PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور ميشه سرعت اينترنت كاربر رو در وب با PHP يا هر چيز ديگري تشخيص داد؟

Pejvak61
24-10-2009, 09:28
با توجه به اينكه كاربران وب سايت ممكنه از اينترنت پرسرعت استفاده كن يا اينكه وضعيت اسفباري داشته باشن، بنابراين نه ميشه اونقدر كيفيت كار رو بالا برد و از امكانات گرافيكي بالا استفاده كرد كه كاربران با سرعت دانلود متوسط و پائين نتونن به راحتي با وب سايت ارتباط برقرار كنن و نه اونقدر كيفيت رو بياري پائين كه به كليت ارزش وب سايت خدشه وارد بشه.

اگر امكاني وجود داشته باشه كه بتونه تشخيص بده كه سرعت دانلود اينترنت كاربر چقدره اونوقت ميشه براساس اون طراحي مخصوص اون كاربر رو در اون صفحه وب ايجاد كرد.

مثلاً كاربر پرسرعت، كيفيت بالا و كاربر كم سرعت كيفيت معمولي.

البته شايد اين شبهه بوجود بياد كه بين كاربرها تبعيض ايجاد ميشه و يا اينكه اصلاً درست نيست كه يك وب سايت ظاهر چندگانه داشته باشه. اما به هرحال دانستن سرعت حدودي دانلود كاربر ميتونه بهمون كمك كنه تا مثلاً تبليغات، بنرها يا لوگوهاي با حجم بالاتر رو براي كاربران پرسرعت نمايش بديم.

البته ميدونم كه تشخيص سرعت دانلود به اين راحتي ها نيست ولي در ياهو تا زماني كه من اينترنت پرسرعت نداشتم نميدونستم كه تبليغات متناسب با سرعت كاربر رو ارائه ميكنه. جالب بدونين كه تبليغات نمايش داده شده در كامپيوترهاي با سرعت دانلود پائين خيلي ساده ولي در كامپيوترهاي با سرعت دانلود بالا حتي مثل فيلمه.

javadvjj
16-11-2009, 11:12
من نمی دونم ولی از بچه ها درخواست می کنم که جواب بدن باحاله