PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرتون درباره ی خراب کردن هارد چیه ؟

David Jones
22-10-2009, 02:09
سلام ! میشه هارد رو یه جوری آسیب فیزیکی بهش زد که اطلاعاتش دیگه برنگرده ؟ مثلا وسط low level format سیستم رو ریست کرد! :31:

Kianoosh
22-10-2009, 05:30
سلام ! میشه هارد رو یه جوری آسیب فیزیکی بهش زد که اطلاعاتش دیگه برنگرده ؟ مثلا وسط low level format سیستم رو ریست کرد!

عجب سوالی پرسیدی ها!:دی حالا برا چی می خوای؟

هارد رو می خوای خرابش کنی روشایی زیادی هست اما برای عدم بازگشت اطلاعات اطلاعات رو پاک کن دوباره برگردون دوباره پاک کن یه سری چیزای بیخود دیگه بریز رو هارد دوباره پاک کن و این چرخه رو اونقدر تکرار کن که دیگه اطلاعات اصلی که مد نظرت هست دیگه قابل بازیافت!نباشه (البته یه سری نرم افزار برای این کار هست که الان یادم نیست اسمش)اگه هم حال نداری هاردو بنداز تو آتیش قطعا دیگه اطلاعاتش برنمیگرده...

Balrog
22-10-2009, 07:45
خب اگه به راه‌های نرم‌افزاری اعتماد نداری کاورش رو باز کن، پلاترها رو در بیار، و هر بلایی خواستی سرشون بیار. ضمنا تو آتش انداختن چندان مطمئن نیست!، مگه اینکه به حدی حرارت ببینه که ذوب شه.

David Jones
23-10-2009, 01:55
خب اگه بنا به انهدام بود که خودم آتیشش میزدم ، نمیخوام ظاهرش خراب شه چون هنوز 2 سال گارانتی ویستا داره ، میخوام بدونم میشه یکاری کرد که سطح دیسک از طریق نرم افزاری بدسکتور سخت افزاری ورداره جوری که دیگه حتی پارتیشن بندی هم نشه ! بعدشم میفرستمش گارانتی و یه نو شو واسم میفرستن !:5:

p_samimi
25-10-2009, 00:54
خب اگه بنا به انهدام بود که خودم آتیشش میزدم ، نمیخوام ظاهرش خراب شه چون هنوز 2 سال گارانتی ویستا داره ، میخوام بدونم میشه یکاری کرد که سطح دیسک از طریق نرم افزاری بدسکتور سخت افزاری ورداره جوری که دیگه حتی پارتیشن بندی هم نشه ! بعدشم میفرستمش گارانتی و یه نو شو واسم میفرستن !:5:

2 کار باید بکنی
جواب میده اساسی
:31:

1::اول یک دست فرمت کن و واسه اینکه اطلاعات برنگرده یا یک سری اطلاعات توش بریز که پر شه
در این حالت اطلاعات قبل برنمیگرده
یا باAcronis یا هر نرم افزار دیگه Wipe کن .
که اون هم تغریبا کارش مثل همون کار اول هست.

بعد که از نظر اطلاعات مطمئن شدی

2:شروع کن به ریختن اطلاعت داخل هارد
اگه میتونی چند فایل رو از روی یک هار د دیگه همزمان کپی کن داخلش.
جوری که هد مرتبا درگیر باشه و برای کپی چند فایل همزمان تحت فشار باشه
در این موقع محکم چند بار بکوب تو سر هارد
مطمئن باش کالیبر هد خراب میشه
ببر گارانتی
یک نو بگیر

saeedn70
25-10-2009, 01:03
بزارش تو یه لگن آب

ولی حیفه هارد نیست
نمیدونم چرا امروز یکی می خاد cpu و مادربردش رو بسوزونه تاپیک زده شما میخای هارد رو داغون کنی قضیه چیه
به ما هم بگید مانیتورمونو بسوزونیم!!!!!!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Balrog
25-10-2009, 10:51
از اینها گذشته، نفس کار اخلاقی نیست!

