PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد فوري سيستم براي رندر تا 3000000تومان

steps
16-10-2009, 12:39
راهنمايي كنيد

ess_1362
16-10-2009, 13:13
این سیستم پیشنهادی من هست
CPU : INTEL I7 975 1200000
M/B : ASUS P6T V2 300000
RAM : MUSHKIN 3X2GIG 1600 320000
VGA : ELSA QUADRO FX1700 850000
HDD : 2XSEAGATE 500 RAID0 95000
PSU : GREEN GP 585 90000
CASE : GREEN TRIO 65000
LCD : 2XSAMSUNG P23500 500000

کارت گرافیک کاملا مخصوص رندر طراحی شده و با گارانتی دریا کامپیوتر هست
رم ها را هم می تونی از دیگر مارک های معتبر هم تهیه کنی

steps
16-10-2009, 16:24
سلام اين سيستم كه اينقد قيمت cpu و گرافيك هست كارايي داره ؟ من واسه رندر وي ري ميخام و رم يكي كافيه ؟ از كجا بايد تهيه كنم ؟ اصل فرع نداره ؟ cpu اي ام دي بهتر نيست ؟ اگه ميشه بيشتر راهنمايي كندد . ممنون

Ultra_Black
16-10-2009, 16:45
سلام اين سيستم كه اينقد قيمت cpu و گرافيك هست كارايي داره ؟ من واسه رندر وي ري ميخام و رم يكي كافيه ؟ از كجا بايد تهيه كنم ؟ اصل فرع نداره ؟ cpu اي ام دي بهتر نيست ؟ اگه ميشه بيشتر راهنمايي كندد . ممنون
دوست عزیز دیروز جواب پیغامتون رو دادم و راهنماییتون کردم
بهتر از اون سیستم برای رندرینگ نمی تونید بگیرید!

steps
16-10-2009, 17:02
دوست عزیز دیروز جواب پیغامتون رو دادم و راهنماییتون کردم
بهتر از اون سیستم برای رندرینگ نمی تونید بگیرید!

سلام ببخشيد من با اين انجمن اشنا نيستم اينم اشتراك هم براي فاميلمونه اگه لطف كني يه بار ديگه مشخصات رو همينجا ذكر كني ممنون ميشم . با تشكر از كاربر فعال ULTRA_BLACK ;)

Ultra_Black
16-10-2009, 17:12
CPU:Intel Core i7 975 Extreme=1150
M.B:Asus Rampage II Extreme=400
RAM:Team Group Xtreem 6Gb 2000 (3x2Gb)=240
VGA:BFG GTX260 MAXCORE-896Mb=230
HDD:2 X Samsung SpinPoint F3 500Gb RAID0=100
DVD RW:HP 840i=60
Power:Nzxt 800W PP=150
Case:Nzxt Temptest=140
Monitor:HP W2207H=275
Speaker:Logitech X-540=115
Mouse & Keyboard:Logitech Cordless Wave Pro=180
All:3040
تمامی انتظاراتتون رو برای رندرینگ بر آورده میکنه
سوالی بود من در خدمتم
موفق باشید

steps
16-10-2009, 17:44
سوالی بود من در خدمتم
موفق باشید

اول تشكر ميكنم ازتون بعد اين كه از كجا ميتونم بخرم ؟ همه جا سي پي يو 1150 نداره كه ؟ ؟

Ultra_Black
16-10-2009, 17:50
ازتون بعد اين كه از كجا ميتونم بخرم ؟
پاساژ ایران و یا رضا

همه جا سي پي يو 1150 نداره كه ؟ ؟
شاید تو مغازه نداشته باشند ولی سفارش بدید براتون میارند

steps
16-10-2009, 17:57
پاساژ ایران و یا رضا

شاید تو مغازه نداشته باشند ولی سفارش بدید براتون میارند

پس همينو بخرم ؟؟ فردا ميرم دنبالش اگه چند روز ديگه همينجا تو اين تايپيك سوال كنم يا مشكلي پيش بياد جواب ميدين ؟؟ تاحالا كسي خريده همجين كيسي كه بدونين راضي هست يا نه ؟

Ultra_Black
16-10-2009, 18:06
پس همينو بخرم ؟؟اهل اورکلاک هستین؟
اگه نه بهترین انتخاب همین هست

فردا ميرم دنبالش اگه چند روز ديگه همينجا تو اين تايپيك سوال كنم يا مشكلي پيش بياد جواب ميدين ؟؟مشکلی نیست

تاحالا كسي خريده همجين كيسي كه بدونين راضي هست يا نه ؟ دوست من قویترین CPU حال حاضر دنیا رو براتون نوشتم
مطمئن باشین راضیتون میکنه

steps
16-10-2009, 18:11
اهل اورکلاک هستین؟
اگه نه بهترین انتخاب همین هست
مشکلی نیست
دوست من قویترین CPU حال حاضر دنیا رو براتون نوشتم
مطمئن باشین راضیتون میکنه

اوركلاك؟؟؟؟من ز ياد اشنا نيستم ز ميشه توضيح بدين؟
:41:

