PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلال سرویسهای ایمیل و مسنجر

sinath
04-11-2009, 13:42
امکان استفاده از برخی از سرویس های عمومی و رایگان پست الکترونیک و پیام رسان در برخی از سرویس دهندگان اینترنت (ISP) و سرویس دهندگان اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران با اختلالاتی مواجه شده است.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از صبح امروز و تا زمان مخابره این خبر استفاده از سرویس های عمومی ایمیل نظیر یاهو، Gmail و همچنین اتصال به سرویس های پیام رسان مرسوم نظیر یاهو مسنجر و Gtalk در برخی از سرویس دهندگان اینترنت تهران با اختلالات شدیدی مواجه است. شایان ذکر است که کلیه سرویس های ایمیل و پیام رسان فوق از سوی شرکتهای آمریکایی عرضه میشوند.

به گزارش ایستنا درحال حاضر در بخش پشتیبانی مشترکین وب سایت یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت ADSL این پیام درج شده است: "در حال حاضر افت سرعت شدید در مشاهده ایمیل ها و مسنجرها از سمت مخابرات وجود دارد و زمانی برای رفع آن اعلام نشده است".

همچنین به گزارش شبکه ایران به نقل از پايگاه اينترنتي "تي‌جي‌ديلي " گزارش داد كاربران بسياري از كشورهاي مختلف در حال كار با جي‌ميل با اشكال 502 روبرو شده و دسترسي آنها به اين سرويس شركت گوگل قطع شده است.

براساس این گزارش اعتبار "Gmail " به عنوان سرويس پست الكترونيكي شركت گوگل در حال از دست رفتن است.

در تالار اينترنتي پشتيباني سرويس Gmail پيام‌هاي بي‌شماري درباره اشكال " 502 " كه كاربران در هنگام كاركردن با جي‌ميل با آن روبرو شده‌اند مشاهده مي‌شود كه پاسخ روشني از سوي گوگل به آنها داده نشده است.

اين در حاليست كه بعضي از پيامهاي كاربران براي دريافت پاسخ بيشتر از 30 ساعت است كه در انتظار به سر مي‌برند.

به عنوان مثال يكي از كاربران در اين فروم گفته كه "من در 30 اكتبر در حوالي ظهر در كشور كنيا به جي‌ميل دسترسي نداشتم و هنوز پاسخي در مورد اشكال و يا دلايل آن دريافت نكرده‌ام "

كاربر ديگري نيز گفته است كه " چرا هيچ كس در گوگل پاسخي در اين مورد و اشكالات فراوان در مورد عدم دسترسي به جي‌ميل به كاربران ارائه نداده است. "

اين شركت فقط در بيانيه رسمي اين اشكال را ناشي از ايراد در داشبورد و فهرست برنامه‌ها مي‌داند و اعلام كرده است كه در حال كار براي رفع اين اشكال است.
گوگل اعلام كرده است در حدود 0.001 درصد كاربران جي‌ميل در جهان با اين مشكل روبرو شده‌اند كه به نظر مي‌رسد سران گوگل بسيار خوشبين بوده‌اند.

mf.designing
04-11-2009, 13:43
کاملا مشخصه که برای چیه !!!

m2stech
04-11-2009, 13:50
همچنین به گزارش شبکه ایران به نقل از پايگاه اينترنتي "تي‌جي‌ديلي " گزارش داد كاربران بسياري از كشورهاي مختلف در حال كار با جي‌ميل با اشكال 502 روبرو شده و دسترسي آنها به اين سرويس شركت گوگل قطع شده است.

