PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شارژ کارت سوخت تا 1000 لیتر با پنجاه هزار تومان

farhad61
16-10-2009, 19:04
سلام من چند روز پیش که داشتم میرفتم سر کار راننده سرویسمون می گفت یه سری دستگاه اومده که کارت سوخت بنزین رو میتونه شارژ کنه میخاستم ببینم شما هم همچین چیزی شنیدین یا نه ؟ البته من یه مقدار میتونم این قضیه رو باور کنم چون مثل دستگاهی بود که تلفن های همراه رو به صورت غیر قانونی ریجستر می کرد ( همون موقع که قانون افزایش تعرفه برای موبایل علم شد که البته هیچ نتیجه ایی هم نداده) میگم شاید همچین دستگاهی برای کارت سوخت هم اومده باشه نظر شما چیه ؟

MCI
23-10-2009, 15:22
من که تا نبینم باورم نمیشه

rozy_1500
23-10-2009, 16:55
من که تا نبینم باورم نمیشه
دقیقا همینطوره
تا خودت درکش نکنی باورت نمیشه

در مورد موبایل ها هم من خودم چون شخصا این کار رو کردم باور میکنم

البته دو کار زیاد بهم شباهت ندارن و کارت سوخت بیشتر شباهت به کارت تلفن داره که با فندک و روش های دیگه میتونستن شارژ کنن(یا اینکه کاری کنن که شارژ تموم نکنه)

DJ POLESTAR
23-10-2009, 16:58
به حق چیزهای ندیده و نشنیده!
حالا اگه کسی در این مورد اطلاعات داره بی نصیبمون نذاره؟!

saeedn70
23-10-2009, 17:13
اگه اومده باشه که خداوکیلی عروسیه
البته این دولت ........ خیلی زرنگتر از این حرفهاست ملیاردها تومان خرج می کنه که همچین چیزی ساخته نشه

mstf666
23-10-2009, 17:35
بعید میدونم....
اینا اطلاعات رو غیر از روی کارت به صورت آنلاین هم دارن.
یعنی فقط با دستکاری کارت نمیشه سهمیه رو زیاد کرد....
البته اینا حدسیات منه!

a1000a
23-10-2009, 17:49
دوست من اینا به سرور متصل هستن
بعدش برای هر کارت سوخت یه مقدار معینی رو سرور اجازه میده که استفاده کنی
شما حتی اگه شارژ هم کنی
حتی اگه شارژ هم بشه
بیشتر از حد معینت نمیتونی استفاده کنی
یعنی اون 1000 لیترت رو نمیتونی استفاده کنیی

Alamate Soal
23-10-2009, 17:59
اگه كسي روش دور زدن اين محدوديت رو داشته باشه بجاي اينكه به ديگران ياد بده يا كارتشون رو شارژ كنه ؛ ميره بنزين ميگيه و ميفروشه

Pami
23-10-2009, 18:19
اطلاعات مقدار سوخت باقيمانده شما به هيچ عنوان روي كارت قرار نميگيره ، روي سرور هاي مخصوصي كه براي اينكار در نظر گرفتن قرار ميگيره تا كسي دسترسي بهش نداشته باشه
اطلاعاتي مثل نام راننده و ماشين و پلاك و ... روي كارت قرار ميگيره تا با كمك اونها بتونيد تو سرور شناسايي بشيد و سوخت گيري كنيد ، همين
اينها هم شايعاتي هست كه پيش مياد
هيچ راهي براي افزايش سوخت نيست

farhad61
23-10-2009, 19:54
به نظر من غیر ممکن که نیست این که میگید اطلاعات از روی سرور خونده میشه یه مسئله ایی داره مثلا همکار خود من یه کارت سوخت نیسان داره که هر 10 لیتر بنزین که میزنه 1 لیتر ازش کم میشه البته هیچ دستکاری روش نکرده حالا نمیدونم این قضیه چطوره با خوندن اطلاعات از روی سرورها جور در میاد نظر شما چیه

MCI
06-11-2009, 19:51
ما که از خدامونه یه همچین شایعه ای به حقیقت تبدیل بشه

D r i v e r
06-11-2009, 20:51
اطلاعات مقدار سوخت باقيمانده شما به هيچ عنوان روي كارت قرار نميگيره ، روي سرور هاي مخصوصي كه براي اينكار در نظر گرفتن قرار ميگيره تا كسي دسترسي بهش نداشته باشه
اطلاعاتي مثل نام راننده و ماشين و پلاك و ... روي كارت قرار ميگيره تا با كمك اونها بتونيد تو سرور شناسايي بشيد و سوخت گيري كنيد ، همين
اينها هم شايعاتي هست كه پيش مياد
هيچ راهي براي افزايش سوخت نيست
منم خودم قبلا به این فکر کرده بودم
ولی برام یه سوال پیش اومد
یعنی تموم این پمپ ها به شبکه وصلن؟
اگه شبکه یه پمپ بنزین قطع بشه چی؟
مثل بانکها
من تا الان ندیدم که یه پمپ بنزین حتی برای دقیقه ای تعطیل کنه(نه تعمیرات و ...)
یه بار هم یادمه زمان شارژ شدن کارتها
کارت بعضی ماشین ها 270 یا 280 لیتر بنزین داشتن
و بعضی ها هم کامل بنزین داشتن
اون موقع سوال هم کردم ولی کسی چیزی نگفت

