PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : xperia x2 یا n97 یا n900 یا touch pro2?

merikh_merikh
26-10-2009, 17:39
سلام.
1)sony ericsson xperia x2
2)nokia n97
3)nokia n900
4)htc touch pro2
دوستان با تحقیقاتی که کردم بین 5تا گوشی موندم که 4تا از اونا لمسی بودن و در این نظرسنجی لمسی ها را گذاشتنم تا بین لمسی ها یکی را انتخاب کنم....
انتخاب پنجم هم یی72 میباشد که فعلن بحث در مورد 4تا گوشیه نام برده میباشد.
دوستان برای من تمامیه موارد گوشی به خصوص کیبرد و خصوصصیات نرم افزاری مهمه که بتونم خودمو حسابی با گوشی سرگرم کنم همچنین سخت افزار قوی......
در کل یه گوشیه همه فن حریف میخام که حالا حالا ها قدیمی نشه.
دوستان نظر سنجی هم تا 10 ابان میباشد بعد از اون میخام بین گوشیه انتخاب شده و یی72 یکی را انتخاب کنم.
دوستان لطفن دلیل انتخابتون هم بگین.
ممنون.

ali racer
26-10-2009, 17:49
از لیست بالا 97 رو حذف میکنم چون که سخت افزار قوی ایی نداره
میمونه 2 تا وین موبایل و یه ممو
از بین پرو2 و ایکس 2 با توجه به سخت افزار یکسان
من ایکس 2 رو انتخاب میکنم که دوربین فوق العاده ای تو پاکت پی سی ها داره

حالا میمونه ایکس2 و ان 900

دوستان برای من تمامیه موارد گوشی به خصوص کیبرد و خصوصصیات نرم افزاری مهمه که بتونم خودمو حسابی با گوشی سرگرم کنم همچنین سخت افزار قوی......

بین این 2 تا ایکس 2 با توجه به تظرات شما انتخاب معقولاته تری به نظر میرسه
البته
مسلما در کارهای اینترنتی ایکس 2 به پای ان900 نخواهد رسید

merikh_merikh
27-10-2009, 00:01
دوستان مگه ان97 چه چیزه بدی داره که اکثر دوستان با خرید این گوشی مخالفن؟

ali racer
27-10-2009, 02:05
دوستان مگه ان97 چه چیزه بدی داره که اکثر دوستان با خرید این گوشی مخالفن؟
مشکل 97 این نیست که چیز بدی داره
مشکلش اینه که چیز جدیدی و خاصی نداره
نه دوربین خاص
نه ال سی دی خاص
نه طراحی خاص
نه سی پی یو و میزان رم دینامیکی خاص

یه گوشی کاملا متوسط هستش
برای مثال
شما ان900 رو ببین
هم سی پی یو قدرتمند و درجه 1 داره(البته قبل از ورود 1گیگا هرتزی ها!)
هم رزولوشن بالایی داره

farshad bugatti
27-10-2009, 02:50
در بین این چهار مدل n97 و پرو دو رو حذف میکنم
ودر اخر بین x2 و N900 به نظر من N900 بهتره فقط مثله دوربین که اگه کنار نیای X2 گزینه خوبیه.:46:

ninja3000sh
27-10-2009, 09:34
n97 هم گزینه خوبیه و یک ایراد بزرگی که داره فعلا اینه که برنامه درست و حسابی واسه ورژن 9.4 بیرون نیومده ولی n97 تو قسمت مولتی مدیا با داشتن 32 گیگ حافظه داخلی و حتی ساپورت 16 گیگ مموری کارت که روی هم میشه 48 گیگ واقعا گزینه خوبی هستش و دوربینش هم میتونه تا حدودی راضیت کنه.
ولی گفتم اشکالش اینه که نرم افزار های کمی براش بیرون اومده که واقعا تو اعصاب میره.:13:
در ضمن اینم بگم اسلاید n97 یکی از بهترینهاست و کیبوردش هم تو sms نوشتن و تو وبگردی خیلی بدرد میخوره.

