PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور در فتوشاپ قرينه كنيم؟

Pejvak61
20-10-2009, 10:11
شايد سئوالي كه در عنوان مطرح شده شما رو به اشتباه بندازه و در همون لحظه اول بگين با flip اين كار رو انجام بده ولي من منظورم اينه كه به فرض يه طرحي براي صفحه وب ساخته شده كه مخصوص وب سايت هاي لاتين كه چپ به راست هستن طراحي شدن من اگر بخوام اون طرح رو كه لايه هاش باز هم هست راست به چپش كنم بايد به صورت دستي لايه ها رو جابجا كنم. آيا روشي هست كه كار منو راحت كنه؟

جادوگر جوان
20-10-2009, 12:01
دوست من
اول باید بگم ایجاد اینگونه تایپیکها تنها باید در صفحه اول انجمن فتوشاپ انجام بشه
این قسمت مخصوص مقالات و آموزشها هستش
خوب من یه روش به ذهنم میرسه
فک کنم تعداد لایه های زیادی باید وجود داشته باشه و شما میخواهید کارتون سریع پیش بره
به نظر من اگه بتونی اکشنی برای این کار گیر بیاری کار خودتو خیلی راحت کردی

Saeed kmss-D
20-10-2009, 18:51
سلام...

شاید این مشکلت رو حل کنه،

آبجکت ها و لایه هایی که قراره از سمت چپ به راست یا برعکس منتقل بشن رو انتخاب کن،
ابزار Move رو بردار، در قسمت نوار تنظیمات ابزار ( بالا ) به ترتیب از گزینه Align Right Edges و Align Left Edges برای انتقال به راست و چپ استفاده کن. ( تو تصویر مشخص کردم )
به این ترتیب که شما ابتدا لایه های مربوط به اشیاء متحرک رو انتخاب میکنید، سپس لایه بک گراند یا چارچوب خودتون رو انتخاب میکنید ( چون باید اجسام نسبت به یک قسمت جا به جا بشن ) و در نهایت روی اون گزینه ها کلیک میکنید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید♥♥♥

Pejvak61
22-10-2009, 08:33
متأسفانه نه.

اين چيزي كه شما زحمت كشيدين و نشون دادين تمام لايه ها رو به چپ و يا تمام لايه ها رو به سمت راست ميچينه. خودتون هم اگر فقط دو تا لايه بسازين و انتخابشون كنين و از اين ابزار استفاده كنين نتيجه رو ميبينين.

براي توضيح بيشتر عكس اول به عنوان عكس اصل با دو لايه نشون داده شده

اون چيزي كه من ميخوام بشه اينه. توجه كنين كه اين عكس قرينه‌ي عكس بالا نيست بلكه هر كدوم از عناصر لايه ها به صورت دستي جابجا شدن به اونطوري قرار گرفتن كه به نظر قرينه مياد. البته در نهايت ميخوام بدونم دستور يا اكشني هست كه اين كارو خودش به صورت اتوماتيك انجام بده؟

ولي اون چيزي كه شما نشون دادين اينجوري ميشه

يا اينجوري

اميدوارم متوجه شده باشين.

huti_421
22-10-2009, 11:44
این اکشن چطوره ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pejvak61
22-10-2009, 13:36
این اکشن چطوره ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

متشكرم.
نه عزيز من!

گفتي اكشن!
راستي چطور ميشه اكشني نوشت كه فاصله‌ي مركز جسم تا وسط تصوير رو بگيره و مكان جسم رو به همون اندازه از مركز كل نصوير قرار بده. نميدونم تونستم منظورمو برسونم يا نه؟

اگر دوستان عكسهايي رو كه من در پست 4 گذاشتم ببينن قطعاً متوجه موضوع ميشن.

Saeed kmss-D
22-10-2009, 18:52
سلام مجدد...

دوست عزیز،
شما خوب به توضیحات من دقت نکردید!

من همین دو نمونه رو با همین تکنیکی که گفتم خیلی راحت به طرفین منتقل کردم!
اگه دقت کنید، من قبلا گفتم ، شما باید جسم متحرک و سپس لایه اصلی رو انتخاب کنید. منظور از لایه اصلی اون صفحه اصلیه که قراره جسم نسبت به اون جا به جا بشه!
در حالی که شما دو شکل متحرک رو باهم ( یا نهایتا سه تایی با لایه اصلی ) انتخاب کردید.

اما باید به این ترتیب عمل میکردید:

هر کودوم از اشیاء رو به طور جداگانه همراه با لایه اصلی انتخاب کنید. ( لایه اصلی میتونه بک گراند باشه، اما اگه بک گراند رو انتخاب کنید، در جا به جایی، جسم به کناره ها کاملا میچسبه، پس برای رفع این مشکل و برای اینکه جسم با فاصله نسبت به کناره ها قرار بگیره، شما باید یه لایه جدید ایجاد کنید و اونو با کادر مورد نظر _ کوچکتر از اندازه بک گراند _ با یه رنگی پر کنید و opacity رو هم کم کنید تا مشکلی در طرح ایجاد نکنه، و از این لایه به عنوان لایه محور استفاده کنید. )
سپس از دو گزینه ای که معرفی کردم برای انتقال استفاده کنید.
کاملا جواب میده، من تست کردم.

