PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] activate.iso برای اجرای بازی‌های Wave 4

p3yman_xl
26-10-2009, 18:49
آموزش activate.iso برای اجرای بازیهای Wave 4

با توجه به عرضه شدن بازی های Wave 4، عرضه ی نسخه ی جدیدی از فرم ور iXtreme حس میشود. در حالیکه آخرین فرم ور یعنی 1.6 قادر به اجرا کردن این بازی ها نیست، این سوال پیش می آید که تا زمان عرضه شدن نگارش جدیدی از iXtreme چطور میشود اینگونه بازی ها را اجرا نمود؟ برای این منظور، روشی در نظر گرفته شده که برای مدت زمانی، ( تا زمانیکه دستگاه روشن بوده و ریست نشده است )، میتوان بازی های Wave 4 را به آسانی اجرا نمود.

ابزارهای مورد نیاز:

فایل activate.iso

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fact%3Ddownload) برنامه ی ImgBurn

دیسک از نوع 2 لایه یا Double Layer (توجه: فقط بایستی از این نوع دیسک برای رایت استفاده شود، در غیر اینصورت دستگاه قادر به شناسایی نخواهد بود.)

1. برنامه ImgBurn را دانلود کرده و آنرا نصب نمایید. ( از برنامه های دیگر نیز برای رایت ایمیج میتوان استفاده نمود، اما کار با این برنامه فوق العاده آسان است، پس این برنامه را انتخاب کنید. )

2. برنامه را باز کرده دیسک خام 2 لایه خود را داخل رایتر خود قرار دهید.

3. write image file to disk را انتخاب کرده و فایل ایمیج activate.iso را Open کنید. حال در قسمت مشخصات باید چنین صفحه ای را مشاهده کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. سرعت رایت را روی 2.4x و یا 2.0x قرار دهید:

5. بعد از انتخاب کردن نوع رایتر خود، با کلیک بر روی آیکون مربوط به رایت، عملیات نوشتن را آغاز کنید:

6. در این هنگام پیغامی روی صفحه ظاهر میشود مبنی بر اینکه "حجم فایل مورد نظر بسیار کم است و روی دیسک معمولی نیز میتوان آن را رایت نمود؛ آیا میخواهید ادامه دهید؟" روی Yes کلیک کنید:

7. پیغام بعدی ظار میشود. ( آیا میخواهید فایل بر روی لایه ی اول دیسک ذخیره شود؟ ). روی Yes کلیک کنید:

8. عملیات نوشتن آغاز میشود.. تا پایان یافتن آن صبر کنید.

9. حالا پیغام زیر را باید ببینید:

حالا دیسک activate.iso آماده است و از آن میتوان برای اجرای بازیهای Wave 4 استفاده نمود.

دیسک را داخل کنسول خود قرار داده و چند لحظه صبر کنید.. اکنون در محیط دشبورد کنسول و در قسمت My Xbox نوشته Play DVD را باید مشاهده کنید.. در این لحظه دیسک activate.iso را خارج و بازی Wave 4 را داخل درایو قرار دهید.. اکنون بازی بدون هیچ مشکلی اجرا خواهد شد.

نکات بسیار مهم :

با این روش فرم ور iXtreme دستگاه شما غیر فعال شد... بنابریان توصیه میکنم به هیچ عنوان به لایو وصل نشوید چراکه احتمال بن شدن نزدیک به 100 درصد است!.

با یکبار انجام دادن این روش، میتوان مادامی که کنسول روشن است هر تعداد بازی Wave 4 را اجرا نمود.

با یکبار خاموش و روشن کردن کنسول، همه چیز به حالت اول باز میگردد بنابراین میتوان به لایو وصل شد.

تا عرضه شدن نگارش جدید فرم ور iXtreme از این روش استفاده کنید. ( روش تغییرWave نیز وجود دارد که به هیچ عنوان توصیه نمیشود. )

parhamsoft
26-10-2009, 22:11
می دونم باید برای تشکر دکمه تشکر رو بزنم ولی این تاپیک اونقدر مفید بود که جا داره کتبا تشکر کنم از شما
پرهام

یادآوری می کنم دوستان موقعی ارزش این تاپیک رو متوجه می شوند که با مواردی از قبیل زیر روبرو بشوند :
*سایت ....... : برای استفاده باید حتما عضو پریمیوم باشید
* آقای مغازه دار : قیمت این دیسک معادل قیمت یک بازی هستش

آیا واقعا جای تشکر نداره برای این تاپیک ؟

parhamsoft
27-10-2009, 21:54
سلام راستی p3yman_xl جان عزیز با این روش میشه طبق روال گذاشته بازی ها رو install کرد ؟ یا دیگه نمیشه ؟(منظورم کپی روی هارد هست) ممنونم

p3yman_xl
27-10-2009, 22:39
سلام راستی p3yman_xl جان عزیز با این روش میشه طبق روال گذاشته بازی ها رو install کرد ؟ یا دیگه نمیشه ؟(منظورم کپی روی هارد هست) ممنونم

نصب کردن روتا عرضه ی فرم ور جدید پیشنهاد نمیکنم... احتمال شناسایی شدن کنسول و در نتیجه بن شدن خیلی بالا میره.