خصوصصیات نرم افزاری مهمه که بتونم خودمو حسابی با گوشی سرگرم کنم
با توجه به قسمت بالا باید گفت که بیخیال n97 باش.
انتخاب میمونه بین touch pro2 و xperia x2 و n900.
اکسپریا x2 فکر کنم اواخر آذر ماه ریلیز میشه و تا بخواد بیاد ایران و افت قیمت کنه راحت باید تا اسفند یا حتی فروردین سال 89 صبر کنی که اصلا ارزش نداره.
x2 هم سخت افزارش دقیقا کپی x1 هستش و فقط دو دهم اینچ ال سی دی بزرگ شده و روی دوربینش کار شده همین.در بقیه موارد چیز شاخی نداره.
اینم بگم تو پاکت گول دوربین رو نخور چون تو پاکت اولویت داشتن ال سی دی بزرگ هستش.
الان دقت کنی اکثر گوشیهای شاخ دارن با ال سی دی بزرگتر از 3.5 اینچ تولید میشن اگه شما بیایی 4 یا 5 ماهه دیگه هم گوشی پاکتی با ال سی دی 3.2 اینچ بگیری احتمال داره پشیمون بشی.تا اون موقع هم که اکثر گوشیها با 4 اینچ به بالا میان بازار.
(ال سی دی بزرگ واقعا واسه خودش نعمتیه که تو اینترنت و فیلم دیدن و......... برتری خودشو بوضوح معلوم میکنه)
اگه دقت کنی میبینی تاچ پرو 2 تو اکثر موارد حتی بهتر از x2 هم هستش.
انتخاب میمونه بین تاچ پرو 2 و n900.
اگه سیستم عامل وین موبایل رو دوست داری که همین تاچ پرو2 بهترین گزینه هستش و به زودی ها هم خز نمیشه و واسه سرگرمی واقعا یکی از بهترینهاست.
n900 هم قراره نوامبر ریلیز بشه و اونم سیستم عامل خوبی داره و معلومه که از لحاظ ساپورت نرم افزاری کم و کاستی نخواهد داشت.
ولی خوب باید یه مدتی صبر کرد تا برنامه و ... براش زیاد بشه.
در کل اگه تو خرید گوشی عجله داری که همون تاچ پرو 2 بهتره.

merikh_merikh
27-10-2009, 11:04
دوستان خودم با توجه به اطلاعاتی که دارم به نظرم تا حدودی ایکس2 بهتره چون:
نسبت به تاچ پرو2 کلید 4 جهته داره که به کاره من میاد
و نسبت به ان97 کلید 4 جهته داره همچنین نرم افزار های بیشتری هم نسبتا به ان97 داره
نسبت به ان900 هم که سیستم عامل جا افتاده تر و باز کلید 4 جهته داره.......
ولی تنهای چیزی که من را از خرید ایکس2 منصرف میکنه امدن ویندوز7 میباشد که اون موقع دیگه ویندوز6 ان چنان کاربردی نداره و ادم دوست داره ویندوز 7 بگیره.....
ولی ان97 یه خوبی که داره اینه که سیستم عاملش حالا حالا ها همینه و همین سیستم عامل در اینده پیشرفت زیادی میکنه و براش نرم افزار های زیادی میباد و مانند ویندوز ادم ترس امدن ورژن جدید را نداره.......
امیدوارم که منظورمو رسونده باشم.
حالا نظرتون چیه؟
چون من میخام گوشی را تا مدتی طولانی نگه دارم و نمیخام مثلن با امدن ویندوز7 دوباره بخام گوشی عوض کنم

golmohammadi
27-10-2009, 12:41
نه فريد اشتباه ميكني
ان 97 سيمبيانش پيشرفت نميكنه
حداقل اونطوري كه شما ميگين نميكنه
وقتي يك كروپلير را نميتونه درست اجرا كنه به چه درد ميخوره ؟
اول از همه دوستان تشكر ميكنم

بعد نظر خودمو ميگم
در بين ايم 4 گزينه بطور اتوماتيك 1ن 97 از دور خارج ميشه
دلايل زيادي داره كه دوستمون علي زحمتشو كشيد و بيان كرد

ميمونه x2 - pro2 - n900
پرو دو گوشي عالي هستش
ولي قابل قياس با x1 هست
شايد يه كمي بهتر از x1 باشه البته شايد ، ولي هيچوقت به x2 نميتونه برسه
پس پرو 2 هم حذف ميشه

ميمونه xperia x2 and N900
يكي با ويندوز موبايل و يكي با مامو
maemo را خيليها نميشناسند چون نوكيا بار اولشه كه با اين سيستم عامل گوشي ميزنه
فعلا هم معلوم نيست خوب باشه يا بد باشه ويا ....
ولي سخت افزار n900 عاليه

اگه اين سيستم عامل از سيستم عامل سيمبيان ان97 بهتر باشه ارزش خريد داره
اما اگه مساوي باشه نداره

فعلا قاطعانه نميشه گفت كدوم بهتره
ولي با توجه به دلايلي ميشه گفت x2 بهتر خواهد بود
خيلي از دوستان فريب lcd بزرگ را ميخورند (البته خيلي مهمه ولي همه چيز هم نيست)
ادر حالي كه خيلي چيزها در گوشي مهمه
به نظر من هم داشتن 3.2 اينچ صفحه بهمراه كليدهاي 4 جهته مهمتر هستند
سيستم عامل ويندوز موبايل هم بي شك حرف نداره
و خيلي وقته امتحانشو پس داده

به نظر من تاچ اچ دي 2 را اضافه ميكردي بهتر بود
پادشاه گوشيهاي موبايل HTC Touch HD 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهتره مشخصاتشو بخونيد
تا بدونيد چرا ميگم پادشاه

hasanmotori
27-10-2009, 12:58
اگه ویندوز موبایل خوب میخای این بهترین گزینست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه بزرگ
تاچ عالی در حد خازنی
سی پی یو 800 مگاهرتزی و سرعت خیلی بالا
دوربین 5 عالی
ورودی 3.5 میلیمتری
و....

