PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن خودبخود سیستم

moriss
24-10-2009, 22:49
سلام خدمت دوستان

حدود 1 سال پيش سيستم رو ارتقا دادم و کلا کيس رو عوض کردم. بعد از مدتي سيستم خودبخود ريست ميشد. مواقع خاصي هم نبود . مثلا بعضي وقتها موقع ديدن فيلم، بعضي وقتها بين بازي ( کماندو ) بعضي وقتها موقع اينترنت/ کلا ديلي خاصي نميشد براش پيدا کرد. مشکل ديگه هم اين بود که وقتي کار تبديل فيلم به dvd رو انجام ميدادم ( يا کار با نرم افزارهاي تبديل فيلم که تمام cpu رو ميگيره ) سيستم بعد از مدتي خاموش ميشد. بالاخره کشف کردم که از گرماست و وقتي در کيس رو باز ميکردم و پنکه واسه اش ميذاشتم! ديگه بدون مشکل ساعتها کار ميکرد.

چندوقت پيش main سوخت و چون گارانتي بود فرستادم براي تعمير. مشکل ريست شدنش حل شد تا چند روز پيش که دوباره همون اتفاق افتاد و مدام سيستم خودبخود ريست ميشه. تمام قطعات سخت افزاري رو روي سيستم ديگه تست کردم هيچ مشکلي نداشت و درست کار ميکرد. واقعا موندم که چيکار کنم

اينم مشخصات سيستم

CPU Type DualCore Intel Pentium D 925, 3015 MHz (15 x 201)
Motherboard Chipset Intel Lakeport i945P Giga S3
System Memory 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Video Adapter NVIDIA GeForce 7300 GT (512 MB)

kinder
24-10-2009, 23:58
سلام اول از همه فن گرافیک رو چک کن ببین کار میکنه برای منم همین مشکل پیش اومده بود فهمیدم فن کارتم سوخته

moriss
25-10-2009, 00:04
گرافیکم فن نداره. هیستینگ داره اگه اشتباه نکنم !! یه چیزی روشه مث رادیات ماشین. بهش هیستینگ میگن دیگه؟!

p_samimi
25-10-2009, 00:31
گرافیکم فن نداره. هیستینگ داره اگه اشتباه نکنم !! یه چیزی روشه مث رادیات ماشین. بهش هیستینگ میگن دیگه؟!

با سلام.
بله اسمش همون هدسینک هست

p_samimi
25-10-2009, 00:34
برو یک نگاه به بایوس بنداز ببین الکی دمای پایین رو برای ریست انتخاب نکردی (نکردند)
اونجا قسمتی هست برای تعیین دمایی که اگه دمای سی پی یو به اون رسید سیستم خاموش یا ریستارت کنه.

ولی در هر صورت
فن پاور رو هم نگاه کن ببین درست میچرخه.
چون داخل و دور از دید هست گاهی مشکل ساز میشه

moriss
25-10-2009, 09:22
برو یک نگاه به بایوس بنداز ببین الکی دمای پایین رو برای ریست انتخاب نکردی (نکردند)
اونجا قسمتی هست برای تعیین دمایی که اگه دمای سی پی یو به اون رسید سیستم خاموش یا ریستارت کنه.

ولی در هر صورت
فن پاور رو هم نگاه کن ببین درست میچرخه.
چون داخل و دور از دید هست گاهی مشکل ساز میشه

خیر اون قسمت که میگید رو چک کردم مشکلی نداره. روی بیشترین دما تنظیم شده. فن cpu هم تا بحال دوبار تعویض کردم. پیش تعمیرکار هم بردم و تست کرده سالم بوده:13:

zaki87
25-10-2009, 09:29
سلام
احتمال داره مشکل رم سیستمت باشه یه نگاهی هم به فن cpu بنداز

amd>intel
25-10-2009, 10:51
رم رو اول با برنامه memscope تست کن . پاور سیستمت چی هست . اگر ضعیف و متفرقه هست 390 وات کولر مستر بگیر .