p_samimi
25-10-2009, 13:00
جایزه میدن انگار
فستیوال خراب کردن کامپیوتره :D

منم همین سوال رو دارم آخه چه کاریه هارد سالم رو خراب کنی بعدش بری یک نو بگیری.
یک وقت هست هارد بدسکتور داره صدا میده و گارانتی گیر میده میگه مشکل نداره
اون وقت یک حالی باید به هارد و گارانتیش بدی

khark11
26-10-2009, 10:42
با نرم افزارهايي مثه File shredder ميتوني كاري كني كه اطلاعاتت قابل برگشت نباشه ولي اگه تو دسترس نداري اين نرم افزار رو همون طوري كه دوستان گفتن مي توني دو سه بار هارد رو از اطلاعات بيخودي پر كني و هي فرمت كني و دوباره پر كني تا ديگه اطلاعات اصليت قابل برگشت نباشه

ر مورد خراب كردن هارد هم كه ميتوني هارد رو در بياري از سر جاش همونطوري كه كابل هاش وصله و داره كار ميكنه شروع كني به كپي كردن اطلاعات رو هارد و بعدش ضربه هاي آرومي به زير و روي هارد بزني و اين كار رو تا وقتي ادامه بدي كه سقوط كنه

ولي وجدان شير فرهاد مياد سراغت و ولت نميكنه حالا ببين:31:

David Jones
28-10-2009, 01:16
سلام ، ممنون از نظرات همه ! چند تا نکته رو باید روشن کنم ! :20:
اول اینکه هارد سالم نیست ! سرعتش اومده پایین ، صدای قل قل و غر غر و ... چند نوع دیگه صدای ناهنجار !از خودش در میکنه زیاد در حد تیم ملی !
دوما اگه خواسته باشم اور رایت کنم به دلیل بالا حدود یه ماه باید صبر کنم تا این هارد 320 گیگ پر بشه !
سوم اگه هارد از لحاظ ضاهر فیزیکی عیب پیدا کنه (قابل توجه مشت زنان ملی پوش عزیز) گارنتی قبولش نمیکنه!
چهارم یه راه منطقی واسه اینکه سطح پلاتر ها خط بیفته بدون اینکه بازشون کنم و صگ در درصد مطمئن بشم که دیگه قابل تعمیر نیست !وقتی هم فرستادمش قارانتی ! با نو عوض شده باشه ! Ok?!

khark11
28-10-2009, 08:56
كي گفت مشت بزن حالا !!!

چند تا ضربه آروم بسنده ميكنه! طوري كه فقط از كار بيفته!

ضمنا با اين وضعي كه تو گفتي اگه گارانتي هاردت واقعا گارانتي باشه بايد همينجوري هم عوضش كنه!!!

p_samimi
28-10-2009, 10:06
منم نظرم دقیقا مثل دوست خوبمون KHARK11 هست
اصلا محکم نمیخواد ضربه بزنی.
و اگر این صداهای ناهنجار همیشگی هست گارانتی خیلی راحت عوض میکنه.
چون خودشون میدونند چه آشغالایی دارند به مردم میفروشند.
20% هارد های به فروش رسیده ایران و درضد بالایی در مورد قطعات دیگه مثل مانیتور برگشت خورده های کارخونه ها تو چین هستند.
که بعدش میارند به ما میفروشند.
این رو منبع موثق دارم.

David Jones
29-10-2009, 00:04
آشغال ؟! خب حالا کو این منبع موثق ! با این وضع شما خودتون قطعاتی رو که تهیه میکنی چه جوری میفهمی که آشغال بازیافتی نیست ؟
در ضمن کار از محکم کاری عیب نمیکنه ! گارانتیه دیگه !