از تاچ پرو 2 و x2 بهتره
بعد اگه ویندوز 7 بیاد چون سی پی یوش قویه بهتر جواب میده

سی پی یوشم رو 3 حالت 533 و 667 و 800 میتونی نتظیم کنی که برای نگه داشتن بیشتر شارژ خیلی موثره

baranemhr_87
27-10-2009, 15:30
من خودم N97 خریدم (اگه یادت باشه با خودتونم مشورت کردم) . از همه لحاظ عالیه. نرم افزارم براش به مرور زمان زیاد میشه این و مطمئن باش این اتفاقی که برای هر سیستم عامل جدید میافته.
اینکه دوستمون : میگه وقتي يك كروپلير را نميتونه درست اجرا كنه به چه درد ميخوره ؟ خوب من میگم وقتی هر نوع ویدئویی رو اتوماتیک convert میکته بدون ذره ای افت کیفیت محسوس ، كروپلير به چه درد میخوره؟!:8:
حافظه بالا
ویژگی فوق
صفحه کلید کامل
عمر باتری بسیار زیاد (1هفته با استفاده خوب!!!!)

golmohammadi
27-10-2009, 16:00
اگه ویندوز موبایل خوب میخای این بهترین گزینست :

صفحه بزرگ
تاچ عالی در حد خازنی
سی پی یو 800 مگاهرتزی و سرعت خیلی بالا
دوربین 5 عالی
ورودی 3.5 میلیمتری
و....

از تاچ پرو 2 و x2 بهتره
بعد اگه ویندوز 7 بیاد چون سی پی یوش قویه بهتر جواب میده

سی پی یوشم رو 3 حالت 533 و 667 و 800 میتونی نتظیم کنی که برای نگه داشتن بیشتر شارژ خیلی موثره
ببين اين ورودي نيست خروجيه ...
خروجي صوتي

من خودم N97 خریدم (اگه یادت باشه با خودتونم مشورت کردم) . از همه لحاظ عالیه. نرم افزارم براش به مرور زمان زیاد میشه این و مطمئن باش این اتفاقی که برای هر سیستم عامل جدید میافته.
اینکه دوستمون : میگه وقتي يك كروپلير را نميتونه درست اجرا كنه به چه درد ميخوره ؟ خوب من میگم وقتی هر نوع ویدئویی رو اتوماتیک convert میکته بدون ذره ای افت کیفیت محسوس ، كروپلير به چه درد میخوره؟!:8:
حافظه بالا
ویژگی فوق
صفحه کلید کامل
عمر باتری بسیار زیاد (1هفته با استفاده خوب!!!!)

من به سخت افزار ايراد نگرفتم
اجرا نشدن كور پلير مشكل نرم افزاري هست
بعدشم ا با كانورت چيكار داريم ؟
اگه بخواهيم كانورت كنيم كامپيوتر هست ديگه

merikh_merikh
27-10-2009, 23:42
گل محمدی جان در مورد تاچ اچ دی2 قبول دارم که چیزه توپیه ولی اینو در نظر داشته باشید که یکی از نیاز های اصلیه من کیبرد میباشد پس تاچ اچ دی2 نمیتونه برای من مناسب باشه.
در مورد سیمبین ان97 هم تا حدودی حرف شما را قبول دارم ولی باز به نظره من سیمبین ان97 اینده ای مشابه سیمبینی داره که الان در ان82 یا ان95 یا باقیه گوشی های نوکیا میبینیم و مانند ویندوز در معرض خطر امدن ورژن جدید قرار نداره.
اینم اضافه کنم که من حدودن تو اذر ماه یا دی ماه گوشی میخام بگیرم.
دوستان اینم بگم که این مورد نیز برای من خیلی مهم میباشد من دیگه بعد از خرید این گوشی اصلن به هیچ عنوان نمیخام پول برای گوشی بدم حداقل تا 10 سال اینده......یعنی میخام گوشیه مورد نظر از جوانب مختلف مانند سیستم عامل یا سخت افزار حالا حالا ها خوب باشه

ninja3000sh
28-10-2009, 00:08
دوستان اینم بگم که این مورد نیز برای من خیلی مهم میباشد من دیگه بعد از خرید این گوشی اصلن به هیچ عنوان نمیخام پول برای گوشی بدم حداقل تا 10 سال اینده......یعنی میخام گوشیه مورد نظر از جوانب مختلف مانند سیستم عامل یا سخت افزار حالا حالا ها خوب باشه
خوب با این موارد میشه گفت تنها گزینه همون HTC HD2 هستش که به همه چیزش مینازه.:31:
البته اینم بگم 10 سال واسه نگه داشتن گوشی زیاده و فوقش3 یا 4 سال نگهش داری خوبه .به نظرم بعدش شدیدا برات جواد میشه.:31:
ولی خوب HTC HD2 واقعا با این امکاناتش میتونه راحت 3 یا 4 سال راضیت کنه.

