PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : براي كار كردن با PHP و MySql چه چيزايي نيازه كه تهيه بشن؟

Pejvak61
19-10-2009, 14:30
من خودم ASP كارميكنم ولي شنيدم كه PHP‌ با فارسي سازگارتره و خلاصه كلي تعريف و تمجيد. يه كتاب هم دانلود كردم كه مستقيم رفته سر اصل مطلب و درمورد نرم افزارها و احياناً اديتورهاي مربوطه توضيحي نداده.

مواردي كه ميخوام بدونم اينا هستن:

1- در ASP يه component بود به اسم IIS كه تو CD ويندوز بود و بايد نصب ميشد در PHP چي نيازه؟

2- آيا از اديتورهايي مثل Dreamweaver ، Expresion Web و امثال اونها ميتونيم استفاده كنيم يا اديتورهاي بهتري هم وجود دارن؟ البته براي تشخيص دستورات PHP ميخوام يعني يه جورايي مثل كامپايلر.

3- براي درست چاپ شدن متن هاي فارسي در ASP از يه Codepage استفاده ميكرديم كه الآن خاطرم نيست و هميشه هم درست كار نميكرد و مايه ي عذاب بود. در php چكار بايد كرد كه مثلاً كلماتي كه در ديتابيس به فارسي درست ثبت شدن رو بدون اشكال بعد از SELECT در HTML نهايي درست چاپ كنه.

4- بانك اطلاعاتي MySql رو تحت چه عنواني بايد تهيه كرد و كدوم ورژنش؟

5- در بانك اطلاعاتي MySql آيا بايد تغييراتي روي زبان اين بانك اطلاعاتي انجام بديم تا بتونيم به درستي اطلاعات فارسي در اون درج كنيم؟ و اگر هاستي پيدا كنيم كه مجاني باشه و MySql رو هم پشتيباني كنه آيا بايد كاري بكنيم تا فارسي نوشتن اطلاعات در بانك اطلاعاتي رو به درستي تضمين كنيم؟

و ...

Pejvak61
20-10-2009, 09:06
اين PHP 5.2.9 يعني چي؟ مثل IIS تو ASP هستش؟

MaSoUd555
20-10-2009, 16:47
عزیز من شما Wamp Server رو نصب کن

php و َapache و Mysql رو داره

Pejvak61
21-10-2009, 09:02
من شروع به دانلود كردم.

ولي كمي گيج شدم . راستش من php-5.2.11-win32-installer رو دانلود كردم كه حجمش 19 مگابايته و mysql-essential-5.1.34-win32 رو هم دانلود كردم كه حجم اونم 36 مگابايت بود ولي WampServer 2.0i كلاً 15 مگابايته. جريان چيه؟

راستي wamp server تحت GPL Licence يعني چي؟ آيا محدوديتي داره؟ لينكي كه ازش دارم دانلود ميكنم در زير نشون دادم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaSoUd555
21-10-2009, 11:59
wamp یک شبیه ساز سرور که تمام تجهیزات لازم برای راه اندازیه یک سرور رو داره

نمیدونم چرا حجمش کمتره :ی

نرمافزارهایی که openSource هستن از این لیسنس پیروی میکنن یعنی شما با توجه به نیازهات هر بلایی میتونی سرش بیاری(البته نه هر بلایی:ی)

Pejvak61
22-10-2009, 08:39
من نصبش كردم و موفقيت آميز هم بود الآن هم دارم باهاش كار ميكنم تا ببينم محدوديتي داره يا نه. ولي از ظواهر امر اينطور پيداست كه نبايد مشكلي داشته باشه. به هر حال بسيار متشكرم.

دوستان من كه قبلاً از PHP استفاده مي‌كردن گاهي از مشكلات نصبش ابراز نارضايتي مي‌كردن ولي من با نصب اين برنامه هيچ مشكلي نداشتم.

MaSoUd555
22-10-2009, 15:50
نگران نباش دوست من هیچ محدودیتی نداره