PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بودجه مهم نیست!یه سیستم خدا میخوام!چقدر بذارم کنار؟

S0R3N4
21-10-2009, 18:49
سلام دوستان
خسته نباشید
راستش تا 3-4 ماه دیگه قصد دارم سیستم فسیلم رو بذارم کنار و یه سیستم فوق قوی میخوام!چیزی که نیت کنم که روشن شه خودش بیاد بالا(شوخی کردم)
مثلا میخوام رمم بالا 24 تا باشه!باز اگه بالا تر میره بگید!!!!!ddr3!
سی پی یو پر سرعت ترین و بهترین مارک داخل ایران باشه!!!!
میخوام رو سیستمم چندتا کارت گرافیک بذارم(هر کدومشش قوی ترین کارت گرافیک موجود در بازار باشن)
و دیگه خودتون تا آخرش برین دیگه!!!یه سیستمی برای تمام فصول میخوام و حالا حالا ها هم کم نیاره و سنگنیت ترین نرم افزار ها و بازی ها رو با سرعت نور اجرا کنه!!
بنظتون 64 بیتی بخرم یا 32؟
در ضمن!تمامی مخافاتشم میخوام!مثلا سیستم صوتی قوی(چند اسپیکر-مونیتور خوب و عالی-کیس ناز و ...)
واسه 3-4 ماه آینده چقدر بودجه بذارم کنار؟
دیگه میخوام اوج یه سیستم باشه!از اونایی مدیر عامل شرکت اینتل داره!!(شوخی)
فقط خواهشن نگید واسه چه کاری میخوای!عقده ای شدم از بس سیستم ضعیف داشتم!!!!:27:

Ultra_Black
21-10-2009, 19:04
سلام
با این حساب بهتره یه 5-6 میلیونی بزارین کنار!

S0R3N4
21-10-2009, 19:22
یه سوال دیگه که برام پیش اومده اینه که واقعا این سیستم با این ظرفیت چه کارایی های میتونه داشته باشه؟یعنی مثلا با این سیستم چه کارایی میشه کهرد که مثلا با سیستم 2-3 ملیونی نمیشه کرد؟واقعا تنها فرقشون در سرعتشونه؟یا نه؟

S0R3N4
21-10-2009, 19:23
راستی!در مرود 32 بیتی و 64 بیتی هم یه نظری بدید...
ممنونم

Zachyrock
21-10-2009, 19:29
نظر منو میخوای 2 میلیون بده یک Laptop بقیشم بده سیستم حالا 2 یا 3 میلیون در کل ارزش نداره مثلا 6 میلیون بدی سیستم چون 1 سال که گذشت اگه 15 میلیونم داده باشی بازم میخوره تو سرش میشه 10 میلیون

به هر حال تصمیم با خودته
یا علی.

ess_1362
21-10-2009, 20:15
خوب این یک سیستم با اون مشخصات :
CPU : INTEL I7 975 1300000
M/B : GIGABYTE EX58 EXTREME 585000
RAM : 6X2GIG MUSHKIN DDR3 XP3 650000
HDD : 2X1TERABYTE SEAGATE RAID0 180000
VGA : 2XGIGABYTE HD5870X2 HEMLUCK 1600000
PSU : GREEN GP1230 235000
CASE : COOLER MASTER NVIDEA STALCKER 340000
LCD : 2XSAMSUNG P23500 500000

بقیه مخلفات هم به سلیقه خودت

Ultra_Black
21-10-2009, 20:34
یه سوال دیگه که برام پیش اومده اینه که واقعا این سیستم با این ظرفیت چه کارایی های میتونه داشته باشه؟یعنی مثلا با این سیستم چه کارایی میشه کهرد که مثلا با سیستم 2-3 ملیونی نمیشه کرد؟واقعا تنها فرقشون در سرعتشونه؟یا نه؟بله فرقشون در سرعت هست
ولی مثلا سیستم 6 میلیونی با سیستم 3 میلیونی حدود 15-20 در صد اختلاف دارند
همیشه گرانترین دلیل بر بهترین و کاراترین نیست
به نظر من زیاد خرج نکنید چون نسبت به خرجی که می کنید به همون اندازه کارایی به دست نمیارید

راستی!در مرود 32 بیتی و 64 بیتی هم یه نظری بدید...
ممنونم الان تمام سیستم های جدید 64 بیتی هستند ولی میتونید به صورت 32 بیتی هم استفاده کنید

sepinood1
21-10-2009, 22:28
البته در حد 6 میلیون دیگه بهتره بریم سراغ سرور ...! و CPU های Xeon

چون حداقل می تونیم دو برابر قدرت قویترین سیستمهای معمولی و یا pc ها رو داشته باشیم ..!