dc_error691
28-10-2009, 08:53
البته ایشون میگن کیبورد .... که نظر من بین اینا همون Touch Pro 2. هست

merikh_merikh
28-10-2009, 09:31
خوب با این موارد میشه گفت تنها گزینه همون HTC HD2 هستش که به همه چیزش مینازه.:31:
البته اینم بگم 10 سال واسه نگه داشتن گوشی زیاده و فوقش3 یا 4 سال نگهش داری خوبه .به نظرم بعدش شدیدا برات جواد میشه.:31:
ولی خوب HTC HD2 واقعا با این امکاناتش میتونه راحت 3 یا 4 سال راضیت کنه.

دوست عزیز قبول دارم تاچ اچ دی2 یکی از بهترینا میباشد.
ولی من کیبرد لازم دارم.
یکی از دلایل انتخاب ان97 هم از دور خارج نشدن این گوشی میباشد ولی گوشی های ویندوز موبایل این روزا در حال پیشرف چه از نظر سیستم عامل چه از نظر سخت افزار هستن و خرید پاکت پیسی ادم را مجبور به تعویض در اینده ای نزدیک میکنه.......

ninja3000sh
28-10-2009, 12:04
دوست عزیز قبول دارم تاچ اچ دی2 یکی از بهترینا میباشد.
ولی من کیبرد لازم دارم.
یکی از دلایل انتخاب ان97 هم از دور خارج نشدن این گوشی میباشد ولی گوشی های ویندوز موبایل این روزا در حال پیشرف چه از نظر سیستم عامل چه از نظر سخت افزار هستن و خرید پاکت پیسی ادم را مجبور به تعویض در اینده ای نزدیک میکنه.......
اگه شما تابحال با گوشی مولتی تاچی مثل آیفون کار کرده باشی میبینی که دیگه اصلا نیازی نیست که گوشی کیبورد سخت افزاری داشته باشه.کار کردن با کیبورد مجازی تو گوشی مولتی تاچ خیلی بهتر و البته جذابتر از کار کردن با کیبورد سخت افزاری هستش.
خوب حالا hd2 هم با داشتن ال سی دی 4.3 اینچ و مولتی تاچ بودن چه لزومی داره که یه دونه هم کیبورد سخت افزاری بهش اضافه کنن.

merikh_merikh
28-10-2009, 18:55
نینجا جان شما درست میگی ولی من با هیچ چیز به اندازه کیبرد حال نمیکنم.
به کیبرد حتمن نیاز دارم.
چون من زیاد تایپ میکنم و کارای نوشتاری زیاد دارم.........

hasanmotori
28-10-2009, 19:22
نینجا جان شما درست میگی ولی من با هیچ چیز به اندازه کیبرد حال نمیکنم.
به کیبرد حتمن نیاز دارم.
چون من زیاد تایپ میکنم و کارای نوشتاری زیاد دارم.........

عکسو نگا کن

صفه hd2 از کل p1 بزرگتره :27:

حالا خودت در نظر بگیر کیبردی که روی این صفه میاد چقد بزرگه

بابا من تو opera mini 5 رو p990 با 2.8 اینچ صفه مثه چی تایپ میکردم تازه انگشتامم بزرگن بعد شما نمیتونی تو 4.3 اینچ صفه تایپ کنی ؟!!

به نظر من همین برات بهترین انتخابه

merikh_merikh
30-10-2009, 15:09
حسن جام میدونم که کیبرد مجازی اونم در یک ال سی دیه بزرگ چیزه خوبیه ولی هیچ چیز نمیتوه جای کیبرد سخت افزاری را بگیره.
ال سی دی درصد اشتباه بیشتری نسبت به کیبرد داره.
تاچ اچ دی2 یکی از بهترین گوشی ها میباشد ولی همان طور که گفتم برای من کیبرد بسیار مهم میباشد.
ممنون از راهنماییه همه.
هنوز منتظر راهنمایی های شما دوستان هستم