kinder
25-10-2009, 11:09
1-شما یک فن برای گرافیک بگیر چون مشکل ریسیت شدن و خاموش شدن در مرحله ی اول به گرافیک مربوط میشه چون در مواقعی که طولانی مدت داری بازی میکنی و یا سیستمت طولانی مدت روشنه کارت داغ میشه و برای جلوگیری از خراب شدن کارت سیستم ریسیت میشه من یکی از دوستام گرافیکش بدون فن بود بعد از چند وقت سوخت بنابراین اول یک فن براش بخر
2-اگر مشکل حل نشد ببین پاورت چند واته اگر ضعیف بود یه پاور بخر
که احتمال مورد دوم خیلی کمه

p_samimi
25-10-2009, 12:51
1-شما یک فن برای گرافیک بگیر چون مشکل ریسیت شدن و خاموش شدن در مرحله ی اول به گرافیک مربوط میشه چون در مواقعی که طولانی مدت داری بازی میکنی و یا سیستمت طولانی مدت روشنه کارت داغ میشه و برای جلوگیری از خراب شدن کارت سیستم ریسیت میشه من یکی از دوستام گرافیکش بدون فن بود بعد از چند وقت سوخت بنابراین اول یک فن براش بخر
2-اگر مشکل حل نشد ببین پاورت چند واته اگر ضعیف بود یه پاور بخر
که احتمال مورد دوم خیلی کمه

GPU 7300 اونقدر تولید حرارت نمیکنه.
در ضمن خود سازنده میدونه باید فن بذاره یا نه
البته این بسته به شرایط سیلکوله کیس هم داره
در ضمن گفته شده که قطعات رو سیستم دیگه تست شده و مشکلی نبده
با این حال نظر خوبی هست .یک فن واسش نصی کنه ضرر نداره

p_samimi
25-10-2009, 13:02
دوست عزیز شما پاور رو روی سیستم دیگه تست کردی؟
حتما تستش کن
در ضمن معمولا اگه VGA داغ کنه سیستم فقط هنگ میکنه و تصویر freeze میشه
نه اینکه ریستارت کنه
البته فکر میکنم اینجوری باشه

amd>intel
25-10-2009, 13:15
ریست های RANDOM بیشتر به رم و پاور بر میگرده . در مواقع خیلی کم هاردی که بد سکتور داره اینطور میشه

p_samimi
25-10-2009, 13:38
البته فکر کنم مادربردت خازن هاش Solid باشه با این حال به اون خازن های کنار CPU هم یک نگاه بنداز.
اگه باد کرده مشکل از اونجاست و یک مرحله بالاتر مشکل میشه از پاور

moriss
26-10-2009, 19:36
ممنون از همه دوستان که نظز دادن.

تقریبا قبلا بیشتر این راهها رو تست کردم. همونطور که گفتم تمام قطعات رو روی سیستم دیگه گذاشتم و بیشترین کار رو از سیستم کشیدم. ولی مشکلی نداشت.

برای گرافیک هم یه فن گذاشتم. البته نمیدونم منظور شما از فن چه جوریه! ولی من روی در کیس اون قسمت که سوراخ داره یه فن گذاشتم طوری که دقیقا روی گرافیک قرار میگرفت. اما نتیجه ای نداشت. البته اینم بگم که میز من از اون مدلیه که برای کیس یه جای مخصوص داره و خب نسبتا هم تنگ هست. یعنی کیس اون تو خیلی داغ میشه. خود گرافیک رو هم یکی دوبار دست زدم حسابی داغ بود. ولی به قول یکی از دوستان لابد خود سازنده تشخیص داده که بدون مشکل کار میکنه.

خودم احتمال میدم از رم باشه. من دو تا رم 512 دارم و کیس 4 تا جای رم. یادمه یه مدت که جای رمها رو عوض کرده بودم مشکل حل شده بود. یعنی وقتی رم رو دوباره جای قبلی زدم بازم ریست شد اما جاشو که عوض میکردم دیگه ریست نمیشد. ولی الان دوباره ریست میشه. خب این منو کلافه کرده حسابی!!

راستی پاورم هم 500 وات هست. وقتی کیس رو خریدم این پاور روش نصب بود. فکر کنم اسمش الگانس یا یه چیزی تو این مایه ها بود

لبته فکر کنم مادربردت خازن هاش Solid باشه با این حال به اون خازن های کنار CPU هم یک نگاه بنداز.
اگه باد کرده مشکل از اونجاست و یک مرحله بالاتر مشکل میشه از پاور

اقا این سولید چی بید؟ باد کرده باشه؟!!! میشه بیشتر توضیح بدین

moriss
26-10-2009, 20:30
رم رو اول با برنامه memscope تست کن . پاور سیستمت چی هست . اگر ضعیف و متفرقه هست 390 وات کولر مستر بگیر .