S0R3N4
22-10-2009, 17:23
بله فرقشون در سرعت هست
ولی مثلا سیستم 6 میلیونی با سیستم 3 میلیونی حدود 15-20 در صد اختلاف دارند
همیشه گرانترین دلیل بر بهترین و کاراترین نیست
به نظر من زیاد خرج نکنید چون نسبت به خرجی که می کنید به همون اندازه کارایی به دست نمیارید
الان تمام سیستم های جدید 64 بیتی هستند ولی میتونید به صورت 32 بیتی هم استفاده کنید

باز نظر شما چيه؟
من نهايت سرعت و قدرت رو ميخوام!نهايتش!
واسه كار با سنگين ترين نرم افزار هاي گرافيكي و رندرشون كم نياره!سنگين ترين و با گرافيك ترين بازي هاي كامژيوتري رو هم براحتي در حالت high بتونم بازي كنم!بنظرتون 10-15% ارزش 3 مليون اختلاف رو داره؟

sepinood1
22-10-2009, 17:40
باز نظر شما چيه؟
من نهايت سرعت و قدرت رو ميخوام!نهايتش!
واسه كار با سنگين ترين نرم افزار هاي گرافيكي و رندرشون كم نياره!سنگين ترين و با گرافيك ترين بازي هاي كامژيوتري رو هم براحتي در حالت high بتونم بازي كنم!بنظرتون 10-15% ارزش 3 مليون اختلاف رو داره؟

واسه یه سیستم معمولی و مخصوص گیم نه نداره ...! تقریبا هر سال شاهد ظهور یه نسل جدید از سخت افزار هستیم به نظر من شما اگه پولت حتی می خوای بریزی دور هم ارزش نداره واسه یه سیستم معمولی از 2.5 بیشتر خرج کنی ...!:10:

ولی اگه کارت با نرم افزارهایی هست که یه سره باید رندر کنی و یا انیمیشن ساز و تدوینگر و یا داری تو کارهای تحقیقاتی کار می کنی که بار پردازشی کارت خیلی زیاده بهتره از فکر خرید اسن نوع سیستمها خارج بشی و دنبال یه سرور خوب باشی ...! سیستمی با دو و یا چند پردازشگر...! سرور به صورت آماده هم هست و هم خودت می تونی قطعه بخری ....!

S0R3N4
24-10-2009, 17:33
قیمتشون چنده؟

saeedn70
24-10-2009, 17:39
sony vaio L
البته این دکستاپ قابل حمله یعنی مثل لبتاپ کیف داره
فکر می کنم شارژی نباشه وگرنه بهش میگفت لبتاپ
جز مانیتورش فقط همون کیبرد و موس رو داره براحتی می تونی حملش کنی
فکر کنم 5 ملیونی باشه!!!
24 اینچ lcd تاچ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

24-inch screen with Full HD (1920x1080) resolution. Processor options include several Pentium, Core 2 Duo and Core 2 Quad chips. The Vaio L can be equipped with up to 12 GB of memory, an HDD of up to 1 TB and a Blu-ray player.

Connectivity includes Gigabit Ethernet and WiFi. A cardreader, two 5,5 W speakers and a webcam with facial recognition have also been integrated into the device. Graphics are provided by a GeForce G210M 512 MB or a GT 240M 1 GB and a TV tuner is present as well.

