PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا بعضی از بازی ها فقط برای کنسول هستند وبرایpcنیستند؟

a.g g.a
12-10-2009, 21:48
سلام
آیاgran turismoبرایpcهم هست؟ اگر نیست چرا نیست؟

mehdy.z
12-10-2009, 23:06
سلام
آیاgran turismoبرایpcهم هست؟ اگر نیست چرا نیست؟
تمام بازیها تاپیک دارند...اگه اومده باشند در قسمت بازیهای کامپیوتری و اگر نیومده باشند درقسمت اخبار و رمز بازیها:
لطفا رعایت شود!!
granturismo 5:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی استثنائا جوابت رو میدم:
دوست من اولا بعضی از بازیهای خاص درانحصار یه کمپانیهای کنسول دار خاص هست به طوری که یه بازی فقط برای اون کنسول خاص ساخته میشه...
ثانیا در آمد فروش بازی روی کنسول ها خیلی بیشتر از pc هست به خاطر همین خیلی از بازیها فقط برای کنسولها ریلیز میشند...
موفق باشی:46:

Dark Boy ™
13-10-2009, 10:44
تمام بازیها تاپیک دارند...اگه اومده باشند در قسمت بازیهای کامپیوتری و اگر نیومده باشند درقسمت اخبار و رمز بازیها:
لطفا رعایت شود!!
granturismo 5:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی استثنائا جوابت رو میدم:
دوست من اولا بعضی از بازیهای خاص درانحصار یه کمپانیهای کنسول دار خاص هست به طوری که یه بازی فقط برای اون کنسول خاص ساخته میشه...
ثانیا در آمد فروش بازی روی کنسول ها خیلی بیشتر از pc هست به خاطر همین خیلی از بازیها فقط برای کنسولها ریلیز میشند...
موفق باشی:46:
+
اگه همه بازی ها را روی PC عرضه میکردن دیگه کنسول ارزشی نداشت!

mahpesar
13-10-2009, 15:07
کمپانی های ساخت کنسول فقط برای اینکه کنسولشون بیشتر فروش کنه این کار رو انجام میدند

Layken
13-10-2009, 15:18
اگه همه بازی ها را روی PC عرضه میکردن دیگه کنسول ارزشی نداشت! ولی به نظر من PC بازی بیشتر در ایران رایج هستش.
نمی خوام اینجا بحث بشه ولی اینو بگم....
کشورهای جهان اولی از کنسول به عنوان یک عامل سرگرم کننده و بازی کننده استفاده میکنند
و کمتر از PC برای استفاده بازی به کار میبرند. البته این نظر من هستش شاید اشتباه میگم.
یکبار یک انگلیسی به مغازه دوستمون اومده بود و از اینکه کارت گرافیک 9600 مفتی بین همه میگشت و
مردم چند تا چند تا سری 200 به بالا میبردند ...شوکه شده بود...
می گفت برای بازی ما اصلا به PC فکر نمی کنیم. PC بیشتر به عنوان یک عامل کاربردی برای ما استفاده میشه.
می فرمودند یک کارت 128 بیشتر رایجه تا کارتهای بالاتر...
خودم هم موندم درست میگه یا ندونسته داره میگه.
و شکر کردم که در ایران هستم.:31:

*PiNk PaNTHeR*
13-10-2009, 15:43
PC یک پلتفورمه که بازیهایی که در کنسول ساخته نشن، بهش روی میارن.

شـیـفــو
13-10-2009, 15:51
یکی از سیاست های کنسول ها برای فروش دستگاهاشون هست .

*Necromancer
13-10-2009, 18:58
همه کنسولا می رن ولی پی سی باقی می مونه!
هنوز هیچ کنسولی نیومده که بشه باهاش استراتژی بازی کرد!

محمد رضا حیدری
13-10-2009, 22:41
همه کنسولا می رن ولی پی سی باقی می مونه!
هنوز هیچ کنسولی نیومده که بشه باهاش استراتژی بازی کرد!

