PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل مودم معمولی به وایرلس! راهنمایی کنید لطفا

apoosh
29-10-2009, 13:03
اول سلام خدمت دوستان کارشناس
من چندماه پیش یه مودم معمولی zyxel از شاتل گرفتم واسه اینترنت که فقط هم به یه کامپیوتر وصل میشه و کارم را هم خوب راه میندازه
اما الان دارم یه لپ تاپ میگیرم و میخوام علاوه بر کامپیوترم، لپ تاپ هم به اینترنت وصل شه. ظاهرا باید مودم وایرلس داشته باشم تا بتونم هر دو را وصل کنم اما خب این یکی را چه کنم؟! یکی از دوستهام میگفت بوسیله یه acces point میشه همین مودم الانت را تبدیل به وایرلس کنی. آیا چنین چیزی عملی هست؟ چه جوری باید وصل شه؟ قیمتش چنده؟
لطفا راهنماییم کنید که الان به وایرلس نیاز دارم

rozbeh85
29-10-2009, 15:03
acces point همان سوئیچ هست ولی به صورت بی سیم
اونم قیمتش بالاست 70 به بالا
یک کاره توپولی که میتوانی بکنی اینه که یه کارت WiFi واسه کامپیوترت بگیری تا به لپ تاپت از طریق وایرلس وصل شه ولی واسه اینکه اینترنت به لپ تاپ برسه کامپیوترت باید روشن باشه، قیمتش 20 تومان
میتوانی با یک سویچ معمولی با سیم به لپی و کامپیوتر اینترنت بدی، اونم 20 تومانه

apoosh
29-10-2009, 16:56
ممنون از راهنماییت اما مطمئنی acces point انقدر گرونه؟
بعدش من وقتی لپ تاپ میگیرم میخوام که از شر سیم راحت بشم و هرجای خونه بتونم با اینترنت کار کنم! کاش این zyxel را نمیگرفتم. 60 تومن بالاش پول دادم درصورتیکه با همین پول میشد یه مودم وایرلس بگیرم

rozbeh85
29-10-2009, 23:11
بله، acces point گرون هست، اون 70 تومان هم من حداقلی گفتم، مارک های معمولی روی 170 هستش

mygonabad
17-11-2009, 23:58
البته من یک نوع access point از planet سراغ دارم قیمتش تو مشهد 55 بوده تو تهران که باید ارزون تر باشه
خواستی بگو مدلشو بگم

sepehrlp
23-11-2009, 00:37
من یک مودم 602 Asus دارم
و یک اکسس پویت Linksys WRV200
4 سیستم با Lan و 8 سیستم با Wlan باهم در ارتباط هستند
ارتباط بین سیستم ها بدون مشکل هست
اما اینترنتی در کار نیست!! حتی مودم را هم ping نمیکنن
و عملا ارتباط بین مودم و سیستم ها قطع است
تنظیمات AP به شکل DHCP هست
قبلا مودم به یک هاب وصل بود و بین همه سیستم ها شر بود
کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟؟
_

undertaker_ss
23-11-2009, 15:35
من یک مودم 602 Asus دارم
و یک اکسس پویت Linksys WRV200
4 سیستم با Lan و 8 سیستم با Wlan باهم در ارتباط هستند
ارتباط بین سیستم ها بدون مشکل هست
اما اینترنتی در کار نیست!! حتی مودم را هم ping نمیکنن
و عملا ارتباط بین مودم و سیستم ها قطع است
تنظیمات AP به شکل DHCP هست
قبلا مودم به یک هاب وصل بود و بین همه سیستم ها شر بود
کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟؟
_

gateway سیستمها رو چی گذاشتی؟
یه توضیح بیشتر راجع به معماری شبکه ات می دی؟
اگه شکل بتونی بذاری که چه بهتر

Domrul
23-11-2009, 16:18
اول سلام خدمت دوستان کارشناس
من چندماه پیش یه مودم معمولی zyxel از شاتل گرفتم واسه اینترنت که فقط هم به یه کامپیوتر وصل میشه و کارم را هم خوب راه میندازه
اما الان دارم یه لپ تاپ میگیرم و میخوام علاوه بر کامپیوترم، لپ تاپ هم به اینترنت وصل شه. ظاهرا باید مودم وایرلس داشته باشم تا بتونم هر دو را وصل کنم اما خب این یکی را چه کنم؟! یکی از دوستهام میگفت بوسیله یه acces point میشه همین مودم الانت را تبدیل به وایرلس کنی. آیا چنین چیزی عملی هست؟ چه جوری باید وصل شه؟ قیمتش چنده؟
لطفا راهنماییم کنید که الان به وایرلس نیاز دارم
اگه مودمت خروجی LAN داره می تونی یه روتر وایرلس بگیری و اینترتت رو شیر کنی. من چند ماه قبل DLink DIR300 گرفتم 53 تومن که خیلی هم خوب کار می کنه.

raminpay
25-01-2011, 22:55
آیا من می توانم با استفاده از اینها مودم زایکسل خود را وایرلس کنم و لپ تاپ و گوشی ام را به آن وصل نُمایم؟
Linksys - Wireless Access Point WRT120N

D-LINK - Wireless Access Point DAP-1150

ممنون