SamGun
28-10-2009, 11:36
سلام پیمان جان

آقا دستت درد نکنه زحمت کشیدی

نمیتونستم به دکمه ی تشکر افاقه کنم :31:
=====

به نظر من روش activate خیلی بهتر از دانگرید کردن هست.البته تا قبل از iXtreme 1.61 یا 1.7 .

SamGun
28-10-2009, 11:49
نصب کردن روتا عرضه ی فرم ور جدید پیشنهاد نمیکنم... احتمال شناسایی شدن کنسول و در نتیجه بن شدن خیلی بالا میره.

پیمان جان راستی عزیز
چرا تا وقتی که iXtreme جدید نیومده نباید بازی هارو روی هارد بریزیم ؟؟؟

یعنی میگی حتی با پاک کردن بازی یکسری از Source ها روی هارد باقی میمونه و بعد از وصل شدن به LIVE بن میشیم ؟؟

p3yman_xl
28-10-2009, 21:32
پیمان جان راستی عزیز
چرا تا وقتی که iXtreme جدید نیومده نباید بازی هارو روی هارد بریزیم ؟؟؟

یعنی میگی حتی با پاک کردن بازی یکسری از Source ها روی هارد باقی میمونه و بعد از وصل شدن به LIVE بن میشیم ؟؟

خوب وقتی بازی روی هارد نصب باشه، توسط مایکروسافت چک میشه و احتمال بن شدن هست..

resident_evil
28-10-2009, 21:43
ممنون پيمان جان بابت تاپيك ! من چند روز پيش رفتم يه جا اين ديسك رو داشتم گفت قيمتش 4 تومنه ! شاخ دراوردم ! يكي از فروشگاهاي اينترنتي ميداد 1000 تومن ! در كل هركي خودش بسازه باز خيلي به طرفه تره ! البته بازم ميگن كه احتمال بن شدن ميره بالا ! من كه فعلا tekken رو هم نگرفتم تا ببينيم چي ميشه !

SamGun
29-10-2009, 10:23
خوب وقتی بازی روی هارد نصب باشه، توسط مایکروسافت چک میشه و احتمال بن شدن هست..

بههه, دستت درست پیمان جان !!! با ما هم آره !!! :13:

منظوره من جواب شما به دوست عزیزمون آقای parhamsoft بود که گفتید تا زمانی که iXtreme جدید نیومده بازی هارو روی H.D.D

کنسول نصب نکنید چون اینطوری بن میشید !!

خب زمانی که ما داریم از روش activate.iso استفاده میکنیم مسلما با توجه به اختار خودت به بچه ها دیگه تو LIVE نمیریم .

من فقط نفهمیدم چه فرقی بین اجرای بازی از رو هارد و اجرای بازی از رو DVD در حالت activate.iso هست !!!؟؟؟؟

SamGun
30-10-2009, 23:06
پیمان جان شما بازیه Tekken 6 رو با iXtreme 1.6 و activate.iso بازی کردی ؟؟؟

چون اینجور که من از محسن و پویا (یگانه) و (جاوید در توپ خونه) پرسیدم گفتن بازیه تیکن حتی با activate.iso هم قابل اجرا نیست

و باید درایو دستگاه دوباره UP بشه !!

البته من فکر میکنم iXtreme جدیدی در کار نیست و اینا دوباره دستگاه رو به 1.51 Downgrade میکنن.

نظرت چیه آقا پیمان !؟؟

p3yman_xl
31-10-2009, 09:23
پیمان جان شما بازیه Tekken 6 رو با iXtreme 1.6 و activate.iso بازی کردی ؟؟؟

چون اینجور که من از محسن و پویا (یگانه) و (جاوید در توپ خونه) پرسیدم گفتن بازیه تیکن حتی با activate.iso هم قابل اجرا نیست

و باید درایو دستگاه دوباره UP بشه !!

البته من فکر میکنم iXtreme جدیدی در کار نیست و اینا دوباره دستگاه رو به 1.51 Downgrade میکنن.

نظرت چیه آقا پیمان !؟؟

در مورد هارد اولا بگم میشه روی هارد نصب کرد... اما بالاخره باز هم باید از دیسک اکتیو استفاده کرد تا اجازه ی بوت دیسک رو بده درایو...

در مورد تکن هم نه خیر؛ با همین دیسک اکتیو کننده خیلی راحت میشه اجرا کرد... منتها دستگاه باید آپدیت بشه که در صورت آپدیت کردن میگن آواتارها میپره... که اون هم راه چاره داره.. یعنی میشه آخرین آپدیت رو دانلود کرد و آپدیت قبلی رو از رو دستگاه پاک کرد و این جدید رو نصب کرد...

در ضمن، من خبرش رو تو تاپیک اخبار کنسولها گذاشتم مبنی بر اینکه فرم جدید iXtreme عرضه شده و دیگه شاید نیازی به این روش نباشه... من این رو برای دوستانی که واقعا عجله دارن گذاشتم..

