PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن سیستم به شبکه

sokote mordab
14-10-2009, 21:26
سلام
اگر بخواهم لپ تاپم را در یک شرکتی که شبکه است و از اینترنت استفاده می کنند و کابل شبکه را از پشت یکی از سیستم ها در بیارم بزنم به لپ تاپم برای استفاده از اینترنت چه تنظیماتی باید انجام دهم؟

همان ای پی سیستمی که کابل را ازش در اوردم وارد لپ تاپ کنم ؟

همان تنظیماتی است که برای شبکه کردن بین دو سیستم انجام میشه؟

نکته( که بتوانم از اینترنتش استفاده کنم)

undertaker_ss
14-10-2009, 22:27
سلام
اگر بخواهم لپ تاپم را در یک شرکتی که شبکه است و از اینترنت استفاده می کنند و کابل شبکه را از پشت یکی از سیستم ها در بیارم بزنم به لپ تاپم برای استفاده از اینترنت چه تنظیماتی باید انجام دهم؟

همان ای پی سیستمی که کابل را ازش در اوردم وارد لپ تاپ کنم ؟

همان تنظیماتی است که برای شبکه کردن بین دو سیستم انجام میشه؟

نکته( که بتوانم از اینترنتش استفاده کنم)

بله باید دقیقا همون تنظیمات باشه
البته ممکنه یه سری کارای دیگه هم لازم باشه که دیگه بستگی به استراتژی های ادمین شرکت داره

sokote mordab
14-10-2009, 22:41
حالا چطوری از اینترنتش استفاده کنم

undertaker_ss
14-10-2009, 22:44
حالا چطوری از اینترنتش استفاده کنم

بستگی داره که اینترنت چطوری share شده
اگه با v p n هست باید یه کانکشن روی سیستم خودتون بسازید و یا علی
اما اگه gateway دادید یعنی مستقیم وصل میشید اینترنت بدون اینکه کانکشن داشته باشید فقط کافیه gateway رو توی سیستم تون بدید
حالا شما اول بگو چطوری اینترنت share شده

ah.hooman
14-10-2009, 23:13
سلام دوست عزیز
بسته به ساختار و پیکربندی شبکه چند حالت مختلف وجود دارد
حالت اول زیر ساخت شبکه مستقیما به یک روتر متصل به ایترنت وصل شده و دسترسی به اینترنت با دسترسی به زیر شبکه میسر میشود (به احتمال زیاد شبکه مورد نظر شما از این نوع هست) برای تنظیم این شبکه دو حالت متفاوت وجود دارد.
1-شبکه از یک سرویس دهنده DHCP برخوردار هست که نیاز به تنظیماتی ندارید فقط کابل شبکه را وصل کنید و از اینترنت استفاده کنید فقط دو تا چیز یادتون باشه تنظیمات قسمت TCP/IP کارت شبکتون رو باید روی obtain an IP adress automaticly تنظیم کنید ودر ویندوز ویستا باید network discovery فعال باشد.

2-شبکه فاقد سرویس دهنده DHCP میباشد که باید به صورت دستی تنظیم کنید,برای این کار مطمئن شوید که کامپیوتر شرکت به شبکه و اینترنت متصل است سپس کنسول RUN رو باز کنید(WinKey+R) بعد cmd را تایپ کرده و enter بزنید در پنجره cmd عبارت ipconfig /all را وارد کرده enter بزنید حالا از اطلاعات نمایش داده شده کارت شبکه ای که با ان به شبکه متصل شدید را پیدا کرده و اطلاعات زیر را یادداشت کنید:
ip adress
subnet mask
default gateway
و دو ادرس dns
حالا کابل شبکه را به لپ تاپ خود متصل کرده و در تنظیمات TCP/IP کارت شبکه خود اطلاعات بالا را وارد کنید بعد از okکردن باید بدون هیچ مشکلی به اینترنت وصل بشید.

حالت دوم مربوط به شبکه های تحت دامنه (domain network) یا شبکه هایی دارای سرور پراکسی هستند میشود در این نوع شبکه باید از مدیر شبکه برای استفاده ااینترنت مجوز بگیرید و بعد از پیوستن به دامنه واحرازهویت میتونید از اینترنت استفاده کنید(برای پراکسی سرور نیاز به IP پراکسی سرور ,شماره پورت,نام کاربری و پسورد دارید).

امیدوارم که تونسته باشم جواب سوالتون رو بدم
سربلند و موفق باشید

sokote mordab
14-10-2009, 23:30
ممنون

میشه همون اطلاعاتی که در tcp/ip کامپیوتری که کابل شبکه را ازش در میارم دقیقا همان اعداد و ای پی را وارد لپ تاپ کنم ؟

از کجا بفهمم از کدام حالت است اول یا دوم ؟

ah.hooman
15-10-2009, 00:36
ممنون

میشه همون اطلاعاتی که در tcp/ip کامپیوتری که کابل شبکه را ازش در میارم دقیقا همان اعداد و ای پی را وارد لپ تاپ کنم ؟

از کجا بفهمم از کدام حالت است اول یا دوم ؟

بله دقیقا
به ادرس زیر برید و اطلاعات فوق را وارد کنید
control panel > network connection>local area connection>properties>internet protocol
در اینجا use the following adress رو انتخاب کنید و تنظیماتی که از کامپیوتر شرکتتون برداشتید وارد کنید یادتون باشه تمام موارد زیر رو باید وارد کنین
ip adress
subnet mask
default gateway
DNS1
DNS2

بهترین راه پرسیدن از مدیر شبکه هست به احتمال زیاد در حالت قبل به اینترنت متصل میشوید(پیکربندی و نگهداری domain network کمی مشکل هست و شرکتها کمتر سراغش میرن مگر نیاز داشته یاشن) به هر حال روی mycomputer راست کلیک کنید و در تب computer name ببینید که کامپیوتر عضو domain هست یا workgroup
برای پراکسی سرور هم به ادرس زیر برید ببینید تنظیمات پراکسی وارد شده یا نه
control panel>internet option>connection>lan setting
به هر صورت در صورتی که در حالت قبل نتونستید به اینترنت وصل بشید بهتره از مدیر شبکه سوال کنید چون در هر صورت بدون مجوز مدیر نمیتونین به اینترنت وصل بشید.
موفق باشید

sokote mordab
15-10-2009, 00:55
ممنون از راهنمایی دقیق تون

اخرین سوال

اگر دو تا سیستم با هم شبکه شدن باشند باید چه تنظیماتی انجام داد که سیستم دوم هم از اینترنت استفاده کند که اخرش روی کانکشن اینترنت رفت و شیرش کرد؟

ah.hooman
15-10-2009, 23:06
خواهش میکنم دوست عزیز قابلی نداشت
بله باید اینترنت رو در شبکه به اشتراک بگذارید
برای این کار راحتترین کار این هست که برنامه networh setup wizard در control panel برید این ویزارد رو در هر کامپیوتر اجرا کنید و در هر مرحله تنظیمات رو به دقت اعمال کنید به خاطر ویزاردی و ساده بودن برنامه من جزئیاتش رو توضیح نمیدم ولی اگر باز مشکلی داشتی عنوان کن تا من یا دوستان کمکت کنیم.
موفق باشید