این برنامه که گفتین رو دانلود کردم . اما کار نمیکنه. موقع اجرا میگه فلاپی رو وارد کنین. فلاپی کجا بود دیگه!! بعد هم ارور میده !!

p_samimi
26-10-2009, 21:54
اقا این سولید چی بید؟ باد کرده باشه؟!!! میشه بیشتر توضیح بدین

بعضی وقت ها به دلایلی مثلا نوسان پاور , قدیمی شدن مادربرد,اتصال کردن.... خازن های کنار CPU باد میکنه و خراب میشه
و در مراحل اولیه تا مدتی کار میکنه ولی در حین کار در اثر گرم شدن سیستم هنگ میکنه ریستارت میکنه و از این جور مسائل.

خازن Solid همون طور که از اسمش پیداست دیگه مایع داخلش نیست و برای همین مقاوم تر و دارای عمر بیشتر هست
و فکر کنم اولین شرکت که این کار رو کرد Gigabyte بود.
حالا ضرر نداره باز هم یک نگاه به خازن های کنار CPu بنداز
ببین سرش باد نکرده
حالت عادیش به این شکله که باید سرش صاف باشه و اگه خراب شده باشه معمولا از سرش باد میکنه و یکم سرش منحنی میشه
باید دقت کنی.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mjzaret
27-10-2009, 12:16
دوستان جوابهای خوبی رو بیان کردند، اما من هم یه جوابی در این زمینه می‌دم شاید به دردتون بخوره.
ابتدا یه نگاهی به ورژن بایوستون بندازید و بعد ببینید این ورژن از بایوس CPU تون رو ساپورت می‌کنه یا نه؟
در مین‌های گیگا با زدن دکمه‌ی F9 صفحه کلید می‌تونید ورژن بایوس و مشخصات مین‌تون رو ببینید. بعد از بدست آوردن ورژن بایوس حال ببینید که CPU تون با کدوم ورژن بایوس مین‌تون سازگار هست و بعد اون رو از اینترنت دانلود کنید و بعدش هم بایوس مین‌تون رو آپدیت کنید. به احتمال بسیار قوی مشکل‌تون حل می‌شه.
برای دین مشخصات بیشتر مین‌تون یه سر به سایت سازنده مین‌تون بزنید.
Mjzaret@Gmail.Com

moriss
27-10-2009, 22:38
دوستان جوابهای خوبی رو بیان کردند، اما من هم یه جوابی در این زمینه می‌دم شاید به دردتون بخوره.
ابتدا یه نگاهی به ورژن بایوستون بندازید و بعد ببینید این ورژن از بایوس CPU تون رو ساپورت می‌کنه یا نه؟
در مین‌های گیگا با زدن دکمه‌ی F9 صفحه کلید می‌تونید ورژن بایوس و مشخصات مین‌تون رو ببینید. بعد از بدست آوردن ورژن بایوس حال ببینید که CPU تون با کدوم ورژن بایوس مین‌تون سازگار هست و بعد اون رو از اینترنت دانلود کنید و بعدش هم بایوس مین‌تون رو آپدیت کنید. به احتمال بسیار قوی مشکل‌تون حل می‌شه.
برای دین مشخصات بیشتر مین‌تون یه سر به سایت سازنده مین‌تون بزنید.
Mjzaret@Gmail.Com

والله یه برنامه bios رو cd مادربورد بود که نصبش کردم. ظاهرا برای اپدیت بایوس بود. این اطلاعاتی که این برنامه داده
Intel 945 BIOS for 945P-S3 FFf
چیز بدرد بخوری در مورد ورژن نداده. ولی به تازگی اپدیتش کردم. ورژن cpu رو از کجا بفهمم؟!!

p_samimi
27-10-2009, 23:22
والله یه برنامه bios رو cd مادربورد بود که نصبش کردم. ظاهرا برای اپدیت بایوس بود. این اطلاعاتی که این برنامه داده
Intel 945 BIOS for 945P-S3 FFf
چیز بدرد بخوری در مورد ورژن نداده. ولی به تازگی اپدیتش کردم. ورژن cpu رو از کجا بفهمم؟!!

از نرم افزار
Cpu-Z
استفاده بکن.

ولی من چشم آب نمیخوره مشکل از اینجا باشه
با این حال تستش ضرر نداره

moriss
31-10-2009, 21:42
امروز یکی از رم ها رو برداشتم و مدت زیادی با سیستم کار کردم. تا تونستم ازش کار کشیدم. هیچ مشکلی نداشت!! البته کیس رو از جاش دراوردم . یعنی دیگه توی میز نیست. حالا موندم ایراد از رم بوده یا گرما!! یا رم با گرما مشکل داره؟!!

رم رو هم الان سرجاش گذاشتم فعلا بی مشکل داره کار میکنه.