اگر درایوتون سامسونگ یا بنکیو هست، پیشنهاد میکنم در اولین فرصت کنسولتون رو آپدیت کنید تا با خیال راحت بازی های wave 4 رو اجرا کنید؛ متاسافانه هنوز آپدیت لایت_آن نیومده و باید منتظر موند..

resident_evil
31-10-2009, 14:01
لايو بازان عزيز فعلا بي خيال اين ويو 4 بشيد كه اوضاع خطريه : دي !

SamGun
01-11-2009, 14:10
در مورد هارد اولا بگم میشه روی هارد نصب کرد... اما بالاخره باز هم باید از دیسک اکتیو استفاده کرد تا اجازه ی بوت دیسک رو بده درایو...

در مورد تکن هم نه خیر؛ با همین دیسک اکتیو کننده خیلی راحت میشه اجرا کرد... منتها دستگاه باید آپدیت بشه که در صورت آپدیت کردن میگن آواتارها میپره... که اون هم راه چاره داره.. یعنی میشه آخرین آپدیت رو دانلود کرد و آپدیت قبلی رو از رو دستگاه پاک کرد و این جدید رو نصب کرد...

در ضمن، من خبرش رو تو تاپیک اخبار کنسولها گذاشتم مبنی بر اینکه فرم جدید iXtreme عرضه شده و دیگه شاید نیازی به این روش نباشه... من این رو برای دوستانی که واقعا عجله دارن گذاشتم..

اگر درایوتون سامسونگ یا بنکیو هست، پیشنهاد میکنم در اولین فرصت کنسولتون رو آپدیت کنید تا با خیال راحت بازی های wave 4 رو اجرا کنید؛ متاسافانه هنوز آپدیت لایت_آن نیومده و باید منتظر موند..

دستت درست پیمان جان

آره درایو من BenQ هست و ایشالا تو این هفته میبرم واسه UP

دقیقا وقتی پست دادم یک ربع بعدش پدرام بهم PM داد که iXtreme اومده و منم دیگه یادم نبود پستم رو ویرایش کنم
مرسی .

ولی تعجب من اینجاست که چرا بازیه Tekken با activate.iso اجرا نمیشه !! واسه یکی از بچه ها هم همینطور بود.
هم فایل و هم روش کار رو طبق نوشته ی های خودت انجام دادم ولی بازم افاقه نکرد.

pedram_sad
01-11-2009, 14:12
سعید جا اون tekken 6 هایی که این مشکل رو دارن wave 4 نیستن
بلکه patch شده از Wave 4 به wave 3 هستن

mori-barca
02-11-2009, 16:53
با سلام
من یک دستگاه arcade (بدون هارد) دارم. با pes 2010 آپدیتش کردم ولی تیکن 6 اجرا نشد.
از فروشنده یک dvd گرفتم که وقتی میزارم به چند زبون دنیا نوشته که برای اجرا شدن بازی از دستگاه xbox 360 استفاده کنید؟؟؟؟
حالا میخام بدونم میشه تیکنو باری کرد یا نه ؟
برنامه جدیدی که باهاش بشه راحت تیکن 6 رو بازی کرد کی میاد؟
با تشکر

pedram_sad
02-11-2009, 18:30
با سلام
من یک دستگاه arcade (بدون هارد) دارم. با pes 2010 آپدیتش کردم ولی تیکن 6 اجرا نشد.
از فروشنده یک dvd گرفتم که وقتی میزارم به چند زبون دنیا نوشته که برای اجرا شدن بازی از دستگاه xbox 360 استفاده کنید؟؟؟؟
حالا میخام بدونم میشه تیکنو باری کرد یا نه ؟
برنامه جدیدی که باهاش بشه راحت تیکن 6 رو بازی کرد کی میاد؟
با تشکر
این Dvd که به شما دادن اسمش Activate.iso هست که برای اجرای بازی هایی با قفل Wave 4 مثل همین tekken 6 لازمه
ixtreme جدید هم اومده به ورژن 1.61 که برای Wave 4 هست

mori-barca
03-11-2009, 08:04
این Dvd که به شما دادن اسمش Activate.iso هست که برای اجرای بازی هایی با قفل Wave 4 مثل همین tekken 6 لازمه
ixtreme جدید هم اومده به ورژن 1.61 که برای Wave 4 هست

با تشکر از شما دوست عزیز.
ولی وقتی این dvd رو میزارم هیچ اتفاقی نمی افته.من این dvd گذاشتم بعد تیکنو گذاشتم ولی بازم باز نشد.لطفا اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید.
اگه با این ورژن 1.61 آپدیت کنم تیکن اجرا میشه؟
اگه اجرا میشه لطفا بگید از کجا باید این ورژن 1.61 دانلود کنم.
با تشکر از شما

p3yman_xl
03-11-2009, 08:51
با تشکر از شما دوست عزیز.
ولی وقتی این dvd رو میزارم هیچ اتفاقی نمی افته.من این dvd گذاشتم بعد تیکنو گذاشتم ولی بازم باز نشد.لطفا اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید.
اگه با این ورژن 1.61 آپدیت کنم تیکن اجرا میشه؟
اگه اجرا میشه لطفا بگید از کجا باید این ورژن 1.61 دانلود کنم.
با تشکر از شما

شما اول باید ببینید نوع درایوتون چیه .... اگر نوع درایو بنکیو یا امشونگه ورژن 1.61 عرضه شده و میتونید آپ کنید؛ اگر لایت_آن هست باید صبر کنید تا 1.61 برای این درایو هم بیاد..