Ultra_Black
16-10-2009, 18:21
اوركلاك؟؟؟؟
استفاده از سخت افزار با قدرتی بیش از قدرت تعیین شده توسط کارخانه
که یک کار تقریبا تخصصی هست و اگه وارد نباشین ممکنه به قطعات آسیب برسه

من ز ياد اشنا نيستم ز ميشه توضيح بدين؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهتره بیخیال شین
همین سیستم فوق العاده هست

steps
16-10-2009, 18:44
استفاده از سخت افزار با قدرتی بیش از قدرت تعیین شده توسط کارخانه
که یک کار تقریبا تخصصی هست و اگه وارد نباشین ممکنه به قطعات آسیب برسه

بهتره بیخیال شین
همین سیستم فوق العاده هست
ممنون واقعاْ.فوزوليه ولي شما اين همه اطلاعات از كجا اوردين :18:

Ultra_Black
16-10-2009, 18:47
ممنون واقعاْخواهش عزیز

فوزوليه ولي شما اين همه اطلاعات از كجا اوردين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]علاقه از آدم خیلی چیزا میسازه:46:

steps
16-10-2009, 19:31
خواهش عزیز
علاقه از آدم خیلی چیزا میسازه:46:

:20::happy:

saadi126
17-10-2009, 14:19
سوالی بود من در خدمتم
موفق باشید

با سلام و خسته نباشيد خدمت دوست عزيز آقاي Ultra_Black
اميدوارم از حرفهايي كه ميزنم ناراحت نشيد ميدونم شما با توجه به دانش و تخصصي كه داريد و بر هيچ كس پوشيده نيست، نظر ميديد و خيلي جاها من و ديگر دوستان رو راهنمايي كرديد. اما چند تا سوال تو ذهنم بود كه مطرح ميكنم:
1- كارت گرافيك Quadro‌ كه معرفي كرديد مسلما خيلي بهتر از اين GTX260‌ هست (تو زمينه رندر سه بعدي) حالا نميدونم چرا تغيير نظر داديد و اين مدل رو پيشنهاد داديد.
2- آيا براي اين دوستمون كه اهل اوركلاك نيستند، خريد مادربوردي با اين همه امكانات كه بيشتر به درد يك اوركلاكر ميخوره، و صد البته قيمت بالايي هم داره، به صرفه هست؟ آيا بهتر نيست كه از يك مدل با قيمت معقول و امكانات مناسب ايشون انتخاب كنيد و مد نظر اين نباشه كه چون بودجه 3 ميليون هست حالا بهتره بهترين قطعه انتخاب بشه؟
3- درسته كه سي پي يو تو كاراي سه بعدي خيلي روي سرعت رندرينگ تاثير ميذاره اما آيا يه سي پي يو ميليوني اونقدري تفاوت كارايي نسبت به سي پي يو رده پايينتر خودش داره كه ارزش دو برابر پول دادن رو داشته باشه؟ آيا بهتر نيست به جاي اين همه هزينه و تهيه يك سيستم، اين هزينه براي خريد دو سيستم مجزا صرف بشه و در نهايت با لينك كردن اونها و استفاده همزمان به منظور رندر گرفتن و به احتمال زياد، زمان صرف شده بسيار كمتر براي عمل رندر حاصل بشه؟
4- آيا خريد رايتر دي وي دي با قيمت حدود 2.5 برابر يك رايتر معمولي براي يك سيستم رندرينگ معقول هست؟ آيا بهتر نيست يك رايتر با قيمت نصف رايتر معرفي شده خريداري بشه؟
5- كيس Tempest يكي از كيسهاي زيبا و خنك هست كه محبوب دل گيمرهاست و قيمت بالايي هم داره. آيا بهتر نيست با همين 140 تومان يك كيس جا دار خريداري بشه و در كنارش يك خنك كننده پردازنده هم خريداري بشه كه براي سيستم رندرينگ واقعااااا نياز ضروري هست؟
6- سوال آخر من در مورد اسپيكر و كيبرد و موس هست. كسي كه قراره از اين سيستم براي رندرينگ استفاده كنه وسط رندر كه usage پردازنده ميچسبه به 100 فكر نكنم هوس موسيقي گوش كردن كنه يا بخواد با اين سيستم بازي كنه كه نياز به اسپيكر آنچناني باشه و اصولا وقطي اين سيستم مخصوص رندرينگ هست از اون بيشتر براي رندر گرفتن استفاده ميشه تا مسايل سرگرمي. و حتي بيشتر كساني كه سيستم رندر ميخوان از مادربردهاي سرور استفاده ميكنن تا بتونن 2 پردازنده و يا بيشتر داشته باشن تا زمان رندرينگ رو تا حد ممكن كم كنن. بگذريم. و مورد بعدي موس و كيبرد هست كه من تا حالا نديدم سه بعدي كاري رو كه از ميزش فاصله بگيره و كار كنه پس خريد مدلهاي بيسيم با اينكه تا حدودي كار رو راحت ميكنه ولي هزينه اضافي زيادي رو روي دست ميگذاره كه ضروري نيست و با خيلي كمتر از اون هم ميشه به راحتي كار كرد.
آيا بهتر نيست اين همه هزينه براي سيستم صوتي و ماوس و كيبرد براي خريد رم اضافي صرف بشه كه تو كارايي سيستم تاثير ميذاره. (البته با فرض داشتن مادربوردي كه اين قابليت رو داره و حتما هم نخواهيم سه كاناله بودن رم رو ضروري بدونيم)

