PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه گیاهی سطح خاک سبز رنگ نشون میده؟(کوتاه و سبز)

همراه اول
10-10-2009, 00:26
سلام من میخواستم پای گل هام یعنی سطح خاکشون سبز رنگ بشه

منظورم مثل عکس زیر،
حتی اگه تخمشون هم بشه کاشت معرفی کنید، یعنی در دسترس باشه مثل این سبزه هایی که تو عید میفروشن(وسطش کوزس) خلاصه هر چی که خاک به این شکل کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

!fateme
10-10-2009, 01:05
اقاي خوش ذوق اون خزه است.اتفاقا ميخواستم بت پيشنهاد كنم كه تو تراريومت خزه استفاده كن خيلي خوشگل ميشه.تنها كاري كه بايد بكني اينه كه ميري گلفروشي ميگي خزه مي خوام.البته من هيچ وقت نخريدم هميشه گردش كه ميرفتيم خودم جمع ميكردم.تو جنگلاي شمال كنار چشمه ها و ابشار ها ....هست.موفق باشي

همراه اول
10-10-2009, 12:10
امیدوارم گل فروشی داشته باشه، نگفتین تخمش یا خود خزه رو میفروشن!!
نکنه از این تیکه تیکه های سبز 2-3 سانتی میگین که میریزیم پای گلدون!! آخه اینا که ریشه نداره بااااااااا
(واسه تراریوم میخوام، هرچند طول میکشه ولی در سطح لالیگا میخوام بسازم، یه سوال اینکه الان میشه گل کاری کرد؟ نمی خشکن؟)

pocke
10-10-2009, 18:26
خود خزه رو می فروشن

!fateme
10-10-2009, 18:35
نه عزیز خزه بذر نداره.احتمالا همونی که شما پای گلدون میزارین خزه است.ولی خزه برای اینکه همیشه سبزو خوشگل بمونه مثل عکسی که گذاشتید نیاز به محیط مرطوب داره پای گلدون زود خشک میشه و رنگشم تیره میشه.در واقع محیط وشرایط تراریوم واسه خزه ایده اله بنابراین به زیبایی که اون بالاست دیده میشه.فقط اگه نور نبینه رنگش عوض میشه.تو گلفروشی ها هست فقط تازه شو بگیرید.راستی ریشه حقیقی نداره فقط کافیه رو سطح مورد نظرت پهنش کنی.موفق باشی.

behzadasadi
13-10-2009, 00:12
نه عزیز خزه بذر نداره.احتمالا همونی که شما پای گلدون میزارین خزه است.ولی خزه برای اینکه همیشه سبزو خوشگل بمونه مثل عکسی که گذاشتید نیاز به محیط مرطوب داره پای گلدون زود خشک میشه و رنگشم تیره میشه.در واقع محیط وشرایط تراریوم واسه خزه ایده اله بنابراین به زیبایی که اون بالاست دیده میشه.فقط اگه نور نبینه رنگش عوض میشه.تو گلفروشی ها هست فقط تازه شو بگیرید.راستی ریشه حقیقی نداره فقط کافیه رو سطح مورد نظرت پهنش کنی.موفق باشی.

سلام
فاطمه خانوم باید به شما بگم که اون خزه نیست بلکه یک نوع چمن به اسم ساجینا است و از گیاهان پوششی محسوب میشه این عکس رو هم از تو حیاط خونه گرفتم من اطلاعات بیشتری درباره این گیاه ندارم اگر دوستان اطلاعاتی دارن در اختیار مون بگذارن با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همراه اول
13-10-2009, 15:50
ممنون، خوب اطلاع دارین که بذزش خریدین یا همین جوری بود که خریدین

!fateme
16-10-2009, 00:00
فاطمه خانوم باید به شما بگم که اون خزه نیست بلکه یک نوع چمن به اسم ساجینا است و از گیاهان پوششی محسوب میشه این عکس رو هم از تو حیاط خونه گرفتم من اطلاعات بیشتری درباره این گیاه ندارم اگر دوستان اطلاعاتی دارن در اختیار مون بگذارن با تشکر

اقای همراه اول من معذرت میخوام اگه ناخواسته اطلاعات اشتباه دادم.هرچند هنوزم فکر میکنم خزه ست!

همراه اول
16-10-2009, 23:15
اقای همراه اول من معذرت میخوام اگه ناخواسته اطلاعات اشتباه دادم.هرچند هنوزم فکر میکنم خزه ست!

حتما حق باشماست شما از نزدیک دیدین، من که فقط تو گل فروشی دیدم اونم تو گونی

foad_xoxo
15-11-2009, 16:18
shoma mitavanid az 3domhahe sabz estefade kond ke baraye pooshesh sabz estefade mishavand.agar range sabze fosfori made nazaretan hasst az lizomakia estefade konid

!fateme
16-11-2009, 01:23
ميشه بگيد اينارو چه جوري و از كجا ميشه تهيه كرد؟ممنون