روش activate.iso تست شده توسط خودم و هیچ مشکلی در اجرای بازی ها نداره..

mori-barca
03-11-2009, 11:30
شما اول باید ببینید نوع درایوتون چیه .... اگر نوع درایو بنکیو یا امشونگه ورژن 1.61 عرضه شده و میتونید آپ کنید؛ اگر لایت_آن هست باید صبر کنید تا 1.61 برای این درایو هم بیاد..

روش activate.iso تست شده توسط خودم و هیچ مشکلی در اجرای بازی ها نداره..
من از کجا باید بفهمم نوع درایو دستگاهم چیه؟
من تقریبا 3 ماهه خریدمش.اصلا به لایوم وصل نمیشم.
اگه بشه که 1.61 روش ریخت دیگه تیکنو اجرا میکنه؟
در ضمن اون آپدیتی که من با pes2010 انجام دادم چی بود؟
یکسری قابلیتها مثل ظاهر شدن یک آدم کارتونی روی داشبورد بهش اضافه شد.
در ضمن من این 1.61 از کجا باید بگیرم.
با تشکر از شما لطفا راهنمایی کنید

p3yman_xl
03-11-2009, 14:09
من از کجا باید بفهمم نوع درایو دستگاهم چیه؟
من تقریبا 3 ماهه خریدمش.اصلا به لایوم وصل نمیشم.
اگه بشه که 1.61 روش ریخت دیگه تیکنو اجرا میکنه؟
در ضمن اون آپدیتی که من با pes2010 انجام دادم چی بود؟
یکسری قابلیتها مثل ظاهر شدن یک آدم کارتونی روی داشبورد بهش اضافه شد.
در ضمن من این 1.61 از کجا باید بگیرم.
با تشکر از شما لطفا راهنمایی کنید

به احتمال قوی درایو دستگاه شما لایت_آن هست... با توجه به عکس زیر نوع درایو رو تشخیص بدید (فیس پلیت کنسول رو جدا کنید):

اگر درایو شما بنکیو یا سامسونگ باشه، میتویند دستگاه رو ببرید واستون نصب کنن. اونوقت دیگه روش activate.iso نیازی نیست. همراه با عرضه شدن ازی های جدید هر چند وقت یکبار این آپدیت ها روی دیسک بازی هم قرار میگیره... دستگاه شما الان آپدیت هست و دیگه نیازی به آپدیت دستی یا آفلاین نیست.
اون تصاویر متحرک آواتارها هستد که میتونید شخصیت مورد نظر خودتون رو بسازید ...

pedram_sad
03-11-2009, 15:37
خوب من هم امروز این dvd رو به همراه 14 عدد بازی سفارش داده بودم که رسید به دستم
و فقط کافیه Dvd رو بزاری تو کنسول بعد از 4 یا 5 ثانیه مینویسه play dvd کمه همون لحظه dvd رو میاری بیرون و بازی که wave 4 هست رو میزاری و بازی میکنی
و کنسول تا وقتی reset و خاموش نشده حالت boot در اون هست

mori-barca
05-11-2009, 09:55
خوب من هم امروز این dvd رو به همراه 14 عدد بازی سفارش داده بودم که رسید به دستم
و فقط کافیه Dvd رو بزاری تو کنسول بعد از 4 یا 5 ثانیه مینویسه play dvd کمه همون لحظه dvd رو میاری بیرون و بازی که wave 4 هست رو میزاری و بازی میکنی
و کنسول تا وقتی reset و خاموش نشده حالت boot در اون هست
دوست عزیز من این کاری که شما گفتی رو انجام دادم ولی بازم تیکن 6 اجرا نشد.
دیگه نمیدونم چیکار کنم؟
اگه کسی میتونه راهنماییم کنه.
حالا این تیکن 6 خیلی مالی هست یا نه؟

shakerifar
05-11-2009, 14:13
من امروز modern warfare 2 رو خریدم به نظرم تبدیل شده به wave 3 هستش
اگر شما ویو یه بازی رو تغییر بدی چقدر احتمال بن هستش؟؟؟؟
هنوز تو دستگاه نگذاشتمش

pedram_sad
05-11-2009, 14:22
دوست عزیز من این کاری که شما گفتی رو انجام دادم ولی بازم تیکن 6 اجرا نشد.
دیگه نمیدونم چیکار کنم؟
اگه کسی میتونه راهنماییم کنه.
حالا این تیکن 6 خیلی مالی هست یا نه؟
شما پس یا Activator تون مشکل داره یا بازی
بازی هایی با این dvd اجرا میشن که Wave 4 باشن و تبدیل نشده باشن

