PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 5850 Cross fire مشت محكمي بر دهان GTX 295

Lamanta
04-11-2009, 14:21
سلام
سايت Tom's Hardware در جديدترين بررسيش كراس فاير 5850 رو مشت محكمي بر دهان GTX 295 عنوان كرده كه به نظر من الان قياس جالبي نكرده .
توجه شما رو به بنچ هاي اون دعوت مي كنم :

3DMark Vantage

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky

Crysis

Far Cry 2

Left 4 Dead

World In Conflict

H.A.W.X

Resident Evil 5

Grand Theft Auto IV

Power Consumption And Noise

اميدوارم كه خوشتون اومده باشه . :11:
يا علي .

mf.designing
04-11-2009, 14:25
ملاک قیمت رو هم باید در نظر گرفت + کروس فایر یا SLI ! چون اگه اینطوریه منم میگم GTX295 3way sli مشت محکمی بر دهان تمام یاوه گویان !!! :دی

Lamanta
04-11-2009, 14:26
ملاک قیمت رو هم باید در نظر گرفت + کروس فایر یا SLI ! چون اگه اینطوریه منم میگم GTX295 3way sli مشت محکمی بر دهان تمام یاوه گویان !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره خوب
به نظر منم قياس جالبي نيست و بيشتر يه نوع تبليغه !

sepinood1
04-11-2009, 21:46
فکر کنم ATI داره تموم زورش رو میزنه این کارتهاش رو تا قبل ورود G300 بفروشه هر چند که من فکر نمی کنم NVIDIA بخواد به طور کامل دستش رو رو کنه ...! و باز هم کارتهاش فقط چند در صدی قویتر از کارتهای ATI خواهند بود ..! انگار این یه قاعده ی کلی هست که دو شرکت قبول کردن و کارتهاشون چند در صد قویتر میشن و یه سری تکنولوژی جدید رو میکنن تا بازار رو داشته باشن و مردم رو با تبلیغات تشویق به خرید کنن ....

به نظر من هیچ وقت تولید کنندگان تموم پتانسیل خودشون رو رو نمی کنن ...! ما شاهد کارتهای قویتری از انویدیا حتما خواهیم بود ولی نه اونقدر قوی که باعث از دور خارج شدت ATI بشه ...! به نظر من نباید کارتهایی مثل 5850 رو یا 5870 و یا حتی 5950 و 5970 که نسل جدید کارتهای ATI هستن رو با نسل قبلی انویدیا مقایسه کرد ولی از یه طرف چاره ای هم نیست چون هنوز نسل جدیدی وجود نداره ... از این شرکت ....!

پس ما صبر می کنیم تا ورود نسل جدید و ببنیم چی پیش میاد ...! و مشت محکم رو کی میزنه ...! البته زیاد کار به بوکس و مشت نکشه بهتره .. :10:

Lamanta
05-11-2009, 13:59
البته زیاد کار به بوکس و مشت نکشه بهتره ..
چرا ؟!...........

Benygh
05-11-2009, 14:40
هزینه های خرید و نگه داری رو هم در نظر بگیرید ...

هزینه ی نگه داری منظورم خنک سازی و ... به نظر من بهتره منتظر کارت های سری G300 باشید بعد تصمیم گیری کنید ...

SoheilExtreme
05-11-2009, 14:51
اگر نمیدونید بدونید 295 یه کارت 2 هسته ای هست باید با2تا 5850 یا 2تا5870 مقایسه بشه نه با یکی اط اونها .

alborz_k
05-11-2009, 14:54
ملاک قیمت رو هم باید در نظر گرفت + کروس فایر یا SLI ! چون اگه اینطوریه منم میگم GTX295 3way sli مشت محکمی بر دهان تمام یاوه گویان !!! :دی
gtx 295 به صورت 3way sli نمی شه و فقط می شه دو تاش رو sli کزد که مصرف فوق العاده بالا و افزایش کارایی به نسبه پایینی داره!
در این که 5850 و 5870 فوق العاده نیرومند ظاهر شدند و 5870 در بعضی تست ها حتی 295 رو پشت سر گذاشته هیچ شکی نیست!! البته منم بی صبرانه منتظرم ببینم که gt300 چی از اب در می اد!!

pc_hex
05-11-2009, 15:35

سلام نظرهمه محترمه . ولی قدرت کارت گرافیک های ATI را باید در نرم افزار های سه بعدی در RENDER OUTPUT بایستی مقایسه کنند.
در ضمن این یادتون باشه که بازی قبل از رندر وانیمیشن بعد از رندر هستش که ATI در بعد از رندر موفق تر و کاربردی ترظاهرشده .

pc_hex
05-11-2009, 15:41
به نظر من GTX285 را میشه با ATI 4890X2 مقایسه کرد البته و100البته شرکت سازنده هایی مثل ASUS و XFXوSPARKLE
میتونه در اختلاف فرکانس تاثیر گذار باشه . F=-T
شرکت هایی که در ساختن و اورکلاک و نوع استفاده از ترانزیستور های بیشتر برای افزایش کارایی وفرکانس و استفاده از مس خالص و فن اورجینال در دفع حرارت سعی کردند تا موفق تر از شرکت های رقیب ظاهر شدند .

sir payman
06-11-2009, 18:51
4890x2 که نداریم اگه منظورتون crossfire باشه که 2 تا 4890 خیلی قویتر از یه 285gtx هستش
شایدم من منظورتونو اشتباه فهمیدم.:46:

mf.designing
06-11-2009, 19:08
دوستان اشتباه نشه ، در قدرت کارتهای جدید ATI شکی ندارم ، اما این مقایسه درست نبود ، وباید بعد از ورود سری 300 در این باره بحث کرد ...

gtx 295 به صورت 3way sli نمی شه و فقط می شه دو تاش رو sli کزد که مصرف فوق العاده بالا و افزایش کارایی به نسبه پایینی داره!
در این که 5850 و 5870 فوق العاده نیرومند ظاهر شدند و 5870 در بعضی تست ها حتی 295 رو پشت سر گذاشته هیچ شکی نیست!! البته منم بی صبرانه منتظرم ببینم که gt300 چی از اب در می اد!!

درسته . منظور من 285 بود که به اشتباه گفتم ، چون بحث روی 295 بود :دی
در ضمن بردهایی هم ارائه شدن که امکان استفاده از 4 کارت 285 رو فراهم میکنن !!

Yi Yi
07-11-2009, 20:03
به نظر من الان قياس جالبي نكرده .
احتمالا قیمت هر دو کارت رو مقایسه کرده و احتمالا قیمت 5850 کراس فایر از یک GTX 295 پایین تره و کاراییش هم بالاتره که در این صورت میشه گفت 5850 کراس فایر GTX 295 رو شکست میده.

Lamanta
07-11-2009, 22:03
آره اگه قيمت مطرح بشه شايد قياس خوبي باشه ولي در غير اين صورت يه نوع تبليغه البته مجبورن چون نمي تونن با چيز ديگه اي مقايسه كنن ولي عنواني كه انتخاب كردن به نظر من جالب نيست چون هنوز Fermi نيومده !

Yi Yi
08-11-2009, 00:09
ولي عنواني كه انتخاب كردن به نظر من جالب نيست چون هنوز Fermi نيومده !
فرمی اهمیتی نداره! مقایسه بین کارت های موجود در بازاره.
عنوان مطمئنا برای طرفداران nVidia خوشایند نیست! قبول دارم!