PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد فن هارد

mehshad
28-10-2009, 02:45
ایا استفاده از فن هارد یعنی فن هایی که به زیر هارد پیچ میشن به هارد صدمه میزنه ؟
اخه من شنیدم که این فن ها به دلیل لرزش خفیفی که ایجاد میکنن و این لرزش به هارد منتقل میشه به مرور زمان به هارد صدمه میزنن

khark11
28-10-2009, 09:34
اگه فنش خوب باشه مشكلي پيش نمياد! هارد به اون لرزش خفيف حساس نيست اگه اينجوريه كه خود كيس هم يه مقدار لرزش رو به هارد منتقل ميكنه!

saadi126
28-10-2009, 09:47
با خيال راحت بگير و استفاده كن. خيلي وقتا دماي هاردو تا 10 درجه پايين تر مياره و اين يعني كاركرد پايدار با عمر طولاني. فقط دقت كن فن خوب داشته باشه كه بعد از يه مدت فن صدا نده. به جاش ميتوني يه فن 12 سانتي جلوي كيس نصب كني اگر كيس جاشو داره. تاثيرش بهتره چون به تهويه هواي كيس هم خيلي كمك ميكنه. ميتوني فن گرين هم بگيري كه 3.5 در مياد صداش هم در نمياد

mehshad
28-10-2009, 14:21
با خيال راحت بگير و استفاده كن. خيلي وقتا دماي هاردو تا 10 درجه پايين تر مياره و اين يعني كاركرد پايدار با عمر طولاني. فقط دقت كن فن خوب داشته باشه كه بعد از يه مدت فن صدا نده. به جاش ميتوني يه فن 12 سانتي جلوي كيس نصب كني اگر كيس جاشو داره. تاثيرش بهتره چون به تهويه هواي كيس هم خيلي كمك ميكنه. ميتوني فن گرين هم بگيري كه 3.5 در مياد صداش هم در نمياد

البته کیسم جلوش فن داره . اصولا کیسم از لحلظ فن چیزی کم نداره :31: یه فن 25 سانتی بغل و 2 تا 12 سانتی جلو و عقب کیس و 8 سانتی بالا باعث شده داخل کیس خنک باشه

saadi126
28-10-2009, 15:32
خوب پس با اين اوصاف فكر نكنم نيازي به نصب فن هارد باشه. بهتره دماي هاردتو بگيري اگه زير 40 بود (موقع كار) كه دماش مناسبه

mjzaret
28-10-2009, 15:47
استفاده از این نوع فن‌ها برای سیستم خوب هست. من هم از یه همچین فن‌هایی برای خنک کردن هاردم استفاده می‌کنم. چونکه سیستم من دائم روشن هست و اطلاعات روش ریخته می‌شه (ADSL دارم و دائم در حال دانلود هستم بدون محدودیت). درب بغل کیسم همیشه باز هست و جلوی کیس هم یه فن نصب کردم که خوب جواب می‌ده.

mehshad
28-10-2009, 22:03
دمای هارد در حالت عادی 30 درجه و هنگام کار زیاد به 35 هم میرسه که به گفته شما نرماله

ali_nioton
28-10-2009, 23:15
استفاده از این نوع فن‌ها برای سیستم خوب هست. من هم از یه همچین فن‌هایی برای خنک کردن هاردم استفاده می‌کنم. چونکه سیستم من دائم روشن هست و اطلاعات روش ریخته می‌شه (ADSL دارم و دائم در حال دانلود هستم بدون محدودیت). درب بغل کیسم همیشه باز هست و جلوی کیس هم یه فن نصب کردم که خوب جواب می‌ده.

من فک میکنم اگه در کیس بسته باشه جریان هوای داخل کیس بهتر بشه

این قضیه رو رو سیستم چک کردم و دما هارو کنترل کردم 3 4 درجه پایینتر کار میکرد با اینکه 2 تا 12 سانتی جلو و عقب بیشتر نداره

حتی تا روزی 22 ساعت هم گاهی در حال کار بود

p_samimi
29-10-2009, 00:37
من فک میکنم اگه در کیس بسته باشه جریان هوای داخل کیس بهتر بشه

این قضیه رو رو سیستم چک کردم و دما هارو کنترل کردم 3 4 درجه پایینتر کار میکرد با اینکه 2 تا 12 سانتی جلو و عقب بیشتر نداره

حتی تا روزی 22 ساعت هم گاهی در حال کار بود

با این قضیه کاملا موافقم.
بستن درب کیس در صورتی که فن های خوبی داشته باشه بهتره.
چون در این حالت دمای تمام قطعات به حالت نرمال خود هستند.
البته میگم همه چیز بسته به طراحی و تعداد فن و جایگاه اونها بستگی داره.
که البته بیشتر مسئله هارد هست که میشه با نصب یک فن باد رو بین هاردها منتقل کرد و هوای گرم تولید شده رو به خارج از اون محدوده انتقال داد.
دمای هارد دوستمون هم عالیه.
هیچ مشکلی نیست و فن هم به نظر من نمیخواد