PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی به نام DES

abbasamoo
03-11-2009, 12:42
با سلام خدمت اساتید محترم
10بنده روز پیش اقدام به خرید کامپیوتری کردم . موقع خرید دوستانی که با آنها مشورت کردم مادر برد گیگا را پیشنهاد دادند . بنده نیز اقدام به خرید مادربرد GA-EP41-ud3l کردم . بعد از چند روز ، یک بار سیستم را که هنگ کرده بود ریستارت کردم ولی موقع بالا آمدن عبارتی به این مضمون دریافت کردم :
DES خاموش است . لطفا با استفاده از برنامه DES آن را دوباره روشن کنید .
از آنجا که صفحه کلید من Usb بود دیگر نمی توانستم با فشار یک کلید ، سیستم را بالا بیاورم . به همین جهت اول اقدام به تهیه رابط ps2به usb نمودم . همچنین با سرچی که در اینترنت کردم متوجه شدم DES همان برنامه dynamic energy saving است که در داخل سی دی مادربرد بود و زمانی که سیستم را به طور ناگهانی خاموش می کنم برنامه خاموش شده و موقع بالا آمدن خطا خاموش بودن برنامه را می دهد . به همین دلیل اقدام به پاک کردن برنامه کردم .
جدیدا مشاهده می کنم که سیستم به صورت خود به خود روشن شده و باز همان خطای DES را می دهد
دیگر عقلم به جایی نمی رسد . خواهشا هر کس می تواند کمکی کند . دریغ نفرماید .
با تشکر

EXTREME
03-11-2009, 13:26
مشکل شما سخت افزاری نیست احتمالا درایورها درس نصب نشده
ویندوز رو عوض کنید و درایورها را مجددا نصب کنید و بایوس سیستم رو دیفالت کنید خبرشو بده

khark11
04-11-2009, 18:45
علاوه بر گفته هاي دوستمون تنظيمات ستاپ مادربرد رو هم يه دور ديفالت كنيد.

msya92
06-11-2009, 13:18
برای اینکه موقع روشن شدن بتونی از کیبرد و موس USBاستفاده کنی در بایوس گزینه USB Legacy Device را فعال کن

rasool1
07-11-2009, 17:52
سلام اگه دستگاه شما خود بخود روشن میشود ممکنه از تنظیمات ستاپ باشه که روی weakup modem فعال باشه چک بفرمایید ضمنا در ستاپ مادر برد احتمالا گزینه ای برای فعال یا غیر فعال کردن مورد فوق باشد