اميدوارم به سوالاتم پاسخ بديد ولي نه با اين ديد كه من قصدي از پرسيدن دارن. قصد فقط راهنمايي دوستمون هست.
ممنون

steps
17-10-2009, 15:29
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوست عزيز آقاي Ultra_Black
اميدوارم از حرفهايي كه ميزنم ناراحت نشيد ميدونم شما با توجه به دانش و تخصصي كه داريد و بر هيچ كس پوشيده نيست، نظر ميديد و خيلي جاها من و ديگر دوستان رو راهنمايي كرديد. اما چند تا سوال تو ذهنم بود كه مطرح ميكنم:
1- كارت گرافيك Quadro‌ كه معرفي كرديد مسلما خيلي بهتر از اين GTX260‌ هست (تو زمينه رندر سه بعدي) حالا نميدونم چرا تغيير نظر داديد و اين مدل رو پيشنهاد داديد.
2- آيا براي اين دوستمون كه اهل اوركلاك نيستند، خريد مادربوردي با اين همه امكانات كه بيشتر به درد يك اوركلاكر ميخوره، و صد البته قيمت بالايي هم داره، به صرفه هست؟ آيا بهتر نيست كه از يك مدل با قيمت معقول و امكانات مناسب ايشون انتخاب كنيد و مد نظر اين نباشه كه چون بودجه 3 ميليون هست حالا بهتره بهترين قطعه انتخاب بشه؟
3- درسته كه سي پي يو تو كاراي سه بعدي خيلي روي سرعت رندرينگ تاثير ميذاره اما آيا يه سي پي يو ميليوني اونقدري تفاوت كارايي نسبت به سي پي يو رده پايينتر خودش داره كه ارزش دو برابر پول دادن رو داشته باشه؟ آيا بهتر نيست به جاي اين همه هزينه و تهيه يك سيستم، اين هزينه براي خريد دو سيستم مجزا صرف بشه و در نهايت با لينك كردن اونها و استفاده همزمان به منظور رندر گرفتن و به احتمال زياد، زمان صرف شده بسيار كمتر براي عمل رندر حاصل بشه؟
4- آيا خريد رايتر دي وي دي با قيمت حدود 2.5 برابر يك رايتر معمولي براي يك سيستم رندرينگ معقول هست؟ آيا بهتر نيست يك رايتر با قيمت نصف رايتر معرفي شده خريداري بشه؟
5- كيس Tempest يكي از كيسهاي زيبا و خنك هست كه محبوب دل گيمرهاست و قيمت بالايي هم داره. آيا بهتر نيست با همين 140 تومان يك كيس جا دار خريداري بشه و در كنارش يك خنك كننده پردازنده هم خريداري بشه كه براي سيستم رندرينگ واقعااااا نياز ضروري هست؟
6- سوال آخر من در مورد اسپيكر و كيبرد و موس هست. كسي كه قراره از اين سيستم براي رندرينگ استفاده كنه وسط رندر كه usage پردازنده ميچسبه به 100 فكر نكنم هوس موسيقي گوش كردن كنه يا بخواد با اين سيستم بازي كنه كه نياز به اسپيكر آنچناني باشه و اصولا وقطي اين سيستم مخصوص رندرينگ هست از اون بيشتر براي رندر گرفتن استفاده ميشه تا مسايل سرگرمي. و حتي بيشتر كساني كه سيستم رندر ميخوان از مادربردهاي سرور استفاده ميكنن تا بتونن 2 پردازنده و يا بيشتر داشته باشن تا زمان رندرينگ رو تا حد ممكن كم كنن. بگذريم. و مورد بعدي موس و كيبرد هست كه من تا حالا نديدم سه بعدي كاري رو كه از ميزش فاصله بگيره و كار كنه پس خريد مدلهاي بيسيم با اينكه تا حدودي كار رو راحت ميكنه ولي هزينه اضافي زيادي رو روي دست ميگذاره كه ضروري نيست و با خيلي كمتر از اون هم ميشه به راحتي كار كرد.
آيا بهتر نيست اين همه هزينه براي سيستم صوتي و ماوس و كيبرد براي خريد رم اضافي صرف بشه كه تو كارايي سيستم تاثير ميذاره. (البته با فرض داشتن مادربوردي كه اين قابليت رو داره و حتما هم نخواهيم سه كاناله بودن رم رو ضروري بدونيم)

