PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن لپ تاپ در اثر آپدیت بایوس

hami soft
22-10-2009, 15:06
سلام لپ تاپ ASUS F80S دارم که تو ویندوز ویستای خودش هی پیغام مبنی بر آپدیت بایوس داد .. بایوس هارو دانلود کرد و اجرا کرد و سیستم ریست شد و ابتدا بایوس رو فلش کرد و بعد دوباره بایوس رو ساخت و پیغام موفقیت هم دارد اما همون لحظه سیستم هنگ کرد و صفحه سیاه شد و حتی خاموش هم نمیشد ... به ناچار باطری رو درآوردم ... و بعد از اون هر کاری میکنم سیستم روشن نمیشه ... انگار سیستم برق توش نمیره
حالا چه طوری میتونم سیستم رو روشن کنم ؟ و این مشکل رو حل کنم ؟

H@mid-Vista
22-10-2009, 16:40
با توجه به اتفاقاتي كه افتاده شما احتمالا" يكي از اين سه اشتباه را كردين

1-انتي ويروس غير فعال نشده بوده
2-نسخه نامناسب بايوس انتخاب شده
3-بايوس كامل فلش نشده

با توجه به اينكه بايوس نوت بوك باطري نداره و مثل حافظه فلش هست
بايد ببري تعميرگاه يا گارانتي

hami soft
22-10-2009, 17:41
انتی ویروس روی سیستم نداشتم و نسخه بایوس رو هم خود برنامه Asus انتخاب کرده بود ...
فکر میکنم حالت سوم باشه ...
حالا گارانتی برای فلش کردن دوباره بایوس پول میگیره ؟!!!

Green.Son
22-10-2009, 17:59
انتی ویروس روی سیستم نداشتم و نسخه بایوس رو هم خود برنامه Asus انتخاب کرده بود ...
فکر میکنم حالت سوم باشه ...
حالا گارانتی برای فلش کردن دوباره بایوس پول میگیره ؟!!!

چون خودت خرابش كردي گارانتي تعلق نميگيره و بايد پول بدي:31:

biostar
23-10-2009, 12:23
در کل آپدیت بایوس لپتاپ اشتباه محض هست! فقط شما نیستی، خیلی ها رو میشناسمم به این بلا دچار شدن.

H@mid-Vista
23-10-2009, 13:21
در کل آپدیت بایوس لپتاپ اشتباه محض هست! فقط شما نیستی، خیلی ها رو میشناسمم به این بلا دچار شدن.

اتفاقا" اشتباه نيست و حتي لازمه در برخي موارد
اما متاسفانه كابران فايلهايي كه جهت راهنماي نصب هست رو نمي خونن و مشكل ساز ميشه
و گرنه اپديت كردن بايوس كار سخت و خطرناكي نيست اما اصول داره
اتفاقا در مورد نوت بوك كه باطري داره و احتمال قطعي برق اثري نداره خيلي كم خطرتر از دسك تاپ هست.

paaraadise
26-10-2009, 21:07
منم همین بلا سرم اومد .. البته دل !

شاید بتونی با CRISIS RECOVERY MODE بایوس رو برگردونی .. احتیاج به فلاپی درایو یو اس بی داری البته .

از دوستان کسی جایی رو سراغ داره که بتونه بایوس لبتاپ رو دوباره پروگرام کنه ؟

اگه آدرس بدین در پیام خصوصی ممنون میشم ..

oranoos_92
16-06-2010, 22:12
دوستان من میخوام بایوسم را اپدیت کنم دل وسترو 1520 دارم به نظرتون انجام بدم یا نه؟ باا توجه به شمکلاتی که وایه این دوستمون اتفاق افتاد؟

Pami
16-06-2010, 22:32
یکسری نکته ها که خیلی از دوستان برای آپدیت بایوس بهش توجه نمیکنن این هست که :

1- حتما باید باتری فول باشه و شارژر هم وصل باشه به لپ تاپ
2-هیچ وسیله جانبی نباید در حین آپدیت به لپ تاپ وصل باشه ( فلش مموری - دیسک ها داخل درایو ... )
3-برنامه ای در حال اجرا نباشه تا CPU درگیر نباشه
4-عملیات فلش و آپدیت اگر 20 دقیقه هم طول کشید نباید لپ تاپ رو دستی Restart کنید و یا خاموش کنید یا شارژر رو در بیارید
5-آپدیت بایوس باید بر اساس نیاز و رفع مشکلات فعلی لپ تاپ باشه نه از سر بیکاری !

خلاصه در حین آپدیت بایوس لپ تاپ رو انگولک نکنین ! :31: مشکل خاصی پیش نخواهد آمد ، حتما هم پک آپدیتش رو از سایت سازنده بگیرید

pendareirooni
29-10-2010, 15:08
متاسفانه همین مشکل برای لپ تاپ hp هم اتفاق افتاده . ضمن اینکه این لتپ تاپ 2010 هم هست و اطلاعاتی زیادی در موردش تو نت نیست .

من بعد از نصب ویندوز مشغول نصب درایور ها شدم و اول هم از فایل بایوس شروع کردم . اما بعد از ریست شدن ، سیستم به هیچ عنوان بوت نمیشه .