p_samimi
29-10-2009, 00:58
من تو چند تا از شرکت های بزرگ گارانتی که اسم نمیارم دوستان نزدیکی دارم .
وقتی برام تعریف میکنند که اونجا چه خبره آدم شاخ در میاره.
البته شما اگه یکم دست به آچار باشی و 10-11 سال تو کار جمع کردن سیستم و تعمیر باشی این مسائل مثل روز برات روشن میشه.
وقتی میری از یک شرکت معتبر 250 هزار تومن LCD میخری 10 دقیقه ای میسوزه.
وقتی در یک مانیتور خراب رو که گارانتیش تموم شده ولی پلمبه رو باز میکنی و میبینی برد شکسته رو با چسب چسبوندند و از رو چند تا سیم لحیم کردند.
وقتی ماردبرد نو و پلمب میخری میبری خونه و میبینی 5 تا خازن سیاه سفید هست و یک خازن وسطشون با همون مشخصات طلایی و پایه هاش به تمیزی بقیه هویه نشده.
و خیلی مثال های دیگه.
چه توقعی دارید.
در مورد گارانتی هم نمیخوام توضیح بدم که جنس های برگشتی رو چه کار میکنند.
من هم خودم از همین اجناس آشغال مجبورم خرید کنم به دو دلیل.
1:معمولا مال مشتری هست
2:چاره ای نیست.
ولی سعیم رو میکنم هم از آشنا بخرم هم در خریدم دقت کنم

Mahdi.p30
29-10-2009, 01:06
یکی می خواد هاردشو بسوزونه!!
یکی می خواد سی پی یو و رمشو (بدون اینکه سیستمشو باز کنه:31:)!!
عجب دوره زمونه ای شده!!!

p_samimi
29-10-2009, 01:08
در مورد یک وسیله کامپیوتری دیگه بخوام بهت بگم.
پرینتر.
اسم برند نمیارم.
ولی راحت میشه گفت نیمی از محصولاتش تو بازار refurbish هستش.
یعنی خراب بوده برگشت خورده کارخونه.درستش کردند 40% قیمت میفروشند.
یا ته مونده های کارخونه هستش.

p_samimi
29-10-2009, 01:12
وقتی میری DVDwriter بخری .
بعد میبینی جنس پلمپ هست.
ولی سریال روی دستگاه با سریال رو جعبه با سریال رو کارت گارانتی یکی نیست و 3 شماره جدا.
و این قضیه رو به دفعات دیدم.
راحت میفمی که گارانتی جنس خراب رو میگیره میکنه تو یک جعبه دیگی برمیگردونه تو چرخه بازار.
انقدر شعور ندارند و راحت به شعور من و شما توهین میکنند که به خودشون زحمت یکی کردن این سریال ها رو هم نمیدند.
دفعه بعدی کارشون راحت تره.
به مشتری بدبخت میگن این کارت گارانتی مال این نیست.

p_samimi
29-10-2009, 01:15
متاسفانه و یا خوشبختانه خودم مدتی تو صنف چاپ بودم.
و باید میدیدی که چه راحت جعبه میزنند.
ربطی به فله آوردن نداره
یکی ممکنه بگه بدون جعبه میارند تا هزینش ارزونتر بشه.
ولی من که تو چاپ و الان تو کار واردات هستم دارم میگم این دیوونگیه محض هست که جعبع با اون همه تشکیلات تو ایران بزنی.

p_samimi
29-10-2009, 01:25
و در مورد کات گرافیک بگم.البته خداروشکر این قسمت الان یکم بهتر شده چون واقعا نمیشه سر مشتری رو کلاه گذاشت.
شما 200 تومن پول گرافیک بدی همون اندازه کار ازش میخوای و اگه بخواد تقلبی باشه راحت گندش در میاد.

ولی در مورد کارت های ارزون مثلا سری 6 و 7 gforce.
شرکتی معتبر کارتی رو گارنتی کرده.
هنوز یکیش رو تو خونه دارم.
به عنوان 6600 Gforce.
128 mb
به قول ما , برد قرمز.
وقتی میومد بالا همین هارو مینوشت.تو Device Manager هم همینطور .....
ولی وقتی با نرم افزارهای حرفه ای و یا با یکی از CD های بوت Linux بالا میومدی چیپ دقیق رو میفهمیدی
یک کارت گرافیک مزخرف با چیپ ATi که روی لپ تاپ های قدیمی بود و با 64 تا رم.
و وقتی میخواستی هدسینک رو جدا کنی در حین ناباوری میفهمیدی هدسینک با چسب سیلیکن چسبیده و جدا نمیشه
چرا؟چون زیرش دیده نشه و فقط زمانی کنده میشه که برد بشکنه.
این کارت گارانتی معتبر و یک جعبه شکیل داشت.

