PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک شدن ویندوز

hasanpix
21-10-2009, 18:55
اقا من سیستمم تو این 3 هفته 5-6 بار ویندوزش پریده یعنی در حین کار یکدفعه سیستم هنگ میکنه و خاموش هم نمیشه بعد دستی که ریست میکنم وقتی سیستم دوباره میاد بالا یه صفحه سیاه میاد که پوینتر موسم روش هست تکونم میخوره پوینتر موس ولی هیچ اتفاق خاصی نمی افته .حتی از safe mode هم که بالا میآم همینجوری میشه خودم احتمال میدم برای آنتی ویروسم باشه(avira) چون رو سیستم یکی از بچه ها هم avira رو نصب کردم اونم بعد از چند روز اینجوری شد.حالا بگین چیکار کنم؟
ممنون از کمکهاتون!

saeed774
21-10-2009, 19:17
سیستم شما به احتمال خیلی زیاد ویروسی هست . ویروس هایی مثه virut یا Sality یا Reader_s زمانیکه تو سیستم به هر طریقی نفوذ کنن فایل های سیستمی و سرویس های اونو آلوده میکنن و زمانی که آنتی ویروس این فایلا رو آلوده تشخیص میده به ناچار اونا رو به همراه ویروس پاک میکنه .

و اما شما که ویندوز عوض میکنین و دوباره چنین وضعیتی پیش میاد یعنی ویروس در درایوهای دیگه هم وجود داره . شما یکبار هم ویندوز نصب کن و بعد نصب بدون اینکه درایوی رو باز کنی سیستم ریستور رو غیر فعال کن :
Control panel > system >system restore و تیک Turn Off رو بزن و ok کن .

بعد از روی سیدی آنتی ویروس نصب کن و آپدیت کن و فول اسکن بزن .

hasanpix
21-10-2009, 19:34
ممنون از پاسختون
من هم با avira و هم با avast اسکن کردم سیستممو قبلا بعدشم avira قبل از اینکه فایلیو پاک کنه میپرسه.
شما منظورتون اینه که انتی ویروس یکی از فایلهای سیستممو پاک کرده؟
یه سوال دیگه(شرمنده)
چرا سیستم ریستور رو غیر فعال کنم؟

saeed774
21-10-2009, 20:55
شما منظورتون اینه که انتی ویروس یکی از فایلهای سیستممو پاک کرده؟

احتمالش خیلی زیاده ولی شاید مشکل ، چیز دیگه ای باشه .
شما که امکان نصب ویندوز دارین یکبار هم به روش گفته شده ویندوز بنصبین به احتمال زیاد مشکل حل بشه .

چرا سیستم ریستور رو غیر فعال کنم؟

در داخل هر درایو پوشه ای بنام System Volume Information وجود داره که بصورت مخفی و سیستمی هست . این پوشه مربوط میشه به همون خاصیت System Restore ویندوز که تمام پشتیبان هایی که گرفته میشه داخل این پوشه ذخیره میشه .
خوب زمانیکه ویندوز ویروسی هست در حقیقت یک پشتیبان از ویروس در این پوشه ذخیره میشه . شما وقتی که ویندوز عوض میکنین فقط پوشه سیستم ریستور درایوی که فرمت میشه پاک میشه در حالیکه بقیه درایوا همون پوشه های قبلی و با همون ویروس ها وجود دارن . طی پردازش هایی که ویندوز جدید روی این پوشه انجام میده آقای ویروس دوباره خودشو قاطی ماجرا میکنه و دوباره روز از نو روزی از نو . پس بعد نصب ویندوز قبل اینکه اولین ریست رو انجام بدین باید خاصیت سیستم ریستور رو غیر فعال کرد .

و اینکه گفتم فول اسکن بزنین اینه که آنتی ویروس فقط در این حالت قادر به پاکسازی پوشه های ذکر شده است ولی در حالت اسکن با راست کلیک چون این پوشه محافظت شده هست امکان اسکن وجود نداره .