PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست برنامه ی مقلوب کننده!

sAsAn.K
12-03-2006, 16:15
سلام. :biggrin:
یه برنامه میخواستم که دو تا command button داره یکیشون مقلوب کننده ی عدد و دیگری مقلوب کننده ی string باشه!
مقلوب کننده ی عدد اینطوری که اگه توی textbox زدیم 123 مقلوبش یعنی 321 توی یه textbox دیگه ریخته بشه!
و برای رشته هم اگه زدیم sasan مقلوبش یعنی nasas توی یه textbox ریخته بشه!
ضمنا اگه دکمه ی مقلوب عدد رو زدیم و توی textbox اولی رشته بود پیغام بده و اگه مقلوب رشته رو زدیم و عدد وارد شده بود باز هم پیغام بده!
ممنون از لطفتون:);)

Payman_62
12-03-2006, 17:47
اين برنامه هاي ساده رو چرا خودت نمينويسي. اينجوري هيچي ياد نميگيري. بايد از همين برنامه ها شروع كني.
من مقلوب عدد رو با پاسكال نوشتم. مقلوب رشته رو هم با c . باز ميگردم اگه پيدا كردم ميذارم. ولي اين دفعه خودت تبديل كن كه ياد بگيري.

sAsAn.K
12-03-2006, 19:05
پیمان جان من تازه سال سوم کامپیوتر هستم معلممون هم جلوتر از کتاب تمرین هامونو بهمون میگه!
باور کن اگه تمرین های کتاب رو بگه من که هیچی همه ی بچه ها مینویسن!
ولی برنامه های اینطوری که درس نداده رو از ما میخواد یه دفعه 10 نمره میزاره براشون!
ما بد بخت ها این وسط به جز درخواست توی P30World و برنامه نویس چه چاره ای داریم؟

shamsoft
12-03-2006, 20:55
شما سال سوم کامپیوتر هستید و هنوز نمی تونید این برنامه رو بنویسید. :ohno:
بچه های دبیرستانی Ps درست می کنند اما شما ...
حالا Ps کار خیلی سختی نیست و سختیش اینجاست که بخوای امکاناتش رو زیاد کنی که اونم همش با رجیستری حل میشه و فقط باید حوصله کد نویسی رو داشته باشی ولی اگه بگم بچه 17 ساله مسنجر درست می کنه باور می کنی؟
راهنمایی:از توابع Mid و For استفاده کن.اگه کسی راههای دیگه ای بلده بگه.

sAsAn.K
12-03-2006, 22:11
shamsoft جان اولا که بچه ی 17 ساله مسنجر درست می کنه رو قبول ندارم!
چون اولا اینکه اطلاعات 17 ساله ی رشته ی کامپیوتر در حد خودش اونقدر نیست که مسنجر درست کنه مگه این که کلاس برنامه نویسی رو از سال اول دوم راهنمایی رفته باشه!
دوما میشه بگید منظورتون از بچه های دبیرستانی چیه؟!!!!!!
سوما آقا میشه بگی تابع Mid رو کدوم رشته ی کامپیوتری ای و در کدوم سال خونده که از سال سوک کمتر باشه!
چهارما !!!! اینکه من تازه 40 صفحه از کتاب ویژوال بیسیک مقدماتی که در سال سوم درس میدن رو خوندم!
امیدوارم توجیه شده باشید!
ضمنا خودم برنامه رو نوشتم توی مدرسمون ولی اعداد بیشتر از 10 رقمی که میدی Error میده!
میخواستم فقط بدونم چی کار میشه کرد که تا n عدد رو مقلوبشو بر گردونه!:hmm:

shamsoft
12-03-2006, 23:03
حيف كه نمي تونم اسم و مشخصات و اين جور چيزاشو بهت بدم.ولي طرف هكره و توي كاراي phreaking هست و برنامه نويسي رو از 5-6 سال ژيش شروع كرده.فردا يه سر به اينجا بزنيد تا چند تا از عكسهاي مسنجر ايشون رو براتون بزارم.به چند تا از زبانهاي برنامه نويسي هم مسلطه و كلاس هم نرفته.البته داييش حرفه ايه و يه چيزايي رو از اون ياد گرفته (دايي هم تو كار هكه)
منظورم از بچه دبيرستاني بچه 16-17 ساله رو ميگم (خودم پيش دانشگاهي هستم)
اينكه شما تازه 40 صفحه خونديد قابل قبول نيست.شما با استفاده از مقالات اينترنتي مي تونستيد خيلي برنامه نويس خوبي بشيد.البته همه اين حرفها يك طرف و علاقه هم طرف ديگه.اگه به برنامه نويسي علاقه نداشته باشيد مسلما دنبال يادگيري خوب هم نيستيد.علاقه شرط اوله و مي تونه براتون هدف درست كنه.(ببخشيد كه نصيحت كردم ولي منو برادر كوچيكه بدونيد)
پس اگه مشكلتون توي اعداد بيشتر از 10 تاست پس چرا همون اول نگفتيد.اگه خواستيد سورستون رو بزاريد تا يه نگاهي بهش بندازم شايد تونستم اشكالش رو پيدا كنم.
اگه تند حرف زدم ببخشيد.ولي اون پسره رو راست مي گم.تازه بچه دوم دبيرستاني مي شناسم كه 6 تا زبان برنامه نويسي بلده و زده تو كار هك.تا حالا هم چند تا باگ توي PHP پیدا کرده و توی سکوریتی فکوس هم تایید شده.پس سن ملاک نیست.البته بچه راهنمایی دیگه نمی شناسم :biggrin:

Payman_62
12-03-2006, 23:48
shamsoft اين جور افراد زياد نيستن. نبايد انتظار نوشتن مسنجر از سال سومي داشته باشيم. ولي با شما موافقم كه علاقه خيلي مهمه. علاقه و پشتكار. ساسان هم بايد خودش سعيشو بكنه و اينجا فقط اشكال بپرسه. حالا سورستو بذار شايد بتونيم كمك كنيم.

shamsoft
13-03-2006, 09:00
پيمان جان باهات موافقم.اين جور افراد كه تا اين حد با مباحث وي بي آشنا باشند كمه و كساني كه با وي بي حتي به طور آماتور كار مي كنند كم نيست (مثل من) اين جور آدمها اگه دانشگاه برن رشته كامپيوتر خيلي كمتر با مشكل مواجه مي شوند.ولي آقا ساسان رو فكر مي كنم از دانشگاه شروع كرده به يادگيري.اونم سال سوم :sad: بابا يه خورده خودتون بايد تلاش كنيد.
ديروز كفتم چند تا عكس از مسنجر براتون ميزارم.امروز آپلود كردم تا عكسها رو ببينيد.اسمش رو مخفي كردم فعلا.چون برنامه هنوز تكميل نشده و يه سري كد نويسي داره.در ضمن اين مسنجر براي ياهو نيست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظرتون چيه؟

sAsAn.K
13-03-2006, 12:08
shamsoft جان من خودم با برنامه های کاربردی نوشتن خیلی حال می کنم ولی برنامه های محاسباتی نوشتن مثل این رو اصلا حال نمی کنم!
ضمنا اینم برنامه که گفتم توی مدرسه نوشتم ولی اعداد زیاد که میدی Error میده!:
امیدوارم مشکلش رو بتونید حل کنید!!!!!!!!

Payman_62
13-03-2006, 12:31
جالبه ولي بگو كميم رو ظاهرش كار كنه. اينجوري كسي جذب مسنجرش نميشه.

shamsoft
13-03-2006, 12:47
جالبه ولي بگو كميم رو ظاهرش كار كنه. اينجوري كسي جذب مسنجرش نميشه.
چشم.بايد يه گرافيست پيدا كنم.انشاالله براي ورژن بعد.بزار تا برنامه شروع به كار كنه و براي عموم آزاد بشه بعد.