Sony's Vaio L is bundled with the 64-bits version of Windows 7 Home Premium. The system is to be released in the United States on the 22nd of October, sporting a minimum pricetag of USD 1300

V i r u s e r
25-10-2009, 21:52
به نظر من که همین خوبه:
یه کارت صدای خوبم بهش معرفی کنید که جلو سیستم کم نیاره
رم هم یکم زیاده بنظرم مگه می خوای 20 تا بازی با هم اجرا کنی؟
اگه بخوای 2 تا رندر بکنی + کرایسی اینهمه رم نمی خوای بایا
البته اگه خداتومن پول داری بهتره یکم صب کنی تا CORE i9 بیاد
چون وقتی میاد گرونه کسی پیشنهاد نمیده ولی تو که ماشالا وضعت خوبه واستا تا اونا بیان
همینطور در مورد کارت گرافیکای بهتر که حداقل 295 رو بکشن پایین
در کل بهتره صب کنی
ولی اگه می خوای سرور بزنی باید بری به فکر xenon

S0R3N4
01-11-2009, 19:15
sony vaio L
البته این دکستاپ قابل حمله یعنی مثل لبتاپ کیف داره
فکر می کنم شارژی نباشه وگرنه بهش میگفت لبتاپ
جز مانیتورش فقط همون کیبرد و موس رو داره براحتی می تونی حملش کنی
فکر کنم 5 ملیونی باشه!!!
24 اینچ lcd تاچ

24-inch screen with Full HD (1920x1080) resolution. Processor options include several Pentium, Core 2 Duo and Core 2 Quad chips. The Vaio L can be equipped with up to 12 GB of memory, an HDD of up to 1 TB and a Blu-ray player.

Connectivity includes Gigabit Ethernet and WiFi. A cardreader, two 5,5 W speakers and a webcam with facial recognition have also been integrated into the device. Graphics are provided by a GeForce G210M 512 MB or a GT 240M 1 GB and a TV tuner is present as well.

Sony's Vaio L is bundled with the 64-bits version of Windows 7 Home Premium. The system is to be released in the United States on the 22nd of October, sporting a minimum pricetag of USD 1300
فکر نمیکنم از همچین چیزی خوشم بیاد...

به نظر من که همین خوبه:
چون وقتی میاد گرونه کسی پیشنهاد نمیده ولی تو که ماشالا وضعت خوبه واستا تا اونا بیان
در کل بهتره صب کنی
ممنونم
CORE i9 کی میاد؟چجوریاست؟
راستی
واسم یه چی جای سوال داره
اونم اینه که مثلا بهم کسی کارت گرافیک ati یا nvidia رو پیشنهاد نداده و برندی که تا حالا اسمش رو نشنیده بودم پیشنهاد شده!یا در مورد رم هم همیجور!جریان چیه؟یعنی اینا زدن رو دستش؟
نظر شما چیه؟
تا کی صبر کنم؟2-3 ماه خوبه یا بیشتر؟
:40::40:ممنونم

Yi Yi
02-11-2009, 02:17
ممنونم
CORE i9 کی میاد؟چجوریاست؟
راستی
واسم یه چی جای سوال داره
اونم اینه که مثلا بهم کسی کارت گرافیک ati یا nvidia رو پیشنهاد نداده و برندی که تا حالا اسمش رو نشنیده بودم پیشنهاد شده!یا در مورد رم هم همیجور!جریان چیه؟یعنی اینا زدن رو دستش؟
نظر شما چیه؟
تا کی صبر کنم؟2-3 ماه خوبه یا بیشتر؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنونم
core i9 مطمئنا تا 2-3 ماه آینده نمیاد. الکی هم خرج نکنید برای رم های انچنانی. اختلاف کارایی رم های 6 گیگ با رم های 8 گیگ ناچیزه چه برسه به رم های بالاتر.
ati و nVidia تولید کننده ی کارت گرافیک اند. کارت گرافیک رو تولید می کنند و به شرکت های دیگه مثل ASUS و EVGA و ... می فروشند و اون ها هم به ما می فروشند.

Grand
02-11-2009, 03:09
حداقل صبر کن USB 3 بیاد بعد سیستمت رو عوض کن.

یک پیشنهاد دیگه اینکه در کنار هارد SATA که دوستان معرفی کردند یک هارد SSD با ظرفیت 120 گیگ بذار و سیستم عاملت رو روی اون نصب کن تا سرعت کار با نرم افزارهات بالا بره و از هارد دیگت که ظرفیت بالایی داره؛ برای ذخیره اطلاعاتت استفاده کن.