اميدوارم به سوالاتم پاسخ بديد ولي نه با اين ديد كه من قصدي از پرسيدن دارن. قصد فقط راهنمايي دوستمون هست.
ممنون

salam doste aziz mamnon az in hame rahnamyi mamnon msham age ehtarin system ro ba rahnamayi hamaton dar ekhtiaram bezarin . ye soali dashtam onam in ke mitonam ye meini bekharam ke 2ta CPU i7 bokhore. chera migin ke in cpu be dardam nemikhore ? mamnon age javab bedin

saadi126
17-10-2009, 16:44
salam doste aziz mamnon az in hame rahnamyi mamnon msham age ehtarin system ro ba rahnamayi hamaton dar ekhtiaram bezarin . ye soali dashtam onam in ke mitonam ye meini bekharam ke 2ta CPU i7 bokhore. chera migin ke in cpu be dardam nemikhore ? mamnon age javab bedin

خواهش ميكنم دوست عزيز.
اول اينكه من اصلا نميگم اين پردازنده به دردتون نميخوره. من ميگم با اين پولي كه ميديد (1 ميليون و خورده اي) كارايي خيلي بالايي نسبت به پردازنده اي مثل Core i7 950 كه حدود نصف اون قيمت داره به دست نمياريد. شايد تفاوت كارايي در حدود 10-15 درصد باشه كه از نظر نسبت قيمت به كارايي خريد معقولي به نظر نمياد.
در مورد اينكه 2 تا پردازنده Core i7 بشه روي يك مين نصب كرد اطلاع دقيقي ندارم ولي بعيد ميدونم باشه ولي مين سرور كه دو تا پردازنده زئون بخوره پيدا ميشه. كه بچه هاي سه بعدي كار خيلي هاشون از زئون براي كارشون استفاده ميكنن.
اطلاعات من جزيي هست و اون هم از طريق دوستاني كه دارم و سه بعدي كار حرفه اي هستند. من باهاشون بايد تماس بگيرم و سعي ميكنم اطلاعات و تجربيات اونها رو اينجا مطرح كنم تا يه سيستم خوب انشالا بگيري كه كارت راه بيفته

steps
17-10-2009, 17:09
خواهش ميكنم دوست عزيز.
اول اينكه من اصلا نميگم اين پردازنده به دردتون نميخوره. من ميگم با اين پولي كه ميديد (1 ميليون و خورده اي) كارايي خيلي بالايي نسبت به پردازنده اي مثل Core i7 950 كه حدود نصف اون قيمت داره به دست نمياريد. شايد تفاوت كارايي در حدود 10-15 درصد باشه كه از نظر نسبت قيمت به كارايي خريد معقولي به نظر نمياد.
در مورد اينكه 2 تا پردازنده Core i7 بشه روي يك مين نصب كرد اطلاع دقيقي ندارم ولي بعيد ميدونم باشه ولي مين سرور كه دو تا پردازنده زئون بخوره پيدا ميشه. كه بچه هاي سه بعدي كار خيلي هاشون از زئون براي كارشون استفاده ميكنن.
اطلاعات من جزيي هست و اون هم از طريق دوستاني كه دارم و سه بعدي كار حرفه اي هستند. من باهاشون بايد تماس بگيرم و سعي ميكنم اطلاعات و تجربيات اونها رو اينجا مطرح كنم تا يه سيستم خوب انشالا بگيري كه كارت راه بيفته
mamnon misham age in komako bokoi . man nemitonam in orklaki ke shoma migino anjam bedam ? kheili sakhte ?

Ultra_Black
17-10-2009, 18:47
سلام

- كارت گرافيك Quadro‌ كه معرفي كرديد مسلما خيلي بهتر از اين GTX260‌ هست (تو زمينه رندر سه بعدي) حالا نميدونم چرا تغيير نظر داديد و اين مدل رو پيشنهاد داديد.خدمتتون عرض کنم که Quadro فقط و فقط برای رندر مناسب هست وبس!
بعد اون تو تمامی زمینه ها از GTX260 ضعیفتره و همچنین قیمت بالای Quadro هست که ارزش خریدش رو کمتر میکنه،در صورتی که تو کارهای سه بعدی حرف اول رو CPU و RAM میزنه
2
- آيا براي اين دوستمون كه اهل اوركلاك نيستند، خريد مادربوردي با اين همه امكانات كه بيشتر به درد يك اوركلاكر ميخوره، و صد البته قيمت بالايي هم داره، به صرفه هست؟ آيا بهتر نيست كه از يك مدل با قيمت معقول و امكانات مناسب ايشون انتخاب كنيد و مد نظر اين نباشه كه چون بودجه 3 ميليون هست حالا بهتره بهترين قطعه انتخاب بشه؟دوست من قطعات باید با هم هماهنگ باشند و البته نیم نگاهی هم به آینده و قابلیت ارتقا هم خوبه (سری Core i9)

- درسته كه سي پي يو تو كاراي سه بعدي خيلي روي سرعت رندرينگ تاثير ميذاره اما آيا يه سي پي يو ميليوني اونقدري تفاوت كارايي نسبت به سي پي يو رده پايينتر خودش داره كه ارزش دو برابر پول دادن رو داشته باشه؟ آيا بهتر نيست به جاي اين همه هزينه و تهيه يك سيستم، اين هزينه براي خريد دو سيستم مجزا صرف بشه و در نهايت با لينك كردن اونها و استفاده همزمان به منظور رندر گرفتن و به احتمال زياد، زمان صرف شده بسيار كمتر براي عمل رندر حاصل بشه؟شما تا حالا رندر گرفتید ؟!
به نظرتون میشه با دو سیستم مجزا یک رندر گرفت؟
(سوء تفاهم نشه من خودم هم با 3D Max و Vray کار میکنم و برام سوال هست)

