PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا تصوير سوني s400 بعتر از w550 است؟

vahidpsr
29-10-2009, 23:03
امروز در يكي از نمايندگيهاي سوني در جمهوري تصوير چندين مدل سوني را در كنار هم بررسي كردم. سري x به وضوح از كيفيت رنگ بهتري برخوردار بود ولي با تعجب ديدم سري s تصوير درخشان تر و براق تري نسبت به سري w داشت. حتي وقتي به فروشنده گفتم ، او مدل s400 را بهتر از w550 دراندازه 32 و 40 اينچ مي دانست و تنها مزيت w550 را فركانس 100 هرتز مي دانست. به اصرار من فروشنده انواع تنظيمات تصوير (رنگ و brightness و...) در مدل w550 را دستكاري كرد ولي باز هم نتوانست به درخشندگي و براقيت مدل s400 برسد. تنها مزيت w550 داشتن تصوير يكنواخت در حركات سريع بود (به دليل 100 هرتز بودن) . با توجه به اينكه اختلاف اين دو مدل حدود 500 هزار تومن است پس چرا تصوير s400 نسبته به w550 درخشان تر و البته پررنگ تر بود ؟

*Alucard*
30-10-2009, 00:15
یک مشکلی بین خریدارای ایرانی وجود داره اون هم این هست که درخشش بیشتر = کیفیت بهتر تصویر
کیفیت تصویر یا به طور کلی عوامل تشکیل دهنده کیفیت تصویر که تجربه بی نظریری رو موقع تماشای فیلم یا بازیهای ویدوئویی به ارمغان میارن شامل بازتولید سطوح مشکی قوی و یکدست و MLL یا Minimum Luminance Level میشه همینطور تعداد سایه ها در نماهای تیره و نمایش رنگهای نزدیک به هم که جزئیات بیشتری رو به ارمغان میاره همینطور نمایش دقیق رنگها و نمایش نزدیکتر تصویر به واقعیت از یه مسئله دیگه که من تعجب میکنم این هست که پیک برایتنس پنل W550 رو خود سونی بسیار بالاتر از S400 اعلام کرده و به شما پیشنهاد میکنم که حتما به نمایندگی های دیگه سونی هم سر بزنید دوست عزیز.موقع تنظیم پنل هم دقت کنید هر دو روی مد تصویر داینامیک باشن و Backlight Level جفتشون هم روی بالاترین درجه Set شده باشه.

smaiel
07-11-2009, 13:51
هر چند یه کم دیر رسیم اما باید بگم

درخشش تصویر در سری های با رزولوشن کمتر بیشتره
یعنی یه سونی با رزولوشن 1365 تصویرش درخشانتر از سونی با رزولوشن 1900 هست اما از نظر رنگ بندی کمتر از 1900 می باشد
این مورد در سامسونگ هم به وضوح مشخصه

البته این درک من از این موضوعه و شاید هم اشتباه برداشت کرده ام