tekken هم کمترین لقبش سلطان سبک fighting هست که این شماره هم عالی کار شده

pedram_sad
05-11-2009, 14:24
من امروز modern warfare 2 رو خریدم به نظرم تبدیل شده به wave 3 هستش
اگر شما ویو یه بازی رو تغییر بدی چقدر احتمال بن هستش؟؟؟؟
هنوز تو دستگاه نگذاشتمش
این بازی بی برو برگرد چه Wave 4 چه wave 3 اون باعث بن میشه و به هیچ وجه نباید باهاش برید live
گرچه الان شرایط طوری شده که بلافاصله با وصل شدن به live همه اونهایی که بازی های کپی رو کنسولشون اجرا شده رو بن میکنن و کاری به بازی خاصی ندارن

shakerifar
05-11-2009, 14:45
این بازی بی برو برگرد چه Wave 4 چه wave 3 اون باعث بن میشه و به هیچ وجه نباید باهاش برید live
گرچه الان شرایط طوری شده که بلافاصله با وصل شدن به live همه اونهایی که بازی های کپی رو کنسولشون اجرا شده رو بن میکنن و کاری به بازی خاصی ندارن
یعنی بی یروبرگرد بن میشه؟؟؟؟
عجب داستانی شده
الان اگه بازی رو بزارم و بازی کنم و با عرضه ixtreme 1.7 اون رو نصب کنم بازهم به خطر تغییر ویو بن میشم نه؟؟؟:13:

P A R S A
05-11-2009, 21:37
منم هر کاری میکنم نمیتونم با این DVD اکتیویتر COD:MW2 رو اجرا کنم. بعد از گذاشتن اکتیویتر وقتی بازی رو میذاریم، ارور Can't read media file میده. بردم مغازه هم تست کرد، اجرا شد!
نمیدونم درایو دستگاه و فریمورش چیه!
آپدیت هم کردم تازگی ها.
چکار باید بکنم؟

resident_evil
05-11-2009, 21:56
iXtreme 1.61 كه اومده بريد آپ كنيد راحت شيد ديگه ! تمام بازي هاي ويو 4 رو هم اجرا ميكنه .

SamGun
05-11-2009, 22:45
یعنی بی یروبرگرد بن میشه؟؟؟؟
عجب داستانی شده
الان اگه بازی رو بزارم و بازی کنم و با عرضه ixtreme 1.7 اون رو نصب کنم بازهم به خطر تغییر ویو بن میشم نه؟؟؟:13:

قبلا هم چند باری گفته شده بود که هنوز معلوم نیست علت اصلیه BAN چیه !!

و من فکر میکنم این حرف تازه جا افتاده !!

والا فعلا با این اوضاع و احوال اول باید بینن که علت اصلیه بن شدن چیه و MS داره از چه موردی آتو میگیره که داره دونه دونه بن میکنه !!

وقتی این موضوع معلوم شد میان iXtreme 1.7 رو برنامه نویسی میکنن.

mori-barca
07-11-2009, 11:24
iXtreme 1.61 كه اومده بريد آپ كنيد راحت شيد ديگه ! تمام بازي هاي ويو 4 رو هم اجرا ميكنه .
با سلام
آقا این ixtreme 1.61 چطوری باید آپ کنیم؟
لطفا راهنمایی کنید.من میخام هرچه زودتر این تیکن6 بازی کنم.
دستگاهم arcade بدون هارد 2-3 ماهه خریدم

kamil_ps3
07-11-2009, 18:58
سلام دوستان.

اقا من هیچ جور نمیتونم warfare2 رو بازی کنم . الان من باید چی کار کنم؟ اصلا رو کنسول من اجرا میشه(جاسپر هست)

P A R S A
07-11-2009, 19:39
اقا من هیچ جور نمیتونم warfare2 رو بازی کنم . الان من باید چی کار کنم؟ اصلا رو کنسول من اجرا میشه(جاسپر هست)
شما باید بری نسخه پچ شده به Wave3 رو بگیری.(بدون نیاز به دیسک اکتیوتر)

kamil_ps3
07-11-2009, 22:51
یعنی من نمیتونم با دیسک اکتیوتر کار کنم؟

SamGun
10-11-2009, 22:46
یعنی من نمیتونم با دیسک اکتیوتر کار کنم؟

بابا چه نیازی به این کاراست !!

شما برو دستگاهتو بده فتحی واست 1.61 بریزه دیگه خودت رو راحت کن عزیز.
در ضمن آخرین ورژن داشبورد رو هم یادت نره.

sorush_2007
11-11-2009, 19:04
دیسک دو لایه دیگه چیه؟ منظور همون DVD9 گیگه؟

SamGun
11-11-2009, 20:24
دیسک دو لایه دیگه چیه؟ منظور همون DVD9 گیگه؟

بله عزیز منظور همون DVD9 هست که به Dual Layer معروف هست

HSAR
17-11-2009, 15:54
یکی خواهشا جوابمو بده
من ixtreme 1.6 دارم فکر کنم
ولی بعد مودرن وافیر 2 رو گزاشتم هزار بار هی میگفت اپدیت منم یس میزدم ولی باز می گفت
الانم گیمرکاردم نیست و امتیازام xxxxx شده و نشون نمیده به لایو هم میترسم وصل شم وگرنه ریکاور گیمر تگ میکردم
الانم بازی هامو بدون هارد انجام میدم درایوم لایته

arshantohi
18-11-2009, 18:42
baba man ke harchi raftam gozashtam nashod!!!!!!!!!!
baz ham bazio mizashtam PLAY DVD minevesht!!!!!!!!