M31
02-11-2009, 09:00
در کنار هارد SATA که دوستان معرفی کردند یک هارد SSD با ظرفیت 120 گیگ بذار و سیستم عاملت رو روی اون نصب کن تا سرعت کار با نرم افزارهات بالا بره و از هارد دیگت که ظرفیت بالایی داره؛ برای ذخیره اطلاعاتت استفاده کن.

هارد معمولی رو با SSD میشه Raid 0 کرد؟؟؟

S0R3N4
02-11-2009, 12:32
حداقل صبر کن USB 3 بیاد بعد سیستمت رو عوض کن.

یک پیشنهاد دیگه اینکه در کنار هارد SATA که دوستان معرفی کردند یک هارد SSD با ظرفیت 120 گیگ بذار و سیستم عاملت رو روی اون نصب کن تا سرعت کار با نرم افزارهات بالا بره و از هارد دیگت که ظرفیت بالایی داره؛ برای ذخیره اطلاعاتت استفاده کن.
میدونید که دقیقا کی میاد؟

core i9 مطمئنا تا 2-3 ماه آینده نمیاد. الکی هم خرج نکنید برای رم های انچنانی. اختلاف کارایی رم های 6 گیگ با رم های 8 گیگ ناچیزه چه برسه به رم های بالاتر.
ati و nVidia تولید کننده ی کارت گرافیک اند. کارت گرافیک رو تولید می کنند و به شرکت های دیگه مثل ASUS و EVGA و ... می فروشند و اون ها هم به ما می فروشند.

بنظرتون چقدر باید صبر کرد؟

amd>intel
02-11-2009, 13:15
cpu corei7 920
main foxconn bloodrage gti
ram 6gb twinmos twister bus 2000
vga sapphire 5770
hard 2*500gb review
case HAF932
POWER 850W SILENTPRO
DVD/RW LITE-ON

saeed774
02-11-2009, 13:52
vga sapphire 5770

به نظر من این کارت با توجه به قیمت که 220 تومن هست کارت خوبیه تقریبا با GTX 260 /216 قدرتش یکسانه ولی از 4890 ضعیفتره و حسنی که داره از Dx 11 پشتیبانی میکنه .
ولی برای این دوستمون که بودجه مهم نیست جایی که 5870 هست چرا 5770 ؟ یه ماه دیگه هم 5950 و 5970 در میاد اگه صبر کنن .

amd>intel
02-11-2009, 14:28
به نظر من این کارت با توجه به قیمت که 220 تومن هست کارت خوبیه تقریبا با GTX 260 /216 قدرتش یکسانه ولی از 4890 ضعیفتره و حسنی که داره از Dx 11 پشتیبانی میکنه .
ولی برای این دوستمون که بودجه مهم نیست جایی که 5870 هست چرا 5770 ؟ یه ماه دیگه هم 5950 و 5970 در میاد اگه صبر کنن .

با نظر شما موافقم . منتها با قطعه که موجود بود پیشنهاد دادم .

Grand
02-11-2009, 14:38

قطعاً تا سه، چهار ماه آینده به بازار ایران میرسند.

هارد معمولی رو با SSD میشه Raid 0 کرد؟؟؟

یکی از دلایلی که هاردها رو به هم Raid میکنند سرعت پایین هارد هست، که توجه به ورود هاردهای SSD این قضیه کاملا از دور خارج شده است.

شما وقتی 2 تا هارد ساتا رو با هم Raid میکنید حداکثر سرعت هارد شما دو برابر میشه، این درحالی هست که سرعت هاردهای جامد (SSD) صد برابر هاردهای ساتا هست. با توجه به تفاوت بسیار زیاد سرعت در هاردهای ساتا و SSD اصلاً منطقی نیست که اونها رو با هم Raid 0 کرد. چرا که اگر یک هارد جامد رو با هارد ساتا Raid 0 بکنید، سرعت هارد جامد شما شدیداً افت میکنه.

من پیشنهاد میکنم از هارد SSD به عنوان هارد اصلی (فقط برای نصب ویندوز) و از هارد ساتا به عنوان هارد جانبی (ذخیره اطلاعات{فیلم، عکس، موزیک و ...}) استفاده بشه.

