PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبكه از پايه تا پيش

گذر پوچ
17-10-2009, 21:43
بر وزن كلاس هاي كنكور: از پايه تا پيش!
براي كسي كه علاقه زيادي به اين مبحث داره اما نه رشته اش كامپيوتر و شبكه هست و نه ميخواد همچين رشته اي رو بخونه ....؟

aliyou
19-10-2009, 19:57
سلام
من مي خوام دو تا كامپيوتر رو به هم با كابل شبكه يا usb بهم وصل كنم اگه ويندوزهاشون متفاوت باشه ايا جواب ميده يا نه اگه امكان داره روشش رو كامل توضيح بدين
يه مورد ديگه هم اينه كه چطور مي تونم فايلها رو shareكنم و بازي هارو بصورت lan با هم انجام بديم
در ضمن من در اين موردها هيچي نمي دونم مبتدي مبتديم

undertaker_ss
20-10-2009, 10:01
سلام
من مي خوام دو تا كامپيوتر رو به هم با كابل شبكه يا usb بهم وصل كنم اگه ويندوزهاشون متفاوت باشه ايا جواب ميده يا نه اگه امكان داره روشش رو كامل توضيح بدين
يه مورد ديگه هم اينه كه چطور مي تونم فايلها رو shareكنم و بازي هارو بصورت lan با هم انجام بديم
در ضمن من در اين موردها هيچي نمي دونم مبتدي مبتديم

یه تاپیک جدا بزن دوست عزیز
اینجوری کسی جواب نمی ده
کاری به ویندوز نداره اصلا فلسفه پروتکل همینه دیگه
با کابل شبکه سرعتش بهتره
سیستم عاملها تو بگو تا راهنمایی کنم البته من بازی رو نمی دونم چجوریه از سن من گذشته دیگه:31:

aliyou
20-10-2009, 14:24
سلام دوست عزيز
من يكي از ويندوزام 7 و يكي ديگه ويستاست و يكيم xp براي اينكه هر كدوم رو lan يا share كنم چي كار بايد كنم؟؟؟؟؟؟؟؟/

undertaker_ss
20-10-2009, 22:11
سلام دوست عزيز
من يكي از ويندوزام 7 و يكي ديگه ويستاست و يكيم xp براي اينكه هر كدوم رو lan يا share كنم چي كار بايد كنم؟؟؟؟؟؟؟؟/

7 رو که شرمنده من اصلا باهاش کار نکردم :31:اما ویستا و xp رو می دونم
پس 3 تا سیستم رو می خوای شبکه کنی؟
خوب به 2 کابل کراس احتیاج داری از نوع cat 5
بعد کارت شبکه ها رو به هم وصل می کنی
توی xp توی network connection یه کانکشن جدید میاد به اسم local area connection که باید روش دوبار کلیک کنی properties رو بزنی و بعد( internet protocol (TCP/IP رو انتخاب کنی دوباره properties رو بزنی و بعد use the following ip address رو انتخاب کنی و جلوی ip address بزنی 192.168.1.1 و subnet mask رو هم بزن 255.255.255.0 (البته اگه یه کلیک کنی روش خودش پرش می کنه)

توی ویستا هم میری توی network and sharing center و و اسه کانکشن جدید همین کارا رو می کنی و ip address رو میزنی 192.168.1.2