HSAR
18-11-2009, 20:56
آموزش activate.iso برای اجرای بازیهای Wave 4

با توجه به عرضه شدن بازی های Wave 4، عرضه ی نسخه ی جدیدی از فرم ور iXtreme حس میشود. در حالیکه آخرین فرم ور یعنی 1.6 قادر به اجرا کردن این بازی ها نیست، این سوال پیش می آید که تا زمان عرضه شدن نگارش جدیدی از iXtreme چطور میشود اینگونه بازی ها را اجرا نمود؟ برای این منظور، روشی در نظر گرفته شده که برای مدت زمانی، ( تا زمانیکه دستگاه روشن بوده و ریست نشده است )، میتوان بازی های Wave 4 را به آسانی اجرا نمود.

ابزارهای مورد نیاز:

فایل activate.iso

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fact%3Ddownload) برنامه ی ImgBurn

دیسک از نوع 2 لایه یا Double Layer (توجه: فقط بایستی از این نوع دیسک برای رایت استفاده شود، در غیر اینصورت دستگاه قادر به شناسایی نخواهد بود.)

1. برنامه ImgBurn را دانلود کرده و آنرا نصب نمایید. ( از برنامه های دیگر نیز برای رایت ایمیج میتوان استفاده نمود، اما کار با این برنامه فوق العاده آسان است، پس این برنامه را انتخاب کنید. )

2. برنامه را باز کرده دیسک خام 2 لایه خود را داخل رایتر خود قرار دهید.

3. write image file to disk را انتخاب کرده و فایل ایمیج activate.iso را Open کنید. حال در قسمت مشخصات باید چنین صفحه ای را مشاهده کنید:

4. سرعت رایت را روی 2.4x و یا 2.0x قرار دهید:

5. بعد از انتخاب کردن نوع رایتر خود، با کلیک بر روی آیکون مربوط به رایت، عملیات نوشتن را آغاز کنید:

6. در این هنگام پیغامی روی صفحه ظاهر میشود مبنی بر اینکه "حجم فایل مورد نظر بسیار کم است و روی دیسک معمولی نیز میتوان آن را رایت نمود؛ آیا میخواهید ادامه دهید؟" روی Yes کلیک کنید:

7. پیغام بعدی ظار میشود. ( آیا میخواهید فایل بر روی لایه ی اول دیسک ذخیره شود؟ ). روی Yes کلیک کنید:

8. عملیات نوشتن آغاز میشود.. تا پایان یافتن آن صبر کنید.

9. حالا پیغام زیر را باید ببینید:

حالا دیسک activate.iso آماده است و از آن میتوان برای اجرای بازیهای Wave 4 استفاده نمود.

دیسک را داخل کنسول خود قرار داده و چند لحظه صبر کنید.. اکنون در محیط دشبورد کنسول و در قسمت My Xbox نوشته Play DVD را باید مشاهده کنید.. در این لحظه دیسک activate.iso را خارج و بازی Wave 4 را داخل درایو قرار دهید.. اکنون بازی بدون هیچ مشکلی اجرا خواهد شد.

نکات بسیار مهم :

با این روش فرم ور iXtreme دستگاه شما غیر فعال شد... بنابریان توصیه میکنم به هیچ عنوان به لایو وصل نشوید چراکه احتمال بن شدن نزدیک به 100 درصد است!.

با یکبار انجام دادن این روش، میتوان مادامی که کنسول روشن است هر تعداد بازی Wave 4 را اجرا نمود.

با یکبار خاموش و روشن کردن کنسول، همه چیز به حالت اول باز میگردد بنابراین میتوان به لایو وصل شد.

تا عرضه شدن نگارش جدید فرم ور iXtreme از این روش استفاده کنید. ( روش تغییرWave نیز وجود دارد که به هیچ عنوان توصیه نمیشود. )

خاهشا بگید من اتیویتور هم میزارم مینویسه open tray روی دولایه هم ریختم
ولی یه بار اورد ولی صفحه سیاه موند و چیزی نیامد

p3yman_xl
18-11-2009, 21:40
baba man ke harchi raftam gozashtam nashod!!!!!!!!!!
baz ham bazio mizashtam PLAY DVD minevesht!!!!!!!!