Stream
02-11-2009, 14:56
یکی از دلایلی که هاردها رو به هم Raid میکنند سرعت پایین هارد هست، که توجه به ورود هاردهای SSD این قضیه کاملا از دور خارج شده است.

بخش عمده صحبت های شما به هیچ وجه صحیح نیست.

RAID کردن SSD ها بین کاربرها بسیار طرفدار داره و خیلی از سریعترین هاردهای SSD که در بازار می بینید خودشون در داخل از RAID0 استفاده می کنند.

شما وقتی 2 تا هارد ساتا رو با هم Raid میکنید حداکثر سرعت هارد شما دو برابر میشه، این درحالی هست که سرعت هاردهای جامد (SSD) صد برابر هاردهای ساتا هست. با توجه به تفاوت بسیار زیاد سرعت در هاردهای ساتا و SSD اصلاً منطقی نیست که اونها رو با هم Raid 0 کرد. چرا که اگر یک هارد جامد رو با هارد ساتا Raid 0 بکنید، سرعت هارد جامد شما شدیداً افت میکنه.
سرعت Read سریعترین SSD های دنیا بدون RAID نهایتا به 300MB/s می رسه که نهایتا چیزی حدود دو برابر سریعترین HDD های دنیاست نه صد برابر. سرعت Write اونها هم نزدیک به 200MB/s هست که باز هم پایین تر از دو برابر سرعت های سریعترین HDD های دنیاست... با در نظر گرفتن این که برای حدود 32 گیگابایت SSD خیلی سریع لازمه حدود 400 دلار هزینه بشه ولی برای 500 گیگابایت HDD سریع نهایتا حدود 60 دلار هزینه میشه بدون شک RAID5 کردن سه یا چهار HDD هم کارایی بهتری نسبت به SSD در اختیار کاربرها قرار میده، هم بیش از 30 برابر فضای بیشتر و هم قیمت پایین تر و هم امنیت اطلاعات مناسب.

البته صحبت های شما درباره RAID کردن یک SSD و یک HDD کاملا درسته، برای بهره گیری از ماکزیمم کارایی نسبت به هزینه یا باید SSD ها رو با هم RAID کنید یا HDD ها رو با هم. RAID کردن SSD و HDD فقط حکم هزینه اضافی بدون افزایش کارایی و ظرفیت رو داره...

اگه هدف فقط رسیدن به بالاترین سرعت ممکن باشه، باید چند SSD خیلی سریع رو با هم RAID کرد یا از SSD هایی که در خودشون از RAID استفاده شده استفاده کرد ...
اگه هدف رسیدن به سرعت خیلی خوب با هزینه معقول نسبت به کارایی و ظرفیت باشه استفاده از سه یا چهار HDD در RAID5 می تونه بهترین حالت ممکن باشه.

kinder
02-11-2009, 15:07
به نظر من که همین خوبه:
در کل بهتره صب کنی
گرافیک 5870x2 نداریم و هیچ خبری هم نیست که میاد یا نه لطفا از خودتون در نیارین تازه قیمتشم معلوم نیست از کجا اوردین در ضمن 12گیگ رم؟؟؟؟ چه خبره الان بالاترین بازی ها با 4گیگ اجرا میشه که دوستمون میتونن 6 یا 8 گیگ بخرن

Grand
02-11-2009, 15:45
بخش عمده صحبت های شما به هیچ وجه صحیح نیست.

RAID کردن SSD ها بین کاربرها بسیار طرفدار داره و خیلی از سریعترین هاردهای SSD که در بازار می بینید خودشون در داخل از RAID0 استفاده می کنند.