دیگه خیلی در مورد هنرنمایی شرکت ها حرف زدم.
موفق باشید

David Jones
29-10-2009, 09:29
چی بگم ! من که خودم تا حالا همچین موردی تو هیچ کدوم از قطعات ندیدم ! نمیدونم شما با کدوم شرکتا کار میکنی که این بلاها رو سرت میاران ! شرکتایی که من ازشون قطعات تهیه میکنم همیشه بهترین قطعات رو در اختیار کاربر میذارن البته یکمی هم گرونتره نسبت به بقیه قطعات ... اما کیفیت قطعات و نو بودنشون تضمینیه !

David Jones
29-10-2009, 09:33
یکی می خواد هاردشو بسوزونه!!
یکی می خواد سی پی یو و رمشو (بدون اینکه سیستمشو باز کنه:31:)!!
عجب دوره زمونه ای شده!!!
اون اولیه که منم !
این یکی رو کجا دیدی شما ؟ خوشم اومد ازش ، سوزوندن رم و سی پی یو بدون باز کردن کیس !

David Jones
29-10-2009, 09:34
و در مورد کات گرافیک بگم.البته خداروشکر این قسمت الان یکم بهتر شده چون واقعا نمیشه سر مشتری رو کلاه گذاشت.
شما 200 تومن پول گرافیک بدی همون اندازه کار ازش میخوای و اگه بخواد تقلبی باشه راحت گندش در میاد.

ولی در مورد کارت های ارزون مثلا سری 6 و 7 gforce.
شرکتی معتبر کارتی رو گارنتی کرده.
هنوز یکیش رو تو خونه دارم.
به عنوان 6600 Gforce.
128 mb
به قول ما , برد قرمز.
وقتی میومد بالا همین هارو مینوشت.تو Device Manager هم همینطور .....
ولی وقتی با نرم افزارهای حرفه ای و یا با یکی از CD های بوت Linux بالا میومدی چیپ دقیق رو میفهمیدی
یک کارت گرافیک مزخرف با چیپ ATi که روی لپ تاپ های قدیمی بود و با 64 تا رم.
و وقتی میخواستی هدسینک رو جدا کنی در حین ناباوری میفهمیدی هدسینک با چسب سیلیکن چسبیده و جدا نمیشه
چرا؟چون زیرش دیده نشه و فقط زمانی کنده میشه که برد بشکنه.
این کارت گارانتی معتبر و یک جعبه شکیل داشت.

دیگه خیلی در مورد هنرنمایی شرکت ها حرف زدم.
موفق باشید
برد قرمز ؟ ام اس آی ؟ رایان بدر ؟:5: به اینا میگی شرکت معتبر ؟!

p_samimi
29-10-2009, 09:39
چی بگم ! من که خودم تا حالا همچین موردی تو هیچ کدوم از قطعات ندیدم ! نمیدونم شما با کدوم شرکتا کار میکنی که این بلاها رو سرت میاران ! شرکتایی که من ازشون قطعات تهیه میکنم همیشه بهترین قطعات رو در اختیار کاربر میذارن البته یکمی هم گرونتره نسبت به بقیه قطعات ... اما کیفیت قطعات و نو بودنشون تضمینیه !

دوست عزیز نمیدونم شما در چه حدی با سخت افزار کار میکنید.
منظورم این هست که تعداد خرید و فروش.
تعداد تعمیرات.