- آيا خريد رايتر دي وي دي با قيمت حدود 2.5 برابر يك رايتر معمولي براي يك سيستم رندرينگ معقول هست؟ آيا بهتر نيست يك رايتر با قيمت نصف رايتر معرفي شده خريداري بشه؟
من بر اساس بودجه پیشنهاد میدم و هیچوقت نمیام برای سیستم زیر 1.5 میلیون همچین رایتری پیشنهاد بدم
2.5 برابر؟!
Liteon 24X حدود 30 تومن هست
من معمولا از سری FX پایونیر پیشنهاد میدادم که متاسفانه نایاب شدن و جایگزین مناسبی براش با قیمت مناسبتر پیدا نکردم

- كيس Tempest يكي از كيسهاي زيبا و خنك هست كه محبوب دل گيمرهاست و قيمت بالايي هم داره. آيا بهتر نيست با همين 140 تومان يك كيس جا دار خريداري بشه و در كنارش يك خنك كننده پردازنده هم خريداري بشه كه براي سيستم رندرينگ واقعااااا نياز ضروري هست؟من از دوستمون سوال کردم که آیا اهل اورکلاک هستند یا نه
ایشون هم جواب دادند که خیر
آیا برای کسی که اورکلاک نمیکنه خنکی قطعات کیس مهمه یا CPU؟
آیا خرید خنک کننده حرفه ای برای کسی که اورکلاک نمیکنه با عقل جور در میاد؟!

- سوال آخر من در مورد اسپيكر و كيبرد و موس هست. كسي كه قراره از اين سيستم براي رندرينگ استفاده كنه وسط رندر كه usage پردازنده ميچسبه به 100 فكر نكنم هوس موسيقي گوش كردن كنه يا بخواد با اين سيستم بازي كنه كه نياز به اسپيكر آنچناني باشه و اصولا وقطي اين سيستم مخصوص رندرينگ هست از اون بيشتر براي رندر گرفتن استفاده ميشه تا مسايل سرگرمي. و حتي بيشتر كساني كه سيستم رندر ميخوان از مادربردهاي سرور استفاده ميكنن تا بتونن 2 پردازنده و يا بيشتر داشته باشن تا زمان رندرينگ رو تا حد ممكن كم كنن. بگذريم. و مورد بعدي موس و كيبرد هست كه من تا حالا نديدم سه بعدي كاري رو كه از ميزش فاصله بگيره و كار كنه پس خريد مدلهاي بيسيم با اينكه تا حدودي كار رو راحت ميكنه ولي هزينه اضافي زيادي رو روي دست ميگذاره كه ضروري نيست و با خيلي كمتر از اون هم ميشه به راحتي كار كرد.جوابتون رو بالا دادم(نسبت به بودجه)
و گمان نکنم سیستم فقط و فقط مختص رندر باشه و استفاده دیگه ای هم ازش نشه؟!

آيا بهتر نيست اين همه هزينه براي سيستم صوتي و ماوس و كيبرد براي خريد رم اضافي صرف بشه كه تو كارايي سيستم تاثير ميذاره. (البته با فرض داشتن مادربوردي كه اين قابليت رو داره و حتما هم نخواهيم سه كاناله بودن رم رو ضروري بدونيم)به نظرتون آیا برای سنگین ترین رندرها به بیش از 6 گیگ رم هم نیاز هست؟!

ممنون خواهش میکنم دوست من
ولی یک موضوعی رو هم براتون بگم اگه کسی میاد و با یک بودجه مشخص سیستم میخواد انتظار بهترین ها رو با توجه به بودجه اش داره
و کسی هم که 3 میلیون برای سیستم میده مطمئنا به این زودی قصد تعویض یا ارتقا برای سیستم رو نداره و شاید یک سیستم ارزانتر فعلا جوابگوی کار ایشون باشه ولی آینده...؟!
ممنون
موفق باشید

steps
17-10-2009, 20:03
فاقط اگه میشه منو راهنمایی کنید راجببه
سی پی یو . گرافیک واسه خرید اجله دارم و بعد یه سوالی اینا که تغلبی نداره؟ یا اگه داره ار کجا متوجه بشم؟

steps
17-10-2009, 23:35
ميدونم اينجا جاش تيست ولي اگه ميشه يه كمكم راجبه انتي ويروس بكنيد . انتي ويروس خوب تا 100 تومان كه ديگه مشكل كرك نداشته باشم و از دسته ويروسا راحت بشم.