البته در اینکه اطلاعات شما از من خیلی بیشتره شکی نیست. اما نوشته‏های بالای من بر اساس مقاله‏هایی بود که خوندم. نمونش هم در مقاله ای که آدرسش رو براتون گذاشتم اینطور گفته:

"Raid کمبود سرعت هارد را که یکی از بزرگترین مشکلات سرعت یک سیستم هست را تا حدودی برطرف میکند و شما را از خرید هاردهای اسکازی یا همان هاردهای سرعت بالا یا سری جدید که معرف به هاردهای SSD هست را تاحد زیادی حل میکند. (از لحاظ قیمت)"

" این مورد برای هاردهای قبل از سال ۲۰۰۲ بود، که مشکل تولیدحافظه با ظرفیت بالا داشتن با آمدن Raid این مشکل را حل کردن که چند هارد را با Raid بهم وصل می کردن"

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سرعت Read سریعترین SSD های دنیا بدون RAID نهایتا به 300MB/s می رسه که نهایتا چیزی حدود دو برابر سریعترین HDD های دنیاست نه صد برابر. سرعت Write اونها هم نزدیک به 200MB/s هست که باز هم پایین تر از دو برابر سرعت های سریعترین HDD های دنیاست... با در نظر گرفتن این که برای حدود 32 گیگابایت SSD خیلی سریع لازمه حدود 400 دلار هزینه بشه ولی برای 500 گیگابایت HDD سریع نهایتا حدود 60 دلار هزینه میشه بدون شک RAID5 کردن سه یا چهار HDD هم کارایی بهتری نسبت به SSD در اختیار کاربرها قرار میده، هم بیش از 30 برابر فضای بیشتر و هم قیمت پایین تر و هم امنیت اطلاعات مناسب.

در مورد سرعت هارد SSD هم در این مقاله اینطور نوشته:

"100 برابر سریع تر
حافظه های SSD دارای زمان دسترسی اطلاعات بین 35 تا 100 میکرو ثانیه هستند. این عدد برای هارد دیسک ها حدود 5000 تا 10000 میکرو ثانیه است. و این به این معنی است که حافظه های SSD حدود 100 برابر سریع تر از هارد دیسک های فعلی هستند. از طرف دیگر در SSD ها چون هد برای خواندن اطلاعات وجود ندارد اطلاعات در هر لحظه از هر مکان حافظه قابل خواندن هستند بنابراین این موضوع هم سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش می دهد."

با این حال من اینقدر به اطلاعات شما ایمان دارم که اگه شما بگید اشتباه گفتند قبول میکنم.

m654
02-11-2009, 15:54
به نظر من که همین خوبه:
در کل بهتره صب کنی
چرا سرور دو پردازنده‌ای ببنده و فرکانس رو ببره بالا (حتی 950). با توجه به کارایی با سه یا یکی. می‌تونه سه تا وی22 یینده. یک کارت گرافیک5780 هم کافیه(آی‌فینیتی هنوز کراس پشتیبانی نمی‌کنه؛ لازم هم نیست). کیس هم کازموس کافیه با چارتا از حافظه جامدهای سامسونگ(سفارشی شاید). بورد اصلی هم ایسوز یه مورد با کارت صدای خاص (بدون داخلی) داره که منتخبه. رم 9یا دوازده(غیر بافر هم می‌پذیره).بعد می‌شه یا نسل بعد کراس کرد(چند نمایشگری که پشتیبانی شد ).

m654
02-11-2009, 15:55

EHSANRF
02-11-2009, 18:28
توي سايت hardware.info به روز ترين سيستمهاي جهاني رو زده. ميتوني بسته به نيازت يكيشون رو انتخاب كني.

Stream
02-11-2009, 22:42
البته در اینکه اطلاعات شما از من خیلی بیشتره شکی نیست:
این صحبت درست نیست ..

"Raid کمبود سرعت هارد را که یکی از بزرگترین مشکلات سرعت یک سیستم هست را تا حدودی برطرف میکند و شما را از خرید هاردهای اسکازی یا همان هاردهای سرعت بالا یا سری جدید که معرف به هاردهای SSD هست را تاحد زیادی حل میکند. (از لحاظ قیمت)"

" این مورد برای هاردهای قبل از سال ۲۰۰۲ بود، که مشکل تولیدحافظه با ظرفیت بالا داشتن با آمدن Raid این مشکل را حل کردن که چند هارد را با Raid بهم وصل می کردن"
این متن ارتباطی با صحبت ما نداره .. گفته RAID باعث بالا رفتن سرعت میشه و دیگه نیازی به هزینه بالا برای هاردهای SCSI یا SSD ها نیست.