merikh_merikh
02-11-2009, 17:44
دوستان بین گوشی های موجود ایکس2 را به دلیل امکانات خوب و همچنین داشتن کلید 4جهته انتخاب کردم.
همچنین ان97 را هم به دلیل داشتن امکانات قابل قبول البته نسبت به گوشی های هم رده ی خودش مانند 8910 یا ساتیو پایینتره ولی چون کیبرد داره برای من بهتره.در کل ان97 را به دلیل این انتخاب کردم چون سیستم عاملش به نظره من در حال پیشرفت میباشد و حالا حالا ها جایگزینی نداره مثلن مثل ویندوز دیگه ترس امدن ویندوز 7 را ندارم.
پس از بین این گوشی ها ایکس2 و ان97 را به دلایل بالا انتخاب کردم.
حالا تا چند روز دیگه هم یه نظر سنجی بین ایکس2 و ان97 و یی72 میزارم.
میدونم که الان همه میگن ایکس2 برنده میباشد ولی اینا هم در نظر بگیرین که من گفتم مقاوم بودن هم برای من مهم میباشد و دوست ندارم بترسم گوشی را زیر بارون در بیارم....که گوشی های لمسی را ادم میترسه مثلن زیر بارون در بیاره.....ولی اگه یی72 بگیرم بسیار گوشیه مقاومی میباشد همچنین امکانات سخت افزاریه بسیار بهتری هم داره.
در ضمن یی72 به دلیل ابعادی که داره راحت تر قابل حمل میباشد.
همچنین این مورد را هم در نظر بگیرین که سیستم عامل ان97 را هم به دلیل نیامدن ورژن جدید و پیشرف در همین سیستم عامل این سیستم عامل بیشتر مد نظرم میباشد.همنچنین سیستم عامل یی72
لطفن وقتی که تاپیک مقایسه ی ایکس2 و ان97 و یی72 را گذاشتم به تمامیه موارد و نکات ریز و درشت اهمیت بدین از جمله نکات ریز بالا.

golmohammadi
03-11-2009, 13:13
گل محمدی جان در مورد تاچ اچ دی2 قبول دارم که چیزه توپیه ولی اینو در نظر داشته باشید که یکی از نیاز های اصلیه من کیبرد میباشد پس تاچ اچ دی2 نمیتونه برای من مناسب باشه.
در مورد سیمبین ان97 هم تا حدودی حرف شما را قبول دارم ولی باز به نظره من سیمبین ان97 اینده ای مشابه سیمبینی داره که الان در ان82 یا ان95 یا باقیه گوشی های نوکیا میبینیم و مانند ویندوز در معرض خطر امدن ورژن جدید قرار نداره.
اینم اضافه کنم که من حدودن تو اذر ماه یا دی ماه گوشی میخام بگیرم.
فريد درسته كيبورد خيلي مهمه
ولي تاچ اچ دي 2 با 4.3 اينچ صفحه و 1 گيگ سي پي يو و ويندوز موبايل 6.5 حرفهاي پادشاه گوشيهاست
ولي حق ميدم بهت به خاطر نداشتن كيبورد انتخابش نكني
چون انتخاب سليقه اي هست
راستي يه چيز ديگه بگم
سيستم عامل ان 95 خيلي بهتر از ان97 هست
اينو شايد كسي بهت نگه ولي من چون يه آرشيو بزرگ از نرم افزارها و گيمها دارم ميدونم كه سيستم عامل سيمبيان ورژن 5 فعلا كه چيزي نيست
مگر اينكه 1 سال صبر كني تا برنامه و گيمهاش كامل بشه
ببين ميصرفه ....؟

اگه شما تابحال با گوشی مولتی تاچی مثل آیفون کار کرده باشی میبینی که دیگه اصلا نیازی نیست که گوشی کیبورد سخت افزاری داشته باشه.کار کردن با کیبورد مجازی تو گوشی مولتی تاچ خیلی بهتر و البته جذابتر از کار کردن با کیبورد سخت افزاری هستش.
خوب حالا hd2 هم با داشتن ال سی دی 4.3 اینچ و مولتی تاچ بودن چه لزومی داره که یه دونه هم کیبورد سخت افزاری بهش اضافه کنن.

درسته گوشيهايي هموچن ايفون و بقيه كه صفحه بزرگي دارند كاركردن باهاشون راحته
ولي فريد راست ميگه هيچي جاي كيبورد QWERTY را نميتونه پر كنه ....

دوستان بین گوشی های موجود ایکس2 را به دلیل امکانات خوب و همچنین داشتن کلید 4جهته انتخاب کردم.
همچنین ان97 را هم به دلیل داشتن امکانات قابل قبول البته نسبت به گوشی های هم رده ی خودش مانند 8910 یا ساتیو پایینتره ولی چون کیبرد داره برای من بهتره.در کل ان97 را به دلیل این انتخاب کردم چون سیستم عاملش به نظره من در حال پیشرفت میباشد و حالا حالا ها جایگزینی نداره مثلن مثل ویندوز دیگه ترس امدن ویندوز 7 را ندارم.
پس از بین این گوشی ها ایکس2 و ان97 را به دلایل بالا انتخاب کردم.
حالا تا چند روز دیگه هم یه نظر سنجی بین ایکس2 و ان97 و یی72 میزارم.
میدونم که الان همه میگن ایکس2 برنده میباشد ولی اینا هم در نظر بگیرین که من گفتم مقاوم بودن هم برای من مهم میباشد و دوست ندارم بترسم گوشی را زیر بارون در بیارم....که گوشی های لمسی را ادم میترسه مثلن زیر بارون در بیاره.....ولی اگه یی72 بگیرم بسیار گوشیه مقاومی میباشد همچنین امکانات سخت افزاریه بسیار بهتری هم داره.
در ضمن یی72 به دلیل ابعادی که داره راحت تر قابل حمل میباشد.
همچنین این مورد را هم در نظر بگیرین که سیستم عامل ان97 را هم به دلیل نیامدن ورژن جدید و پیشرف در همین سیستم عامل این سیستم عامل بیشتر مد نظرم میباشد.همنچنین سیستم عامل یی72
لطفن وقتی که تاپیک مقایسه ی ایکس2 و ان97 و یی72 را گذاشتم به تمامیه موارد و نکات ریز و درشت اهمیت بدین از جمله نکات ریز بالا.