ess_1362
18-10-2009, 10:45
ببین دوست عزیز اگه فقط و فقط به فکر رندر بصورت حرفه ای هستی این سیستمی که من به شما معرفی کردم و با اون کارت گرافیک مسلما بازدهی بالاتری داره ولی خوب اگه می خوای بازی هم با این سیستم انجام بدی خوب اون کارت گرافیک که اون دوستمون معرفی کردن برای شما کفایت می کنه در نهایت تصمیم با خودت هست
در ضمن رم هایی که من معرفی کردم کارایی به مراتب بهتری دارن و شما با یک برد متوسط هم می تونی کارایی اون هار را به شکل محسوسی بالا ببری

saadi126
18-10-2009, 10:59
خدمتتون عرض کنم که Quadro فقط و فقط برای رندر مناسب هست وبس!
بعد اون تو تمامی زمینه ها از GTX260 ضعیفتره و همچنین قیمت بالای Quadro هست که ارزش خریدش رو کمتر میکنه،در صورتی که تو کارهای سه بعدی حرف اول رو CPU و RAM میزنه
اين دوستمون سيستم رو براي رندر ميخواد و فلسفه توليد كارتهاي Quadro‌ و همچنين FireGL هم همين استفاده براي كارهاي سه بعدي و رندر هست. تاثير اين سري كارتها بر روي رندر هم نه تنها كمتر از پردازنده و رم نيست كه حتي از اونها بالاتر هم هست. بچه هايي كه كار سه بعدي حرفه و شغلشون هست يا تو شركتهاي توليد انيميشن و يا طراحي سع بعدي با اين كارتها كار كردند با تاثير اون در كم شدن زمان رندر به خوبي آشنا هستند. توي همين دوره زماني چند ماهه، يكي از دوستانم كه براي شركت ما كار ميكنه و كار مياره در مورد اين كارتها با من صحبت مي كرد. وقطي حجم كار بالا هست كه بايد از يك كادر 5 فريم در 4 جهت تهيه ميكرد و هر رندر حدود 4 ساعت طول ميكشيد (در مجموع 80 ساعت)، حالا اگر اين كارت زمان رندر رو 50 درصد كاهش بده ببينيد چه اندازه كار جلو مي افته. البته اين اعدادي كه من گفتم فرضي بود و بايد دقيقش رو بپرسم اما ميدونم كه ارزش قيمت بالاتر نسبت به GTX260‌رو داره چون براي 3D كارا زمان خيلي مهمه.

دوست من قطعات باید با هم هماهنگ باشند و البته نیم نگاهی هم به آینده و قابلیت ارتقا هم خوبه (سری Core i9)
اين فرمايش شما كاملا درسته

شما تا حالا رندر گرفتید ؟!
به نظرتون میشه با دو سیستم مجزا یک رندر گرفت؟
(سوء تفاهم نشه من خودم هم با 3D Max و Vray کار میکنم و برام سوال هست)
نه من با كار سه بعدي انجام نميدم ولي دوستم دو تا سيستم 4 هسته اي رو لينك كرده براي اين كار.

من از دوستمون سوال کردم که آیا اهل اورکلاک هستند یا نه
ایشون هم جواب دادند که خیر
آیا برای کسی که اورکلاک نمیکنه خنکی قطعات کیس مهمه یا CPU؟
آیا خرید خنک کننده حرفه ای برای کسی که اورکلاک نمیکنه با عقل جور در میاد؟!
درسته دوستمون اوركلاك نميكنن اما بار پردازشي خيلي بالايي دارند و خنك بودن پردازنده، رمها، هارد و باقي قطعات خيلي كمك ميكنه به كار. از طرفي صداي بالاي فن هاي استوك براي زماني كه شما مجبوريد كامپيوتر رو چند روز روشن نگه داريد واقعا اذيت كنده هست. يه كيس خنك 90 تومني با يه خنك كننده 50-60 تومني ميتونه همه تاثيرات رو به همراه پايداري براي پردازنده به همراه داشته باشه. خنك كننده سي پي يو براي يه سيستم رندر واقعا ضروري هست حداقل براي جلوگيري از كاهش عمر.

به نظرتون آیا برای سنگین ترین رندرها به بیش از 6 گیگ رم هم نیاز هست؟!
براي سنگينترين رمها به خيلي خيلي بيشتر از 6 گيگ رم نياز هست. اصلا دليل اصلي لينك كردن كامپيوترها و يا استفاده از رندفارم ها هم همينه

خواهش میکنم دوست من
ولی یک موضوعی رو هم براتون بگم اگه کسی میاد و با یک بودجه مشخص سیستم میخواد انتظار بهترین ها رو با توجه به بودجه اش داره
و کسی هم که 3 میلیون برای سیستم میده مطمئنا به این زودی قصد تعویض یا ارتقا برای سیستم رو نداره و شاید یک سیستم ارزانتر فعلا جوابگوی کار ایشون باشه ولی آینده...؟!
ممنون
موفق باشید
فرمايش شما كاملا متينه و من هم نميگم سيستم ارزونتر معرفي كنيد. منظور من اين هست بهترين سيستمي رو با اين بودجه مشخص كنيم كه بيشترين كارايي رو براي ايشون داشته باشه.

saadi126
18-10-2009, 11:05
ببین دوست عزیز اگه فقط و فقط به فکر رندر بصورت حرفه ای هستی این سیستمی که من به شما معرفی کردم و با اون کارت گرافیک مسلما بازدهی بالاتری داره ولی خوب اگه می خوای بازی هم با این سیستم انجام بدی خوب اون کارت گرافیک که اون دوستمون معرفی کردن برای شما کفایت می کنه در نهایت تصمیم با خودت هست
در ضمن رم هایی که من معرفی کردم کارایی به مراتب بهتری دارن و شما با یک برد متوسط هم می تونی کارایی اون هار را به شکل محسوسی بالا ببری
من هم با نظر شما كاملا موافقم. مخصوصا با داشتن دو تا مانيتور كه سرعت كار رو خيلي بالا ميبره. من خودم هم از دو مانيتور استفاده ميكنم.