در مورد سرعت هارد SSD هم در این مقاله اینطور نوشته:

"100 برابر سریع تر
حافظه های SSD دارای زمان دسترسی اطلاعات بین 35 تا 100 میکرو ثانیه هستند. این عدد برای هارد دیسک ها حدود 5000 تا 10000 میکرو ثانیه است. و این به این معنی است که حافظه های SSD حدود 100 برابر سریع تر از هارد دیسک های فعلی هستند. از طرف دیگر در SSD ها چون هد برای خواندن اطلاعات وجود ندارد اطلاعات در هر لحظه از هر مکان حافظه قابل خواندن هستند بنابراین این موضوع هم سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش می دهد."
این صحبت سایت نارنجی هم صحیح نیست.

این درسته که زمان دسترسی (Access Time) در SSD ها نسبت به HDD ها بسیار کمتر است، ولی زمان دسترسی فقط یکی از فاکتورهایی هست که در سرعت حافظه تاثیر داره و یک فاکتور حیاتی هم به حساب نمیاد.

چیزی که به عنوان سرعت هارد همیشه مطرح بوده و بیشترین تاثیر رو هم در کارایی داره Transfer Rate هست، که اعداد و ارقامش مشابه همون هاییست که در پست قبلی اشاره کردم.

با این حال من اینقدر به اطلاعات شما ایمان دارم که اگه شما بگید اشتباه گفتند قبول میکنم.
همونطوری که من اکثر مواقغ از کاربرها برای تایید صحبتهاشون درخواست مدرک معتبر می کنم، انتظار ندارم صحبت های من توسط بقیه بدون مدرک پذیرفته بشه. هرجا که احساس میشه مطلبی که من بهش اشاره کردم اشکال داره یا نیاز به مدرک/توضیح بیشتر هست با کمال میل می تونم مدرک ارائه کنم. :46:

B U L U T
02-11-2009, 22:52
یه سیستم تا یک ملیون بگیر

بعداز یه سال اینو بگیر سیستم قبلی رو ترکیب کن با این

S0R3N4
03-11-2009, 12:42
دوستان
ممنونم از پاسخ های بی دریغ شما!
کسی خبر داره که core i9 کی میاد؟اگه بیاد قیمتش رو چقدر تخمین میزنید؟
پس فعلا باید یه چند ماهی دست نگهدارم!نه؟

Yi Yi
03-11-2009, 16:26
دوستان
دقیقا مشخص نیست. اینتل گفته نیمه ی اول سال 2010 . حالا این میتونه 2 ماه دیگه باشه، میتونه 8 ماه دیگه باشه!
یه چیزی بگم. ببینید اگه شما بخواید بهترین رو بخرید، عمر بهترین بودنش به زحمت به 1 سال میرسه. منظورم اینه که تکنولوژی پیشرفت می کنه و قطعات بهتر از قطعات شما وارد بازار میشه. پس بهتره یک سیستم مناسب بگیرید و کارتون رو راه بندازید و وقتی دیدید که قطعه یا قطعه هایی از اون سیستم برای مقاصد و کارهاتون ضعیف اند، برید و عوضشون کنید.

B U L U T
03-11-2009, 18:02
دقیقا مشخص نیست. اینتل گفته نیمه ی اول سال 2010 . حالا این میتونه 2 ماه دیگه باشه، میتونه 8 ماه دیگه باشه!
یه چیزی بگم. ببینید اگه شما بخواید بهترین رو بخرید، عمر بهترین بودنش به زحمت به 1 سال میرسه. منظورم اینه که تکنولوژی پیشرفت می کنه و قطعات بهتر از قطعات شما وارد بازار میشه. پس بهتره یک سیستم مناسب بگیرید و کارتون رو راه بندازید و وقتی دیدید که قطعه یا قطعه هایی از اون سیستم برای مقاصد و کارهاتون ضعیف اند، برید و عوضشون کنید.
تائید میکنم نهایت یک سیستم تاپ یک سال هست

