PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی (لطفا شرکت کنید)

ROBOTICS
16-10-2009, 14:07
سلام بر دوستان

می دانیم اکثر افرادی که وارد یادگیری و ساخت ربات می شوند

به جای ساخت ربات های کاربردی و صنعتی نظیر

اسکارا - پوما - گانتری - دکارتی - پارالل - استوارت - ای وی جی - سی ان سی و ...

به دنبال ساخت ربات های مسابقاتی و اسباب بازی نظیر

نوریاب - مسیریاب - مین یاب - میکروماوس - آتش نشان - امداد - فوتبالیست - جنگجو - جاروکش و ...

می روند .

حتی با شرکت در مسابقات با هر نتیجه ای باز به فکر مسابقات بعدی اند بعضی ها که تا 6 سال یا بیشتر کارشان ساخت ربات تعقیب خط و مین یاب و هر ماه در یک مسابقه ای شرکت می کنند !!!! و افتخار می کنند که ... مقام آورده اند .
بعد از چند سال به کل رباتیک را رها می کنند و هرگز به فکر ساخت ربات صنعتی نمی افتند .

علت چیست ؟ آیا راهکاری می شناسید که این روند تغییر کند ؟

اگر شما هم جزء این دسته اید حتما دلیل خود را ذکر نمایید .

پیشاپیش از همه شما که وقت خود را برای شرکت در این نظر سنجی گذاشتید تشکر می نمایم .

Stream
16-10-2009, 20:17
سلام

دوست من همه چیز بستگی به هدف و دید افراد داره ...
من توی این چند سال از این نمونه افراد که شما می گید زیاد دیدم و زیاد باهاشون صحبت کردم، اتفاقا اکثر مواقع یک سوال ازشون می کردم: "هدفتون از شرکت توی این مسابقات چیه؟"

یکی میگه وقت گذروندن، یکی علاقه، یکی به فکر اول شدن و رفتن سفر خارج مجانی (!)، یکی شهرت و استفاده از مقام ها برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج، ... یک عده هم برای یادگیری مطالب جدید.

از بین این همه چند نفر هم که واقعا قصد تحقیق و فعالیت درباره ربات های صنعتی رو داشته باشند واقعا فرصتش اینجا براشون فراهم نیست.

وقتی ساختار آموزشی و دانشگاهی کشور چنین طرز تفکری رو تایید و تشویق می کنه و در سالن های رباتیک دانشگاه های کشور چیزی به جز همون "نوریاب - مسیریاب - مین یاب - میکروماوس - آتش نشان - امداد - فوتبالیست - جنگجو - جاروکش و ..." پیدا نمیشه و در همه مسابقه ها هم بین همون اسباب بازی ها مسابقه برگزار میشه، خیلی نباید تقصیر رو گردن افراد انداخت!