mr_rayan
06-11-2009, 21:32
این حرف چیزی جز شایعه نیست.فقط شایعه پردازی و یه کلاغ چهل کلاغه.شما مطمئن باش که اگه همچین چیزی بود تا الان دخلش رو آورده بودن.انقدر گرگ ریخته تو این مملکت من و شما هیچی نیستیمدربرابرشون.
در ضمن کارتها همه ازطریق سرور سوخت گیری میشن و شما کارتت فقط به منزله یه کلید ورودی میمونه مثل عابر بانک.شما میتونی کارت عابر بانکت رو دستکاری کنی و پول بیشتر بگیری؟عمرا اگهبتونی همچین کاری بکنی.این کارت سوختها هم دقیقا مثل عابر بانک میمونه پس لطفا شایعه پردازی نشه.

teznade
06-11-2009, 21:46
من سراغ دارم و دیدم 1000 لیتر نه روزی 100 لیتر یه برنامه نویس ارمنی واقعه در شاپور البته ایرانی اصلیتش ارمنیه اون دستگاه رو موقعه شلوغی اول توی سید اسماعیل خرید دیگه نمی دونم بقیشو و نمی خوامم بدونم ولی میشه کارت خوانشو میگم ما بعد الان نزدیک به یکسال ازش خبر ندارماگه خواستید سراغشو میگیرم

rami_hemi
06-11-2009, 22:30
امیر دلیل اینکه پمپ هیچوقت تعطیل نمیکنه واسه اینه که موقع قطع شبکه تمام اطلاعات رئو یه جا جمع میکنه و بعدا که شبکه وصل شد کلا یه جا میفرسته ولی اطلاعات اصلی تو هیچوت روی کارت ذخیره نمیشه .اگه اینطوری بود برای شارژ کارت مثل بلیط های الکترونیکی باید به یه جایی مراجعه میکردی و کارت رو شارژ میکردی ولی اینطوری نمیکنی و شارژ کارت روی سرور اصلی انجام میشه .
این سیستم شبیهیش روی سیستم شبکه دانشگاه ما هستش ما میریم و ژتون رزرو میکنیم از اینترنت و دور از دانشگاه دستگاهی هم نداریم که کارت رو بندازیم روش فقط اطلاعات اولیه ما روی کارت ذخیره شده مثل کارتهای بانک .
تمام این سیستم بر پایه سرور هستش اگه کسیب بتونه سرور اصلی رو هک کنه که دستیابی به اونم فقط از طریق کارتخوان میتونه انجام بشه یا از داخل سازمان توزیع سوخت اونوقت میتونه با دستیابی به فایلهای موجود میزان شارژ یک کارت رو کم و زیاد کنه.

parsadsa
08-11-2009, 11:09
من كارم الكترونيك هست دوستان رو اين قضيه هم تحقيق كردم ..

روي كارت شما فقط شماره سزيالي هست كه در سرور اطلاعات شما بر اساس اون شماره سريال شناسايي مي شه و اصل اطلاعات در سروري ددر سازمان نفت هست كه دسترسي به اون كار هر كسي نيست

در مورد ارتباطش اينها توسط ماكروويو به سرور متصل ميشن اگه كارتهاي شتاب بانك ها هي قطع ميشه براي اينه كه از ليز لاين مخابرات وصل ميشه و هر وقط مخابراط اتسه بزنه اونا هي و هميشه قطع ميشه

در روش ماكرويو ارتباط بسيار مطمئن تر و سريع تر هست و اگر ارتباطي قطع بشه مطمئن باشيد پمپ ها قفل خواهند شد و سرويس نخاهند داد كه خودم شاهد اين قظيه بودم...

هرچي شنيدن شايعه اي بيش نبوده و اگر هم كسي كاري كرده مطمئن باشيد روي سرور دسترسي داشته مثل همان جوني كه از طريق ماكرويو بانك ملي تهران رو هك كرده بود...

به هر حال روي كارت هيچ كاري نميشه كرد.. از اين بابت مطمئن باشيد

Life24
08-11-2009, 12:22
سیستم رو محدود میکنند
کارت سوخت های این موردی رو از سرور اصلی قطعش میکنند

rami_hemi
08-11-2009, 19:37
امکان نداره
اگه سرور نتونه کارت رو شناسایی کنه اجازه فعالیت به کارت رو نمیده و بنزین رو پمگ آزاد خحساب میکنه و یا اینکه کلا قفل میکنه .

nekoueian
03-12-2009, 10:33
کار نشد نداره!

PeZooZo
12-12-2009, 13:06
ببینید در واقع کارت سوختی که دست شما هست حکم یک شناسه را داره.
حکم یک ID....
شما وقتی که کارت را وارد دستگاه می کنید در واقع دارید login می کنید با ID خودتون...و شارژ از حساب شما که در سرور هست کم می شود نه از کارت!
در کارت شما هیچ گونه اطلاعاتی از میزان شارژ شما قرار ندارد و همه این اطلاعات در سرور می باشد...
مثل این میمونه که شما یک سیم کارت دارید که دارای 5000 تومن شارژ هست.
شما با دستکاری سیمکارت هرگز نمی توانید شارژ خود را افزایش دهید...چون اطلاعات در شبکه هست نه سیم کارت...

D r i v e r
12-12-2009, 21:14
سلام
توضیحات به اندازه کافی داده شد
قفل شد