مگه اونا هم 13 آبان دارن ؟

Facon_Archi
04-11-2009, 15:56
هیچ راهی واسه وارد شدن به مسنجر نیس دیگه؟؟
من نمیدونم اینا چی کار میکنن که توی کشور های دیگه هم با مشکل مواجه میشن:دی!!!

symk
04-11-2009, 21:24
آره بابا . اصلا قرن بوق بهتره از این اینترنت ایران . دیگه من امروز رفتم 2 تا کفتر خریدم . انصافا سریعتر از اینترنت ایران پیام رسانی میکنه :د

sinath
04-11-2009, 22:10
علت اختلالات امروز در برخی سایت ها

امروز بسیاری از رسانه‌‌هایی که به پوشش‌دهی اخبار و اقدامات جنبش سبز می‌پرداختند، از دسترس کاربران ـ دست‌کم به صورت موقتی ـ خارج شده و برخی نیز به صورت کامل هک شدند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این سایت‌ها و وبلاگ‌ها که عمدتا فیلتر نیز بوده‌اند، برخی با هک و برخی دیگر با اختلال در سرویس سایت میزبان روبه‌رو شده‌اند.
این سایت ها تا ساعت ها از دسترس خارج شده بودند.

moz
05-11-2009, 22:01
یه چیز خیلی جالب دیگه هم هست
برای اینکه به وب مسنجر دسترسی نداشته باشیم ، بارگذاری فایلهای swf مسدود شده!!!
هر جایی و در هر سایتی ، شما نمی تونید swf را آنلاین مشاهده کنید

با این کارا به جایی نمی رسن ، باید فرهنگ سازی کرد تا تحریم

C0OPeR
05-11-2009, 22:30

عجب !
منو بگو اول رفتم پلاگین فلش پلیر جدید دانلود کردم بازم نشد بعد بروزر آپدیت کردم بازم نشد نزدیک بود یه کاری دست خودم بدم که این پست شما رو دیدم !!
خدا لعنتشون کنه دیگه چرا فایل های فلش ؟!!
هر کاری دلشون بخواد با ما میکنن :41:

hadi665
05-11-2009, 22:33

e
جدی ؟

من از صبح تا حالا دارم سعی میکنم فایل swf که برای یه سایت ساختمو واسه تست آپلودش کنم اما نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعا دیگه داره میره رو اعصاب
لعنتی ها دارن کاملا همه جا رو تصرف میکنند !!!!!!

iman_s
05-11-2009, 23:29
اونهاي كه اينترنت پرسرعت دارند از برنامه t o r Browser استفاده كنند.
كاربران معمولي هم ميتونند از يك فيلترشكن مثل ا و ل ت ر ا س و ر ف استفاده كنند و در تنظيمات ------ ياهو از گزينه connect via a p r o x y server و گزينه HTTP p r o x y استفاده كنند.دست و پا شكسته جواب ميده.

sinath
06-11-2009, 00:01

منظورت از اینکه فرهنگ سازی بشه چیه؟

alireza533
06-11-2009, 12:22
بابا این چه وضعیتی شاید ملت با مسنجر و ایمیل کار میکنن چرا آخه میبندن

AAKOJ
06-11-2009, 12:27
هر کس که بانی این عمله امیدوارم که خیر نبینه !!
از صبح شارژ ADSL هم تمام شده و الان هم منتظر ایمیل مهمی هستم اما اصلا با هیچ روشی نمی تونم وارد ایمیل شوم .
افسوس که به خاطر عده ای نمیتوانیم رک و راست بگیم افسوس .........

alireza fatemi
06-11-2009, 13:25
بعد از چند روز الان برای ما درست شده

muhandes
06-11-2009, 13:29
نه درست نشده
تهران که اینطوریه
برای من و دوستام البته

لعنتیا.........

alireza fatemi
06-11-2009, 13:45
نه درست نشده
تهران که اینطوریه
برای من و دوستام البته

لعنتیا.........

