PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایلهای IDX چی هستن؟

babak_gww
15-10-2009, 22:39
سلام خدمت دوستان و اساتید
من یه ----- سوپر مکس دارم و وقتی باهاش روی فلاش مموری ضبط میکنم ... دو تا فایل ذخیره میکنه
یکیش با پسوند ts که تصویری هستش و دیگری با پسوند IDX که نمیدونم چیه و به چه دردی میخوره چون وقتی هم پاکش میکنم فایل اصلی بدون مشکل پخش میشه..... میشه لطفا راهنمایی کنید... راستی زیر نویس هم نیست ها چون معمولا idx زیرنویسه:5:

tohidkh
15-10-2009, 22:49
سلام خدمت دوستان و اساتید
من یه ----- سوپر مکس دارم و وقتی باهاش روی فلاش مموری ضبط میکنم ... دو تا فایل ذخیره میکنه
یکیش با پسوند ts که تصویری هستش و دیگری با پسوند IDX که نمیدونم چیه و به چه دردی میخوره چون وقتی هم پاکش میکنم فایل اصلی بدون مشکل پخش میشه..... میشه لطفا راهنمایی کنید... راستی زیر نویس هم نیست ها چون معمولا idx زیرنویسه:5:
سلام.

اتفاقا به نظر میرسه زیر نویس هست.

ولی نه به این معنا که ترجمه فیلم رو داشته باشه.

دیدید به اول برخی از فیلم ها آرم بزرگ سازنده اش رو میذارند؟؟؟؟؟

این دقیقا یه همچین چیزیه.

که به اول هر فیلم، اسم شرکت، یا هر چیزی که داخل ریسیور براش تعریف شده، رو میاره به یه جاهایی از فیلم.

شاید به 3 یا 5 قسمت مختلف از هر فیلمی که ضبط میشه، یه تبلیغاتی به شکل زیرنویس بیاره.

راستی!

با Notpad بازش کنید 20 سطر اول از محتویاتش رو بذارید اینجا، ببینم چی داره؟

موفق باشید :11:

babak_gww
20-10-2009, 21:16
نه اصلا اینطوری نیست
محتویاتش هم نامفهومه....بیشتر یه فونت عجیب غریبه...... که اینجا هم پیست نمیشه... تا بتونم بزارم

tohidkh
20-10-2009, 22:12
نه اصلا اینطوری نیست
محتویاتش هم نامفهومه....بیشتر یه فونت عجیب غریبه...... که اینجا هم پیست نمیشه... تا بتونم بزارم
ببخشید احیانا از ویندوز ویسنتا استفاده نمیکنید که؟!
(چون معمولا با idx های فارسی مشکل داره)

babak_gww
19-11-2009, 19:24
نه xp استفاده میکنم.......

Amin
19-11-2009, 19:35
فایهای idx در واقع ایندکس هستند
که برای سرعت بخشیدن به بعضی از عملیات از اووونها استفاده میشه
شما میتونید برای اینکه خیالتون راحت باشه نگه اشون دارین
در صورتی هم که پاک میکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد
همونطور هم که خودتون حدس زدین این فایلهای شما ربطی به فایلهای معروف idx که تو زیرنویس ها استفاده میشن ندارن

saso1
29-01-2010, 14:13
idx یک نوع زیر نویس است ولی در بعضی از سخت افزارها مثل ری سی ور ها برای پخش فیلم بکار می رود ولی اگز حذف هم شود باز فیلم نشان داده می شود ولی حلو و عقب نمی توانید بکشید.