kinder
03-11-2009, 18:14
دوستان
طبق گفته های ویکی پدیا در آمریکا 999 دلار هست

saasan
03-11-2009, 18:34
[quote=Feli;4367215]میدونید که دقیقا کی میاد؟

کمتر از دو ماه شاید هم خیلی کمتر

با توجه به پشتیبانی usb3 & sata3 ارزش صبر کردن دارد

سایت آواژنگ مطالبی زده جالب هست

البته شرکت ایسوس و بقیه هم بزودی معرفی میکنند

m654
03-11-2009, 21:50

کمتر از دو ماه شاید هم خیلی کمتر

با توجه به پشتیبانی usb3 & sata3 ارزش صبر کردن دارد

سایت آواژنگ مطالبی زده جالب هست

البته شرکت ایسوس و بقیه هم بزودی معرفی میکنند
با یه کارت یو‌اِس‌بی‌3 روی پی‌سی‌آی‌‌-‌ای سرعت4 هم قابل ارتقا خواهد بود. و ساتا3 نیاز نیست مگر چیدمان ریدشان بالای سه هارد با نوشتن 120 م.ث باشد(که آن هم با همان کارت!).
گفته‌ها مبنی بر عرضه دوپردازنده‌ای 5780، با نام 5890 ابتداری سال میلادیست. برای نمایش‌گر هم اگر قصد داشتید چند نمایشگره داشته‌ باشید شاید بهتر است از گزینه‌های 2560x1600 استفاده کنید که درگاه دیسپلی‌پورت هم دارند (به‌دلیل پشتیبانی فعلی و هر کدام حدود 1000-1200 در بازارهای مجاور؛ مثل سه سی‌اینچ سام‌سونگ گرانتر یا گیت‌وی برای افقی) و با توجه به چیدمان سه‌افقی یا سه عمودی به باریکه‌ی کمتر حاشیه دقت کنید.

Yi Yi
04-11-2009, 05:10
کمتر از دو ماه شاید هم خیلی کمتر منبعی برای ادعاتون دارید؟ کمتر از دو ماه دیگه به این معنیه که core i9 قراره سال 2009 عرضه بشه. در حالی که اینتل گفته نیمه ی اول سال 2010.

S0R3N4
04-11-2009, 12:10

ميدوني چيه رفيق؟
شايد من خوب روشن نكردم!من زياد عادت به عوض كردن سيستم ندارم!يعني شايد هر چند سال يكبار يه دستي به روي سيتمم بكشم و آپديتش كنم و خيلي وقته كه يه سيستم تر و تازه نخريدم و اصلا آپديت نيست سيستمم!
تصميم گرفتم يه سيستمي بخرم كه حالا حالا هاي نياز نداشته باشه كه تعويض شه قطعاتش!مثلا شما ميگيد رم اونقدر ميخواي چكار!ولي نميدونيد كه اين رم رو قراره تا كي نگه دارم و كي كم مياره!يه جورايي ميخوام دور انديشي كنم!ميدونم فكر كاملا غلط و اشتباهه ولي خب منم مشكلات خودم رو دارم ديگه!
پس ميمونم core i9 بياد!فقط دوستان لطف كنيد و به من خبر بديد...
ممنونم از همه شما دوستاي خوبم...:40:

B U L U T
04-11-2009, 16:01
پس صبر کن core in
بیاد:27:

saasan
04-11-2009, 17:22
منبعی برای ادعاتون دارید؟ کمتر از دو ماه دیگه به این معنیه که core i9 قراره سال 2009 عرضه بشه. در حالی که اینتل گفته نیمه ی اول سال 2010.

فقط قیمت دیدم تعجب کردم !!!! خیلی ارزون نسبت به امکاناتش

یکماه تا 20 روز دیگر ایرانه!!!:8:

S0R3N4
04-11-2009, 17:32

فقط قیمت دیدم تعجب کردم !!!! خیلی ارزون نسبت به امکاناتش

یکماه تا 20 روز دیگر ایرانه!!!:8:
خبر خوبی بود برام
ممنون رفیق

پس صبر کن core in
بیاد:27:

N?این دیگه چیه؟کی میاد؟این مهمه!

4870x2
04-11-2009, 17:51
N?این دیگه چیه؟کی میاد؟این مهمه!
منظور ایشون x بودش یعنی هر عددی می شه گذاشتش: دی
ولی اصلش i9 فکر کنم باشه

S0R3N4
04-11-2009, 18:25
کارت گرافیکی که بهم معرفی کردید چطور بود؟
خوب بود؟gddr چند بودش؟