فريد در مورد ان97 عرض كنم كه قابل رقابت با x2 هيچوقت نميتونه باشه
تنها قدرت نوكيا تو فيلمبرداري و عكاسي بود
كه در اين مورد x2 چند برابر بهتر از ان 97 كار كرده
پس ان 97 هيچ مزيت ديگه اي نسبت به x2 نداره
تاپيك ديگه اي هم براي قياس اين دو گوشي باز نكني بهتره
چون بي شك x2 بهتره

راستي از سيستم عامل سيمبيان نميترسي ولي از ويندوز موبايل ميترسي؟
خدمت شما عرض كنم
الان سيستم عامل ان 97 كه ورژن 5 هست برنامه هاي قبلي را نميتونه باز كنه و گيمهاش(البته همه را نميگم اكثرشو ميگم)
در حالي كه ويندوز موبايل 6.5 قادر به اجراي برنامه و گيمهاي 6.1 و 6 و پائينتر هست
و مطمئنا ويندوز 7 موبايل هم بياد هم برنامه هاي قبلي را ميتونه باز كنه
در سيمبيان فعلا بجاي پيشرفت پسرفت ديديم
ولي در ويندوز موبايل همه چي فرق ميكنه ....
در ضمن اينم بگم فعلا ويندوز موبايل 6.5 هنوز جا نيفتاده چه برسه به 7 كه حداقل 1 سال ميكشه بياد
تا اون موقع هم معلوم نيست گوشيها چه تحولي داشته باشند ....

e72 هم اصلا قابل رقابت با گوشيهاي ذكر شده نيست
منم اثلا توصيه نميكنم بخريش
اگه يكي بين دو گوشي اي 72 و 5800 شك كنه شايد بشه گفت كدومو بخره
ولي اي 72 قابل قياس با 8910 يا اكي وان و يا ساتيو نيست

merikh_merikh
04-11-2009, 11:55
گل محمدي جان همان طور که گفتم من ميخام گوشي اي که ميگرم حالا حالا ها باش حال کنم و نخام به اين زودي ها عوضش کنم . ميترسم با خريد ايکس2 بعد از مدتي ويندوز7 چشمو بگيره ولي ان97 فقط از لحاظ نرم افزاري پيشرفت ميکنه و ورژن جديد در کار نيست که ادم وسوسه بشه که گوشيش از مد ميفته يا چيزاي ديگه و بخاد گوشي عوض کنه......
در کل من ميخام گزينه ي مورد نظر حالا حالا ها بم کار بده و وسوسه نشم براي عوض کردنش.
حالا ان97 به قول شما به مرور زمان براش نرم افزار مياد ولي ويندوز به قول خودم به مرور زمان قديمي ميشه و با امدن ويندوز7 تقريبن ميره کنار.
يي72 هم چون گوشي مقاومي ميباشد و سخت افزار خوبي هم داره مد نظرمه.

حالا اگه ميشه دوستان لطفن با تمام بحث هاي شده نظره کليشونو بگن و تماميه مواردي که گفته شد در اين تاپيک را در نظر بگيرن.
ممنون.

ايکس2 يا ان97 يا يي72؟
لطفن با توجه به نياز هاي من و بحث هاي شده در اين تاپيک نظر بدين.
بازم ممنون

dc_error691
04-11-2009, 12:01
با این که CPU ی E72 بهتره و600 مگاهرتزه ولی سیستم عاملش 3.2 هست که طبق انتظارات خودت مناسب نیست!
پس n97 تو این مورد بهتره
در ضمن x2 وقتی بیاد شاید 900 تومنم باشه اگه بودجت میرسه یه آندروئید بگیر که به نظر میاد آینده خوبی داره یا Maemo مثل N900

merikh_merikh
04-11-2009, 17:08
من بودجم حدودن 700 تومان میباشد حالا یه مقدار بالا پایین هم ایرادی نداره.
ایکس2 هم وقتی بیاد اگه بخام بگیرم میزارم یه مقدار افت کنه.
همان طور که قبلن هم گفتم من حدودن میخام دو ماه اینده گوشی بگیرم ولی از الان دارم تحقیق میکنم که بعدن از خریدی که میکنم پشیمون نشم.
در ضمن یی72 هم سیستم عاملش ایرادی نداره چون برای من مناسبه و حالا حالا ها رو کار میباشد و براش برنامه و بازی میاد....

