PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم موقع بالا اومدن تو صفحه لوگوي مادربرد گير ميكنه

saadi126
30-10-2009, 13:52
سلام
يه مشكل خيلي خيليعجيب برام پيش اومده. چند شب پيش بازي Stalker رو نصب كردم وقتي داخل بازي رفتم، موس كار ميكرد ولي كيبرد كار نميكرد. فكر كردم بايد جاي يو اس بي كيبرد رو عوض كنم درست ميشه ولي نشد. خلاصه مجبورشدم بانگه داشتن دكمه پاور كيس، سيستم رو خاموش كنم.
فردا كه سيستم رو روشن كردم با اين مشكل مواجه شدم: سيستم روشن ميشد، همون اول كه لوگوي مادربرد رو نشون ميداد همونطور ميموند. هيچي هم كار نميكنه و همونطور قفل ميمونه.
با Clear Cmos هم مشكل حل نشد تا اينكه امروز صبح كه خواستم دوباره امتحان كنم، سيستم بالا اومد و ارور بايوس داد و من رفتم بايوس رو ريست كردم و سيستم بالا اومد.
ولي بعد از حدود 2 ساعت وقتي داشتم يه برنامه نصب ميكردم، دوباره سيستم هنگ كرد. به هر بدبختي فرمان ريست رو زدم ولي وقتي سيستم ريست شد دوباره تو همون اول گير كردو موند. ديگه عقلم كار نميكنه درمونده شدم. نميدونم آيا مشكلاز مادربورد هست. آيامشكل سخت افزاريه يا ميتونه مربوط بهبايوس باشه؟
دوستان

saeedn70
30-10-2009, 14:02
شما اول تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض برگردان. و سریعا بایوس مادربرد را آپدیت کن.

saeed4628
30-10-2009, 14:52
سلام سیستم من وقتی روشن میکنم روی ماتیتور نمیاد و دو صدای رو مقع روشن شدن میده و سیستم نمیاد بلا؟

milky way
30-10-2009, 15:11
باطری بایوس دربیار بزار یبار CMOS ریست شه. احتمالاً برای اورکلاکیه که کردی یا تغییراتیه که تو بایوس دادی.

milky way
30-10-2009, 15:18
سلام سیستم من وقتی روشن میکنم روی ماتیتور نمیاد و دو صدای رو مقع روشن شدن میده و سیستم نمیاد بلا؟
مشکل از مموری 2 بوق معمولاً شما هم یبار CMOS رو ریست کن، اگر تو بایوس میره از اونجا ریست کن اگر نه باطری روی مینبورد رو در بیار.

saadi126
30-10-2009, 17:27
شما اول تنظیمات بایوس رو به حالت پیش فرض برگردان. و سریعا بایوس مادربرد را آپدیت کن.
مرسي از راهنماييتون اما گفتم كه سيستم اصلا هيچ حركتي نميكنه كه بشه رفت تو بايوس. كلا هنگه هنگه همون اوللوگوي مادربورد.

EXTREME
30-10-2009, 17:31
ویندوز رو عوض کنید حله و اسکن ویروس
اگه غیر اینا بود اتصالات هارد چک بشه و اسکن خود هارد

saadi126
30-10-2009, 17:43
باطری بایوس دربیار بزار یبار CMOS ریست شه. احتمالاً برای اورکلاکیه که کردی یا تغییراتیه که تو بایوس دادی.
CMOS رو همون موقع كه سيستم به اين روز افتاد ريست كردم البته با اتصال مستقيم جامپر چون باتريش در نيومد. اما باز هم هيچ تغييري ايجاد نشد و سيستم قفله و نميشه رفت تو بايوس

saadi126
30-10-2009, 17:49
ویندوز رو عوض کنید حله و اسکن ویروس
اگه غیر اینا بود اتصالات هارد چک بشه و اسکن خود هارد

اي بابا من ميگم سيستم از لوگوي مادربورد رد نميشه (يعني مرحله اي كه لوگوي مادربرد رو نشون ميده و تازه بعد از اين مرحله سيستم بايد سخت افزارها رو ديتكت كنه)
دوستان منظور من لوگوي ويندوز نيست كه قبل از شروع ويندوز مياد.
باز هم ممنونم

mf.designing
30-10-2009, 17:57
تنظیمات رو به حالت دیفالت دربیار و تست کن ...
هارد رو هم تست کن ببین اصلا هارد رو میشناسه ؟!

saadi126
30-10-2009, 18:05
تنظیمات رو به حالت دیفالت دربیار و تست کن ...
هارد رو هم تست کن ببین اصلا هارد رو میشناسه ؟!
وارد بايوس نميشه كه بتونم تنظيمات رو به حالت ديفالت در بيارم. به مرحله ديتكت كردن سخت افزارها هم نميرسه كه بشه ديد هاردها رو ميشناسه يا نه.
اون چيزي كه مشخصه مشكل مربوط به مادربورد هست.

EXTREME
30-10-2009, 22:43
دوست عزیز منظور من اینه که با یه هارد دیگه امتحان کن
یا هاردتو روی یه سیستم دیگه بزار ببین بازم اینجوریه
اتصالات هارد رو هم چک کن کابلشو عوض کن جامپراشو چک کن اگه ساتاست تبدیل برقشو چک کن

msya92
31-10-2009, 00:51
دوست عزیز
موارد زیادی به این مشکل مربوط میشه
1- باتری را سعی کن عوض کنی.عمدتا" وقتی از عمر باتری 2 الی 4 سال میگزره رفتار های سیستم عوض میشه
2- یک چیپ برای بایوس دارم که در داخل یک سوکت هست(سوکت چهار گوش)سعی کن چیپ را به طرف پایین فشار دهی .اگر دقت کنی یک صدا می کند .
3- رم را تمیز کرده دوباره سر جاش قرار بده.(یه روش قدیمی که از استادم یاد گرفتم ساز دهنی است)
4- cpu را از جا در بیار و دوباره جا بزن.دقت کن اگر دستت آوده به خمیر سلیکون شد(خمیری که رابط حرارتی بین cpu و هیدسینگ آلومنیومی هست)حتما" بشوری.خمیر سلیکون سمی هست.
5-کارت های اضافی را از سیتم خارج کن و فقط کارت گرافیک را در سیستم داشته باش.
موفق باشی

saadi126
31-10-2009, 10:27
سيستم دوباره بالا اومد اما به همون شكلي كه بار اول اومده بود. يعني به شكل زير:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كه من بايوس رو ديفالت كردم و فعلا سيستم بالا اومد. ولي خوب هنوز نميدونم دليل اصلي اين مشكل چي هست. به احتمال 99 درصد مربوط ميشه به مادربورد.

در ضمن اون صفحه اي كه ميگفتم سيستم گير ميكنه (صفحه لوگوي مادربورد) و در اون هيچ حركتي نميشه كرد هم توي عكس زير هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milky way
31-10-2009, 11:36
مربوط به رم یا اورکلاکیه که کردی.

saadi126
31-10-2009, 12:16
مربوط به رم یا اورکلاکیه که کردی.
من با بچه هاي بخش فني آواژنگ صحبت كردم اونا هم معتقدند احتمالا يا مشكل رم هست يا مشكل پاور.
خودم بيشتر معتقدم كه مشكل پاور باشه. آخه پاورم 450 هست و براي مني كه اور كردم اين مقدار پاور كمه. البته ماهها مشكلي نداشتم.