والله دیوونه شدم دیگه

p_samimi
31-10-2009, 22:10
احتمال میدم مشکل از رم باشه
چون رم سالم به این راحتیا تحت تاثیر حرارت قاطی نمیکنه.
مگه اینکه مشکل داشته باشه.
رم رو در بیار سیستم رو بگذار سر جاش.
ازش کار بکش
اگه مشکل حل شد که مشکل از رم بوده
اگه نشد رم رو بگذار سر جاش و اون یکی رو در بیار
این هم مثل اون یک تست کن.
اگه باز نشد
هر دو رم رو بگذار سر جاش و سیستم رو بیار بالا.
و باز هم تست کن.
همیشه تو این موارد 2 کار رو با هم انجام ندید. چون نمیشه تشخیص داد مشکل از کجاست

p_samimi
31-10-2009, 22:16
به عنوان یک مطلب خاطره انگیز باید بگم یکی از دوستام سیستمش مشکل داشت .
بعد اومد به من گفت : آقا من پاور رو عوض کردم
رم رو هم یکی دیگه انداختم
فن Cpu رو هم داشتم یکی دیگه انداختم
کارت های اضافی رو هم خارج کردم و کلیه کابل ها رو هم داشتم عوض کردم
و الان مشکل حل هست .
حالا مشکل از کدوم بود.
بهش گفتم یعنی همرو اول انجام دادی بعد سیستم رو روشن کردی.
گفت آره هر چی به ذهنم اومد انجام دادم بعد روشن کردم.!!!!!!!!!!!!!!

بهش تو جواب گفتم :مشکل از پرتقال فروش بود
شما هم یکی یکی امتحان کن که نیوفته گردن پرتقال فروش.

moriss
01-11-2009, 12:44
خب من تقریبا قبلا این روش رو امتحان کرده بودم. به همین نتیجه رم رسیدم. چون با یکی از رمها سیستم مشکل داشت و با دیگری نداشت. ولی ظاهرا این موقتی بود چون باز هم دوباره همون مشکل تکرار شد. دیروز هم که رم رو دراوردم و با یکی کار میکرد، در نهایت بعد از چند ساعت کار بالاخره ریست شد. جالب اینه که من حدود 1 ساعت کلی کار کشیدم از سیستم. ( کپچر فیلم و میکس و مونتاژ ) اما بدون هیچ مشکلی کار میکرد. اما وقتی اخر شب تو اینترنت میچرخیدم ریست شد. در حالی که هیچ نرم افزار اضافی کار نمیکرد!!

اخه اینجوری هم مشخص نمیشه که مشکل از چیه!! اگه جوری باشه که cpu یا رم توی حالت کاملا فعال ریست کنه سیستم رو ، خب میگی یکیش مشکل داره، اما وقتی هیچ فعالی خاصی نداره و ریست میشه واقعا کلافه کننده است

راستی این مشخصات سیستم من تو سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینجا اینطور که حساب کرده 81% سیستم مشکل نداره و 19% درایورها نیاز به اپدیت داره. البته بیشترش بیخوده!

مشکل اینجاست که اپدیتش پولیه !! واسه اپدیت باید چیکار کرد!!

-----

با برنامه cpu-z چه جوری بفهمم ورژن cpu و مادربرد همخانی داره یا نه؟!

moriss
01-11-2009, 12:57
با برنامه cpu-z چه جوری بفهمم ورژن cpu و مادربرد همخانی داره یا نه؟!

این مشخصات cpu

اینم مادربرد

p_samimi
01-11-2009, 13:23
اینکه پولی پس به این نتیجه میرسی که دکون باز کرده پس داره چرت و پرت رو سایت میزنه که تو بری پولی آپدیت کنی.
این ها چرت و پرت.
شما میری از سایت سازندهمادربرد درایور آخر چیپ مادربردت رو دانلود میکنی با مخلفتاتش.
بایوس هم اونجا تو سایت سازنده هست
همش هم مجانیه

p_samimi
01-11-2009, 13:29
و اما این که میگی داشتی از اینترنت استفاده میکردی من رو به فکر مشکل یکی از بچه ها انداخت.
کلا توضیح اون رو نمیدم
البته یادم نمیاد که آیا تمام قطعات رو جدا کردی یا نه.
ولی آقا شما یک کار کن.
مودم رو در بیار
هر چی هارد اضافی و یا کارت دیگه هم که داری در بیار.
یک ویندوز نصب کن.
البته برای اطمینان اول سرویس پک 2 رو نصب کن.
در ضمن اون وسط Nokia و Sony Ericson دیدم.
این ها رو هم نصب نکن.
حتی یک جا در مورد مشکل دریاره این 2 با هم شنیده بودم.
ببین سیستم ریستارت میشه یا نه
بعد بریم سر مطالب بعدی.
الان که این ها رو گفتم اگه واقعا همین جوری قبلا انجام دادی که هیچ ولی حتی اگه یک اپسیلن خلاف این انجام دادی این کاری که گفتم رو بکن.
مبخوام که به جواب برسیم.