پس بوشهر همچنان شهر اولین هاست:27:

shahramcat
06-11-2009, 14:26
آقا این قضیه بارگذاری نشدن SWF از مخابرات ایران هست ؟

بابا اینا چقدر ترسو و بزدل هستن ! نمیشه کاریش کرد درست بشه ؟

ArashNAM
06-11-2009, 14:43
امکان استفاده از برخی از سرویس های عمومی و رایگان پست الکترونیک و پیام رسان در برخی از سرویس دهندگان اینترنت (ISP) و سرویس دهندگان اینترنت پرسرعت (ADSL) تهران با اختلالاتی مواجه شده است.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از صبح امروز و تا زمان مخابره این خبر استفاده از سرویس های عمومی ایمیل نظیر یاهو، Gmail و همچنین اتصال به سرویس های پیام رسان مرسوم نظیر یاهو مسنجر و Gtalk در برخی از سرویس دهندگان اینترنت تهران با اختلالات شدیدی مواجه است. شایان ذکر است که کلیه سرویس های ایمیل و پیام رسان فوق از سوی شرکتهای آمریکایی عرضه میشوند.

به گزارش ایستنا درحال حاضر در بخش پشتیبانی مشترکین وب سایت یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت ADSL این پیام درج شده است: "در حال حاضر افت سرعت شدید در مشاهده ایمیل ها و مسنجرها از سمت مخابرات وجود دارد و زمانی برای رفع آن اعلام نشده است".

براساس این گزارش اعتبار "Gmail " به عنوان سرويس پست الكترونيكي شركت گوگل در حال از دست رفتن است.

در تالار اينترنتي پشتيباني سرويس Gmail پيام‌هاي بي‌شماري درباره اشكال " 502 " كه كاربران در هنگام كاركردن با جي‌ميل با آن روبرو شده‌اند مشاهده مي‌شود كه پاسخ روشني از سوي گوگل به آنها داده نشده است.

اين در حاليست كه بعضي از پيامهاي كاربران براي دريافت پاسخ بيشتر از 30 ساعت است كه در انتظار به سر مي‌برند.

به عنوان مثال يكي از كاربران در اين فروم گفته كه "من در 30 اكتبر در حوالي ظهر در كشور كنيا به جي‌ميل دسترسي نداشتم و هنوز پاسخي در مورد اشكال و يا دلايل آن دريافت نكرده‌ام "

كاربر ديگري نيز گفته است كه " چرا هيچ كس در گوگل پاسخي در اين مورد و اشكالات فراوان در مورد عدم دسترسي به جي‌ميل به كاربران ارائه نداده است. "

اين شركت فقط در بيانيه رسمي اين اشكال را ناشي از ايراد در داشبورد و فهرست برنامه‌ها مي‌داند و اعلام كرده است كه در حال كار براي رفع اين اشكال است.
گوگل اعلام كرده است در حدود 0.001 درصد كاربران جي‌ميل در جهان با اين مشكل روبرو شده‌اند كه به نظر مي‌رسد سران گوگل بسيار خوشبين بوده‌اند.
دوست عزیز شما خودت این خبر رو قبول داری که گرفتی اینجا هم نوشتی؟؟؟؟؟
دیگه از این تابلوتر هم میشه؟؟؟؟ همه مسنجرها و ایمیلها و... با هم خراب شدن، هیچ ربطی هم به 13 آبان نداره حتما.

free_touch
06-11-2009, 15:00
اینا همه چیو کنترل می کنن و فیلتر می کنن.
اما این وسط ما ها باید یکم خلاقیت از خودمون نشون بدیم و فیلترهای اینارو دور بزنیم.
راههای زیادی هم داریم. یوتیوبو بستن اما براحتی میشه رفت و هرچی خواست دید.
واسه مسنجر از این روش استفاده کنید :
دو بار کلیک روی ایکون یاهو مسنجر سپس در tab بالا روی گزینه messenger کلیلک کنید و به قسمت connection preferences برید و سپس در صفحه جدید تیک رو از گزینه اول یعنی connect directly بردارید و روی گزینه دوم یعنی connect via proxy server بزارید و در نهایت apply و ok کنید.بعد براحتی می تونید لاگین شید.

yoosef_st
06-11-2009, 16:10
فقط منتظر روزی هستم که بشه انتقام اینهمه آزار و اذیت و اعصاب خوردی رو از بند بندِ وجودشون بگیرم. همین!