نه دیگه اینو اشتباه اومدی
اتفاقا بازی Halo Wars به صورت اختصاصی برای Xbox 360 اومده
کنترل بازی با wirless controller ایکس باکس 360 بسیار ساده و جذابه. تا چه برسه به اینکه یه کیبورد و موس جداگانه تهیه کنی و بازی کنی.
درضمن PC که باقی می مونه ولی اون چیزی که باقی نمی مونه سیستم PC هست
من نمی دونم چرا یه عده سعی دارن الکی وجهه ی کنسول ها رو خراب کنن

M A X I M U M
13-10-2009, 23:08
دليل اصلي اينكه بعضي از بازي ها براي پي سي عرضه نميشن فقط و فقط بخاطر در انحصار بودن اون بازي هاست
كه البته اين انحصارها شكسته ميشن
بذاريد بهتر توضيح بدم
بزرگترين غول بازيسازي جهان يعني كپكام كه از دو نسل پيش تا الان امپراطوري بي رقيب خودشو حفظ كرده توسط مايكروسافت كبير خريداري شد
مدتي بعد كمپاني آمريكايي راك استار GTA4 رو كه كاملا در انحصار سوني بود و قرار نبود براي ايكس باكس بياد رو روانه بازار كرد براي كنسول ايكس باكس
اما خب زيادي ارزشي نداشت چون هم سوني سودشو برده بود و هم راك استار و بازي خورها كيفشون كوك شده بود بعد البته دو سال
بعدش هم دليل دوم اينه كه كامپيوتر بعنوان مادر تمام كنسول ها و كلا جهان سايبر عملا براي بازي ساخته نشده اما كنسول اسمش روش هست : كنسول بازي
براي همين زياد روي قسمت بازي مانور نميدن به جز مايكروسافت كه كاملا بحثش جداست و با اون قيمت نجومي كپكام رو خريد البته ايكس باكسش هم بي ربط نبود به اين بحث
اما يادتون باشه وقتي بازي براي كامپيوتر بصورت انحصاري مياد اون بازي يه امپراطور خواهد بود كه نظيري براش نخواهد بود
بله درست متوجه شديد دقيقا منظورم كرايسيس هستش كه تا الان كه دنياي كامپيوتر اينقدر پيشرفت كرده هيچ سخت افزاري پيدا نشده كه كرايسيس رو كه موتور كرا انجين 2 ده تني استفاده مي كنه و با بيش از 300 ميليارد اسكريپ برنامه نويسي يك سوپر گرافيك بهتون ميده رو اجرا كنه
كه البته زياد تعجب برانگيز نيست
دلايل ديگه اي هم هست اما دلايل عمده همين دوتا هستند ....

Yi Yi
14-10-2009, 18:59
بزرگترين غول بازيسازي جهان يعني كپكام كه از دو نسل پيش تا الان امپراطوري بي رقيب خودشو حفظ كرده توسط مايكروسافت كبير خريداري شد
میشه لطفا منبع موثقی برای این ادعا معرفی کنید؟

مدتي بعد كمپاني آمريكايي راك استار GTA4 رو كه كاملا در انحصار سوني بود و قرار نبود براي ايكس باكس بياد رو روانه بازار كرد براي كنسول ايكس باكس
اما خب زيادي ارزشي نداشت چون هم سوني سودشو برده بود و هم راك استار و بازي خورها كيفشون كوك شده بود بعد البته دو سال
بر اساس ویکیپیدیا این بازی برای XBOX360 و PS3 در یک تاریخ یکسان یعنی 29 آپریل 2008 منتشر شد و با تاخیر حدودا 8 ماه برای PC منتشر شد.

اما يادتون باشه وقتي بازي براي كامپيوتر بصورت انحصاري مياد اون بازي يه امپراطور خواهد بود كه نظيري براش نخواهد بود
بازیهای آشغال زیادی هم برای PC به صورت انحصاری زده میشه. دلیل نمیشه چون بازی ای برای PC انحصاریه، پس یک امپراطوره.

