزارتا ویندوز و درایور جدید نصب کردم اما بازهم تو بازی یه 5 دقیقه گیر میکنه بعد رون میشه هی اینطوری میشه حالا که بعد از چند ماه این طوری شده می خوام به تنظیمات اولیه برگردم اما نمی دونم چجوری کنم کلا روشش از یادم رفته یکی میشه توضیح بده به کجا برم و اون عدد ها رو کجا تغیر بدم
ممنون