PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خیلی بد؟!

amir_toos
03-11-2009, 14:10
سلام به تمامی دوستان عزیز.
بنده یک مادربرد asusاز نوع maximus ll formula خریدم و بعد از اتمام نصب آن را روشن کردم وقتی داشت بوت می کرد یک ارور دادد مبنی بر Cpu Temprature بعدش نوشت که کلید F1 را بزنید و ادامه دهید چند بار ریست کردم و حتی برق پاور رو تا 10 دقیقه قطع کردم. باز هم تا موقع بوت میشد این ارور رو می داد رفتم به Bios و یک جایی به نام Cpu Tempture پیدا کردم و داخل شدم دیدم دما cpu رو نوشته 100 درجه سانتی گراد ! تعجب کردم بعد یک گزینه Ignored هم داشت وقتی انتخاب کردم و f10 زدم درست شد! می خواستم بدونم مشکلی نداره؟؟؟ من باز هم صبح روشن کردم دیدم دما cpu همین جور بالا می ره! ولی ارور نمیده چون غیر فعال کرده بودم. حالا به نظر شما مشکل از کجاست ؟؟؟ اصلا این مشکل هست یا نه باید خمیر سیلیکون بزنم چون نزدم نه اینکه بدون خمیر باشه همون جوری که قبلا بود گذاشتمش!:46:

amir_toos
03-11-2009, 15:11
فعلا درست شد!
من باز کردم و تمامی سیلیکون های قدیمی رو کامل پاک کردم و بعدش خیمر سیلیکون جدید زدم . فکر کنم فن cpu خوب جا نرفته بود چو یک بره بود. بعدش اومدم تا bios از حالت ignored در آوردم دیگه ارور برای cpu نداد و دما cpu رو بین 70 تا 71 درجه سانتیگراد نشون میده. حالا ببینم چی میشه ولی فعلا داره درست کار می کنه:10:

khark11
04-11-2009, 18:44
يادت باشه هيچوقت دماي پردازنده نبايد زيادي بالا بره!

دماي 100 درجه يعني مرگ!!

هميشه وقتي پردازنده رو به هر دليلي از جاش خارج ميكني يا فن رو باز ميكني بعد از بستنش بهتره يه سري به ستاپ و دماي پردازنده بزني و پنج دقيقه اونجا تحمل كني تا دماي ثابتي بهت بده و اون دما نبايد از حد استاندارد بيشتر باشه يه چيزي بين 30 تا 50 درجه تقريباً

amir_toos
05-11-2009, 20:31
پس چطور این بین 60 تا 75 اینا هست؟؟؟

msya92
06-11-2009, 12:33
CPU های شرکت اینتل اگر فن خراب شود ویا درست متصل نباشد دما فقط بالا رفته و سی پی یو نهایت هنگ می کند.ولی اگر سی پی یو ساخت شرکت AMD باشد احتمال سوختن زیاد است.
دمای 70 برای CPU اینتل جوابگوی کار سنگین نیست و در بازی های سنگین و کار های گرافیک سرعت سیستم کند می شود.
پیشنهاد می کنم فن سی پی یو را عوض کنید و یک فن قوی تر بذارید.

khark11
07-11-2009, 09:13
CPU ولی اگر سی پی یو ساخت شرکت AMD باشد احتمال سوختن زیاد است.

اين مال قديما بود!!! الان ديگه از اين خبرا نيست!

پس چطور این بین 60 تا 75 اینا هست؟؟؟

اگه پردازندت از سري پنتيوم 4 و بين 3.2 تا 3.6 هست كه اين دما واسشون طبيعيه! و با فن ارجينالشون پايين تر از اين نميان

rasool1
07-11-2009, 12:05
سلام دوست عزیز دمای سیستم شما غیر عادی است تمام سعی خودتونو برای پایین آوردن اون بکنید اگه از اورجینال بودن و درست جا خورن فن سی پی یو مطمئن هستید اول پاور سیستم رو چک کنید چون پاور هایی که کم میارن باعث دمای زیاد سی پی یو میشن ضمنا از درست نشون دادن دمای مادر برد مطمئن شوید مثلا اگه دمای سی پی یو شما اگه واقعا 60-70 باشه اگه به قسمت آلمینیومی فن سی پی یو دست بزنید باید کاملا داغ باشه و حتی دست رو بسوزونه و اگه اینجور نباشه مطمئن باشید مادر برد داره اشتباه میکنه (البته اینم در نظر بگیرد که اون مشکل اول و بد جا خوردن فن ممکنه سی پی یو تو ایراد دار کرده باشه) و برای تصحیح ایراد مادر برد در نشان دادن دما باید bios مادر برد رو آپدیت کنی