خاهشا بگید من اتیویتور هم میزارم مینویسه open tray روی دولایه هم ریختم
ولی یه بار اورد ولی صفحه سیاه موند و چیزی نیامد

آیا شما دستگاه رو به آخرین ورژن آپدیت کردید؟

اگر آپدیت کردید و باز هم بازی اجرا نشد چاره ای ندارید جز اینکه بازی رو تبدیل به Wave 3 کنید... البته اگر خیلی عجله دارید. چون iXtreme Lite Touch قراره چند روز دیگه بیاد و این روش منسوخ خواهد شد..
آخرین آپدیت + آواتارها :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HSAR
18-11-2009, 22:21

اگر آپدیت کردید و باز هم بازی اجرا نشد چاره ای ندارید جز اینکه بازی رو تبدیل به Wave 3 کنید... البته اگر خیلی عجله دارید. چون iXtreme Lite Touch قراره چند روز دیگه بیاد و این روش منسوخ خواهد شد..
آخرین آپدیت + آواتارها :

بله ولی اپدیت نیمه کارست و تا بازی رو میزارم میگه باید اپدیت شه و بازم میگه و گیمر کاردم هم ناپدید شده همچنین اواتار
من فایل اپدیتی را دارم ولی نمیدونم چطوری کار میکنه

HSAR
18-11-2009, 22:48

آخرین آپدیت + آواتارها :

همین الان با فایل شما اپدیت کردم اواتارم برگشت بعد اکتیویتور را گذاشتم نوشت open tray بعد مودرن وارفیر را گزاشتم گفت برای بازی کردن باید اپدیت کنید من اوکی کردم و بعد دوباره بدون اواتار شدم
ولی بدون هارد راحت اجراش میکنم

joykiller360
19-11-2009, 00:57
سلام دوستان لطفا کمک کنید که من دیگه xbox360 تمو نبرم بازار واسه up .
من اصلا با x360 تم on line بازی نمیکنم پس اینکه بن بشم یا نشم اصلا برام مهم نیست.
خوب من لان چی کار کنم که بتونم COD:MW2 رو بتونم بازی کنم؟
درایومم یا lite هست یا benq.
حالا من چه کنم؟
پیشاپیش ممنون.

SamGun
19-11-2009, 01:39
سلام دوستان لطفا کمک کنید که من دیگه xbox360 تمو نبرم بازار واسه up .
من اصلا با x360 تم on line بازی نمیکنم پس اینکه بن بشم یا نشم اصلا برام مهم نیست.
خوب من لان چی کار کنم که بتونم COD:MW2 رو بتونم بازی کنم؟
درایومم یا lite هست یا benq.
حالا من چه کنم؟
پیشاپیش ممنون.

با توجه به صحبت های پیمان جان شما چند روز دیگه صبر کن تا iXtreme 1.7 یا همون LT بیاد بعد برو UP کن .

خود من هم الان Tekken رو نمیتونم بازی کنم و منتظره 1.7 هستم

joykiller360
19-11-2009, 18:57
با توجه به صحبت های پیمان جان شما چند روز دیگه صبر کن تا iXtreme 1.7 یا همون LT بیاد بعد برو UP کن .

خود من هم الان Tekken رو نمیتونم بازی کنم و منتظره 1.7 هستم
واسه اپ باید ببرم بیرون؟ یا نه؟ :11:

p3yman_xl
19-11-2009, 20:30
واسه اپ باید ببرم بیرون؟ یا نه؟ :11:

بله، در تهران با نهایت 10 تومن نصب میکنند.

alipsp
19-11-2009, 20:40
همین الان با فایل شما اپدیت کردم اواتارم برگشت بعد اکتیویتور را گذاشتم نوشت open tray بعد مودرن وارفیر را گزاشتم گفت برای بازی کردن باید اپدیت کنید من اوکی کردم و بعد دوباره بدون اواتار شدم
ولی بدون هارد راحت اجراش میکنم

شما دوباره آپ کن وقتی کال آو رو گذاشتی پیغام آپ داد NO رو بزن میاد تو داشبورد دوباره برو تو بازی حله.

HSAR
20-11-2009, 00:04
شما دوباره آپ کن وقتی کال آو رو گذاشتی پیغام آپ داد NO رو بزن میاد تو داشبورد دوباره برو تو بازی حله.
کاشکی میشد....:13:
اگه no بزنم مدام تکرار میکنه بعد مینویسه
operation Failure
CODE:0000x0419

for more go to

هیشکی نمی دونه چیه بلایی سر ایکس باکسم اومده

entersadman
25-11-2009, 00:07
سلام با این کار activate Disc بازی assassin's creed 2 هم اجرا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

pedram_sad
25-11-2009, 01:17
سلام با این کار activate Disc بازی assassin's creed 2 هم اجرا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
بله اجرا میشه

nokia_6253
02-12-2009, 20:38
این فریمور 1.7 کی میاد؟
الان این فریمور 1.61 برای اجرای wave4 خوبه؟

h.a.m.i.d
24-12-2009, 21:55
دوستان من با این دیسک بوت مشکل دارم

وقتی داخل دستگاه قرار میدم به چند زبان نوشته شده که برای اجرا کردن این دیسک باید در XBOX 360 قرارش بدین ! و هیچ اتفاق خاصی نمی افته و بازی ها رو که میزارم فقط لوگو XBOX نشون داده میشه !