hasanmotori
04-11-2009, 17:42
من بودجم حدودن 700 تومان میباشد حالا یه مقدار بالا پایین هم ایرادی نداره.
ایکس2 هم وقتی بیاد اگه بخام بگیرم میزارم یه مقدار افت کنه.
همان طور که قبلن هم گفتم من حدودن میخام دو ماه اینده گوشی بگیرم ولی از الان دارم تحقیق میکنم که بعدن از خریدی که میکنم پشیمون نشم.
در ضمن یی72 هم سیستم عاملش ایرادی نداره چون برای من مناسبه و حالا حالا ها رو کار میباشد و براش برنامه و بازی میاد....

حالا که میخای 2 ماه دیگه بخری اصلاً صبر کن تا ویندوز موبایل 7 معرفی بشه و htc یه گوشی با ویندوز 7 و کیبرد بزنه بعد بخرش که خیالت راحت باشه

سیمبینم معلوم نیست چی بشه ... ممکنه مثل uiq تعطیل بشه !

اگه هم میتونی با کیبرد مجازی hd2 کار کنی ( میتونی ولی تلقین میکنی که نمیتونی ) بخرش چون به ویندوز 7 اپگرید میشه

این e72 هم به نظرم بدرد نمیخوره
رزولوشن صفحش استاندارد نیست ینی بر عکس گوشیهای دیگس و تو اجرای برنامه های جاوا مشکل داره ممکنه تو sis هم همینجوری باشه

در کل چیز خاصی نداره .... صفش کوچیکه ... دوربینش درسته 5 ه ولی سری e دوربیناش مثل سری n نیست ... فیلم برداریش همینطور
تنظیمات دوربینش کمه .... کیبردش کوچیکه ( کار کردن با کیبرد مجازی hd2 خیلی از این راحتتره )
اینترنت بروزر خوبی نداره و......

ان 97 هم اگه قیمتش 400 باشه میرزه بیشتر نه ( اینم بیخیال شو )

x2 خوبه ... فقط صفش میتونست بزرگتر باشه و سخت افزارشم ضعیفه

نتیجه اینکه یا hd 2 بگیر یا صب کن یه مدل با کیبرد بزنه
بعد میتونی آندروید بگیری ... مثلاً متورولا که تازه معرفی شده

امکانات خوبی داره

بازم میتونی صبر کنی htc گوشیهای آندروید جدیدشو بزنه

بعد n900 هست که آینده خوبی داره

کلام آخر :31: حالا که میخای 2 ماه صب کنی اصلاً به ان97 و ای72 فک نکن

mr_rayan
04-11-2009, 21:53
من تازه این تاپیک رودیدم.در عجبم که حواسم کجا بوده.
من همه پست ها رو خوندم و اگه خودم رو جای شما بذارم دو مورد گوشی رو انتخاب میکنم که توی هیچکدوم از گزینه های شما نیست.
به نظر من یا hd2 بگیر و یا اگه اصلا تحت هیچ شرایطی نمیتونی با کیبرد مجازی کنار بیای به نظرم گوشی b7610 سامسونگ گوشی خیلی قوی ای تو همه موارد هستش.

golmohammadi
05-11-2009, 12:49
من تازه این تاپیک رودیدم.در عجبم که حواسم کجا بوده.
من همه پست ها رو خوندم و اگه خودم رو جای شما بذارم دو مورد گوشی رو انتخاب میکنم که توی هیچکدوم از گزینه های شما نیست.
به نظر من یا hd2 بگیر و یا اگه اصلا تحت هیچ شرایطی نمیتونی با کیبرد مجازی کنار بیای به نظرم گوشی b7610 سامسونگ گوشی خیلی قوی ای تو همه موارد هستش.

فريد نميتونه با كيبورد مجازي كارشو رديف كنه
واسه همين كيبورد فيزيكي براش مهمه
بعد من موندم اين e72 چي داره كه بهش علاقمند شده
اين گوشي قابل قياس با 5800 هم بزور ميتونه باشه
چه برسه به غولهاي پاكت پي سي ....