آقا ساسان هنوز برنامه شما رو نديدم و بعد نگاش مي كنم و خبرش رو مي دم.
يه برنامه براي اين كار نوشتم.ببينيد به درد مي خوره.

درضمن حالا اين دفعه وقتم رو صرف نوشتن برنامه كردم.ولي ديگه اين كار رو نمي كنم و فقط تا اونجايي كه بتونم سوالات رو جواب ميدم (اگه بلد باشم) اگه خوب بود بگو تا سورسش رو بهت بدم.البته فقط با يه تابع اين كار رو انجام دادم.

sAsAn.K
13-03-2006, 14:03
shamsoft جان عالبه اگه زحمتی نیست source رو لطف کن:);)

shamsoft
13-03-2006, 14:58
آقا ساسان مقلوب شما که فقط برای اعداد بکار می رفت.کدش رو که دیدم یه روش جدید به ذهنم رسید که بتونه مقلوب یک رشته (چه عدد و چه حروف) رو بدست بیاره.حالا هر دو تا سورس رو براتون آپلود کردم.هر کدوم رو که خواستید استفاده کنید.ولی دفعات بعد یادتون باشه که مشکلتون رو مطرح کنید نه اینکه یه برنامه رو کامل بخواید. چون این طوری درستون رو خوب یاد نمی گیرید :happy: .منم که پیش دانشگاهی هستم از درسم عقب می افتم و کنکور قبول نمیشم. :sad:

sAsAn.K
13-03-2006, 15:32
چشم shamsoft جان!

Payman_62
13-03-2006, 16:30
با وجود اينكه تابع StrReverse رو بهت معرفي كردن بازم اينجا دنبال سورس ميگردي. اصلا vb رو سيستمت نصبه؟
به تابع StrReverse اصلا نگاه كردي؟
با يه خط كد هم عدد برات مقلوب ميكنه هم رشته.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mostafa1024
13-03-2006, 17:02
آقايون حالا چرا دعوا ميكنين ؟ آق ساسان يه سوال پرسيدن . اگه ميخواين جوابشو بدين بدين اگه نميخواين چرا بحث ميكنين ؟
ولي ساسان جون يه نصيحت دوستانه و برادرانه بهت ميكنم : اگه كه بخواي هميشه در حد كتاب كار كني هيچ وقت پيشرفت نميكني .مزيتي كه برنامه نويسي داره اينه كه باعث ميشه به فكر كردن بيفتي تا يه راهي رو واسه برنامت پيدا كني . حتي اگه راهي رو كه پيدا كردي اشتباه باشه ارزشش از اينكه يكي ديگه واست اون برنامه رو بنويسه بيشتره . ولي وقتي كسي نميتونه برنامه اي رو بنويسه دليلش اينه كه الگوريتم اون برنامه رو درك نكرده . و گرنه نوشتن 4 تا دستور كه كاري نداره . مثلا واسه همين برنامه اي كه تو ميخواي يه تابع هست كه اين كار رو رو انجام ميده . ولي معلمتون با دادن اين برنامه به شما ميخواسته طرز كارشو ياد بگيري . اگه كه ميخواي برنامه نويس بشي خودت بايد راهشو پيدا كني

sAsAn.K
13-03-2006, 23:05
مصطفی جون ایوالله به داد من رسیدی ضمنا چشم اتفاقا دنبال E-Book دارم می گردم یه 10 تایی گیر آوردم تا حالا!
--------------------
پیمان جون VB روی سیستمم نصبه ولی MSDN نداره!
یعنی سیدیش ناقصه تابه StrReverse رو هم اولین باره میبینم!
چون تازه ویژوال رو شروع کردم قبلش Pascal کار می کردم;)

arshan1
11-05-2006, 19:36
ببين عزيزم مطمئن هستي كه هنگام تعريف متغير از دايم و ... استفاده نكردي سعي كن بصورت واريانت تعريف كني.