PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک!!! دمای بالای Cor i7 به دلیل ناکارامدی Cooler Master

IYIostafa
19-10-2009, 12:19
سلام

من فن خنک کننده V8 کولر مستر دارم روی CPU Core i7 گذاشتم. متاسفانه عملکرد جالبی ندارد چون حرارات CPU خیلی بالا میره. در هنگام بی کاری حرارت Cpu حدودا 45 درجه است به محض اجرا کردن یک بازی دائما بالای 60 است حتی در بازی GTA جدید لحظاتی 70 هم شد!

اتصالاتش را هم به خوبی و با دقت هرچه تمام تر مطابق دستور المل آن نصب کردم و خمیر آن را هم مطابق گفته فروشنده آن ، دریا کامپیوتر، از خمیر سیلیکون فقط به اندازه یک نخود فرنگی زدم و روی CPU یکنواخت پخش کردم با این حال وضع به صورتی است که ذکر کردم!:41:

ضمنا کیس گرین مدل Infinity هم دارم که گردش هوای آن عالیست

حال فکر میکنید راه حل چیست؟

khark11
21-10-2009, 07:57
من با اين پردازنده كار نكردم ولي ميدونم كه رو فن خيلي حساسه!

كسي اين مدل فن رو بهت معرفي كرد؟ بايد مطمئن بشي كه اين مدل براش خوب بوده يا نه! شايد اصلا اين فن نتونه خنكش كنه

monaj
21-10-2009, 10:41
اگر از خمیری تیوبی که داخل خود پکه (مثل خمیردندون کوچیک میمونه) استفاده کرده باشی، طبیعیه. اون خمیر سیلیکون به درد سطل آشغال میخوره.

IYIostafa
21-10-2009, 13:11
سلام

نه راستش کسی اونو بهم توصیه نکرد من فکر میکردم مارک کولر مستر مارک خوبیه و این مدل هم خوب Core i7 رو که 1366 پین باشه رو ساپورت میکرد فقط برای همین گرفتمش...

اگر فکر میکنید این مشکل حرارت از خمیر خودش باشه آیا خمیر خوبی سراغ دارید؟

با تشکر

khark11
21-10-2009, 14:11
تو بازار زياده خمير خوب، يه سراغ بگير بگو جنس خوب ميخوام، چند تا مغازه بگرد بعد خريد كن، خودت دستت مياد كدوم جنسش خوبه

mjzaret
27-10-2009, 11:36
سلام

من فن خنک کننده V8 کولر مستر دارم روی CPU Core i7 گذاشتم. متاسفانه عملکرد جالبی ندارد چون حرارات CPU خیلی بالا میره. در هنگام بی کاری حرارت Cpu حدودا 45 درجه است به محض اجرا کردن یک بازی دائما بالای 60 است حتی در بازی GTA جدید لحظاتی 70 هم شد!

اتصالاتش را هم به خوبی و با دقت هرچه تمام تر مطابق دستور المل آن نصب کردم و خمیر آن را هم مطابق گفته فروشنده آن ، دریا کامپیوتر، از خمیر سیلیکون فقط به اندازه یک نخود فرنگی زدم و روی CPU یکنواخت پخش کردم با این حال وضع به صورتی است که ذکر کردم!:41:

خوب مین بوردتون رو معرفی نکردید؟
چون حرارت CPU بیشتر به مین بر میگرده. به این موضوع توجه کنید که ولتاژ CPU از طریق مین تأمین می‌شه و برق مین هم از نوع DC هست. حرارتی که از طریق برق DC ایجاد می‌شه زیاد هست.
CPU خودتون رو یک مین دیگه امتحان کنید آیا چنین مشکلی دارید.
اگه دیدید که مشکلی وجود نداشت مشکل از مینتون هست و بایستی از گارانتی کمک بخواین.

mjzaret
27-10-2009, 12:32
سلام

من فکر کنم که مشکلتون از بایوس سیستم‌تون هست. ببینید که CPU تون با ورژن بایوس روی سیستم‌تون تطابق داره یا نه اگه نیاز شد اون رو با توجه به نوع CPU تون آپدیت کنید.
برای آپدیت به سایت سازنده مین‌تون سر بزنید.

IYIostafa
28-10-2009, 10:29
با سلام

فرمایش شما کاملا صحیح است ، بله چند روزی است که متوجه شدم مشکل حرارت من از مادربردم است.

Asus لعنتی مدل P6T

میدانید بایوس آنرا هم به آخرین ورژن آپدیت کردم. افاقه نکرد! در اینترنت که گشتم دیدم که این مشکل در برند اینتل هم دیده شده اما 90 ددصد کسانی که مشکل داغ شدن Cpu Core i7 دارند ، مادربردشان ASus بود!