واینکه آیا تو این صنف آشنا دارید تا واقعیت ها رو بهت بگند یا نه.
من نمیگم همشه این مشکلات برای من هست.اتفاقا از اونجایی که حواسم جمع عست تا حالا جنس بد خودم به شخصه نخریدم.
ولی وقتی مشتری خودش میره جنس میخره و جعبه های آکبند برام میاره تا براش جمع کنم تازه مشکل شروع میشه.
ولی من واسم جالب هست که شما چجوری حاضری سنگ این شرکت ها رو به سینه بزنی.

EHSANRF
29-10-2009, 09:56
پيشنهاد من اينه كه دفرگ كني بعد وسط دفرگ سيستم رو ريسارت كني! 4 دفعه كه اينطوري انجام بدي هاردت ميسوزه!

من خودم تاحالا يه بار اينطوري هارد رو تعويض كردم.

p_samimi
29-10-2009, 10:31
پيشنهاد من اينه كه دفرگ كني بعد وسط دفرگ سيستم رو ريسارت كني! 4 دفعه كه اينطوري انجام بدي هاردت ميسوزه!

من خودم تاحالا يه بار اينطوري هارد رو تعويض كردم.

با تشکر از دوست عزیز.
فکر نکنم بسوزه.
ولی اگه منظور خراب شدن هارد هست باید بگم اون هم بعید هستش.
چون دیفرگ کار خاصی نیست.فقط هد بیش از حد درگیر هست.
و اگه ریستارت کنه اتفاقی پیش نمیاد.
حداکثر ساختار هاردش بهم بریزه که با یک فرمت درست میشه.
ولی اگه در حال دیفرگ چند بار بزنه رو سر هارد و یا هارد رو تند تند تکون بده احتمال اینکه کالیبر هد بهم بریزه هست.و خراب میشه.

Mahdi.p30
29-10-2009, 17:20
اون اولیه که منم !
این یکی رو کجا دیدی شما ؟ خوشم اومد ازش ، سوزوندن رم و سی پی یو بدون باز کردن کیس !

این تایپیک رو ملاحظه بفرمایین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
انشاا... خدا همه رو به راه راست هدایت کنه:31:

BraveKnight
30-10-2009, 00:41
من میگم وقتی سیستمت روشنه بدون Shut down خاموشش کن یعنی کلید پاور رو بزن. بعد با یکی از دوستات برید به فاصله 10 متری از هم وایسید. هی هارد رو واس هم پرت کنید. :31:

p_samimi
30-10-2009, 00:50
من میگم وقتی سیستمت روشنه بدون Shut down خاموشش کن یعنی کلید پاور رو بزن.

اتفاق خاصی پیش نمیاد و اتفاقا سیستم خیلی درست Shutdown میشه.
من خودم حوصله نداشته باشم همین کار رو میکنم.

Benygh
30-10-2009, 00:57
norton system utilities ... یک بخش داره به نام فرمت که یک مد داره به نام Goverment ... با روش پاک کردن فایل ها با عدم بازگشت به روش CIA و یا FBI عمل میکنه ! جواب میده !

BraveKnight
30-10-2009, 17:14
اتفاق خاصی پیش نمیاد و اتفاقا سیستم خیلی درست Shutdown میشه.
من خودم حوصله نداشته باشم همین کار رو میکنم.

اگه سیستم رو Shut Down نکنی. هدها پارک نمیشن. بعد اگه هارد زیاد تکون بخوره این ور و اونور میرن و سطح دیسک رو خراب میکنن.

p_samimi
30-10-2009, 19:41
اگه سیستم رو Shut Down نکنی. هدها پارک نمیشن. بعد اگه هارد زیاد تکون بخوره این ور و اونور میرن و سطح دیسک رو خراب میکنن.

پارک نشدن هد دستگاه واسه وقتی هست که برق قطع بشه..
در سیستم های امرئزی و ویندوز XP و احتمالا مدل های دیگه وقتی دکمه پاور رو میزنی درست مثل زمانی هست که شما داری Shutdown میکنی.
و به همون اندازه زمان صرف میشه و حتی در آخر صدای پارک هد به گوش میرسه
برای واضح شدن مطلب به این قسمت مراجعه کن
Control Panel
Power Options
Advanced Tab
Power Buttons