PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درجه بندی لپتاپ ها بر اساس دیدگاه صاحبان (Rating)

ehsan.b
10-10-2009, 21:25
از اونجایی که یکم مشاوره ها کلی شده و کمی هم سر در گمی ها زیاد (البته قبلش از زحمات اساتید فروم واقعا تشکر میکنم) ،گفتم که اگر وارد جزئیات بشیم بهتره
به این صورت که دوستانی که لپتاپ دارند تقاضا میکنم برای سهولت در تصمیم گیری کسانی که میخواهند برای خرید لپتاپ اقدام کنند، با توجه به موارد زیر که نوشته شده ، لپتاپ خود را درجه بندی کنند:
به این صورت که هر کدام از موارد را ار 0 تا 10 امتیاز بدهند
به این صورت توان تصمیم گیری برای سایرین و اینکه چه لپتاپی با خصوصیات و خواسته های آنها مطابق است راحت تر خواهد بود.
دوستان لطف کنند که فقط شماره مورد را نوشته و عدد امتیاز خود را که از 0 تا 10 میباشد روبروی آن بنویسند. با تشکر:

1-دوام باتری
2-اتصالات (از جمله Usb -esata-HDMI....
3-وزن
4-میزان ایجاد حرارت
5-میزان ایجاد صدا
6-سرعت کلی سیستم
7-کیفیت صفحه نمایش
8-توان اجرای بازی
9-زیبایی
10-کیفیت ساخت

به طور مثال:
DELL Vosrto 1520
7-1
6-2
5-3
5-4
8-5
9-6
5-7
4-8
3-9
7-10

Mahbod91
10-10-2009, 21:59
دو تا تاپیک ، یدونه ریتینک ساده ، یه دونه نقد تخصصی وجود داره ، فکر نکنم نیازی به وجود این تاپیک باشه
البته ، من پیشنهاد میدم سیستم درجه بندی تاپیک شما ، با تاپیک نکات مثبت منفی لپتاپ ها ادغام شه

ehsan.b
10-10-2009, 22:34
بله اون تاپیک ها خوب هستند اما اون تاپیک ها به صورت کلی یه چیزایی رو گفتن
مثلا یه جا گفتن گه فلان لپتاپ خیلی داغ میکنه یا خنکه
حالا چقدر داغ میکنه یا خنکه دقیقا مشخص نیست و فقط یه گفته کلیه
اما در سایتی مثل notebookcheck تمام این جزئیات گفته شده
و حالا اینکه بعضی از دوستان با چنین سایتهایی آشنایی ندارن و اینکه زبانش انگلیسی هست من نظرم اینه که
این تاپیک رو ایجاد کنیم که به روشی ساده تر و صد البته گویا تر و جزئی تر لپتاپ ها مقایسه بشن
اما منه نوعی اگه بدونم که مثلا میگن که لپتاپ Dell xps 1340 زیاد داغ میکنه این داغ کردن در حد خواسته های من هست یا نه..که تو اون سایت میاد میگه در حالت عادی تا 48 درجه سانتی گراد حرارت ایجاد میکنه
با عدد دهی من میتونم تصمیممو بگیرم که این حرارت مثلا واسه من اذیت کنندس یا نه
و نه اینکه بگم داغ میکنه و یا اینکه خیلی داغ میکنه.این کمی سر در گمی ایجاد واسه کسایی که میخوان لپتاپ بگیرن
از دوستان قدیمی هم خواهش میکنم که کمک کنن