میدانید سیستم من همیشه این طور نیست یعنی همین الان که روشنش کردم حرارتش 38 درجه است با اجرا کردن یک بازی با بالاترین رزولوشن بیشتر از 48 نشد.

پس این Cpu i7 920 خیلی خنک کار میکند. خنک کننده هم که Cooler Master V8 است هم به کاملای دارد نقش خود را ایفا میکند ،

اما حالا اگر کامیپیوتر را Restart کنم شرایط فرق خواهد کرد در ان صورت حرارت در حال بیکاری 53 است و در اجراری همان بازی 70 را هم رد میکند...

این یعنی هر بار که سیستم را روشن میکنم به صورت تصادفی یا مثل بچه آدم کار میکند یا شدیدا داغ

این فقط یک دلیل دارد بقول فرمایش شما مادربرد و بایوس آن

معلوم نیست تا کی باید این شرایط را تحمل کنم تا Asus بتواند یک آپگرید بایوس برای رفع این نقیصه بدهد... در اینترنت که می گشتم دوستی میگفن Asus در تولید مادربرد همیشه در سری های اول دچار انواع باگهای بایوس است بعدا به تدریج در ورژن های بعدی رفع میگردد.

مشکل اینجاست که مگر قرار است یک سیستم را چقدر نگه داریم چون بعد از گدشت 2 سال و اندکی بیشتر باید قطعات جدید تری تهیه کرد. حال چه زمانی از این 2 سال را باید با این باگها سپری کرد؟!:41:

من 1400 تومان برای کل کیس و محتویاتش خرج کردم اما با انتخاب برند غلط کل این هزینه را به خطر انداختم.

khark11
28-10-2009, 13:34
با سلام
من 1400 تومان برای کل کیس و محتویاتش خرج کردم اما با انتخاب برند غلط کل این هزینه را به خطر انداختم.

سلام

منم ديشب يه ساندويچ خريدم 1400 تومن!!

خوب نگران نباش ولي تو مطمئني كه يه دفعه كه روشنش ميكني و درسته و يا بار روشنش ميكني مشكل داره بار يكساني رو سيستم انداخته ميشه؟

IYIostafa
28-10-2009, 23:23
سلام

خوب نگران نباش ولي تو مطمئني كه يه دفعه كه روشنش ميكني و درسته و يا بار روشنش ميكني مشكل داره بار يكساني رو سيستم انداخته ميشه؟

از اولین راه اندازیش تا حالا که اینطوری بوده

Behrouz_se60
29-10-2009, 20:20
آقا اینو بخون

صفحه اول مربوط به review مدل v8

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا شما ماله amd و اینتل مقایسه کن

لینک اولی ماله amd و لینک دومی ماله اینتل

در ای ام دی تا 13.4 درجه خنک کرده ولی اینتل تا 18.4 برای سی پی یو 150 واتی و 11 درجه برای سی پی یو 85 واتی

مثل اینکه برای ای ام دی مناسب تره

golshahi
29-10-2009, 22:36
یه سری برنامه های برای مدیریت توان مصرفی و دما هستن مثل EPU-6 Engine که در سی دی درایور مادربورد موجوده.. از وقتی که من نصب کردم و اونو روی Auto ست کردم صدای کیس و فن ها به طرز محسوسی کم شدن و البته پاور سیوینگ اون هم فعال شده..

IYIostafa
30-10-2009, 01:12
یه سری برنامه های برای مدیریت توان مصرفی و دما هستن مثل EPU-6 Engine که در سی دی درایور مادربورد موجوده.. ..

بله یک ضرب المثل هست که میگه شام و نهار هیچی آفتابه لگن صد دست!

کاش جای این همه برنامه به درد نخور این همه باگ نداشت یا حد اقل یک نماینده حسابی داشت که بخش فنی شون اینقدر بیسواد نبودن....

رجب برنامه ای که فرمودین (EPU-6 Engine ) مواظب باشید! چون اگر حالت های ذخیره سازی انرژی که این حالا فقط به درد لپ تاپ برای صرفه جویی باتری است بگذارید ،مثلا روی کمتر از هواپیما بگذارید ممکنه که ظاهرا دور فن رو کم کنه و شما فکر کنید صدا کمتر شد. اما این حالت حتی هارد رو هم خاموش میکنه خصوصا اگه بیشتر از یک هارد داشته باشید هاردی که ویندوز درون آن نیست رو خاموش میکنه و باعث میشه اگر در حالا رایت کردن DVD باشد و فایل مورد نظر روی همون هارد خاموش شده باشه DVD تون بسوزه ! این اتفاق چندین بار افتاد.

pc_hex
07-11-2009, 21:49
سلام

سلام از مدل های 9 پره فن ینتل استفاده کن و نتیجه را اطلاع بده . در ضمن دمای بالاتر از 40 درجه برای اینتل عادی و برای AMDغیر عادی هستش