آیا با همون فایلهایی که دارم میشه مجددا بایوس رو بارگذاری کرد یا نه ؟ اگه این کار ممکنه چه جوری ؟؟؟

zepe
10-11-2010, 16:48
سلام منم لپ تاپ g62 hp تازه خریدم ویندوز 7 سرش نصب کردم درایورارو هم از اچ پی گرفتم یکی یکی داشتم نصب میکردم که به bios update f35 رسیدم خیلی گرافیکی نصب شد اما دیگه back lighte lcdلپ تاپم روشن نشد خیلی ناراحتم لطفا کمک کنید لپ تاپم نو نوه اعصابمم خورده

Unknown_2517
15-11-2010, 08:54
سلام منم لپ تاپ g62 hp تازه خریدم ویندوز 7 سرش نصب کردم درایورارو هم از اچ پی گرفتم یکی یکی داشتم نصب میکردم که به bios update f35 رسیدم خیلی گرافیکی نصب شد اما دیگه back lighte lcdلپ تاپم روشن نشد خیلی ناراحتم لطفا کمک کنید لپ تاپم نو نوه اعصابمم خورده

اگه شما براي تعمير، دستگاهتون رو جايي نداديد. لينك زير رو بخونيد. احنمال بسيار زياد مشكلتون حل ميشه...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

anananas
04-12-2010, 00:13
سلان . نوت بوک asus مدل k50in من هم به تازگی ریستارت نمی شه . به نظر شما مشکلش چیه ؟

H@mid-Vista
04-12-2010, 16:13
سلان . نوت بوک asus مدل k50in من هم به تازگی ریستارت نمی شه . به نظر شما مشکلش چیه ؟

معمولا مشكل از انتی ویروس و یا درایور گرافیكت هست.

haghshenasmahdi
11-12-2010, 23:11
سلام دوستان
من مدتی یک لپ تاپ asus n82jv خریدم گاهی اوقات روشن نمیشه در صورتی که به طور نرمال کار میکنه و خاموشش می کنم بعد باید چندین بار دکمه پاور روبزنم بعدش یهو روشن میشه
امید ورام منو بتونید راهنمایی کنید اخه ... :41:

haghshenasmahdi
12-12-2010, 14:14
سلام دوستان
من مدتی یک لپ تاپ asus n82jv خریدم گاهی اوقات روشن نمیشه در صورتی که به طور نرمال کار میکنه و خاموشش می کنم بعد باید چندین بار دکمه پاور روبزنم بعدش یهو روشن میشه
امید ورام منو بتونید راهنمایی کنید اخه ...:41::41:

nancy joon
12-12-2010, 17:50
با سلام به دوستان

براي لپ تاپ من ( Asus X42JB ) براي bios آپديت جديد اومده به نظرتون انجام بدم يا نه ؟ اگر بله نحوه انجام كار و كارهاي لازم قبل از آپديت كردن رو لطفا بگيد با تشكر فراوان .

nancy joon
13-12-2010, 23:20
لطف كنيد جوابمو بديد ! :46:

mpes70
07-03-2012, 18:18
سلام من لپ تاپم asus k52jt هست من تو ویندوز بعد از 30 دقیق هنگ میکرد دیگه جز خاموش کردن با دکمه پاور لپتاپ کار دیگه ای نمیتونستم انجام بدم بعدش من موقع روشن شدن دکمه f4 زدم یهصفحه باز شد مال فلش یا آبدیت بایوس بود من زدم و بعد از پر شدن دو نوار گفت بعد از 2 ثانیه لپ تاپخاموش میشه که شد دیگه بعد از اون دیگه لپ تاپم روشن نمیشه پاورو که میزنم صدای دی وی دی رم میاد بعد دوباره خاموش میشه
لطفا کمکم کنید خیلی ناراحتم تو این تعطیلات عید گارانتیم نمیشه بردش من تو طعتیلات فقط این لپ تاپه رو دارم بدون لپ تاپه هیچ کار نمیتونم بکنم خواهش میکنم کمکم کنید تا خودم درستش کنم
ااگه میشه در غیر انصورت بگید که کجا ببرمش مرسیییییییی از همگی به خاطر سایت خوبتون
لطفا بفرستید به ایمیلم
mpes70@yahoo.com

---------- Post added at 06:18 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

سلام من لپ تاپم asus k52jt هست من تو ویندوز بعد از 30 دقیق هنگ میکرد دیگه جز خاموش کردن با دکمه پاور لپتاپ کار دیگه ای نمیتونستم انجام بدم بعدش من موقع روشن شدن دکمه f4 زدم یهصفحه باز شد مال فلش یا آبدیت بایوس بود من زدم و بعد از پر شدن دو نوار گفت بعد از 2 ثانیه لپ تاپخاموش میشه که شد دیگه بعد از اون دیگه لپ تاپم روشن نمیشه پاورو که میزنم صدای دی وی دی رم میاد بعد دوباره خاموش میشه
لطفا کمکم کنید خیلی ناراحتم تو این تعطیلات عید گارانتیم نمیشه بردش من تو طعتیلات فقط این لپ تاپه رو دارم بدون لپ تاپه هیچ کار نمیتونم بکنم خواهش میکنم کمکم کنید تا خودم درستش کنم
ااگه میشه در غیر انصورت بگید که کجا ببرمش مرسیییییییی از همگی به خاطر سایت خوبتون
لطفا بفرستید به ایمیلم
mpes70@yahoo.com

amin1374
07-03-2012, 18:59
هیچ راهی جز بردن به گارانتی نداری هر چه سریعتر اقدام کنی بهتره

Pami
07-03-2012, 22:48
تاریخ پست ها رو یکبار دیگه ببینید دوستان
بسته شد