p_samimi
01-11-2009, 13:31
در ضمن هرچند به اون سایته اطمینان ندارم ولی جلوی مودم ضربدر زده.
یکم آدم به فکر میره
درش بیار تست کن

moriss
01-11-2009, 13:34
.ولی اینم سایت سازنده بود چون از روی لینکی رفتم که برنامه EverestCorporate توی مشخصات مادربرد و cpu داده بود. لینک مخصوص اپدیت بود!!

البته با برنامه @BIOS که روی cd مادربرد بود چند وقت پیش بایوس مادربرد رو اپدیت کردم

p_samimi
01-11-2009, 13:36
در مورد ساپورت Cpu هم فکر نکنم مشکلی باشه
تو لیست ماردبردت که دقیقا همین رو داره

p_samimi
01-11-2009, 13:39
مادربردت مگه گیگابایت نیست.
برو ا.نجا
چکار داری با سازنده بایوس.
اون واسه هزار تا مادربرد بایوس میزنه
شا باید از سایت مادربردت بری دنبال بایوس ودرایورها
ابته در مورد چیپ Nforce یا Gforce میشه رفت مستقیم به سایت این محصول ولی در مورد مادربرد شما برو همون سایت گیگا

moriss
01-11-2009, 14:15
اما این که میگی داشتی از اینترنت استفاده میکردی من رو به فکر مشکل یکی از بچه ها انداخت.
کلا توضیح اون رو نمیدم
البته یادم نمیاد که آیا تمام قطعات رو جدا کردی یا نه.
ولی آقا شما یک کار کن.
مودم رو در بیار
هر چی هارد اضافی و یا کارت دیگه هم که داری در بیار.
یک ویندوز نصب کن.
البته برای اطمینان اول سرویس پک 2 رو نصب کن.
در ضمن اون وسط Nokia و Sony Ericson دیدم.
این ها رو هم نصب نکن.
حتی یک جا در مورد مشکل دریاره این 2 با هم شنیده بودم.
ببین سیستم ریستارت میشه یا نه
بعد بریم سر مطالب بعدی.
الان که این ها رو گفتم اگه واقعا همین جوری قبلا انجام دادی که هیچ ولی حتی اگه یک اپسیلن خلاف این انجام دادی این کاری که گفتم رو بکن.
مبخوام که به جواب برسیم.

ببینید من دوتا سیستم دارم. که یکیش این مشکل رو داره. چندوقت پیش
قطعات اون سیستم رو یکی یکی گذاشتم رو این سیستم و تا جایی که میشد ازش کار کشیدم. در همه حالتها سیستم ریست میشد. البته من cpu و رم و گرافیک و پاور رو تست کردم. قطعاتی مث مودم و ... رو نه.

تنها حالتی که سیستم ریست نشد موقع تست رم بود. که با یک رم ریست میشد و با یکی دیگه نمیشد. جای رمها رو عوض کردم و مشکل حل شد. یعنی دیگه هرکارش کردم ریست نشد. تا همین اواخر که دوباره اون مشکل بوجود امد!! واسه همین میگم عجیبه و کلافه شدم.

----

اون نوکیا و سونی اریکسون مربوط به درایورهای گوشیهاست که فکر نمیکنم اصلا ربطی به قضیه داشته باشه. ضمن اینکه تازه نصب شده.

----

مودم هم میدونم مشکلش چیه. درایورش درست نصب شده منتها دوتا مودم رو شناخته که یکیش درایور نداره. اشکال از این نیست چون این مودم رو تازه نصب کردم.

moriss
01-11-2009, 14:18
مادربردت مگه گیگابایت نیست.
برو ا.نجا
چکار داری با سازنده بایوس.
اون واسه هزار تا مادربرد بایوس میزنه
شا باید از سایت مادربردت بری دنبال بایوس ودرایورها
ابته در مورد چیپ Nforce یا Gforce میشه رفت مستقیم به سایت این محصول ولی در مورد مادربرد شما برو همون سایت گیگا

چرا مادربردم گیگاست. اتفاقا هیمن الان بایوس مادربرد رو با برنامه @BIOS که تو Cd خودش بود اپدیت کردم. تو چند دقیقه اپدیت شد.