Ultra_Black
18-10-2009, 18:58
اين دوستمون سيستم رو براي رندر ميخواد و فلسفه توليد كارتهاي Quadro‌ و همچنين FireGL هم همين استفاده براي كارهاي سه بعدي و رندر هست. تاثير اين سري كارتها بر روي رندر هم نه تنها كمتر از پردازنده و رم نيست كه حتي از اونها بالاتر هم هست. بچه هايي كه كار سه بعدي حرفه و شغلشون هست يا تو شركتهاي توليد انيميشن و يا طراحي سع بعدي با اين كارتها كار كردند با تاثير اون در كم شدن زمان رندر به خوبي آشنا هستند. توي همين دوره زماني چند ماهه، يكي از دوستانم كه براي شركت ما كار ميكنه و كار مياره در مورد اين كارتها با من صحبت مي كرد. وقطي حجم كار بالا هست كه بايد از يك كادر 5 فريم در 4 جهت تهيه ميكرد و هر رندر حدود 4 ساعت طول ميكشيد (در مجموع 80 ساعت)، حالا اگر اين كارت زمان رندر رو 50 درصد كاهش بده ببينيد چه اندازه كار جلو مي افته. البته اين اعدادي كه من گفتم فرضي بود و بايد دقيقش رو بپرسم اما ميدونم كه ارزش قيمت بالاتر نسبت به GTX260‌رو داره چون براي 3D كارا زمان خيلي مهمه.راجع به کارتهای Quadro زمان رندر رو پایین میارند ولی نه در حد 50%!
بیشترین بار در زمان رندر روی CPU هست

نه من با كار سه بعدي انجام نميدم ولي دوستم دو تا سيستم 4 هسته اي رو لينك كرده براي اين كار.
میشه بپرسین چجوری با دو تا سیستم یدونه رندر میگیرن؟
برام جالب شد

درسته دوستمون اوركلاك نميكنن اما بار پردازشي خيلي بالايي دارند و خنك بودن پردازنده، رمها، هارد و باقي قطعات خيلي كمك ميكنه به كار. از طرفي صداي بالاي فن هاي استوك براي زماني كه شما مجبوريد كامپيوتر رو چند روز روشن نگه داريد واقعا اذيت كنده هست. يه كيس خنك 90 تومني با يه خنك كننده 50-60 تومني ميتونه همه تاثيرات رو به همراه پايداري براي پردازنده به همراه داشته باشه. خنك كننده سي پي يو براي يه سيستم رندر واقعا ضروري هست حداقل براي جلوگيري از كاهش عمر.خب به قول خودتون خنک بودن رمها،هارد و سایر قطعات نه فقط پردازنده،پس اولویت با کیس هست نه کولر پردازنده
فن استوک در حالت معمول (نه اورکلاک) مخصوصا تو CPU های نسل جدید کاملا جوابگوی کولینگ پردازنده هست حتی با کار سنگین و طولانی!

براي سنگينترين رمها به خيلي خيلي بيشتر از 6 گيگ رم نياز هست. اصلا دليل اصلي لينك كردن كامپيوترها و يا استفاده از رندفارم ها هم همينهیه امتحانی میگم انجام بدید با 3D max و Maya (اگه امکانش هست)
شما اول از یه فایل سبک رندر بگیرید و مقدار مصرف رم رو اندازه بگیرید و بعد از یه فایل سنگین!
مقدار مصرف رم در هر دو کاملا یکی هست و کاملا رم تو یه سطح کار میکنه

فرمايش شما كاملا متينه و من هم نميگم سيستم ارزونتر معرفي كنيد. منظور من اين هست بهترين سيستمي رو با اين بودجه مشخص كنيم كه بيشترين كارايي رو براي ايشون داشته باشه.منم با Price/Performance کاملا موافقم ولی نسبت به بودجه و آینده نگری!
به هر حال ممنونم از انتقادتون
الان هم تصمیم با دوستمون هست که چی از سیستمش میخواد!

Leyth
18-10-2009, 21:33
چجوری با دو تا سیستم یدونه رندر میگیرن؟
برام جالب شد

سلام

Batch render در مایا، سی پی یو ها رو در شبکه جستجو کرده و از اونها برای رندر استفاده می کنه.
برناهم های کمکی هم برای اوم اومده: SEB که هم با سیستم خود برنامه و هم با سیستم Mental Ray به صورت نت ورک رندر می کنه.