دستگاهم امروز گرفتم ، جسپر با درایو لایت آن . آیا این مشکل به خاطر iXtreme هست و باید بدم آپدیت بشه ؟ ولی فروشنده گفت آخرین ورژن روش نصبه و دیسک رو هم خودش بهم داد .

joykiller360
26-12-2009, 19:47
روش تغییرWave نیز وجود دارد که به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

چرا؟ الان بیشتر بازی های جدید رو به wave 3 تبدیل میکنن. یعنی ضرر داره؟:41:

p3yman_xl
26-12-2009, 20:38
چرا؟ الان بیشتر بازی های جدید رو به wave 3 تبدیل میکنن. یعنی ضرر داره؟:41:

بله ... فروشنده برای راحتی کار خودشون و برای اینکه مقدار برگشتی هاشون پایین بیاد، بازیها رو تبدیل به ویو 3 میکنن.. مشکل اینجاست که اگر این بازی ها دوباره به ویو 4 تبدیل نشن و باهاشون به لایو وصل شد، شکی نیست که کنسول در کوتاهترین زمان ممکن شناساسیی و بن خواهند شد!.

joykiller360
26-12-2009, 22:49
ممنون از پاسختون یه سوال دیگه هم داشتم . شاید به این قسمت مربوط نباشه ولی...:40:

الان اخرین فریمور که واسه درایو های لایت ان اومده 1.6 هست؟ یعنی هنوز 1.61 واسه این درایو ها نیومده؟
و اینکه به گفته ی شما...

پس یعنی الان فریمور من هر چند که باشه میتونم بازی های wave 4 رو بازی کنم درسته؟

shahin_100
04-01-2010, 09:46
من ايكس باكسم رو چند روز پيش آپديت كردم بعد بازي MV2 رو باهاش بازي كردم ولي بازي AC 2 رو نشون نمي داد ( فقط آرم ايكس باكس ميومد ) بعد ديسك اكتيو درست كردم با DVD 9 گذاشتم توي ايكس باكسم بعد چند ثانيه كه Reading شد نوشت Open tray بعد بازي رو مي زارم دوباره آرم ايكس باكس رو نشون ميده . حالا چي كار كنم ؟؟

alipsp
06-01-2010, 23:14
سلام بچز!
این اپدیت جدیده واسه لایت آن اومده یا نه؟
من دیگه به اینجام رسیده!!:31:
سر نماز دعا میکنم بیاد!شایدم اومده من نمیدونم.اخه امضای (جوی کیلر) رو تو 2تا پست بالا تر بخونید.

shab_2008
07-01-2010, 14:28
سلام بچز!
این اپدیت جدیده واسه لایت آن اومده یا نه؟
من دیگه به اینجام رسیده!!:31:
سر نماز دعا میکنم بیاد!شایدم اومده من نمیدونم.اخه امضای (جوی کیلر) رو تو 2تا پست بالا تر بخونید.
یه 10 روز یا شاید بیشتره که اومده.

p3yman_xl
07-01-2010, 18:33
یه 10 روز یا شاید بیشتره که اومده.
البته آپدیتی که ایشون میگن ixtreme 1.61 هست ... و Lite Touch نیست.. سرنوشت این فرم ور فعلا نا معلوم هست. این فرم ور فقط میتونه بازی های wave 4 ,5 رو اجرا کنه اما هیچگونه امنیتی در لایو نداره و اگر با این فرم ور به لایو وصل شید بن هستید!... در مورد این فرم ور در تاپیک 360 بحث شد.
موفق باشید.

mohsen_kane
18-01-2010, 20:25
حالا این اکتیو رو بخوایم رو همون dvd دو لایه بریزیم باید با همون فایل زیپش رایت کنیم یا اکسترکت کنیم ! بعد از این که اولیش

اکسترکت یه فایل زیپ دیگه هیاد اونم باید اکسترکت کنیم یا نه؟!

love.hossein
08-02-2010, 19:53
سلام دوستان اگه میشه کمک کنید

آپدیت داشبوردم ورژن 2.0.8859 هست
به هیچ وجه هم تا حالا در لایو بازی نکردم
درایور کنسول هم Ben Q هستش

ولی متاسفانه از این روش نمی تونم بازی ها رو اجرا کنم .دیسک اکتیو کننده رو که میزارم Play DVD میاد و بعد اجراش بازی رومیزارم ولی اتفاق خواستی نمی افته.
اگه کسی میتونه کمک کنه خواهشا بگه که بد جور گیرم.ممنون
در ضمن در مشهد کسی آدرس برای آپدیت درایور سراغ داره؟؟؟
پیشاپیش از کمکتون ممنون

love.hossein
10-02-2010, 22:25
کسی نیست جواب بده؟

SamGun
11-02-2010, 11:27
کسی نیست جواب بده؟

شما فقط باید درایو کنسولتون رو Update کنید که الان آخرین ورژنش یعنی LT هنوز در دست ساخت هست و release نشده.

پس یا باید صبر کنید ویا اینکه Non-Stealth رو بریزید.

میتونید کنسولتون رو بفرستید تهران فروشگاه فتحی واستون UP کنه و دوباره واستون بفرسته.