کارت گرافیک رو هم تازگی اپدیت کردم و میدونم که ورژن جدیدتری نیومده هنوز

p_samimi
01-11-2009, 21:16
شما مودم ر. با قطعات ضروری خارج کن.
ویندور XP sp2 نصب کن./
خبرش رو بده
در ضمن بعد نصب ویندوز تا جا داره هیچ نرم افزاری نصب نکن.

moriss
04-11-2009, 12:30
خب من یه رم رو دراوردم و جای اون رم دیگه رو هم عوض کردم. از دیروز دارم حسابی از سیستم کار میکشم. حتی بیشتر از 6 ساعت کار کپچر و تبدیل فیلم انجام دادم که 100 درصد cpu ئ 60% رم رو اشغال کرده بود. بدون هیچ مشکلی کار کرد. ( در حالی که قبلا تو این شرایط یا خاموش میشد یا ریست )

الان هم رم دوم رو وصل کردم ( توی جای جدید ) فعلا داره کار میکنه تا ببینم چی میشه

amir_toos
04-11-2009, 13:08
شما اگر برات امکان داره یک پاور دیگه بذار روی سیستمت ببین باز هم مشکل داره؟ چون چند وقت پیش برای یکی از دوستانم همچین مشکلی بود که پاور رو براش عوش کردم دوست شد . بهت پیشنهاد می کنم از برند گرین یا کولر مستر چک بزن چرا؟چون کیفیت عالی دارن

amd>intel
04-11-2009, 13:29
پاور رو حتما چک کن . مخصوصا مدل جدید 460 وات شرکت کولر مستر یا مدلهای مشابه های شرکتهای دیگر مثل گرین

Vahid67
04-11-2009, 14:08
دوست خوب من چندتا از پستهای این تاپیک رو خوندم و احساس میکنم مشکل از رم شماست منم تقریباً همچین مشکلی داشتم...
بهترین راه تست استفاده از نرم افزار memtest هستش که حجمی هم نداره راحت میتونید دانلودش کنید و روی سی دی رایتش کنید خودش بوت میاد توی برنامه و شروع میکنه به تست کردن اگع دیدید حتی یک ارور داد شک نکنید از رمه ....خوب حالا راه حل میتونید از توی قسمت اورکلاک مادربردتون یه چند دهم ولتاژ بهش برق اضافه کنید برای مدتی بدون مشکل کار میکنه ولی دوباره مثل سابق میشه در نهایت باید ببرید گارانتی...

shahinfarasystem
05-11-2009, 13:52
سلام

خسته نباشي مي دونم خيلي كارا كردي ولي لينم يه امتحان بكن

خمير سيليكوني كه بين فن سي پي يو و خود سي پي يو هيتش رو كاملا با پنبه پاك كن و با خمير سيليكوني كه از بازار تهيه مي كني

جايگزين كن (يه چيزي شبيه سرنگ هستش كه بايد روي سي پي يو محتوياتش رو تقريبا 1.3 خالي كني و بعد پخشش كني اونوقت سي پي يو رو جا بزني بعدش فن رو روش بذاري)

اين يه كار

بعد شما كيست رو بذار بيرون از اون محفظه كه گفتي

تو شركت ما تويكي از بخش ها كه ميزا رو عوض كردن يه سري شون به اين مشكل خورده بودن

مي خواي اول راه دومي ام رو امتحان كن اگه نشد برو اوليه

موفق باشي

moriss
07-11-2009, 11:29
ممنون از همه دوستان که نظر دادن. راستش فعلا با جابجا کردن جای رمها داره بدون مشکل کار میکنه و تا حالا ریست نشده ( گوش شیطون کر !!)

بهترین راه تست استفاده از نرم افزار memtest هستش که حجمی هم نداره راحت میتونید دانلودش کنید و روی سی دی رایتش کنید خودش بوت میاد توی برنامه و شروع میکنه به تست کردن اگع دیدید حتی یک ارور داد شک نکنید از رمه ....خوب حالا راه حل میتونید از توی قسمت اورکلاک مادربردتون یه چند دهم ولتاژ بهش برق اضافه کنید برای مدتی بدون مشکل کار میکنه ولی دوباره مثل سابق میشه در نهایت باید ببرید گارانتی...

این نرم افزار رو قبلا هم گفتم دانلود کردم اما کار نمیکنه. یعنی میگه فلاپی رو وارد کنید. منم که فلاپی نداره کیسم. ارور میده و خارج میشه!!