2 ماه خودش كم نيست
شايد تا اون موقع خودم هم گوشيمو عوض كنم
فريد هنوزم كه هنوزه x1 با قيمت مناسبش ميتونه به كارت بياد
هرچقدر فكر ميكنم گوشيهاي پاكت پي سي جديد هنوزم كه هنوزه زياد نسبيت به x1 شاختر نيستند

چون كيبورد مهمه برات
و گوشيهاي جديد هم كيبورد ندارند
از جمله دايموند 2 و تا اچ دي دو كه نيومده
x2 هم تا بياد و افت قيمت كنه زمان ميبره
اونوقت بايد تا عيد صبر كني شايد هم تا تابستان

سامسونگ هم عددي خوب هست
يعني اون چيزهايي كه در مشخصاتش هست و ظاهرش ادمو به شدت جذب خودش ميكنه
ولي حيف ايرادهايي داره كه بعدا ادم متوجه ميشه
در ضمن ساپورت نرم افزاري كمتري هم داره
فروم xda خودش خيلي مهمه كه x1 را ساپورت ميكنه

hasanmotori
05-11-2009, 13:10
سامسونگ هم عددي خوب هست
يعني اون چيزهايي كه در مشخصاتش هست و ظاهرش ادمو به شدت جذب خودش ميكنه
ولي حيف ايرادهايي داره كه بعدا ادم متوجه ميشه
در ضمن ساپورت نرم افزاري كمتري هم داره
فروم xda خودش خيلي مهمه كه x1 را ساپورت ميكنه

آقا چرا تبلیغ منفی میکنی ؟!

مگه همین x1 نیست که ترک میخوره

حالا مثلاً امنیا اچ دی کی دیدی ازش بد بگه ؟
مثلاً با ان97 مقایسه کنی تو همون فریمور اولش هنگ نمیکرد
و خیلی مثالای دیگه

برای امنیا بیشتر رام اصلی و کوک شده اومده یا x1 که میگی ساپرتش بهتره ؟

khozestaniam
05-11-2009, 16:33
فقط htc diamod 2باش کار کردم الیه پورو 2 سرعتش خوبه ولی به طرز مسخره امیزی جای کشویش خط میفته n900 که هنوز نیومده و کسی نمیتونه چیز دقیقی بگه n97 که حرفشو نزن چون همون 5800 فقط کیبرد داره با x2 کار نکردم ولی کلیپاشو از ساتyoutube دیدم و دارم خیلی جالب بود ولی diamond 2 هم به قیمتش می ارزه هم از نظر سرعت و گرافیک حرف نداره

golmohammadi
05-11-2009, 23:12
آقا چرا تبلیغ منفی میکنی ؟!

مگه همین x1 نیست که ترک میخوره

حالا مثلاً امنیا اچ دی کی دیدی ازش بد بگه ؟
مثلاً با ان97 مقایسه کنی تو همون فریمور اولش هنگ نمیکرد
و خیلی مثالای دیگه

برای امنیا بیشتر رام اصلی و کوک شده اومده یا x1 که میگی ساپرتش بهتره ؟
اينجا كسي از x1 صحبت نكرد
ولي چون من فريد را تا حدودي ميشناسم ميدونم چي بدردش ميخوره

واقعيت اينه كه امنيا ساپورت نرم افزاريش كمه
البته x1 اگه ساپورتش خوبه به خاطر سوني بودنش نيست بلكه به لطف htc
در ضمن بيشتر بحثها فشرده شده روي گوشيهاي پاكت پي سي هست
خواهشا بحثي راجع به اين موضوع باز نكن
موفق باشيد

hasanmotori
05-11-2009, 23:51
اينجا كسي از x1 صحبت نكرد
ولي چون من فريد را تا حدودي ميشناسم ميدونم چي بدردش ميخوره

واقعيت اينه كه امنيا ساپورت نرم افزاريش كمه
البته x1 اگه ساپورتش خوبه به خاطر سوني بودنش نيست بلكه به لطف htc
در ضمن بيشتر بحثها فشرده شده روي گوشيهاي پاكت پي سي هست
خواهشا بحثي راجع به اين موضوع باز نكن
موفق باشيد

من چی کار x1 دارم

من میگم شما که داری میگی سامسونگ مشکل داره دلیل بیار همین

golmohammadi
06-11-2009, 00:14
شرمنده من اشتباه كردم
حالا بيخيال

merikh_merikh
23-11-2009, 11:57
سلام.
دوستان ما يکي از اشناهامون قراره که دي ماه از سوعد بياد ايران.
فاميله نزديکمونه برا همين ميتونم بش بگم برام گوشي بياره.
من خودم مدتيه که ايکس2 را به دليل زيباييه زيادي که داره مد نظرم قرار گرفته همچنين قابليت هاي خوبي هم داره مانند ال سي ديه بزرگ و لمسي در کنار کيبرد و دکمه هاي 4جهته همچنين ايکس پنل در کنار نصب تاچ فلو 3 بعدي همچنين ويندوز 6/5......
در کل ايکس2 گوشي بسيار خويبه.
تنها کاري که بايد بکنم اينه که بدونم تا دي ماه اين گوشي عرضه ميشه که بگم برام از سوعد بيارن؟
و اينکه باز همون مشکل هميشگي!!اگه ويندوز 7 اومد چه کار کنم؟ يعني باز بايد برم يه گوشيه جديد بگيرم؟
اگه اين طوريه پس يه ان97 بگيرم.....