kinder
06-11-2009, 17:00
تنها تو تهران نیست تو مشهد هم همین وضعه منم اول فکر کردم مشکل از فلش پلیر هست و رفتم دوباره دانلود کردم بازم درست نشد فایل های فلش هم معلومه برای چی بستن برای اینکه کسی نتونه کلیپ های مربوط به ت ظ ا ه ر ا ت رو ببینه تو یاهو هم فقط با اول تر ا س ر ف میشه رفت

alireza fatemi
06-11-2009, 17:26
من میتونیم با یاهو مسنجر login بشم ولی با اکسپلورر mail.yahoo.com باز نمیشه

در ضمن بازی های آنلاین ویندوز هم که به سرور یاهو وصل میشن هم میتونم بازی کنم

muhandes
06-11-2009, 19:15
البته اون قضیه جی میل درسته
چون من خبرشو تو بالاترین و چندجا دیگه هم خوندم

gmuosavi
06-11-2009, 22:43
من هم با یاهو مسنجر مشکل داشتم هم با جیمیل

سایت تغییر این راه ها رو پیشنهاد کرده

برای جیمیل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و برای یاهو:

Massenger >> Connection Preferences >>Connection >> Connection Via Proxy Server

و گزینه Http Proxy

برای من که حل شد

sinath
07-11-2009, 19:45
اين بار اختلال در تلفن ثابت

شبكه تلفن ثابت كشور هم گاهي با مشكلات و اختلالاتي مواجه مي‌شود كه معمولا قبل از ايجاد مشكل شركت مخابرات اطلاع‌رساني كرده و به شماره‌هاي خاصي كه در محدوده مورد نظر قرار دارند، اطلاع مي‌دهد ولي در برخي مواقع علت ايجاد مشكل خود مشتركان و عواملي مثل ساخت‌و‌ساز است.

به گزارش ايسنا، در بعضي مكان‌ها كه ساختمان‌سازي شده و جابه‌جايي دستگاه‌هاي مربوط به شبكه تلفن ثابت رخ مي‌دهد، اين شبكه با مشكل و اختلالاتي مواجه مي‌شود كه توصيه شركت مخابرات ايران به مردم اين است كه مردم زماني كه قرار است جابه‌جايي و يا تغييري را در ساختمان‌هاي خود ايجاد كنند، آن را به مخابرات اعلام كنند تا كارشناسان و ماموران مخابرات براي انجام اين كار به آن محل بروند تا مشكلي در اين زمينه به وجود نيايد.

مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات ايران در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: دستگاه‌هايي كه براي شبكه تلفن ثابت است و معمولا تعدادي از خطوط تلفن ثابت در آن‌ها قرار دارد، در منازل نصب شده و در صورت جابه‌جايي در اين شبكه اختلال به وجود مي‌آيد.

داوود زراعيان در پاسخ به اين سوال كه دليل مشغول بودن تلفن ثابت در برخي مواقع چيست، گفت: اين موضوع نيز ممكن است به دليل همان جابه‌جايي شبكه و دستگاه تلفن ثابت صورت گرفته باشد و در صورت بروز چنين مشكلاتي مردم بايد هرچه سريع‌تر به مخابرات اطلاع دهند.

مدير كل روابط عمومي شركت مخابرات ايران تاكيد كرد: با اين كار اختلالات شبكه تلفن ثابت كه ناشي از اين گونه امور است كاهش مي‌يابد و به صفر مي‌رسد.

sinath
07-11-2009, 19:45
و برای یاهو:

Massenger >> Connection Preferences >>Connection >> Connection Via Proxy Server

و گزینه Http Proxy

برای من که حل شد

البته این فقط در ورژن 9 جواب میده!