حالا اگه بازم مشکل داشتید و متوجه نشدید، بگید تا کامل تر و همراه تصویر توضیح بدم.

موفق باشی♥♥♥

Pejvak61
26-10-2009, 11:46
سلام مجدد...

دوست عزیز،
شما خوب به توضیحات من دقت نکردید!

من همین دو نمونه رو با همین تکنیکی که گفتم خیلی راحت به طرفین منتقل کردم!
اگه دقت کنید، من قبلا گفتم ، شما باید جسم متحرک و سپس لایه اصلی رو انتخاب کنید. منظور از لایه اصلی اون صفحه اصلیه که قراره جسم نسبت به اون جا به جا بشه!
در حالی که شما دو شکل متحرک رو باهم ( یا نهایتا سه تایی با لایه اصلی ) انتخاب کردید.

اما باید به این ترتیب عمل میکردید:

هر کودوم از اشیاء رو به طور جداگانه همراه با لایه اصلی انتخاب کنید. ( لایه اصلی میتونه بک گراند باشه، اما اگه بک گراند رو انتخاب کنید، در جا به جایی، جسم به کناره ها کاملا میچسبه، پس برای رفع این مشکل و برای اینکه جسم با فاصله نسبت به کناره ها قرار بگیره، شما باید یه لایه جدید ایجاد کنید و اونو با کادر مورد نظر _ کوچکتر از اندازه بک گراند _ با یه رنگی پر کنید و opacity رو هم کم کنید تا مشکلی در طرح ایجاد نکنه، و از این لایه به عنوان لایه محور استفاده کنید. )
سپس از دو گزینه ای که معرفی کردم برای انتقال استفاده کنید.
کاملا جواب میده، من تست کردم.

حالا اگه بازم مشکل داشتید و متوجه نشدید، بگید تا کامل تر و همراه تصویر توضیح بدم.

موفق باشی♥♥♥

اگر اين كارو بكني ممنون ميشم. چون من فكر نميكنم بتونه مشكل من رو حل كنه. شايد شما بهتر توضيح بدي.

Saeed kmss-D
26-10-2009, 23:32
سلام...

ببینید دوست عزیز،

من برای نمونه یه صفحه با این دو شکل رو ایجاد کردم:

الان من شکل دایره رو انتخاب میکنم ( لایه شو ) و سپس با نگه داشتن کلید Ctrl لایه بک گراند رو هم انتخاب میکنم:

حالا ابزار Move رو برمیدارم و گزینه Align Right Edges رو میزنم. ( تصویر دیگه نمیذارم، تو قسمت های قبلی گذاشتم )
اینطوری میشه:

حالا همین کار رو برای شکل دیگه انجام میدم.
ینی لایه مربع رو و سپس لایه بک گراند رو انتخاب میکنم و اینبار گزینه Align Left Edges رو انتخاب میکنم.
میشه اینطوری:

الان شما میتونید مجددا هر کودوم از شکل ها رو انتخاب کنید و با روشی که گفتم به چپ و راست منتقل کنید.

اما همونطور که میبنید با زدن این دو گزینه شکل ها ضمن منتقل شدن، دقیقا به کناره ها میچسبن.
این به این خاطره که لایه بک گراند کامل صفحه رو پر کرده.

برای اینکه شکل به کناره ها نچسبه و با فاصله بمونه، باید یه کادر براش تعریف کنید.
روش کار به این ترتیبه که شما باید یه لایه جدید بسازی و سپس با ابزار Rectangular Marquee Tool که برای انتخاب به صورت مستطیلی هست یه کادر رو ایجاد کنید، مثل زیر:

حالا به یه رنگی پرش کنید ( مهم نیست چه رنگی ) و Opacity لایه رو صفر کنید که رنگی روی صفحه دیده نشه.

حالا کافیه همون مراحل قبل رو که توضیح دادم برید و فقط به جای انتخاب بک گراند لایه جدید ساخته شده رو انتخاب کنید، تا نتیجه اینطوری بشه: ( فقط دقت داشته باش که در منتقل کردن، ابتدا سمت مخالف رو بزن)

فکر نمیکنم دیگه جای ابهامی باقی مونده باشه، ولی بازم اگه مشکلی بود بگو.

موفق باشی♥♥♥

احمد ترابی
27-10-2009, 19:19
دوست من شما میتونی یه کپی بگیری و اونو با rotate canvat قرینه کنی

امتحان کن ببین میشه؟

Pejvak61
27-10-2009, 23:40
دوست من شما میتونی یه کپی بگیری و اونو با rotate canvat قرینه کنی

امتحان کن ببین میشه؟

آقا من جوابمو به طور كامل گرفتم.

بسيار متشكرم.

براي كل لايه ها از Rotate Canvas > Flip canvas horizotal و بعد از اتمام كار براي لايه هاي متني از Edit > Transform > Flip Horizontal استفاده ميكنيم.

تست شد كاملاً جواب داد.

از تمام دوستاني كه سرشونو درد آوردم و وقتشونو گرفتم متشكرم و عذرخواهي ميكنم.