سلام

خمير سيليكوني كه بين فن سي پي يو و خود سي پي يو هيتش رو كاملا با پنبه پاك كن و با خمير سيليكوني كه از بازار تهيه مي كني

جايگزين كن (يه چيزي شبيه سرنگ هستش كه بايد روي سي پي يو محتوياتش رو تقريبا 1.3 خالي كني و بعد پخشش كني اونوقت سي پي يو رو جا بزني بعدش فن رو روش بذاري)

شما هم خسته نباشی. اقا این روش خیلی خفنگه فکر نکنم از پسش بربیام. میترسم بزنم یه جای دیگه رو هم داغون کنم!

تو شركت ما تويكي از بخش ها كه ميزا رو عوض كردن يه سري شون به اين مشكل خورده بودن

موفق باشي

الان کیس بیرون از محفظه است. یعنی چند روزه گذاشتمش بیرون. بهتر شده اما بازم ریست میشد. فعلا جای رو رو که عوض کردم دیگه ریست نشده.

p_samimi
07-11-2009, 12:50
خوب مثل اینکه مشکل حل شده
حالا مشکل از کدوم بوده؟
1:اسلات خراب
2:رم خراب

من باشم رم رو برمیگردونم رو اسلات قبلی ببینم باز ریستارت میکنه یا نه.
یا اون یکی رم رو که در آوردی رو با این رو رو سیستم عوض میکنم.
چند حالت رو باید تست کنی ببینی مشکل از کجا بوده.

در ضمن یادم نمیاد آیا رم هات هر دو مثل هم بود؟

amd>intel
07-11-2009, 13:05
با این برنامه چک کن memscope

amir_toos
07-11-2009, 22:26
با دیباگر هم تست بزنی بد نیست

p_samimi
08-11-2009, 00:23
با دیباگر هم تست بزنی بد نیست

با چی تست کنه؟

shahinfarasystem
08-11-2009, 13:17
سلام

اين يه كار

موفق باشي

حل شد يا نه؟

moriss
08-11-2009, 21:31
خوب مثل اینکه مشکل حل شده
حالا مشکل از کدوم بوده؟
1:اسلات خراب
2:رم خراب

من باشم رم رو برمیگردونم رو اسلات قبلی ببینم باز ریستارت میکنه یا نه.
یا اون یکی رم رو که در آوردی رو با این رو رو سیستم عوض میکنم.
چند حالت رو باید تست کنی ببینی مشکل از کجا بوده.

در ضمن یادم نمیاد آیا رم هات هر دو مثل هم بود؟

نه کاملا!!

دیروز دوباره ریست شد که رم دوم رو دراوردم و الان با یه رم داره کار میکنه و فعلا از دیروز بی مشکل!

بله رم هر دو مثل هم هست. البته با برنامه cpu-z برای یه رم شماره سریال رو مینویسه ولی برای رم دیگه نمینویسه.

یه چیز عجیب. میشه هم اسلات خراب باشه هم رم؟!! یعنی اینقدر بدشانسم

چون یه رم رو ( اونی که شماره سریالش تو cpu-z میاد) روی تمام اسلاتها تست کردم و روی یه اسلات بدون مشکل بود ولی رم دوم روی همه اسلاتها ریست میشد!!

p_samimi
08-11-2009, 22:16
نه کاملا!!

یه چیز عجیب. میشه هم اسلات خراب باشه هم رم؟!! یعنی اینقدر بدشانسم

چون یه رم رو ( اونی که شماره سریالش تو cpu-z میاد) روی تمام اسلاتها تست کردم و روی یه اسلات بدون مشکل بود ولی رم دوم روی همه اسلاتها ریست میشد!!

ممکنه اسلات خراب بوده رم رو خراب کرده.
رم دوم رو بگذار رو اون اسلات که رم اول مشکل نداشت

sp1362
09-11-2009, 13:10
سلام دوست عزیز
این مشکل بر می گرده به رم مطمئن باش احتمال دو کار انجام بده یکی جای رمت را عوض کن اگر جواب نداد بر می گرده به قضیه باس رم که ممکنه مادربردت رم با این باس را ساپرت نکنه که باید رم را عوض کنی و برای مطمئن شدن می تونی رم کامپیوتر دوستت را روی آن بگذاری

amir_toos
09-11-2009, 17:43
با چی تست کنه؟
کارت دیبا گر مخصوص تست کردن قطعات هست مگه شما کار نکردین باهاش؟ چون من تعمیرات هم انجام میدم گفتم تست بزنی بد نیست :46:

p_samimi
10-11-2009, 01:37
کارت دیبا گر مخصوص تست کردن قطعات هست مگه شما کار نکردین باهاش؟ چون من تعمیرات هم انجام میدم گفتم تست بزنی بد نیست :46:

منظورتون اون برد Pci هست که به عنوان Tester میفروشند و نسبت به خطایی که میده یک عدد نشون میده و با رجوع به دفترچش مشکل مشخص میشه؟

برادر یک جاهایی فارسی جرف زدن مشکل ساز میشه.
این کلمه رو اصلا نشنیده بودم :31:

shahinfarasystem
10-11-2009, 18:55
ببخشيد جسارت به دوستان نشه

ولي فكر كنم تلاش بي فايده داري مي كني وقتي سيستم تهويه نشه و شرايطش هم مثل ايني كه

شما مي گي باشه مطمئنم از دماي كيسه نه از رم

moriss
20-11-2009, 22:20
بخشيد جسارت به دوستان نشه

ولي فكر كنم تلاش بي فايده داري مي كني وقتي سيستم تهويه نشه و شرايطش هم مثل ايني كه

شما مي گي باشه مطمئنم از دماي كيسه نه از رم

تهویه سیستم مشکلی نداره. غیر از فن پاور 2 تا فن هم روی کیس گذاشتم . ضمنا کیس روی میز هست یعنی داخل محفظه نیست

----

دیروز دوباره ریست شد. خیلی هم مسخره. یعنی سیستم رو روشن کردم میخواستم فیلم ببینم هنوز 10 ثانیه نشده بود که ریست شد. قبلش هم سیستم مدت زیادی خاموش بوده. اگر از گرما باشه که به این سرعت نباید ریست بشه!!

moriss
24-01-2010, 10:57
مدتی بود دیگه خیلی کم ریست میشد اما الان دو روزه که حسابی اذیت میکنه!

اخه بدبختی اینه که یه بار مادربرد سوخت ولی چون گارانتی داشت تعمیر شد اگه نامردا عوضش میکردن مطمئنم مشکلم حل میشد.

pulp_fiction
27-01-2010, 15:47
سلام خدمت دوستان

حدود 1 سال پيش سيستم رو ارتقا دادم و کلا کيس رو عوض کردم. بعد از مدتي سيستم خودبخود ريست ميشد. مواقع خاصي هم نبود . مثلا بعضي وقتها موقع ديدن فيلم، بعضي وقتها بين بازي ( کماندو ) بعضي وقتها موقع اينترنت/ کلا ديلي خاصي نميشد براش پيدا کرد. مشکل ديگه هم اين بود که وقتي کار تبديل فيلم به dvd رو انجام ميدادم ( يا کار با نرم افزارهاي تبديل فيلم که تمام cpu رو ميگيره ) سيستم بعد از مدتي خاموش ميشد. بالاخره کشف کردم که از گرماست و وقتي در کيس رو باز ميکردم و پنکه واسه اش ميذاشتم! ديگه بدون مشکل ساعتها کار ميکرد.

چندوقت پيش main سوخت و چون گارانتي بود فرستادم براي تعمير. مشکل ريست شدنش حل شد تا چند روز پيش که دوباره همون اتفاق افتاد و مدام سيستم خودبخود ريست ميشه. تمام قطعات سخت افزاري رو روي سيستم ديگه تست کردم هيچ مشکلي نداشت و درست کار ميکرد. واقعا موندم که چيکار کنم

اينم مشخصات سيستم

CPU Type DualCore Intel Pentium D 925, 3015 MHz (15 x 201)
Motherboard Chipset Intel Lakeport i945P Giga S3
System Memory 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Video Adapter NVIDIA GeForce 7300 GT (512 MB)

شما با این مشخصات سیستمی که داری حتما پاورت نمی کشه یا یاورت نیم سوز شده اول بهتره پاورت با اهم متر چک کنی ببینی برق 12 ولت کامل وارد سیستمت میشه یانه . پاورت عوض کنی مشکلت حل می شه پاور گرین بگیر.

amd>intel
27-01-2010, 16:06
پاور سیستمت چیه ؟

TREASURES
27-01-2010, 16:11
آقا من یه راهنمایی میکنم احتمالش زیاده که از پیچ هایی باشه که مادربوردو به کیس وصل کرده احتمالا بد بسته شده یکی از دوستام دقیقا همین مشکل تو رو داشت

reza_kinglord
27-01-2010, 16:46
به احتمال زیاد پاورت نمی کشه یا به قول دوستمون نیم سوز شده.. اگه تونشتی با پاور دوستان چک کن اگه دیدی با مال اونا ریسیت نمی شه برو یه پاور بردار