C0OPeR
07-11-2009, 21:20
آین فایل های فلش چرا درست نمیشه پس ! یعنی اینها اینقدر ابله هستن که فقط بخاطر یه کاربرد بسیار کوچیک فلش کل دسترسی رو قطع کردن !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mali.sh
07-11-2009, 21:46
افسوس افسوس افسوس .....................
عجب مملکتی داریم
الان بعد 13 ابان یاهو بندر هم درست شد ولی یاهو مسنجر نه.......

shahramcat
08-11-2009, 00:22
سلام

آقا این جی میل مشکل داره ؟!

بر پدر مادرش ...........

iman_s
08-11-2009, 00:39
اگه چيزشكن داريد بريد تو اين سايت.Ip و port‌توش هست واسه دور زدن چيزترينگ ياهو:

symk
08-11-2009, 08:02
آخه یعین چی . ما اینقدر بیچاره شدیم که برای چک کردم میل هامون باید از چیز شکن استفاده کنیم ؟؟؟ عجب گیری کردیم هان . لامصب این کفترها هم دون زیاد میخورند خیلی چاق و کند شدند . باید 2و3 تا کلاغ بگیرم باز بهتر از اینترنت ایران

sinath
08-11-2009, 12:15
علت عجیب کاهش سرعت اینترنت در کشور

عصر ایران - با اعمال محدودیت های اینترنتی در کشور ، دانلود فیلم و فایل های مالتی مدیا با مشکلات عدیده ای مواجه شده است .

به گزارش عصر ایران ، از دو روز گذشته ، بسیاری از کاربران اینترنت شاهد کاهش بی سابقه سرعت باز شدن صفحات سایت های مختلف هستند.

در این میان ، دانلود فیلم نیز به سختی انجام و گاه غیر ممکن می شود . فایل های فلش نیز - که عمدتاً آگهی های اینترنتی را شامل می شوند - اساساً باز نمی شوند و فایل های فلشی که هم اکنون دیده می شدند ازcache رایانه ها نمایش داده می شوند که در صورت باک شدن cache آنها نیزغیر فعال می گردند!

البته این مشکل مربوط به سایت های ایرانی که سرورserver آنها در خارج کشور قرار داد . در واقع محدودیت های جدید اعمال شده بر روی شبکه اینترنت ناظر به تبادل ترافیک خارج به داخل است و سایت هایی که سرور آنها در داخل کشور قرار دارد، فعلاً این مشکلات را ندارند.

هم اکنون سرورهای اکثر سایت های ایران در خارج کشور قرار دارند که علت این امر علاوه بر کیفیت بهتر پهنای باند دیتاسنترهای خارجی، مربوط به قیمت هاست به طوری که سرورهای خارجی 5 الی 10 برابر ارزان تر از سرورهای داخلی هستند و کسی هم به این گرانفروشی آشکار پهنای باند توسط مخابرات رسیدگی نمی کند!

مشکل ایجاد شده در اینترنت کشور به گونه ای است که با دور زدن سیستم مخابراتی داخلی با فیلترشکن ها یا استفاده از پورت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلاتی مانند عدم نمایش فایل های مالتی مدیا برطرف می شود . به علاوه در خارج از کشور نیز سایت های ایرانی بدون مشکلات پیش گفته قابل مشاهده اند و همه اینها شواهدی است که نشان می دهد ، مشکل در سیستم مخابراتی داخل کشور است.
پیش بینی می شود این وضعیت در چند روز آینده مرتفع شده ، اوضاع عادی گردد.

Black Prince
08-11-2009, 12:31
مشکل تا چند روز اینده برطرف میشه. بعد, از یک هفته قبل از 16 آذر الی 2 هفته بعد از 16 آذز احتمال داره یه کشتی بره روی کابل اینترنت و اینجور مسائل دوباره.

iman_s
09-11-2009, 00:31
با تاييد پست قبلي پيشنهاد ميكنم اين تاپيك رو به انحراف نكشيم تا قفل نشه و 16 آذر دوباره به بحث و نظر بپردازيم و در مصرف تاپيك صرفه جويي كنيم.