علاوه بر اون برنامه های دیگه ای هم هستند: ButterflyNetRender و TSNet و ...

به این طور سیستم ها (همونطور که دوستمون اشاره کردن) می گن Render Farm

:11:

Ultra_Black
18-10-2009, 23:17
سلام

Batch render در مایا، سی پی یو ها رو در شبکه جستجو کرده و از اونها برای رندر استفاده می کنه.
برناهم های کمکی هم برای اوم اومده: SEB که هم با سیستم خود برنامه و هم با سیستم Mental Ray به صورت نت ورک رندر می کنه.

علاوه بر اون برنامه های دیگه ای هم هستند: ButterflyNetRender و TSNet و ...

به این طور سیستم ها (همونطور که دوستمون اشاره کردن) می گن Render Farm
ممنونم
خیلی برام جالب بود
این امکان برای 3D Max هم هست؟

Leyth
19-10-2009, 14:48
این امکان برای 3D Max هم هست؟ ButterflyNetRender و TSNet برای کل برنامه ها جواب میده.

ولی تا اونجایی که می دونم SEB یک پلاگین برای مایا محسوب میشه... :13:

:11:

m3hrshad_xxx@yahoo.com
11-05-2010, 00:36
با سلام و تشکر از راهنمایی و بحث های همه دوستان ...

بدون عنوان چند نکته مهم به دوستمون بگم ( البطه اگر سیستم رو هنوز نخریده باشه ! )

موارد زیر در رندر کرده بسیار مهم هستند و پیشنهاد می شود در صورت تمایل و امکان همین قطعات خریداری شود :

بدون عنوان چند نکته مهم به دوستمون بگم ( البطه اگر سیستم رو هنوز نخریده باشه ! )

موارد زیر در رندر کرده بسیار مهم هستند و پیشنهاد می شود در صورت تمایل و امکان همین قطعات خریداری شود :

مهم ترین بخش های سیستم کامپیوتری جهت Rendering به ترتیب :

( قابل توجه انیمیشن سازان - گرافیستان - ادیتور های حرفه ای و ... )

GPU
CPURAM
Motherboard

کارت گرافیک : nVIDIA Quardro Fx یا nVIDIA Tasla Cuda

مادر بورد : ASUS P6T7 WS SuperComputer

سی پی یو : Intel Core i7 965 3.2GHz 8M L3 Cache 6.4GT

Ram : 16 GB ( OCZ ) DDRIII

اون دوستمون هم که گفته بود چطور می شه با استفاده از چندین سیستم رندر گرفت :
پاسخ : با استفاده از نرم افزار Backburner که در سایت Autodesk قابل دانلود می باشد ( به هنگام نصب Autodesk 3Ds Max تیک مربوط به نصب این نرم افزار را فعال کنید تا این نرم افزار اتوماتیک نصب شود. با این نرم افزار و راه اندازی یک شبکه کوچک می توانید با استفاده از چندین سیستم از یک پروژه رندر بگیرید )

با تشکر از توجه همه ...

ess_1362
11-05-2010, 07:12
با سلام و تشکر از راهنمایی و بحث های همه دوستان ...

( قابل توجه انیمیشن سازان - گرافیستان - ادیتور های حرفه ای و ... )

GPU
CPURAM
Motherboard

کارت گرافیک : nVIDIA Quardro Fx یا nVIDIA Tasla Cuda

مادر بورد : ASUS P6T7 WS SuperComputer

سی پی یو : Intel Core i7 965 3.2GHz 8M L3 Cache 6.4GT

Ram : 16 GB ( OCZ ) DDRIII

اون دوستمون هم که گفته بود چطور می شه با استفاده از چندین سیستم رندر گرفت :
پاسخ : با استفاده از نرم افزار Backburner که در سایت Autodesk قابل دانلود می باشد ( به هنگام نصب Autodesk 3Ds Max تیک مربوط به نصب این نرم افزار را فعال کنید تا این نرم افزار اتوماتیک نصب شود. با این نرم افزار و راه اندازی یک شبکه کوچک می توانید با استفاده از چندین سیستم از یک پروژه رندر بگیرید )

با تشکر از توجه همه ...

سلام به همشهری و البته هم محله ای عزیز

با تشکر از مطالب خوب شما متذکر میشم :

لطفا در مورد پست دادن در تاپیک های قدیمی دقت کنید چون این تاپیک مربوط میشه به حدودا 5-6 ماه پیش و این دوستمون هم قطعا این سیستم را خریداری کردند

پس لطفا شما و همینطور سایر دوستان هم از پست دادن در این تناپیک حودداری کنند تا تاپیک بره پایین

sasan816
12-05-2010, 11:35
CPU : I7 980 1200000
Rampage II extreme 470000
VGA; ATI FireGLV7700 700000
RAM : 3X2GIG CORSAIR XMS3 DDR3 1600 CL9 270000
HDD : SAMSUNG F3 4*500 RAID5 200000
PSU : GREEN GP885B 150000
CASE : Silver Stone 55000
TUNIQ TOWER EXTREME 120 44000
SAMSUNG - 23" - XL2370 - LED 320000
ASUS - 22X - SATA 30000