PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با DCHP سرور 2003 ؟؟

dost1
14-10-2009, 09:51
سلام بچه ها امیدوارم که خوب باشید
سرور 2003 است و همه آی پی ها Exclude شده تا برای هر کسی آی پی رزو بشه بعد توزیع بشه یعنی به صورت manual کسی آی پی نتونه استفاده کنه از این مسیر
DHCP >> Scop >>> Properties >> Advnaced
گزینه
DHCP only را انتخاب کردم ولی اگر کسی به صورت دستی به کامپیوتر آی پی بده قبول میکنه چی کار کنم که فقط آی پی دی اچ سی پی باشه و به صورت دستی اگر کسی آیی پی وارد کرد قبول نکنه ؟؟ :10:

rozbeh85
14-10-2009, 10:39
ربطی به DHCP نداره
شما باید اون سطح دسترسی یوزرها را طوری قرار بدی که نتوانند به تنظیمات کارت شبکه کاری داشته باشند و ادمین تنظیمات را از روی تمامی کارت شبکه ها برای DHCP تنظیم کنه

dost1
15-10-2009, 09:35
عزیز جان اینو که میدونم ولی چی کار کنم که اگر کسی اون دسترسی را هم داشت قبول نکنه مثلا کامپیوتر های شخصی ؟ چطوری باید این کار را کرد ؟

rozbeh85
15-10-2009, 12:25
اگه عضو دامین باشند باید یوزر هارا عضو گروه یوزر بکنی و یا اینکه اون یوزر ها را بزاری تو به OU و روی اون OU گروپ پالسیش رو تنظیم کنی
اگه نیستند باید بری تو تک تک گروپ پالسی هر کامپیوتر و از اوجا تنظیم کنی

rozbeh85
15-10-2009, 12:26
حذف شود این پست

dost1
15-10-2009, 19:46
حذف شود این پست

ببخشید چرا باید حذف بشه ؟؟؟ مشکلی دارید شما ؟ این سیستم دومین نیست عزیز حالا که منو تو جوابش را نمیدونیم صبر کن یه حرفه ای تر جواب بده :10:

undertaker_ss
16-10-2009, 16:59
ببخشید چرا باید حذف بشه ؟؟؟ مشکلی دارید شما ؟ این سیستم دومین نیست عزیز حالا که منو تو جوابش را نمیدونیم صبر کن یه حرفه ای تر جواب بده :10:
دوست عزیز ایشون پست خودشون رو گفتن نه تاپیک رو. سوء تفاهم شد:31:
ببینم یعنی اگه کسی بیاد توی شبکه و ip یکی از سیستمها رو بده conflict هم اتفاق نمی افته؟
یا منظور شما اینه که با جایگزین کردن یکی از سیستمها اون سیستم می تونه ip بگیره؟
یه چیزه دیگه مطمئن هستید dhcp تون مشکلی نداره؟ درست کار میکنه؟ البته غیر از این مورد:31:

rozbeh85
17-10-2009, 14:57

شما کارایی که من یگم بکن اگه به جواب نرسیدی بعدبگو
یورز های شما به احتمال زیاد زیر مجموعه گروه ادمین هستند، میتوانی آنها را زیر مجموعه گوه یوزر کنی تا مشکلت حل شه
اگه نه مسیر زیر رو دنبال کن:
Start->run->gpedit.msc
بعد از باز شدن
user Confguration->administrative Tamplate->network->network connection
از گزینه ها:
prohibit TCP/IP advanced configuration
باید Enable شود

dost1
22-10-2009, 18:13
نه عزیز ببین
فرض کن یه سرور دو هزار و سه داری که فقط دی اچ سی پی داره
اصلا دومینی در کار نیست و همه یوزرها هم ادمین است ولی دوست داری وقتی به شبکه ات وصل میشه فقط از دی اچ سی پی شبکه بتونه استفاده کنه و نتونه به صورت دستی آی پی بده مثلا اگر با دی اچ سی پی وارد بشه شاید مثلا این آی پی را بده 192.168.0.5 ولی مثلا دل خودش بخاد آی پی 192.168.0.100 را بده در حالی که من اینو اکسکلود کردم که توزیع نشه ولی اگر دستی وارد کنه میتونه استفاده کنه :19: چی کار کنم که اگر دستی هم وارد کرد نتونه از این آی پی استفاده کنه ؟