بله درست متوجه شديد دقيقا منظورم كرايسيس هستش كه تا الان كه دنياي كامپيوتر اينقدر پيشرفت كرده هيچ سخت افزاري پيدا نشده كه كرايسيس رو كه موتور كرا انجين 2 ده تني استفاده مي كنه و با بيش از 300 ميليارد اسكريپ برنامه نويسي يك سوپر گرافيك بهتون ميده رو اجرا كنه
پس سخت افزاری پیدا نشده که بتونه اجراش کنه؟!! پس من و سایرین احتمالا یک بازی دیگه رو انجام داده بودیم، چقدر در جهالت به سر می بردیم! اگ سخت افزاری نتونه اجراش کنه، پس شرکت EA و Cryteck پولش رو دور ریختن برای ساختن این بازی؟! یا شایدم منظورتون از کلمه ی "اجرا" چیز دیگری است!

Leon-117
14-10-2009, 20:59
GTA4 كه نه كلا GTA قبلا هم بر روي X-box عرضه ميشد.از جمله San Andreas.
كپكام كي خريداري شد؟اگه ميشد 100 درصد خبرش مثل بمب ميتركيد!

Layken
14-10-2009, 21:13
فک کنم یکی از دلیلی که این تاپیک رو نمی بندند اینه که ما بحثهای کل کلی نکنیم.
بهتره با این حرفهای تکراری که الان خیلی وقته همه داریم میگیم . تاپیک رو الکی نبریم بالا.:11:

Squall Leonhart
14-10-2009, 23:13
پس سخت افزاری پیدا نشده که بتونه اجراش کنه؟!! پس من و سایرین احتمالا یک بازی دیگه رو انجام داده بودیم، چقدر در جهالت به سر می بردیم! اگ سخت افزاری نتونه اجراش کنه، پس شرکت EA و Cryteck پولش رو دور ریختن برای ساختن این بازی؟! یا شایدم منظورتون از کلمه ی "اجرا" چیز دیگری است!

مطمئنم كه منظور ايشون رو خوب فهميدي ولي خوب ... :13:
منظور ايشون اينه كه تا حالا هيچ سخت افزاري فعلا نيومده كه بتونه اين بازي رو روي نهايت رزوليشن و كيفيت با فول فريم اجرا كنه. (يا حتي اگه همچين سخت افزاري وجود داشته باشه فعلا در اختيار كسايي هست كه كار ديگه اي با اون ميكنن نه بازي! مثلا خود همين كريتك كه اين بازي رو باهاش تونسته رندر بكنه و بسازه)
بله همومون اين بازي رو اجرا كرديم ولي بهتر نيست يه بار ديگه اين بازي رو نصب كني و ببيني بازي رو روي چه رزوليشن و كيفيتي ميزاري؟ :5:

Yi Yi
15-10-2009, 12:32
crysis warhead رو در رزولویشن 1650 * 1080 و در کیفیت Gamer ( یکی مونده به آخر ) و بعضی از گزینه ها در کیفیت حداکثر ( آخرین گزینه ) بدون AA حدودا بین 40-45 و بعضی جاها حدود 30 فریم بر ثانیه.

Squall Leonhart
15-10-2009, 15:26
هنوز سيستمي توي بازار پيدا نميشه كه بتونه اين بازي رو روي حداكثر كيفيت اجرا كنه! چه برسه به يه كنسول كه جديدترينش ماله چند سال پيش هست.

من در مورد ساخت بازي اطلاعات زيادي ندارم ولي شرط ميبندم اگه سازندگان (البته نه هر سازنده اي) اين توانايي رو دارن كه يه بازي نكست ژن رو براي كامپيوتر خيلي ضعيف بسازن كه بشه به راحتي بازي كرد. ولي اين كار رو نميكنن به خاطر سياست هاي مالي و اينكه از شركت هاي سخت افزاري و نرم افزاري پول ميگيرن تا سيستم مورد نياز بازيشون رو بر مبناي سيستم بالايي قرار بدن. البته مسائل ديگه اي هم دخيل هستن.

Kreatos
18-10-2009, 16:22
ا اي واي كاشكي يعني ميشد GOD OF WAR 3 براي PS2 مي يومد يا حتي براي XBOX 360 ياخود بازي ارزون تر بود به نظر من اين خيلي بده چون طرفدارانش براي بازي كردن اين بازي خيلي سختي بايد بكشند يا بعضي ها نمي توانند بازي كنند حداقل اين نصخه را براي PS2 ميزد كه طرفدارانش بتونند ان را دنبال كنند يا بازي كنند:41: